Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

mamartinka
5. mar 2010

Baby a v Argose by to nemali tu pekaren?

jarka28
5. mar 2010

Evi vdaka.....musim nejaky kupit.....Eviska ty mas ktoru pekaren a kde si kupila????to ako funguje?ty tam nahadzes ingrediencie a to sa pomiesa a upecie same?....potom ked budes mat cas mi mozes dat recept na ten tvarohovy rez dobre????dakujem....

karolinka2
5. mar 2010

Ahojte baby.
Vy ste sa riadne rozpisali....
Pavli poslala som ti IP.
Mate dobru temu chudnutie....Jarka je to este dieta takze ako pisu baby pohyb pohyb pohyb.a obmedzit sladkosti....no ja potrebujem takisto poriadne schudnut,ale ja som uz stara korytnacka. 😀 Ale mne velmi pomaha ta delena strava aj sa pri nej citim lepsie nie taka prezrata lebo tam neni z coho sa prezrat...len u mna je ten problem ze mne velmi cez den nechuti jest ale vecer. 😠
No a co sa tyka tej domacej pekarnicky aj som rozmyslala ju kupit vsetko len dnu nahadzes a uz len vyberies chlieb,baby si to chvalia ale dost dlho sa to robi,tak ked som to zratala chlieb si kupim v obchode za lybru a mam to bez prace.
Evi idem si pozrietr tu stranku na chudnutie co si dala hadam tam najdem nejake inspiracie,ono je to vsetko jednoduche vela pohybu nejest vecer,nejest sladkosti civcit,len to tregba pevnu volu...
Jarka82 tak nech ten zakrok zubkov dopadne dobre...drzim palce.
Pekny vikend baby...

ejviska
6. mar 2010

JArko, jak pise Matka, opravdu se to tam dela dlouho. Treba 3 hodiny. Vsechno tam hodis a vypadne chleba. 🙂 A je to dost hlucne.

Matko, pokud chces hubnout tak radsi ani pekarnu nekupuj.🙂 To je nejlepsi recept, vubec to sladke nekupovat, zadne bramburky, jak to doma neni, tak to ani nemuzes snist. A vynechat prilohy ( brambory atd....) misto toho treba dusena zelenina. To si clovek rychle zvykne, ja si treba dam brambory, ale jenom trosku. A hlavne jist vickrat za den. To nejezeni vecer si taky rychle zvyknes, nejhorsi jsou navstevy.

Holky, tu je tak naaadherne zase.

pajakubik
6. mar 2010

Ahojte,
u nas je taky pekne. Evi a Marti mate i.p. 🙂

eviska83
6. mar 2010

Ahojte,
No my sme nasu kupili v tescu- bola zlacnena - mame Morphy richards- a kupili sme ju hlavne preto ze sme sa stahovali na koniec sveta 😀 ono to naozaj trva dlho -ale mne to vobec nevadi kedze si to zapnem na noc - je to aj hlucne- ale kedze dvere do kuchyne zavriem - nepocujeme nic 🙂 Zo zaciatku sme pouzivali bread mix z lidlu- velmi nam to chutilo- len niektore boli prilis slane- uz sme potom vedeli ktore- teraz uz ale miesam - dam vodu- muku(aku chces) sol ,drozdie- zapnem na 9 hod. a hotovo- trva mi to mozno 5min - ani nie 🙂
Mati - ten link mal byt- www.chudnutie-ako.sk -dufam ze to uz pojde.
Aj u nas prekrasne- a ja musim do prace 😒 - a vraj zajtra ma byt este krajsie
Tvarohovy kolac napisem neskor- uz letim do prace

pajakubik
6. mar 2010

Cauky holky,
tak ja uz mam poklidene,oprane,z pulky vezehlene,auto umyte a kvitka presazene. To vsecko jsem stihla udelat s kubikem od rana. Ani nevim,jak jsem to vsecko stihla. Ted si za odmenu zhavime gril a ubedeme opekat,jupiiiii
Ted jste me navnadili na tu pekarnu asi si ju taky koupim. Evi pak si od tebe vezmu ty recepty na chleba,jeste ze me bude pekar.
Ejvisko moc ti dekuju za radu. Pekny vikend vsem 🙂 😉

mamartinka
6. mar 2010

pajakubik to idete venku opekat?To uz tam mate take pocasi?Tady je tez teplo ale fuka chladny vietor.A u mora je chladno tiez.Inak sikulka,dost si postihala dnes.Ked mas takeho pomocnika vsetko ide lachsie ze?

jarka82
6. mar 2010

Ahojky 🙂 pekarniku mam aj ja. Pajakubik ako vam je fajn aj ja chcem opekat!!! Uz ste zdravy?

Eviska no musime obaja ist ale uz mam cisla na opatrovatelky tak uvidime 🙂 Ja som dnes piekla tortu na zajtra tak snad bude chutnat 😅 Dobru nocku.

pajakubik
7. mar 2010

No ja nemozu nejak spat. Brzo jsme vstavali,dost toho stihli a zadny spanek na me nejde.
Marti,to mi jen chvilku opekali,byli jsme naoblekani,na kratky rukav to jeste venku neni.
Jari tak snad vsecko dobre dopadne. A kdy mate jit do te nemocnice? Zitra no to uz je dnes, budu delat bramboraky a nasla jsem si recept na cinu ze sojoveho masa,tak doufam,ze nic nepokazim 😒

jarka82
7. mar 2010

Ahojky dobre ranko vsetkym. Pajakubik urcite nie 🙂 do nemocnice 29teho marca. Peknu nedelu vsetkym

karolinka2
7. mar 2010

ahojte.
Pavli aj na mna niekedy pride ze clovek je utahany z celedonnej namahy a nie a nie zaspat potom.
Jarka aku tortu si piekla ja idem robit dnes babovku nakolko karolinka ma velmi rada.A to mas cisla na profesionalne opatrovatelky kde si o zohnala mas nejaku webovu stranku???
Peknu nedelu.

etuska
7. mar 2010

Kočky-ja som videla u nas v Antrime inzerat-registrovana childminderka -za 3libry na hodinu-az som bola prekvapena,lebo je to fakt dost malo-ale zase zalezi o kolko deti sa stara a v akom su veku.

mamartinka
7. mar 2010

pajakubik aka nahoda.Aj mi mame dnes cinu.Erika cauko.Si tu dlho nebola.A nove foto.Fesandy ste.Az teraz som si vsimla ze ty mas termin v maji.Sa ti to pomaly ale isto tiez uz krati.Ale je to koncom maja tak este casu.Ako sa mas a ako sa citis?Dnes tu mame pekne pocasie aj ked vetrik este robi zimu.Tak sa majte,vsetky pozdravujem a zelam este peknu nedelu.

jarka82
7. mar 2010

Ahojky. Karolinka to mam registrovane child manderky a nemam stranku poslali mi to zo Sure startu,poprosila by som ich ci by nemohli.

Etuska aj tu tak 2,50 az 3 na hod len neviem ci mi vezmu obe naraz 😠 Peknu nedelu vsetkym.

eviska83
7. mar 2010

Ahojte,
TVAROHOVÉ MÜSLI KOLÁČIKY- jedlo do terenu
recept na 1 plech - 9 porcii

750g polotučného hrudkovitého alebo jemneho tvarohu (3 ks)
400g balenie ovsených vločiek
90g hrozienok
plus PRIJESŤ 10g mandli surovych na porciu, zeleninku podľa chuti a potreby

POSTUP:
1. Tvaroh, ovsaky, hrozienka vo vacsom hrnci premiesame ručne-stručne.
2. Vysypeme zmes na papierom vylozený plech.
3. Uťapkáme rukami na tuhú vrstvu.
4. Strčíme do predhriatej rúry, trúby alebo sporáka a pečieme na 180 stupňov do ružova.
5. Po vychladnutí nakrájame na 9 kúskov, nabalíme do mikroténových sáčkov a zamrazíme, časť uskladníme v chladničke (vyskúšame, kolko to tam vydrží, týždeň určite).

Na jedno jedlo zjeme 1 kus, prijeme 10ks mandli (to je cca 10g), zeleninky kolko a akú chceme. Nedávala som ich piecť, aby sa nezničili tuky. Krabička dáka malá plechová s mandľami sa dá mať vždy so sebou. Tieto koláčiky sa nepokazia ani v teple. Ja to potom vprásknem do takej tenkej plastovej krabičky, aby sa to nepolámalo atd. Nič nemelieme, použijeme len celé balenia tvarohu a vločiek (teda tie co ja kupujem v Tescu sú 400g), takže vážiť treba iba hrozienka - tým sa veľmi zjednoduší a skráti príprava.

HODNOTY NA JEDNU PORCIU:
1. iba koláčika: 1154 KJ, B 20,8g, S 36g, T 5,6g
2. aj s prijedenými mandľami: 1404 KJ, B 22,8g, S 37g, T 10,8g

Inak chutí to podľa mňa skvele, ešte lepšie ako mleté, lebo je to fajn chrumkavé zvrchu.

Nechcelo sa mi pisat 😀
Erika- poznas noviny ni4kids? je tam dobry clanok o pragnancy+ maternity leave.- inak pekne nove foto 🙂
Pavli- odkial mas sojove masko???? ja som konecne nasla ale len s kuracou prichutou 😵
Inak nas Adam spravil vcera prve 2 kroky 🙂

karolinka2
7. mar 2010

Evi no ved to ja som robila teraz ten tvarohovy kolac co si mi pisala na facebooku ze by si si ho dala... 😀 a mozem povedat ze je vyborny.

jarka82
8. mar 2010

kde ste vsetky? 😕

jarka28
8. mar 2010

Ahojte.....Jarka ja som tu ale akosi je mi spatne stale tak nepisem....od stredy sa u nas taha virus,zacal Marek,zvracal ...v piatok potom Sasena a Davidko a este aje MM ZVRACALI a ja nakoniec v nedelu....a to som este bola na nocnej a vikend som mala calls ale uz mi je lepsie trosku a dneska idem do nocnej....no uvidime.......krasne pocasie mame len tak dalej.... 🙂

jarka82
8. mar 2010

Jarka to mi je luto ☹ u nas sa ten virus tiez velmi dlho tahal potvorak jeden! 😠

jarka82
8. mar 2010

Rychle uzdravenie celej rodinke. 😉 a kde robis? fuha ato ako sa ti dari pri 3 detoch? aj ja chceeeemmmm 🙂

pajakubik
8. mar 2010

Ahojek holky,
tak me nedela tak rychle utekla,ani nevim jak. Byli jsme cely den venku.
Jarus28,musi byt neco ve vzduchu,tj.ta zmena pocasi,jednu pekne a podruhe mrzne. No at jste vseci brzo zdravi.
Evinko,ja to sojove maso koupila v polskem obchode a vynikajici. A Adamkovi gratuluji ke kruckam,sikulka.
Jari82 a ty tvoje holky moc sikovne u toho dortika, ale velky byl 🙂
🙂

jarka82
8. mar 2010

Dakujem pajakubik 🙂 a ako sa ma Kubko?

eviska83
8. mar 2010

hojky
Mati - vsak je vynikajuci- aj mne velmi chuti- a kde si pozris recepty na vhodne jedla- najdes tak kopu super receptov 🙂
Jarka- a ako vikendove callsy?- pohoda vsak? Aj ja zelam skore uzdravenie..
Joooj ale je krasne von- len nech to vydrzi co najdlhsie- evicka ma kopu krasnych veciciek na leto tak dufam ze to aj vyuzijeme 😉
este ze tu mame polske obchody vsak? 😀
Erika- vsetko ok? snad si len davas pauzu od netu 😉

karolinka2
8. mar 2010

Ahojte.
Aj my sme ochoreli...Karolinka v sobotu zacala kaslat a je to stale horsie vecer mala zvysenu teplotu 37.1,sopliky ma troska...ja som tiez fufnava,ale ja zrejme od sennej nadchy,vzdy ma to v takomto case chyti....musim si dat predpisat kvapky na sennu nadchu,este aj prievan som musela chytit lebo mam opuchnut4e oko v kutiku a svrbi ma to boli vsetko dokopy.
Jarka skore uzdravenie celej rodinke.
Veru vonku je nadherne,uvidime ako dlho nam to vydrzi...

etuska
8. mar 2010

ahojte kocky,
Evi-ano-vsetko OK-len prichadzam z prace fakt uz dost unavena.Dnes mala Miska este po vyucuvani kruzok,tak som ostala dlhsie a aspon som si urobila pripravy na zajtra.
Uz som len cakala kedy dojde MM z prace,ze si trochu lahnem -a spala som cca 2 hodky.

Jaaaj-Adamko je teda sikovny 😵

marodom skore uzdravenie 😉

karolinka2
9. mar 2010

Dobre rano.
Ja som celu noc nespala Karolinka sa len prehadzovala a o pol siedmej zacala plakat ze ju boli brusko tak sme isli dole nurofen a este zaspinkala....
Baby neviete poradit co by som si mohla dat na to opuchnute oko stale to mam horsie v kutiku opuchnute a cervene svrbi to.
Erika to ti verim,ze ked dojdes z prace mas uz toho dost,davaj na seba pozor a hlavne oddychuj a Miro nech okolo teba pekne skace. 😉

ejviska
9. mar 2010

MAtko, to oko mas ty nebo Kaja? Asi by to chtelo nejake kapky na ocni alegii, ja nevim co se tu dostane kupit. Kdyz to svedi, tak je to obvykle alegie. Kdyz je to zahnisane, tak zanet spojivek.

ejviska
9. mar 2010

Matko nebo si vem i celkove nejaky lek na alegii, jako je Zytec nebo neco podobne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre