Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
2. nov 2009

Evi-tak to je teda super cena.my si velmi vyberat nemozeme a som rada ze sme kupili nakoniec predsa opat letenky cez easyjet-sice netusim ake bude pocasie,no neviem si predstavit presadat niekde v Londyne,Manchestri,ci Prahe-nie som fajnovka-no teraz ked mi byva tak zle,tak hadam ten jeden let pretrpim a nejako zvladnem aj tu cestu z Krakowa.

Danubewings su sice drahi,no je dobre ze aspon niekto lieta na Slovensko -konkr. do popradu,lebo my to amme z BA velmi daleko a niekedy sa naskytnu situacie ked clovek musi rychlo "domov".

My sme vo februari narychlo kupovali letenky cez ryanair ked zomrel svokor a veru bola to mastna cena 😒 a zese len do Krakowa.

Idem nieco prichystat na obed.Uz aby ten tyzden zbehol-buducu stredu idem na 1.scan,tak som uz zvedava 😵
pekne popoludnie 😵

z.g.
2. nov 2009

baby, ja teda neviem, ale drahé letenky sú napr. u austrian airlines, keď vyjde spiatočná letenka na cyprus napr. od 400 Eur vyššie, preto v zime ani neplánujem letieť, najskôr až v apríli, keď bude lietať zase cyprus airways

ja by som brala aspoň také ceny, aké majú danube wings a ešte keby to bolo do BA napr., kam máme hodinku cesty...
osobne už neverím nízkym cenám- akože napr. 19 Eur za letenku, to sa nemôže predsa oplatiť...a už vôbec by som to nekupovala pol roka dopredu po predchádzajúcich skúsenostiach so SkyEurope...
dokonca aj Czech Airlines majú prioblémy, Austrian kúpila Lufthansa...ja už som opatrná...

MMCH ešte mi neprišli prachy za tie letenky 😠 😠 😠

malá naprv v škôlke dobre, bola tam, smelá, ale krátko predtým, ako som prišla, sa rozplakala a doma, keď sme jej spomenuli škôlku, tak bola nadutá...no tak som zvedavá, ako zajtra... 😕
ja som to brala nejako športovo, čo sa teda čudujem...aspoň dnes... 😵

ejviska
3. nov 2009

Zuzko, ale my zadne spatne zkusenosti s letenkami nemame. Navic, pokud ta cena je tak mala, tak i kdyby se neco stalo, tak je to jedno...
My jsme treba byli vsichni tri v LOndyne, letenky Derry na Stanstad pro vsechny tam i zpet za 6 liber. A na Vanoce letim BLF city - Stanstad za 10 liber pro obe a pak Londyn - Bratislava za 2 libry pro obe.
Ale chce to porad sledovat stranky Ryanairu. I nekolikrat behem dne meni ceny. Ja to samozrejme nedelam, ale muj muz v tom ma zalibu 🙂.

Tak hlasim, ze jsme konecne vyzvedli papiry pro registraci u GP, skoro po trech mesicich tady!! Hruza s nama. A GP mam asi 300m od baraku 🙂

z.g.
3. nov 2009

no ešte 2 libry- to sa oplatí riskovať, ale ja mám u skyeurope skoro 10.000 Sk...
adrianka dnes revala jak tur, ked som odchádzala zo škôlky, potom tam chvíľkami plačkala...a ja som behala po meste, aby som sa nejako zamestnala a nemyslela toľko na ňu🙂...dnes už sme neboli také hrdinky... 😝

nawal
3. nov 2009

Ejvicka a tie ceny mate uz aj s taxou a let. poplatkami? Lebo ja ked pozeram tak najdem za 0.00 € ale ked to das aj s batozinou... tak to vyjde na 80€

karolinka2
3. nov 2009

no presne tak nawaal oni to tak vedia dat ze 0 euro a ked to zratas tak to vyjde na tych 80 eur ako pises.....
Zuzka takze uz je u vas plac do skolky,znasas to hrdinsky mne by nepomohlo ani behanie po meste... 😀
Baby dnes prvykrat varim plneny kapustny list tak som zvedava co z toho bude.
Pekny den vsetkym.

ejviska
3. nov 2009

Zuzi, tak to bylo s nasi. Prvni den pohoda, a jak ji doslo, ze je to denne, tak uz trochu " brblala". Ale jak se rika, prvnich 14 dni si oderve skoro kazde decko 😉

Nawal , my letame jenom s prirucni batozinou. Ale u Ryanairu stoji kufr k odbaveni myslim 20 liber. Pokud te to donuti odbavit na letisti ( pro velkou vahu nebo rozmer ), tak je to 30 liber. Takze ta cena je kompletna. A taky je nejlevnejsi platit kartou Visa Electron. Jine karty si uctuji poplatek 30 liber. Kvuli tomu jsem tu kartu zrizovala, coz pan v bance nemohl pochopit, proc chci kartu nizsi kategorie nez mam 🙂

Matko, ja jsem dnes koupila " celer", ze udelam polevku, kterou vsichni milujem. No zdalo se mi, ze to vypada trosku jinak a byl to turin. 🙂 To jsem jeste hledala na netu, jak turin vypada, abych se ujistila. Ale polevku jsem udelala i z nej. No uvidime, co reknou stravnici. Terezka chodi na obedy ve skole, ale stylem, ze ji nabalim hodne do lunchboxu a ona se jde podivat, co je na obed a bud jde nebo ne. Maji tam nekdy i hamburger a podobne chutovky, tak to neji. Nebo lasagne, meli vcera. To ja mam rada, ale decka teda nevim nevim.

ejviska
3. nov 2009

ta cena, kterou tam maji napsanou za letenky je jednou, ale musi to byt " free on line check in"
TAdy priklad
http://www.bookryanair.com/SkySales/FRSelect.aspx

ejviska
3. nov 2009

ten odkaz jede spatne. Otevrete si treba 5. prosince.

ejviska
3. nov 2009

MA tam byt, " je jedno". A ten odkaz jede spatne. Otevrete si treba 5. prosince. I behem dne velmi ruzne ceny.

etuska
3. nov 2009

ahojte kocky,
vcera som na BBC 3 pozerala otrasny dokument o "kvalite" masovych vyrobkov v UK

http://www.bbc.co.uk/programmes/b00ntk57

ma to ist aj dnes-ale asi o mliecnych vyrobkoch o 22:30 na BBC3-no fakt sa mi dvihal zaudok-to aby clovek v dnesnej dobe mal vlastnu farmu.... 😝

Naozaj odporucam si pozriet-co vlastne nekupovat-kopec "svinstva" sa tu totiz predava.... 😝

eviska83
3. nov 2009

Ahojte
No Erika prave dnes mi o tom vravel MM ze to pozeral v robote 😒 ze nechutne....
Ejviska- tak to mas sikovneho priatela -nabuduce ked budem chciet letiet domov- tak Ti dam vediet tak pol roka skor - nech nieco lacne najde 😀 😀 Ale ja si moc vyskakovat nemozem s 3 detmi- ziadne prestupy u nas nehrozia 😒
z.g.- neboj -zvladnete to- joj ja ked si spomeniem ako som celu cestu do prace preplakala prve tyzdne ked som dala Andreja do skolky 😢
Baby- je to pravda s tymi 80% - ale ja bohuzial nikoho nepoznam komu by to preplacali- jednej znamej preplacali ,ale len neakych 20£ tyzdenne a to jej muz nepracoval vobec- takze tak...

karolinka2
3. nov 2009

Evi a mne praveze povedali na tax cfredite ze podmienka je ze obaja manzelia musia robit minimalne 16 hodin tyzdenne.

eviska83
3. nov 2009

Tak teraz tomu uz nechapem vobec- ja viem ze na child tax credit musia obaja robit- ale aj na toto? ja ju velmi dobre nepoznam -nechcem niekoho zavadzat- ale ona tvrdila ze manzel nepracuje- tak uz fakt neviem 😒 Ale aj mne to dava logiku ze by mali obaja robit- ved naco im je potom skolka ked je jeden doma ,no nie?
My sme dnes boli s Andrejom u zubara- a predstavte si neotvoril usta- darebak jeden- ked sme z nim boli asi pred pol rokom - uplna pohoda- ale to s nim bol mm- dnes som bola ja- tak som povedala ze nabuduce ide mm tak uvidime ze co.A ja mam jeden kaz ☹ - tak nech mi to spravia pokial mam zadara 🙂

esentielka
3. nov 2009

Eviska na Child Tax credit nemusite robit obaja.,napr mi momentalne nepracujeme moj je na podpore a vlastne ja pracujem 16h ale aj ked som nepracovala dostavali sme child credit.,na work musi aspon jeden pracovat minimalne 30h tyzdenne.,iba tolko.,

karolinka2
3. nov 2009

Evi ved prave,ze jasne naco by niekto chcel skolku keby jeden z rodicov bol doma,mala som aj tlmocnika na telefone tak som sa vsetko povypytovala,ale mali by mat aspon priebezne vypocty kolko a do akej hranice musia byt prijmy a podla toho kolko percent doplacaju na skolku.no uvidime najdolezitejsie je najprv praca zajtra uvidim co a ako.tak baby drzte palce.

karolinka2
3. nov 2009

a ozaj baby zabudla som napisat ako sa mam vratila odtial dostala presne to co ja teploty,zachvaty kaslu priedusky a lekar si dal do karty tri vykricniky ze ci nie prasacia chripky ako povedala ze bola pri mne v severnom irsku a ze ja som mala to iste,a aby toho nebolo dost naparovala sa a krystaliky horucej vody jej vybuchli do tvare a pol tvare ma kompletne spalene...

eviska83
4. nov 2009

Joj- baby - to je ta moja hlava derava- mala som na mysli Working tax credir 😵
Mati- tak veeelmi drzime palceky na tu robotku 🙂 🙂 A prajem mamine skore uzdravenie.
Jarka- ako pohovor? Kedy nastupujes?? 🙂

ejviska
4. nov 2009

Evisko, to CD s anglictinou je super. 🙂 Jsou tam vety jako " Byli jsme vcera v hospode?" nebo " Vcera vypila
hodne alkoholu" " Koupala se v kasne" " Koupal jsem se v kasne s ni" 😀
Takove ze zivota 🙂

etuska
4. nov 2009

ahojte kocky,
Mati-tak drzim palce,nech ti vyjde robotka.
Jarka-presne -ako si dopadla na pohovore?
Evicky-co to za CD si posielate??? 😀 😀 😀

Juuj-opat prsi,dufam ze kym pride MM z prace prestane a pojdeme aspon trochu vecer na prechadzku lebo mne uz doma haraši 😝 -kazdy den sa mi zda rovnaky a nic mi nechuti jest,len musim aby mi zle nebolo-tak trosku hybat sa by nezaskodilo 😀
idem trochu upratat a navarit polievocku.
pekny den 😵

ejviska
4. nov 2009

Etusko, to je uplne super CD, kde je OPRAVDU kurz anglictiny 😀 , i kdyz to tak nevypada. Evka mi ho poslala. TAkze to posloucham, kdyz jsme sama doma a je tu klid a u toho neco delam. Dneska jsem konecne vycistila hamsterovi klec. 🙂 Ale dala jsem ho behem cisteni do te behaci koule a sla jsem jeste dolu s kosem a vratim se a koule otevrena a krecek letal po obyvaku. No to byl lov! Ale namotal na sebe chuchvalec prachu, ktery mu znemoznoval rychly beh, takze vitezstvi na me strane 🙂

Matko, taky drzim moc moc palce.

To pocasi je fakt aprilove, chvilku slunko, chvilku lijak. Vcera jsem si koupila takovy delsi kabat v Regatta, neprofoukne a nepromokne, takze zima muze zacit 😀 . Ma sikovnou kapuci. My chodime rano do skoly jak blazni. Chodime pesky, takze Terka ma kozacky ( rano bylo 6 stupnu ), cepku, rukavice a ve skole ji prezouvam. Asi jako jedina ve skole 😀 . Ostatni STALE v podkolenkach 🙂. Ale vetsina jezdi autem. Neda se nic delat, budem za blazny, ale lepsi jak nemocne decko.

karolinka2
5. nov 2009

Ahojte tak co sa tyka tej mojej roboty,tak su vraj volne len nocne sluzby,poradte baby brali by ste aj nocne?????dakujem

ejviska
5. nov 2009

Matko, u me by asi zalezelo na tom, kolik tech nocnich je a jak moc bych o tu praci stala. Jestli je to vysnena prace nebo jenom proste prace 😉 . No a taky zalezi, co te vede k tomu jit do prace. Pokud je to nedostatek financi, tak pak je asi dobra kazda prace. Nebo pokud jenom uz nechces byt doma, tak bych treba pockala.
A taky je mozne, ze se v praci pak uvolni i denni smeny, ne? Co to je za praci?

nawal
5. nov 2009

Matka asi tak ako evicka spominala.
Asi je to nocna 5x v tyzdni. od 22h? A cez den by sa ti dalo pospat? kebyze je to od 22h. vtedy uz karolinka spinka a ked sa vratis tak ju das do skolky, tak mas casu dost na spanie.
ale zalezi to od tvojej potreby spania. Ja milujem spanok. potrebujem min. 9 h. spanku. takze u mna nocne neprichadzaju do uvahy hehe

ejviska
5. nov 2009

Nawal, my chodime spat v pul desate nebo v deset a stavame v pul osme 🙂 Takovi jsme hrosi 😀

karolinka2
5. nov 2009

Nawal je to v Okine vraj maju momentalne len nocne,a dnes mi ma kamoska zistit ze keby sa uvolnila denna ci by sa dalo prelozit....Cez den by mi bravala Karolinka kamoska a od aprila by mala nastupit do skolky aspon podla toho co si mi poslala nawal nakolko je januarova.

ejviska
6. nov 2009

Baby, kde jste? 🙂

nawal
6. nov 2009

Caute, matka tak co zistila kamaratka?
Erika ako dopadol Miro? Myslim na vas 😵
Evicka tu sme, doma hehe.

ejviska
6. nov 2009

Ahoj Nawal 🙂, no taky jsem zvedava jak dopadla Jarka a Matka a manzel Eriky.
My jsme meli vcera navstevu a popijeli jsme vinko az do trech do rana. 😎 Toz sem si i musela ted na 10 min. zdrimnout. 🙂

jarka28
6. nov 2009

Caute zeny...ja som ten job dostala,dneska mi volala manazerka a potvrdila mi to...... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre