Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
21. okt 2009

Dobre rano.
Erika tak to som zvedava ako pojdes do tej prace,vauuu o tretej rano hore. 😀 no ani mi sme sa nevyspali karolinka v noci dosla k nam a vkuse sa prehadzovala,akurat drahy stuka ako ho bolia krize.
Nejdeme na velku noc nakolko tu bola teraz mama,az v lete.
Erika tak to musis vydrzat to pekne ta este len caka.
Pekny den vsetkym.

z.g.
21. okt 2009

ahojte, snáď vás dočítam neskôr,
doleteli sme dobre,
konečne som nemala z cestovania taký stres ako pri skyeurope, išlo to načas,
trochu spočiatku problém so sedadlami, nemali už voľné sedadlá vedľa seba, iba vo vyššej triede, tak sme na check-ine vyčkávali, vyčkávali, až manžel zvýšil hlas a škaredo sa kukol, tak potom to išlo hneď...neviem, prečo to vopred nerozdelia- tie deti...

vybaľujem pomaly, aklimatizujeme sa, no teplotný šok máme, už aj úlohy sme stihli porobiť s natálkou, ešte bola svokra dnes u nás,

teraz malinká dospáva, aj ja si tuším pôjdem na chvíľku ľahnúť...

tak zatiaľ...

etuska
21. okt 2009

ahojte
Zuzi-akou spolocnostou ste leteli?
Lebo my lietame Easyjet-om a tam mam "speedy boarding "automaticky ked cestujem s Miskou a nic nedoplacam.
Verim ze tomu bude ta aj teraz v decembri.
My sa potom na SVK chystame az o rok-ale netusim kedy-myslela som ze na Vianoce,no otec bude mat buduci rok v novembri 60-ku tak mozno poletime skor-ale to je daleka buducnost 😅
pekny vecer vsetkym 😵

ejviska
21. okt 2009

U Ryanairu je "priority", ale doplaci se to. Ja jsem letela z Londynu do BLF s Easyjetem a nastupovaly jsme s dcerou az bylo skoro plne letadlo a letuska co stala vpredu ukazala te vzady, ze ma drzet 2 mista vedle sebe a ta nas tam uz smerovala. A pak jeste nastoupila Indka s dvouma detma a to tam byla akce kulovy blesk 🙂 Chteli sedet spolu.
Nevedela jsem o tom speedy boarding. Easyjet leta i nekam na Slovensko? Nebo prestupujete?

etuska
21. okt 2009

Evi-Easyjet lieta najblizsie do Krakowa v PL,ale pre nas je to celkom fajn spojenie-cca 3 hodinky cesta autom na SVK

Inac-co sme sa bavil o tom ugandskom spevackom zbore-mame v skole ich CD-chcem si ho kupit.
V nasej skole sa vyzbieralo cca 600 libier a ked to riaditel porovnaval s takym cennikom co nam nechali-tak plat pre ucitela v skole na CELY SKOLSKY ROK je cca 1 000 libier-tak je to dobry pocit a stoji to za to,nie? 🙂

ejviska
21. okt 2009

NAse dcera doma vybrala 26 liber 🙂. Zrovna tu byla navsteva z Ceska, jeden kamos utratil vsechny libry, tak ji prispel jenom jednou librou 🙂. Ale libi se mi to. TAk jsme si to vysvetlily, co je charita. Ten sbor bude zpivat ve skole zrovna kdyz jsme v CR, to je skoda.

Ad letani, my letame do Brna, mame to 50 min na letiste, event Bratislava, to je pres hodinu. Takze prestupujem v Londyne. Do pRahy uz je to 3,5 hod autem od nas a to bude litat az v prosinci z Belfastu BMI baby.

karolinka2
22. okt 2009

Dobre rano.
Ejviska takze letite domov na ako dlho???Mne odkedy odisla mama na mna dolahol taky smutok najradsej by som isla na svk.
Mohli by aj z Belfastu aspon Bratislavu zrobit....ten Krakow je dobry v lete ale nie v zime,ved teraz je tam tolko snehu,ze miesto troch hodin sa tam pojde 6 hodin....
Pekny den.

karolinka2
22. okt 2009

Ozaj a zabudla som babka kupila Karolinke detsku valendu,postielky sme uz vyhodili,tak prvu noc tam spinkala do rana a teraz dva noci nadranom pride ku nam ulozi sa a spinka. 😀

jarka28
22. okt 2009

Ahojte,ako sa dnes mate?....Matka viem si predstavit ako ti je smutno ☹ ☹ ....kde kupila mamina postel pre Karolinku?...ja rozmyslam o nejakej lebo David sa nejako nevie vyspat uz v postielke a pyta sa kazdu noc k nam tak sme napaskovany v posteli traja a sem tam pride aj Marek ze ma "bad dream"tak ci moze spat s nami.........no a ja mam momentalne smutne obdobie,rozchadzame sa s MM a tot budu nase posledne spolocne vianoce,po vianociach sa od nas odstahuje.....nemozeme uz dalej spolu byt,nema to zmysel.....je to hrozny pocit a hrozne sa citim..... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

ejviska
22. okt 2009

Matka, my jedeme domu na tyden v listopadu a pak uz 12.12. na Vanoce. V listopadu jedem vsichni, dceru omluvim ze skoly, nedelaji nastesti problemy. Je vyhoda, ze nepracuju, tak mam volno kdy chci. A zitra mi prijedou rodice!!!! Na tyden. To se tesim a dcera strasne. Akorat ma byt hnusne. No co nadelam. Pak hned za tyden 9.11.jedem do CR. Pak jeste dojede snacha a jeste jedna navsteva. A je 2010. Tady to leti hrozne. Teprve odjela jedna navsteva, jeste jsem ani nedala barak poradne dohromady.

Jarka, tak drzim palce, at to zvladnes nejlip, jak se da.

eviska83
22. okt 2009

Jarka - my sme synovi kupili first bed ked mal asi 2 roky - mala by vydrzat do 5r.My sme ju ale kupovali vo velmi dobrej akcii- znama robi v detskom obchode a tak vzdy ked ma akciu tak sa ozve- mimochodom nasa stala 52£ 😀 Kamoske som takto dohodila kociar za 84£ a fakt premakany 😉
Je mi velmi luto ze mas taketo obdobie 😒 - Aj ja drzim palceky nech uz to dopadne akokolvek.A co deti - uz o tom vedia?
Ejviska- ved ty ani pracovat nemozes ist- kedy by si to stihala? 😝 😝 😝
My sme mali najhorsiu noc aku pamatam- Adama bolelo brusko- Pupik nezabral ,trochu pomohla rektalna rurka- ale aj tak sa budil kazdych 15 min.- ledva pozeram ☹ Uz sa neviem dockat kedy pride Andrej s MM zo skolky a ja si aspon na 2 hod lahnem.

ejviska
22. okt 2009

Eviska, no vidis, mne je souzeno cucet doma. 🙂
My jsme dceri koupili pred lety rovnou dospelackou postel, hned po detske postylce a udelali jsme dobre. Spi tam jeste asi 1000 plysaku 🙂. Navic dcera je strasne velka, ma 5 let a kupuju ji vel. 128 a boty ma 33!

Evisko, takovou noc jsem zazila taky kdysi. Celou noc mala rvala, nosila jsem ji v satku, vsechno zkousela, ale stejne probecela celou noc. Rano jsem brecela ja 🙂. A pak jsme obe spali cele dopoledne.

Uz mate vymyslene darky na Vanoce? Na sportsdirectu maji tedka kola s prehazovackou cca za 59 liber, pro dceru. Tak o tom uvazuju. Ale akce je jenom do vikendu, tak musime rychle rozmyslet. A pak ji chci koupit hodinky. At se nauci poznavat cas. Timexy maji takove na uceni. Jsou krasne. Pritel dostane parfem, jako kazdy rok 🙂
A zbytku rodiny nakoupim shortbready, ja jsem si je zamilovala! 😀

karolinka2
22. okt 2009

Jarka to mi je luto,ze mate take obdobie,drzime palce aby vsetko dobre dopadlo....Mama kupila postel v smythse ale aj v ikei maju celkom dobre....
Evicka urcite to coskoro prejde,mne tiez Karolinka dost casto rozprava ze ju boli brusko aj dost tazku stolicu ma....
Evjiska tak ty sa teda nenudis same navstevy to ti ten cas veru rychle leti,ako ti zavidim,ze ti dojdu rodicia,ja som teraz v depresiach velmi mi je smutno,ale to rychlo prejde.A co sa tyka vianoc tak nad tym zatial neuvazujem,akurat viem ze pre Karolinku chcem stol a stolicky co som videla v Ikei.

ejviska
22. okt 2009

Vite co jim? Chleba s Romadurem ( to je ten smradlavy syr ) a jeste klobasku 😀 . To nam privezla navsteva z CR 🙂 a jeste dovezli bile klasicke rohliky 🙂

MAtko, pockej az bude KArolinka vetsi. To nebudes vedet, kdy ji boli bricho opravdu a kdy si vymysli. Deti rikaji na vsechno, ze je boli brisko. Ja vetsinou reknu, tak to je skoda, nebude zadna zmrzlina. 🙂 A je to vyresene, je po bolesti, event. kdyby to byla opravdu bolest, tak bych to uz poznala.
Rano mela mala zahnisane ocicko, tak uvidime.

karolinka2
22. okt 2009

Evjiska mnam ja milujem klobasky aj nam doniesla mama aj slaninu korbaciky a parenice.... 😀

ejviska
22. okt 2009

Mnam korbaciky, aj parenica. 🙂

etuska
22. okt 2009

ahojte kocky,
prave som prisla z prace-dnes bol celkom fajn den-akurat rozmrazujem masko,ze spravim na prirodno aj so zemiakovou kasou-100 rokov som ju nejedla.

Jarka ☹ netusila som ze je to u vas take zle-raz si uz sice spominala,ale myslela som ze tak ako v kazdom vztahu-ze to prehrmi-ak budes chciet niekedy pokecat-sme tu pre teba-cii uz cez IP,alebo na Facebooku-neboj-zvladnete to-aj ked teraz to vyzera asi ako neriesitelny problem.Myslim na teba 😔

MM volal jeden agent,co mu vybavil pohovor v istej firme pred rokom-tam by ho vtedy vzali,ale vraveli ze musi mat perfektnu anglitinu.MM si nechal mobil doma-tak som to zdvihla a agent vravel,ze tak o tyzden sa ozve a mozno mu vybavi dalsie interview-tak som zvedava-pre MM by to bolo vykupenie-aj ked je to az v larne-ale konecne by robil nieco co ho bavi a nemal by pocit ze studoval tolke roky nadarmo...no uvidime....

Ja stale cakam ako to bude s mojou kvalifikaciou-lebo teoreticky som uz v NI kvalifikovana ucitelka-no plat mi nechali taky ako predtym 😖 a ked som im priniesla pasku-tak vraveli ze sa na to este raz pozru-hmmm,tak som zvedava...

Nech je ako chce-hlavne ze sme vsetci zdravi. 😀
pekny dnicek-idem varit 😵

eviska83
22. okt 2009

Ahojte,
Erika- a co by potom TM robil?
No mne teraz volal MM z prace ze jeho kolega ma pravdepodobne swine flu ☹ ☹ Nic ine mi doma nechyba,len chytit to 😠 😠 Tak som uz nakazala ze bez umytia sa k nam ani nepriblizi- prva cesta bude do sprchy 😉 ci to pomoze uvdime 😉

z.g.
22. okt 2009

no smutné veci sa tu dozvedám, jarka...a čo manžel, zostáva tiež v írsku?

ja som vás tu len zbežne mrkla, teraz nejako nestíham, mám čo robiť, periem jak ďas, za 2 týždne, čo som nebola doma, sa toho nazberalo a aj veci, čo som priniesla,
dnes som bola v robote sa dohodnúť, čižmy sme zháňali natálke, na krúžky povoziť, ja budem asi z toho "na játra", keď ešte aj do roboty začnem chodiť...ale čo už...čo nás nezlomí, to nás posilní...jarka, myslím na teba...ja mám len 2 kúsky /detí/ a mám čo robiť 😝...ale presne tak, ako písala ejviska na facebooku, hlavne, že ich máme, pokladíky nádherné...

malinké dnes zaspali konečne obidve pred 21.00, tak si ešte tu niečo pokukám a idem aj ja zalomiť...

jarka28
22. okt 2009

Ahojte....vcera sme sa s MM vadili mierne dneska mi priniesol vecer kyticu ruzi a dal mi za pravdu..neviem mala som z toho divny pocit,nikdy mi po hadke kvety nedoniesol,vravel ze ho to mrzi a ze sa polepsi a ze nas nechce stratit lebo okrem nas nikoho nema.......neviem,stale mu len odpustam donekonecna to ale trvat nebude urcite....neviem bojim sa rozchodu a toho byt sama s detmi v cudzej krajine,rodicov uz nemam a nemam sa do slaka ani s kym poradit,porozpravat a ani sa komu pozalovat alebo len tak si ist po radu............zivot nieje fer voci mne...... ☹ ☹ ☹

z.g.
22. okt 2009

ja som ti napísala, jarka, IP

ejviska
23. okt 2009

Jarka a deti to vi? Ty dve uz jsou celkem rozumne, ne?
No neni to sranda. Moje kamaradka ma 2 deti, kdyz mel syn 9 let, tak se jim narodila holcicka a v jejich 3 mesicich si manzel nasel jinou zenskou. Chvilku to nejak resili a pak ho vyhodila, protoze se neumel rozhodnout, co vlastne chce. Ted je to uz 3 roky, ale ma to holka strasne tezke. Na decka je sama, ten syn sileny pubertak, navic je to hyperaktivni dite ( jako opravdu, potvrzeno lekarem ), takze tedka v puberte s nim zaziva peklo. Kouri, same petky ve skole. Pritom ona se o ne vzdycky starala vyborne, zadna rodina - soc.pripad. A co je nejhorsi, ze vztah s otcem nijak nefunguje. Coz si myslim, ze je dulezite, aby fungoval. Pokud uz jsou manzele od sebe, tak aby se do rodiny zapojil, vzal decka na vylet, vypomohl apod. Jsou rodiny,kde to tak funguje. Ale je to hoooodne tezke.
Jak to tak chapu, tak mate vyhodu, ze do toho nevstoupily zadne "treti" osoby.
Druha kamaradka se taky rozvedla a pak se nekdo divi, ze jsme se s pritelem nevzali 😀 Uz jsme spolu 13 let, to uz by byla opravdu formalita 🙂

etuska
23. okt 2009

Evi-my sa s MM pozname 15 rokov a takmer 6 rokov sme manzelia-Ide o to-ako sa na manzelstvo pozeras 😵 Hmm-lebo pre mna to nie je len "papier"-ale ved kazdy ma na to iny nazor..

Inac-napisala som dlllhy prispevok a zblbol mi net 😖 -no co narobim-tak niekedy nabuduce 😀

jarka28
23. okt 2009

Ahojte,dnes sa citim lepsie....vcera sme diskutovali dlho do noci.....dali sme si este jednu sancu hlavne koli detom,ja len pevne verim ze si MM vzal k srdcu to co som mu vravela a vycitala a zacne sa chovat konecne ako chlap a ako otec .....ja si to ani neviem predstavit byt sama s 3 detmi,ufff....... deti dnes maju v skole halloween party,maju diskoteku a tak isly do skoly v kostymoch...ja neviem ja ten halloween vobec nemusim,nezdobim nechystam,prosto sa mi to nepaci.....asi som divna.....Eviska u MM v robote mal jeden chalanisko swine flu,no neprisiel s nou do prace az po nej v podstate,zatial sa nik nenakazil tak to zachytil v poc.stadiu a vyliecil sa poriadne......dufam ze budete ok a nic vas nechyti......ozaj spominala sa tu echinacea,mozu to aj male deti od 2 rokov?......

etuska
23. okt 2009

Jarka-tak som rad,ze ste sa s MM porozpravali-ale je fakt dolezite ci uvidis aj zmenu v jeho spravani-drzim palce 😵
Inac-ani ja na Halloween nic nechystam-je to jednoducho pre man komercny a zaroven pohansky sviatok (ked som si minule citala rozne clanky-tak tam bolo pisane o roznych temnych silach a pod.-jednoducho veci- od ktorych by mal dat clovek ruky prec).Tu sa to povazuje sa super zabavku,ale ked som videla napr. v Tescu tie hrozne masky-tvar s klincami a pod. tak mi do smiechu nebolo a pripadalo mi to ako z hororu 😅

Hoci tekvicky sa mi pacia-nic nezdobime.

No a teraz uz fakt bezim nahadzat veci do pracky 😅
pekny den

jarka28
23. okt 2009

Aspon niesom sama....ja ked vidim v Asde plne kose halloweenoveho tovaru no hruza a to ze je kriza fin.?no neviem.....idem aj ja nieco robit,David zaspava a ja pojdem povesit co mam v pracke a uvarit spagety s mas.gulkami.......A dakujem dievcata,ani si neviete predstavit ako mi to pomohlo sem napisat...... 😉 Erika a ako?je ti stale nevolno?

ejviska
23. okt 2009

Jarko, ja jsem davala echinacea homeopatika male od 2 a 3/4 roka. Nez sla do skolky.
Dcera mela vcera hell...party ve skole, bylo to vecer. No stala v rozku a koukala. Ona je takove trdlo nesmele. PAk zacala pobihat, az se slo domu. No je po mne. 😒 A taky se bala tech prisernych masek, kostlivcu a tak.
Ja teda nijak Hell..neprozivam, ale dyni bych vyrezala, to jsme mivalai i v CR kazdy rok, je to pekne. 🙂

ejviska
23. okt 2009

Evisko, CD perfect!!! Varim, hackuju a posloucham. 🙂

karolinka2
23. okt 2009

Ahojte.
Na nas sa asi lepi smola,akurat sme dosli z nemocnice,drahemu vcera v robote spadlo do oka zelezo do rana nespal oko opuchnute tak sme boli pri GP a ta ho poslala do nemocnice nieco mu vybrali a zbytok ma prist vybrat v nedelu....furt nieco. ☹
Jarka velmi ma tesi,ze este to skusate nejako riesit,len drzim palceky nech vsetko vam dobre dopadne.
Hellowen tak ten sviatok ja totalne neznasam,ani cukriky nemam kupene pre deti nieco musim kupit.
Karolinka spinka v aute tak davam pozor a idem upratovat do tatikovej roboty.
Pekny vikend vsetkym.

ejviska
23. okt 2009

Jak tu ten Helloween vypada? decka zvoni na baraky a dostavaji sladkosti?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre