Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

mamartinka
24. mar 2010

No mozno aj s toho pocasia ma clovek zlu naladu.Ale uz je chvalabohu lepsie.Nieco vam zasa hodim....http://www.topky.sk/cl/11/696748/V-Britanii-ods... Inak Mati vsetko najsamlepsie manzovi k zajtrajsim meninam.A takou roladou by som si dala povedat bananovou.Moze to byt mnamka. 🙂

eviska83
24. mar 2010

Ahojte
no aj u nas je hnusne 😒
mati- aj ja blahozelam k meninam 🙂
Nawal- kraaasne princeznicky 😵 😵
No nasi maju v sobotu rok- tak v nedelu oslavujeme- kludne dojdite na kolaciky 🙂 len stale rozmyslam ake piect 😵
Tak tomu clanku nechapem 😕 ako mohli ziadat o podporu v nezamestnanosti pre ludi kt. tu prisli len na par dni? a celkovo to nechapem- ved to nemaju v PC? Ono je to asi aj ine ako tu- viem ze baby z UK vraveli ze vybavenie benefitov tam trva aj 3-6 mes. tu to trvalo tak max. 1 mesiac.

mamartinka
24. mar 2010

eviska83 tak uz budu mat Evicka a Adamko rok?Juj to to zbehlo co?Si pametam ked si pisala ze budete mat dvojicky a tot uz budu mat rok.Ako ten cas leti.To ako nase krsna Gabriela.Tiez si pametam ako sme dostali od svagrovej sms ze uz to ma za sebou a uz to malo 1 rok trinasteho.Ani neviem ako jej to ubehlo a uz je z nej mala certica.Len nam ten cas akosi nie a nie prist aby to nase konecne rok oslavilo.Ale sme sa uz z manzelom aj smiali ze nic,nic a aby sme neboli tiez prekvapeny a zrazu nam oznamia ze budeme mat dvojicky.Snad ked teraz nic tak naraz budu 2.Ake to je dvojicky vychovat?Da sa to zvladnut nie? 🙂 No som ja inak na toto nase dlhe snazenie zvedava.Co s toho bude.A ci sa dockame hlavne.Som sa akosi rozpisala.

karolinka2
25. mar 2010

Baby drahy dakuje k blahozelaniam. 🙂 Tak bananova rolada uz je hotova,nato ze som ju robila prvykrat vyzera uzasne....len ci tak aj bude chutit. 😀 Este idem zrobit zemiakovu kasu a vyprazit morcacie masko v plackovom cesticku....hadam to draheho potesi ked dojde vecer z prace.
Evi panecku dvojicky uz budu mat rok veru ze to rychlo leti...Kedy to v sobotu????
Idem ja dalej varit a potom zehlit.

mamartinka
25. mar 2010

karolinka2 v akom lackovom cesticku ides robit to masko?Normal ze muka,vajicka,struhanka?

mamartinka
25. mar 2010

plackovom som chcela napisat.

ryba74
25. mar 2010

Caute baby!
Ja mam zasa problem-ako vzdy zdravotny,idem sa s Vami on podelit.Uz som tu asi pisala,ze mam gyn problemy uz dost dlho-jednoducho minuly rok som podstupila ten zakrok,ked som potratila,kedy ma na Slovensku cistili,no a od oktobra minuleho roka mam problem,ze dostanem menstruaciu,mam ju 5-6dni,no a po nej,ked mi skonci asi tak za tyzden-10dni zacnem opat slabo krvacat.Trva to tiez 5-6dni.Ale je to uplne slabe krvacanie-viac menej spinenie.V januari som bola na ster z krcka maternice-ten bol OK,predvcerom som sa konecne po troch mesiacoch dostala na sono,ktore mi robili sondou-teda "zo spodu".Lekar tam nic nenasiel,len mi povedal,ze mam maternicu otocenu dozadu-o com viem a ze mam hrubsiu stenu maternice.Tak som si vydychla,ale potom mi povedal,ze z diagnostickych dovodov mi doporucuje HYSTEROSKOPIU-to je endoskopicke vys maternice,kedy sa pacientka uspi,do maternice sa zavedie opticky pristroj a skuma sa,pripadne sa odoberaju vzorky...No zostala som v soku,lebo napriek tomu,ze tam nic nenasiel mi to chce robit.Vraj mi pride domov papier do troch tyzdnov,sestricka povedala,ze 8-12tyzdnov.No a dnes som volala svojmu gynekologovi na Slovensko,ze teda co a ako-predsa pozna moj zdrav stav,dokonca tu aj isty cas bol.On mi moc nedoporucoval takyto zakrok,vravel,ze ono je to tazko cez telefon,ale vie,ze tu to dost casto robia GP lekari a toto patri jednoznacne do ruk gynekologa,potom ze tam sa mu to skor javi ako hormonalna porucha,kedy by skor lieky nasadil a urcite by sa hned nepriklanal pre vykon,ktory sice nie je nebezpecny,ale uz je to zasah do organizmu zeny a hlavne by to konzultoval s viacerymi gynekologami.Pytal sa,ze kedy pridem na Slovensko-vravela som,ze 27.juna,ze ved to nie je az taka dlha doba,ze to by som vydrzala sa dat tam pozriet.Baby nemate s takym zakrokom niektora z Vas skusenosti?A co by ste urobili Vy na mojom mieste?Neviem ako to tu chodi,ale ak by mi prisiel papier domov,tak by som musela zavolat a vyhovorit sa,ze bud som chora,aby mi prelozili termin aby bol ten termin az ked sa vratim zo Slovenska.Jednoducho nemam doveru v tychto lekarov,hlavne co sa tyka specializacie,proste im neverim a mam uz za sebou svoju skusenost-vid minuly rok.Povedzte mi svoj nazor,ste tu dost "oslahane zivotom".

ejviska
25. mar 2010

Ja bych rekla GP na rovinu, ze na to jit nechci. Na to mas snad pravo. A zaridila bych si to na Slovensku. To uz ty tri mesice vydrzi, kdyz tam nic na sonu nebylo. To se divim, ze ti to chce delat, kdyz tady nechteji obykle nikomu nic vysetrit.
To spineni ti vychazi presne na dobu ovulace, nemuze to souviset? To muze byt nevyrovnanou hladinou hormonu. Nekomu to dela, kdyz uziva HA. Pak se dava HA s vetsim obsahem hormonu nebo i celaskon a Ascorutin.
( Rady od ocniho lekare 😀 😀 😀 😀 😀 )

ryba74
25. mar 2010

Evi,my sme sa s mojim gynekologom zhodli,ze ten lekar tu zrejme sam nevie,co by mi asi mohlo byt,tak preto chce toto robit.Tu mi zasa povedali,ze to sa tu bezne zenam robi-lebo zbadali moj smrtelny strach v ociach.Nad tou ovulaciu som aj ja rozmyslala uz dlho,aj moj lekar ju spomenul,len mi tam nesedi ta dlzka-tych 5-6dni.HAK uz neuzivam skoro rok,ale uzivala som viac ako 10rokov a nic mi z tych tbl nerobilo dobre-uzivala som viacero druhov.A hlavne pret som ton uzivala,lebo som mala strasne bolesti,ked som mala menzes dostat-tak viac menej na upravu,ale pri kazdom jednom pripravku som tiez zacala v strede cyklu krvacat,resp.spinit.Tento tu lekar povedal,ze si nemysli,ze by sa malo jednat o nieco vazne,ale pre istotu to chce urobit-bud teda on alebo jeho kolega.Vies aj to ma tak zarazilo,ze bud mi daju celkovu anesteziu alebo lumbalku a hned na obed ma chcu poslat domov 😲 .No jednoducho neverim tymto "lekarom".

karolinka2
25. mar 2010

Adi ak neveris tu lekarom,tak jedina rada,odmietnut to a ist tam kde si spokojna v tvojom pridade na svk.
Matka to plackove cesticko je:nastruhas si zemiaky pridas cibulu nastruhanu pretlaceny cesnak,sol,korenie,troska majoranu vajicko a muku nie velmi huste cesto,a robis placky alebo v tom obalujes maso...

mamartinka
25. mar 2010

Dakujem.

eviska83
25. mar 2010

Ahojte
No Adi mas to ale tazke- ja asi tiez poradim to iste - odmietnut a ist na svk
No je to tak - v sobotu mame rok 😀 - ani sa mi verit nechce- strasne to zbehlo 🙂
Mati - si ma teraz navnadila- povodne sme chceli klasika rezne - ale toto znie zaujimavo- to je normalne cesto ako na zemiakove placky?- a da sa v tom normalne obalovat maso ako rezne? 😵
Mamartinka- jasne ze sa dockate 😵 a vychova dvojiciek? neviem ale nasi su celkom dobre deticky tak ja sa nestazujem- ale pocula som ze vychovavat dvojicky je jednoduchsie ako 2 deti po roku..

mamartinka
25. mar 2010

eviska83 dakujem.No uvidime co nas caka a neminie.

mamartinka
25. mar 2010
pajakubik
25. mar 2010

Ahojte holky,
Adi tak to jsme 2,kdo tu neveri lekarom. Ja se pripojuju k holkam,jed na slovensko,tam budes met lepsi peci.
Ja pred rokem si nasla bulku na prsu velku jak trnku,sla jsem k GP,nez me objednal na odborne vysetreni trvalo 6 tydnu a dalsich 6 tydnu nez jsem se dostala na zenske oddeleni,nakonec jsem tam mela jen usazeny mlecny tuk,kt.me odsali.Tim jenom chcu rict,pokud opravdu cloveku neco je a nez se dostane na nejake odborne vysetreni,tak uz moze byt i pozde.
Marti a tomu tvojemu vse nej k jmeninam a at je jen poslucha,za takove dobrutky,co si mu navarila.
Evisko,no to gratulujeme drobkum malym!!!!Oni jsou opravdu zlate a strasne hodne,mozu potvrdit.
Mamartinko,hlavu vzhuru,dockas se a pak budes vzpominat,jake to bylo,kdy sis mohla pospat. 🙂
Evi,vsak ja to furt rikam,ze ty co ze sebe vypustis,tak to stoji za to. 😀 A kdy jedete na tu dovcu?

ryba74
25. mar 2010

Diky baby,ono mne strasne pomoze,ked mi ludia povedia svoj nazor i ked samozrejme,ze nakoniec to hlavne rozhodnutie je na mne.Ja to tu mozno o to citlivejsie vnimam,ze som zdravotnicka.Keby sa dalo,tak urcite spojim "rozum slov.lekarov"s pristupom irskych zdravotnikov.Su viac-menej mili,prijemni,ale bohuzial,co sa tyka liecby...Vzdy sa smejem a hovorim,ze by som chcela vediet statistiku umrtnosi ludi v Sev.Irsku 😀 😀 😀 .Vsetko je tu zhruba OK,ked je clovek zdravy.
Mata,tak Ty dnes vyvaras,vypekas...Bananovu roladu som este nikdy nerobila.Odkial mas recept?Toto sa ja bojim-aj Slonie slzy s
u vyborne,len si stale myslim,ze sa mi nepodari skrutit to cesto,ze sa rozpadne-moja fobia.
Tak dobre vsetky pooslavujte a drzte sa. 🙂

mamartinka
25. mar 2010

pajakubik.ip

karolinka2
25. mar 2010

Tak rolada bola vyborna aj rezne....drahy sa potesil. 🙂
Evi ano klasicke plackove cesticko a obalujes v tom rezne ale vypeka sa to pomalicky.
Fakt strasne co sa uz deje na tom svete ked 25 mesacne babo vlastny otec dokalic i.strasne.

snehuliacika
25. mar 2010

ahojte maminky,
chcela by som vás pekne poprosiť o vyplnenie dotazníka, zaberie to tak cca 6 min

http://dotaznicek.sk/kontrolpanel/dotazniky/dot...

veľmi pekne ďakujeeem

ejviska
26. mar 2010

Pajo, sranda musi byt, aj kdyby na chleba nebylo, ne? 😀 😀
My jedem zitra do Anglie a pak v nedeli letime z LOndyna dal. Ale baleni je priserne, protoze v necem musime stravit den v Anglii, coz si jiste dite zaspini a pokeca vsim moznym a v necem musime byt v letadle, poletime dlouho, tak aby to bylo pohodlne. A tam bude vedro. A do toho, jeste prijede kamarad z Cech, aby nam odvezl ceske auto, tak balim auto. Veci co nepotrebujem a hlavne bedny hader, co si tady moje drahe kamosky poobjednavaly v Nextu, Sports directu apod.

ejviska
26. mar 2010

Jako spravna Slovenka jsem dotaznik poctive vyplnila. 😎

ejviska
26. mar 2010

Deti ve skole vyrabely money boxes. A vcera byla vystava. Naaadhera. Bylo to naaranzovane, kazda trida mela "tema". Terezka, jako P1, meli " fruit". Terka mela velkou zelenou hrusku, velikosti balonu na volejbal 🙂 Ale opravdu krasne, nektere tridy meli kreslene postavicky, nebo prasatka, tucnaky, zemekouli, vesmir. A vsechny byly strasne velke, jak balon. Za 5 liber jsme si to mohli koupit.

etuska
26. mar 2010

Evi-no aj takto si skola moze pomoct a vyzbiera nejake peniazky-oni potom za ne kupuju nove knihy,pomocky a kazdy rodic rad prispeje,ked vie,ze tie peniazky budu investovane do "vzdelania" jeho potomka.
idem dovarit obedik-pekny den 🙂

ejviska
26. mar 2010

Eriko, toto je beru! Toto bylo opravdu pro skolu, jinak je porad nejaka jina charita. Nebo diskoteky, ale to musi zaplatit DJ, takze to asi nic. A navic doma budeme mit pokladnicku velikosti melounu 😀 😀 😀 .

etuska
27. mar 2010

tak ja som si lahla spat,zobudila som sa nedavno a akosi nemozem zaspat 😀

nasla som zaujimavu stranku aj s vyslovnostou a vyznamom irskych mien-celkom uzitocna-kedze mena niektorych kolegyn neviem vyslovit doteraz 😀

http://www.babynamesofireland.com/pages/girl-na...

ejviska
27. mar 2010

To je dobry, dala jsem si to do zalozek.

jarka82
27. mar 2010

Ahojte vsetky 🙂 dlho som tu zas nebola 😀 My sme uz zdravy chvalabohu. V pondelok nas caka ta operacia s malym....ufff mam stoho strach.

Evicke a Adamkovi vsetko najlepsie k 1 narodeninkam,zajtra poprajeme aj osobne 🙂 tesime sa.

karolinka2
27. mar 2010

Ahojte.
Erika ty si si aspon pospala,ale ja som buntosila do pol tretej rana videla som ze si bola na facebooku...
Idem si pozriet ten tvoj link na mena,oni tiez nevedia vyslovovat nase mena...
Dnes vyzera byt vonku pekne,tak hadam to nezarieknem.
Pekny vikend. 🙂

karolinka2
27. mar 2010

EVI PRAJME ADAMKOVI A EVICKE K ICH 1.ROCIKU VSETKO NAJLEPSIE VELA VELA ZDRAVICKA STASTICKA LASKY NECH VAM ROBIA SAME RADOSTI...... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre