Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
5. máj 2010

Ahojte.
Tak to fakt nevyzera ruzovo s tym lietanim,takze navstevy nam zrejme ziadne nepridu.
Evi sikulka je tvoja dcera,ze vsetko v skole vybavila tak uz viac nemusi ist. 😀
Evi ked je Andrejko zivy tak fajn,hadam mu to prejde.
Ja som dnes upratovala,karolinka spinka to zas bude do noci hore. 😝 a mne sa ani nechcelo varit tak som uvarila len tortelini za 2 minuty a zohriala omacku a obed hotovy. 🙂 Ale zajtra chcem nieco varit na dva dni,tak poradte nieco baby cos te take varili...

ejviska
5. máj 2010

Matko, ja koupim kure, naporcuju ho a ze zbytku udelam kureci nudlovou polevku. Stehna atd. upecu. Ja jsem dnes nevarila, jenom studeny testovinovy salat a rybickovou pomazanku. Maji studeny odchov dnes 🙂
My letime do irskych tancu. Teda pesky...🙂

Myslim budem jezdit autama, jestli to bude soptit.

eviska83
5. máj 2010

Martinka- no ja som dnes varila tiez kuraciu polievku zo zeleninov a haluskami- neslanu 😝 aby mohli aj drobci- a k tomu privarok zo zelenych fazuliek 😉
Andrej je zatial v pohode- uz aj chut do jedla ma tak snad sa mu to uz nevrati 😵

ejviska
5. máj 2010

Evi, no jak ji a lita, tak to bude zdravi a to je dobre. 🙂

Nase Terez dneska sla ze skoly jen v tricku ( pesky 1 km ) a opravdu horko nebylo. Ja jsem mela tenci rolak a bundu. Pry je "prava Irka a ty rozhodne nechodi jak medvedi nabendani", my bylo receno 🙂

ejviska
5. máj 2010

Pardon za hrubku 😖

etuska
5. máj 2010

Evi-tak hadam bude Andrejkovi coskoro lepsie 😉

Ejviska-Terka je teda podarena 😀

My sme dnes prisli z nemocky neskoro-bola tam ina lekarka-tak sme sa nacakali,ale videli sme drobca aj na Usg a lekarka ma cely cas utesovala,ze vraj je babo vacsie,ale nemam sa nicoho bat 😀 -i ked ja som sa netvarila ze mi to nejak vadi 😅

my sme dnes tiez mali "studeny odchov" 😀 -esteze sme u kamosky Majky dostali na ochutnavku madarsky gulas-mnam a doma som uz len jedla hocijake hluposti-ako ovocny salat z hrozna a melonu.... 😀

Zajtra asi ukecam MM a navari gulas a cez vikend hadam aj segedinky gulas-musim sa najest kapusty kym mozem 😀

eviska83
6. máj 2010

ahojte
Tak andrej uz je v skoke- a priniesol nieco zo skolky - vraj viac deti malo problemy- chvalapanu ze andreja len 2x prehnalo a len raz zvracal 🙂 ale zasa to vecer nachytala Evicka- 3x zvracala 😒 ale uz je tiez ok- Adam sa drzi-chlapina je to 😀
erika- nooo segedin ,kapustnicu a vsetky potom zakazane jedla som do seba pred porodom pchala aj ja 😀
nas andrej mal 4kg- tak neboj - vsetko bude ok (aj ked nemozem porovnavat teba a mna 😀 )

pajakubik
6. máj 2010

Ahojte,
diky holky za rady s tema uniformama 😉
Evi,no snad to evicku rychle prejde,jeste ze Andrejek je uz ok.
Ale jstme me babuliny nedelaly chute s tim gulasem,asi ho dnes uvarim na obed. 🙂

karolinka2
6. máj 2010

Baby a ja som jedla u kamosky bigos co im robil poliak nieco fantasticke,na tyzden to chcem zrobit ak by niekto chcel napisem recept.predsa ti poliaci aspon nieco maju dobre. 😀

pajakubik
6. máj 2010

Jo bigos znam,je to neco jako nas segedak. Ale jake maji polaci recepty s vajickama. To jsem teda hledela,nikdy bych si nepomyslela,co jde z vajicek vyrobit. a je to mnam. Ale dnes me volal tatka,on porad jezdi nekde po konforencich,tak ji same delikatesy. Nevim holky,jestli nekdo z vas zna recept na klobaskovy spiz. Na spili se napichne klobasa,cibule,syr,(jak ma nekdo rad i paprika nebo nejaka jina dodatkova zelenina) vse se obali ve vajicku a pak ve strouhance a usmazi. Pry je to delikatesa,syr se behem smazeni roztopi a je to super. Mozna uz to znate,ale nejsem takova kucharka,tak je to pro me nove,zkousim zitra nebo po.
pekny den 🙂 🙂

ejviska
6. máj 2010

Ten bigos je jako segedinak s houbama,ne?
Pajo, tak napis neco s vajickama.
Spiz bych si dala. A mohla bych zkusit i takovy v obalu. Ja jsme za celou dobu, co jsme tady, ani jednou nedelala rizky!!! Klasicke ceske myslim. My moc smazene nejime, ale strohanku z ceska mam 🙂

Navsteva nam dorazila. Mel kluk letet vcera vecer, easy jet mu to prebukoval na dnesek rano, takze dorazil. No uz jsou chlapi v hospode, jak jinak 😎
My jsme dnes meli volno ze skoly, asi jsou ty volby ci co... 🙂 ja to moc nesleduju.

ejviska
8. máj 2010

Byly vcera ty letiste zavrene?

mamartinka
8. máj 2010

ejviska u nas v Dubline boli vcera zavrete letisko. 😉

karolinka2
8. máj 2010

Ahojte.
Dnes bol vonku krasny cas,my sme boli pozriet v Lisburne...

mamartinka
8. máj 2010

Ahojki Mati.Aj u nas bolo dnes teplo ale fucalo priserne.

ejviska
8. máj 2010

My jsme byli na Giant's, nebe modre, ale moc teplo teda neni. Normalka se v mori nikdo nekoupal 😀

karolinka2
8. máj 2010

no ano vietor bol ale ku veceru uz bolo fakt super teplo....

mamartinka
8. máj 2010

Ale u nas v mori dnes normal tepla voda.Aj zajtra tu mame mat teplo.

etuska
8. máj 2010

ja som vyuzila slnecne a veterne pocasie dokonale 😀 Vyschli mi 2 várky pradla 😀 a doteraz som ich zehlila 😝 😅
Poobede som si musela lahnut-tak ma ten cerstvy vzduch zmohol 😅
peknu nedelu 😵

karolinka2
9. máj 2010

Erika napodobne ja som tiez doteraz zehlila co som vcera prala biele aj farebne pradlo...

jarka28
9. máj 2010

Ahojte tak som tu...u nas v podstate nic nove.....citam pravidelne len pisat sa mi akosi nechce......minuly tyzden som bola na marodke lebo som mala hlavu spuchnutu,celu pravu stranu a aj krk,letela som na pohotovost a dostala anitbiotika lebo mi rastu dva zuby mudrosti a mala som tam zapal....momentalne je dobre a cakam co bude ci sa vytlacia alebo pojdu von operativne...deti boli chorlave raz jeden raz druhy raz treti...zapalene ucho,dalsi hrdlo a najmensi mal dva tyzdne zeleny soplik ☹ ☹ aby toho nebolo male mala som zle vysledky z cytologie a bola som na jednom vysetreni a caka ma este jedno Bioskopia ci tak nieco...no hadam bude vsetko v poriadku.......v robotke super som spokojna a dari sa,sem tam je toho viacej akoby som ocakavala ale nestazujem sa....Vy divcata ako sa mate?Erika ako ?Martinka jedna aj druha ?Evicky?Pavlus?a ako deticky vsetky zdravucke??koho som este zabudla???no pozdravujem Vas a pridem castejsie.... 🙂 🙂 🙂

eviska83
9. máj 2010

Ahojte
Jarka ze sa aj ukazes 😉 no ale verim Ti s 3detmi + praca- je to niekedy makacka vsetko sklbit 😒
Nasa Evicka v z piatka na sobotu zasa zvracala- od polnoci do 3 som lietala - jasne ze sa zobudil aj Adam 😠 Cez den je uplne v pohode- tak sme poobede skocili do Antrimu nieco nakupit ( detiskam domov) a mali sme na plane skocit k Erika na kafco ,ale radsej sme neriskovali-aby nieco nechytila.Dnes sme boli u Pavli na BBQ- uzili sme si to 😉
Tento tyzden bude zasa makacka- v stredu s Evickou na ocne- stvrtok- rano praca- poobede refresh trening- vikend praca- chudak Karol -zasa si uzije deti 😀
Erika- takze uz vsetko pozehlene pre Simonka?
Martinka - napis recept na bigos- ja som to este teda nejedla 😝

karolinka2
10. máj 2010

ahojte.
Ja len tak narychlo lebo idem do prace.
Evi tak ste sa mohli zastavit aj u nas na kafco ked ste boli v antrime....no niekedy nabuduce daj vediet ak budete niekde poblizku.
Evi teraz idem do prace ale ked sa vratim napisem ti ten bigos je to dost dlhe.
Jarka som rada,ze si napisala ako sa mate.
Pekny den vsetkym.

etuska
10. máj 2010

ahojte kočky,
mame sa fajn.Miska dnes sla po tyzdnovych prazdninkach do skoly.Doma nenormalny bordel-aj ked sme v sobotu upratovali 😝 -ale ved asi si musim zvykat 😀

Evi-no takmer vsetko mam pre Šimiho prichystane,este poskladat postielku,premiestnit nabytok-ale to uz je praca pre MM-len ked on chudak ma tiez toho dost.V sobotu doobeda bol tiez v praci a teraz tahal nocnu takmer 12hod 😖

Mne bolo rano zle od zaludka-ale to len preto,ze som bola hladna a palila ma zaha 😝 tak som sa naranajkovala a uz je to trochu lepsie.
idem trochu poupratovat kjym vladzem.
Vecer sa ideme pozriet do porodnice-je to "exkurzia" pre tehulky 😅

ejviska
10. máj 2010

Eriko, tak at si te tam nenechaji, v te porodnici 🙂 VY jste meli cely tyden volno ve skole? To je fakt silene, kolik je tu prazdnin!

Ja jsem od vcera silene nachlazena, ryma, boli me v krku. Ani jsem nesla na anglictinu. A mame tu jeste kamarada a ten uz to ma taky. Ale zitra odleta, tak nastesti si to tu stihl uzit. V sobotu mi porad bylo zima a to je vysledek....

karolinka2
10. máj 2010

Evi tak nech ti ta nadcha rcyhlo prejde.
Evicka tu je recept na ten bigos:
Ja mam tri kysle kapusty kolko chces das.Das kyslu kapustu do hrnca troska vody a dusis.Troska povrie a zlejes vodu a znova das dalsiu vodu a dusis a takto to zrobis aspon trikrat./ved ochutnas ci je este kysla/
Bravcove maso0 narezes na kocky a prazis na oleji,nepodlievas len miesat.Hotove maso bez oleja das do kapusty a premiesas.
Do toho vypeku z masa co ostala nakrajas cibulu a orestujes do zlastista a pridas do kapusty.
Surovu klobasu a slaninku nakrajas a pridas do kapusty,pridat susene huby a korenie na bigos/dva korenia vraj idu na tri kapusty/ a to vsetko hodinku a pol dusis na miernom ohni.Dobru chut.

eviska83
11. máj 2010

Ahojte
Martinka - dik za recepis 😝 bude to asi mnamka- ale na mna dost zlozite 😕 Nemohla by som kapustu len premyt? a cibulku osmazit a potom pridat masko? Ale urcite to vyskusam 🙂
Ejviska- tak prajem skore uzdravenie 😉
Erika- ako porodnica? pacilo sa ?
Dnes sme boli s Evickou na ocnom (splietla som si minule dni 😀 ) - vsetko je v poriadku - nic nevidela(skulenie) tak zasa za rok sa mame prist ukazat 😵

etuska
11. máj 2010

ahojte kočky,
Evi-porodnica v pohode-len na tych izbach pre maminky je teda fakt malo sukromia-aj 6 zien na izbe s babatkami+kazdemu ked sa doplazi navsteva priamo na izbu... 😝
Ale hadam rychlo porodim a zduchnem domov 😀

Ejviska-tak skore uzdravenie-to asi ta zmena klimy,ze? 😒
idem ulozit Misku spat a asi pojdem aj ja dnes skor -kedze vcera som sla az o 3ttej rano-co som pripravovala podklady pre kolegynku,kt. teraz uci namiesto mna.
pekny vecer 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre