Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

eviska83
2. mar 2010

Pavli- skus mu dat aj vonnu lampu pokial mas- my opuzivame Karvol- ten je super.Ak nemas mozes aj prevarit harmancek a dat mu to pod postel. No a na kasel z babskej lekarne - cibulovy sirup ,len neviem ci to donho dostanes 😒
Prajem skore uzdravenie....

ejviska
2. mar 2010

Aha, jej promin. Ta cibule se muze nakrajet na kousky do misky a dat do mistnosti, kde spite. To taky pomaha. A pokud ma suchy kasel, tak dat na radiator vlhky rucnik, at ho nedrazdi suchy vzduch a dat vic pod hlavu polstaru. Ale na teplotu neco mas? Kdyztak ho moc nezakryvej, jenom lehkou prykrivku a nedavat horky caj.

pajakubik
2. mar 2010

Diky moc holky za rady,zkusim vse a dam vam vedet. No jsem uz nejak z toho vseho psychicky unavena,ale uz jen mesic a jedeme do CR na Velikonoce,tak si odpocinu. Pekny vecer vsem 🙂

karolinka2
3. mar 2010

ahojte.
Pavli do nosa ti neviem poradit ja mam z domu morsku sol,a takisto sirup kupujem volne tu v lekarni podla toho ci ma suchy kasel alebo normalny....Ale skor ako sirup jej robim tu cibulu co spominali dievcata je dobra od kaslu,nakrajas cibulu a das do toho med alebo cukor a ta stava co pusti davas ju vypit...a na tu teplotu klasika paralen a nurofen striedavo...
Aj nasa uz zacina soplit tak dufam,ze to neprejde do teplot...tatik nam bol v noci na pohotovosti tri dni ma bolesti na lopatke a tazko sa mu dycha a v noci siel na pohotovost co uz nemohol vydrzat a to som ani nevedela ze niekam isiel....no ale klasika dali mu volfast...ziaden rontgen nic.
Erika no budeme sa tesit ked dojdete kedykolvek...
Idem ja varit pirohy so syrom a lekvarom...
Pekny den.

ejviska
3. mar 2010

Marti, tak aspon ekg mu udelali, ne? Tu je to fakt des, to jsem vam psala myslim, jak nasi znami s tou malou byli na pohotovosti, ze ma 4 dny horecky 41, tak ji dali antibiotika a nevysetrovali vubec nic, z ceho to treba ma...

jarka82
3. mar 2010

Ahojte zienky. 🙂
To je strasne ak ma dieta take vysoke teploty a nic s nim nerobia 🙄 nas bol tak dva tyzdne az mal stoho halucinacie to mal vtedy rok aj pol az ked bolo najhorsie tak mu dali take silne lieky ze bol zdravy za dva dni 😲 prajem skore uzdravenie pajakubik. Na kasel je velmi dobry hedelix.
My sme vcera mali rocik cez vikend budeme oslavovat.
Co znamena ze v Belfaste otvorili poradenske centrum pre slovakou a cechou? nech som v obraze 😀 pekny slnecni dnik prajem

pajakubik
3. mar 2010

Ahoj holky,
Moc diky vsem za rady. Je to pravda tady s tim zdravotnictvim,aj maly jak mel rok tak mel velike horecky a volala jsem na pohotovost a doktor byl jeste na me nastvany,ze vsak to neni takove hrozne a dal mu nakonec paracetamol,tady ho pouzivaji na vsechno,snad ho maji prebytek nekde.
Dnes uz mam nakoupeny nurofen-sirup,kapky do nosu i na kasel. Uvarila jsem malemu vcera,slepici polevku(moje babicka rikavala,kdyz je nejhur,uvar silny slepici vyvar) a snedl cely talir a za hodku uz zacal pobehavat,mela jsem hermanek pod posteli a rucnik na radiatoru a dnes uz je to lepsi,soplik ma teda poradny ale kasel uz slabsi.
Jari to je centrum,kde ti slovaci poradi ohledne tax creditu,nebo mas treba problemy se sousedy,nebo uraz v praci,apod.pomohou vypsat formulare nebo nekde zavolat. Dokonce uvazuji i otevreni cesko-slovenske skolky.
Holky nevim jestli vite,ale Miriam vyprodava ze slovenskeho obchodu tatranky,milky,kofoly,atd.zitra to bude rozvazet po Belfaste,tak jak nekdo chce mozu vam neco koupit. Tento tyden musim jet na international airport,tak kdo bydli po ceste nebo kolem,vezmu vam to dom. Dejte vedet 😉 Ceny jsou primo halerove

pajakubik
3. mar 2010

Tak tady je cenik- horalka 0,55, mila 0,55 Mata 0.50, Koko 0.55, bananky v cokolade 0.65,studentska pecet mlecna 2.60, fidorky (vsechny druhy 0.60), vinea biela 0.5l - 1.30, Kofola 2l - 2.20, slovenske chipsy 75g - 0.80,
Rajec-materina duska,medovka,pupava 0.75l - 1.20, Magnezia perliva a neperliva 0.5l - 0.85

jarka82
3. mar 2010

Dakujem za info pajakubik. No ten paracetamol je asi zazracny 😀 a najviac ma udivuje ze ho mozu deti cely rok na vsetko. Nas s malou prepustali z nemocky 39.2 s paracetamolom dala som nurofen a teloty uz neboli,je vazne dobry nurofen az by som povedala ze schladi. Ja pouzivam aj cipky nurofen alebo panadol baby. A co mas na kasel? nam sa najviac tu osvedcil sirup na kasel simple linctus paediatric,ine satali na nic....drzim palce nech sa rychlo uzdravy. Skoda ze nebyvam v belfaste uzastne ceny keksikou. 😵

ejviska
3. mar 2010

Ty sirupy na kasel kupujete volne v lekarne?? V Boots nic nemeli.

jarka82
3. mar 2010

ahoj ejviska ja som kupila volne v lekarni 🙂 a ten lintus co som spominala dokonca sme boli v sobotu v boots a som si pytala nieco na kasel a ten lekarnik mi ho vypisal na recept aby som nemusela platit 🙂 on je od 1roka az do 5tich rokou 🙂

pajakubik
3. mar 2010

Evi,ja taky vse koupila v lekarne tady u nas pres ulici,jak jsem jela z prace.
Jari,ja si taky ten nurofen nemozu vynachvalit,zrovna jak rikas je po teplote,na soplik mam calpol-nasal spray a taky calpol na kasel,ale nejak s tim nejsem spokojena,zitra zkusim koupit ten co ty. 🙂

jarka82
4. mar 2010

Ahoj pajakubik tak to je super ze je po teplote 😵 😵 😵 😵 no ten calpol do nosteka je to ako u nas ta morska vodicka nieco na ten sposob. Neviem ja do nosteka im davam nasivin z domu a ked su uz naozaj skarede sopliky tak na to mame z domu pamycon antibioticke kvapky. Tak vyskusaj a snad vam zabere nam zabral na kasel. 🙂 Nedavno sme prekonali laryngitidu esteze sme mali z domu cipky na to inak neviem neviem a nasu dr na drate 😀
inak pekne dobre ranka prajem vsetkym. Vyzera to ze bude zasa krasne kde to treba napisat?,zeby sa to pocasie umudrilo?,uz by sa mohlo nech je teplejsie 😠

ejviska
4. mar 2010

Holky diky. Tady ( Portstewart ) je krasne uz tyden. Od patku neprselo, porad slunicko. A podle predpovedi bude krasne cely dalsi tyden. A musim rict, ze i ta zima byla dobra, myslela jsem, ze bude porad prset a bylo casto pekne. Ale pry to byla neobvykla zima - sucha a studena.

jarka82
4. mar 2010

Nas zajtra caka to rocne ockovanie 😅 tak dufam ze nebudu velmi zle 😨 a na 29teho potrebujem k nim nejaku child manderku musim asi rozhodit siete ze koho. 😒 pojdeme s malym na operaciu a musia byt pritomny obaja rodicia nezaujem ze nemam na koho nechat deti 😖 budu mu vyberat 14 zubkou to bude bolesti,chudacik.

mamartinka
4. mar 2010

jarka chudatko.A to ho snad uspia ci mu to tak budu robit?Kludne mi deti prines ja sa ti o ne postaram.Keby to islo a bolo kusok tak rada postrazim. 🙂 A to mu preco tie zubky musia vybrat?

jarka82
4. mar 2010

ano to ho uspia na detskom oddeleni operacia trva 10az 15 min a dalsie 2 tam musime ostat 🙄 ja mam aj strach vraj mu to bude velmi krvacat. No ma ich pokazene ale on mi nepil mlieko tak mozno stoho a sladke pri babach si uz davam pozor ☹ odkial si? nie koli strazeniu 😀

mamartinka
4. mar 2010

Jari tak si vytrpi chudatko.Ja som z Irska ale nie zo Severneho.Iba vam sem obcas prispejem ako ty do temy Irsko 😕 Byvame pri Droghede-Laytown.

ejviska
4. mar 2010

Jezis MArti, ja jsem nevedela, ze nejsi v Sev. Irsku 😀 😀 😀 😀 😀 Toz su ja na hlavu 🙂
Myslim na to DVD. Snad si muzicek dnes koupi auto ( vybira 3 mesice ...), bude mit skvelou naladu a vypali DVD 😉

Jarka, oni mu vytrhaji zuby, ze je ma pokazene??? To nejde spravit? My teda od mala se zubama taky nic moc. Cisti si je dcerka ( 5 let ) jen co ji narostly, ani toho sladkeho tolik nejedla a od roku chodime k zubari. Prvni dobry a pak se ji delaly kazy jeden za druhym. Uplne malicke, ale doktorka ji vsechno plombovala, pry jinak by ji ty zuby nevydrzely. Stolicky musi vydrzet az do 11-ti let nejmin. TAkze ma cca 5, mozna i vic, vrtanych zubu. A ted to musim zaklepat, uz se to zlepsilo. TAky me to stalo penez, vzdycky novou hracku 🙂, ale hlavne, ze je tam plomba. Davam ji fluoridove tablety, to je na mineralizaci trvalych zubu. Uz ma teda 4 nove zuby ( ona je trochu napred.. 🙂 a ty jsou pekne, ale cisti poctive. I kdyz ono to s tim vzdycky nesouvisi....
TAk drzim palce, chudacek si uzije. Ale taky je pravda, ze deti to obvykle vsechno snasi lip nez rodice.

mamartinka
4. mar 2010

Coby druhy co nemozu mat za take bambulko dali a taka to este zanedba.ejviska ake idete vyberat auto.Aj mi ideme neake druhe.To co mame nejdu uz dvere otvarat,okna no proste hruza.Chceme neake druhe.A bez auta tu je zle.Kor ked manzel ho potrebuje do prace.

ejviska
4. mar 2010

Marti, ja nevim jake. Snad BMW. Zacalo to na Volvu a doslo az po Picasso. 🙂 Prvni ze sedmimistne, pak zase ne. Ted mame Ford Mondeo combi, to je fajn auto. A v automatu, to je parada. Nemohl nic vybrat. My mame porad auto ceske, uz ho tu mame pres pul roku, takze musi zpet do CR. Uz je to urgent. MAme jedno auto, zatim to tak jde. Do skoly to mame 15 min. pesky. Tak to zvladame. Ja tu ani neridim, jela jsem dvakrat.

pajakubik
4. mar 2010

Ahojek,
Jari to je me moc lito chudacka maleho. Ja ti jich klidne pohlidam aj na 2 dny,nemusis se bat. Bydlime od sebe cca 20 mil, bud jich privez nebo je odvezu a naopak. Fakt neni problem,rada pomozu. Kubik bude akorat rad,ze bude mit spolecnost. Mame zahradu,tak kdyz bude pekne tak si budou hrat,aj navarim,neni problem.
Martinko to mas pravdu,nekdo nemoze met deti a takovi si jich nevazi. a s tim autem akorat souhlasim,bez auta ani tuk,ale to uz je vsude aj u nas v CR 🙂

mamartinka
4. mar 2010

Akurat pozeram a oproti vo dvore akurat jedna na rukach uspava take mimco 2 mesacne.A v kratkom rukave je ona.To je az take teplo?To musi byt take krasne take malicke drzat v naruci.Snad uz aj ja sa toho dockam cochvila.

pajakubik
4. mar 2010

No Martinko,vsak vis jakovi otuzilci tady bydli. Oni jsou na to zvykli,setri na topeni jen aby meli na bary. Taky se dockas treba na tu tricitku? Moje kamaradka z CR nemohla met deti 7 let,meli postaveny barak,2 auta a uz jen cekali a cekali. Rodina se ji porad vyptavala`

mamartinka
4. mar 2010

No zeby pajakubik?No uz do 30 to nestihnem myslim odrodit.Ale si hovorim ze snad v 40 aspon jedno bude.To uz do tej doby snad stihneme. 😀 Ale pre mna su teraz vysetrenia dolezite a ta operacia.A potom sa uvidi co dalej.A tej kamaratke sa nakoniec zadarilo?A preco tak dlho sa im nedarilo tiez?

mamartinka
4. mar 2010

Chcela som napisat do 40.

pajakubik
4. mar 2010

No Martinko,vsak vis jakovi otuzilci tady bydli. Oni jsou na to zvykli,setri na topeni jen aby meli na bary. Taky se dockas treba na tu tricitku? Moje kamaradka z CR nemohla met deti 7 let,meli postaveny barak,hypoteku,zadluzeni a az na dovolene v Tunisu,odreagovani se jim zadarilo. Dnes maji rocniho Matyska. Ale v Tunisu se zadarilo i |Evince D.jak jsem slysela. Druha kamaradka z tadyma,ma stejny problem,ale taky jak i u tebe verim,ze se dockate. Drzim palce.
Evi T. ja jsem taky po prvnim roku premyslela,ze bych si dovezla auto z cr sem,ale dnes jsem rada ze mam auto anglicke,volant na druhe strane,to by jen matlo. 😖 😨

mamartinka
4. mar 2010

No mi sme v Tunise boli tiez a nezadarilo sa.Akurat som menzes dostala.Nam celkovo letne dovolenky neprospievaju.Uvidime mozno az ten polip odstrania sa hned zadari.Nechame sa prekvapit.

pajakubik
4. mar 2010

jo to ti nepovim,proc ne,to sama nevim ani u te druhe. I kdyz testy mely obe ok. Ale Marti,kdysi jsem ti psala,ze Kajka zacala chodit k nejakemu lecitelovi. On ji doporucil nejake caje a pak ta dovolena a maji synka. Zeptam se co to byl za lecitel a caje a dam ti vedet. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre