Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

eviska83
13. jún 2010

Ahojte
Ja som mala pracovny vikend- ale stihli sme sa aj prestahovat do vymalovanej izby- uz len jednu izbu pre drobcov urobit a koniec 😉
@mamartinka - na svadbu ideme na svk- jasne ze aj s detmi-ale vecer ich ulozim a svagrova postrazi- no a ja som na poslednej svadbe bola na vlastnej 😵
@ejviska - no super ste nakupili- my ked sme boli v slov.obchode v cookstawne tiez sme tam nechali majland- som vravela ze som rada ze ho nemame niekde blizko- clovek neodola 😝
@etuska- ako Simonko? Miska sa stara? stihas?
No my sme velmi radi ako dopadli volby- konecne pravicova vlada 😉

etuska
13. jún 2010

ahojte žienky,

@eviska83 -no ako sa to vezme-v pyzame som takmer do obeda a obcas ranajkujem az okolo 10-11a.m 😝 Mam trochu viac mliecka,tak musim aj trochu poodsavat pred kojenim-no a stale dookola-dojcenie-odsavanie-prebalovanie...ved to poznas-dokonca dvojmo 😀
a stale bezi pracka,lebo Šimi dost grcka.Ale dnes sa v spanku celkom prekonaval,tak som stihla aj obed uvarit a aj sa tesim,ze pridu nasi,lebo to u nas vyzera akoby vybuchla bomba 😠 😝 😅
No ale chcela som dalsie dieta-tak mi treba 😀 😀 😀
Miška si samozrejme vyzaduje pozornost,tak sa snazime s MM striedat,aby nemala pocit,ze mamku si ukradol Šimonko 😵

ejviska
13. jún 2010

@etuska
Ale stejne ti porad zavidim 😀 😀 😀
Kdy dojdu rodice? Doufam tu pobudou aspon cele prazdniny 🙂. Miska to ted nema jednoduche, to je jasne. Vlastne nikdo. 😉

ejviska
13. jún 2010

@eviska83
U nas ty volby dopadli podobne, mozna jeste o neco lip.
Evi, kdy se vracite z SVK?

etuska
13. jún 2010

@ejviska
priletia 6.7-tatko ostane tyzden a mamina asi 5tyzdnov 🙂 tak sa tesim,lebo Miska bude mat spolocnost

ejviska
13. jún 2010

@etuska
Jee, tak to je uzasne. To tu bude maminka dlouho. Parada!

karolinka2
14. jún 2010

Dobre ranko....

@etuska Erika pises ze mas vela mliecka,to je super,ja som kojila len dva tyzdne aj to bola karolinka stale hladna lebo som ho mala ako vodu.nech ti to mliecko vydrzi co najdlshie...a ako Miska co vravi na braceka,teraz ked uz ho mate doma????
My ideme zachvilu do prace...
Pekny den vseetkym. 🙂

eviska83
14. jún 2010

Ahojky,

@ejviska - ano viem -velmi nas prirovnavali k CZ 😉 Zo SVK ideme pravdepodobne 20.7 😉
@etuska - no uzivaj si 😵 ozaj ked mas vela mliecka nie je velmi dobre casto odsavat- bude sa tvorit este viac 😵
Aj nas Andrej si vyzadoval pozornost- ale neboj casom sa to utrasie 😉 Super ze tu budes mat maminu - je to velka pomoc 😵

mamartinka
14. jún 2010

Ahojte.To uz zasa ake zmeny tu mame.

etuska
14. jún 2010

@eviska83
Evi-odsavam len trosicku aby som nemala plne prsniky a nezapalili sa mi-a zvysok spapka Šimi-uz sa to pekne upravuje.Mliecka mam tak akurat+za den odsajem cca 100-140ml a to davam to tych vrecusok na materske mliecko a do mrazaku-nech mame zasoby na horsie casy 😅

Mišku som dojcila 9mesiacov,tak by som rada aj Šimiho 🙂

ejviska
14. jún 2010

@etuska
Ja jsem taky Terezku kojila 9 mesicu, odstavila se sama, uz to proste nechtela.

eviska83
14. jún 2010

@etuska - aj ja som Andreja 9 mes 😀 drobcov 2 😒 Teda 140ml odsat -super- ja som pri Andrejovi vobec neodsavala- pri drobcoch aby sa tvorilo viac tak som kazde 2.5hod- ale max som odsala 170ml- ako odsavas? rucne,mech.pumpou ci elektrickou? Ja som rucnu precuchala 😀 - elektricka sice stala 98£ -ale bola bombova 😵

karolinka2
14. jún 2010

@eviska83 ta elektricka je veru dost draha,my sme ju vtedy chceli kupit,ale nakoniec sme kupili tu rucnu,aj tak som kojila len dva mesiace....Baby bavime sa tu o takychto veciach,normalne mi zacne mi clivo a zatuzim po babetku. 😀

mamartinka
14. jún 2010

No malo by sa to tu po Erike rozbehnut neako.Ktora bude dalsia?

eviska83
14. jún 2010

@mamartinka - len nie ja 😀 ale vsetkym ostatnym to zo srdca zelam 😵

mamartinka
14. jún 2010

@eviska83 No len dufam ze to coskoro bude
@ejviska alebo ja.Ale moze to byt hocikto druhy.

ejviska
14. jún 2010

@eviska83
Evi, a co ze ty ne???? Sak do auta se jeste nejaka drobotina vejde.
Ja vzdycky koukam, jak tady chodi maminy s brichem, tlaci kocar s kojencem a vedle capka batole. Ovsem dneska to jedna pani trumfla - mela holcicky tak 3 a 4 roky, tlacila kocar s dvojcaty a vypadala tehotna. Ale to neni jiste. No i tak 🙂

eviska83
14. jún 2010

@ejviska - no auta by sme sa asi vliezli 🙂 ale Karola by asi odviezli 😀
No aj moja kolegyna ma 5 deti a je tehotna- jasne ze neplanovane,ale....
A dalsia ma 5 chalanov a poslednu babu- tej to vyslo 🙂
A dalsia na 8 deti 🙂 - ale ta to zvlada bravurne- najstarsi syn uz ma 30 a najmladsi ma tusim 8r.

mamartinka
14. jún 2010

@eviska83 No dobru plodnost tam potom mate na tom vasom konci 😀 A nezavidim ze az 8 deti. 😝

ejviska
15. jún 2010

@eviska83
Toz tych 8 mne uz prijde dost 😀 😀 😀
Predstavte si treba jet na dovolenou nebo letet letadlem, to jsou silene naklady. A kdyz ty decka pujdou treba studovat, to je vsechny uzivi?? Ja teda premyslim i tak. Ale samozrejme, nekdo to bere, ze panbuh nam dal 8 deti, tak je mame. Kazdy ma co chce 🙂
Ale osobne bych tri deti brala 😉
V sobotu jsme potkali na plazi jednoho lekare, znameho od D. a rikal, ze v Craigavonu je rocne 4500 porodu!! To je neuverielne cislo, to nemaji v CR ani ty nejvetsi fakultni porodnice. A polovina z toho je cisarskym rezem. Coz je u nas, pro srovnani, 10-15%.

etuska
15. jún 2010

@eviska83
mam rucnu odsavacku a nateraz mi staci,lebo pevne verim,ze viac mliecka sa tvorit nebude 😝 Takto by mi to vyhovovalo,lebo zase ak chce clovek niekam na dlhsie ist a musi aj odsavat 😝

Vcera sme boli vonku cca 2hodky a ked sme prisli domov uz som musela odsavat lebo uz ma prsia boleli take boli preplnene 😝

@mamartinka -no ano-ty a Ejviska ste najlepsie adeptky 😀 a mozno sa este aj Maťka prida 😀

@ejviska -ja mam hranicu tiez 3 deticky-ale rodit sa mi uz nechce 😀 ja stale snivam o tretom adoptovanom,ale to az ked bude vlastne byvanie.

ejviska
15. jún 2010

@etuska
Taky moznost, adopce. Teda nevim, jestli bych na to mela. Mozna jo...

etuska
15. jún 2010

@ejviska
ja o tom snivam asi od puberty-tak uvidime aka bude realita a ci MM bude suhlasit aj ked pride na "lamanie chleba" 😅
Idem zavesit pradlo,kym Šimi spinka,doteraz som vypisovala hocijake formality co treb vybavit 😝
pekny dnicek

ryba74
15. jún 2010

Cavte baby!
Tak dobru temu ste tu rozbehli.....deti,deti,deticky.....
Vy viete ako som ja dopadla minuly rok,no a kedze absolutne neverim tomuto zdravotnictvu,pokial budeme tu,tak dalsie urcite neplanujem.No a ked sa raz vratime na SVK,tak to uz budem celkom stara,takze uz je to tabu.Velmi som chcela mat druhe,ale bohuzial skoncilo sa to tak,ako sa to skoncilo...Neplacem,nenadavam,nezialim...beriem to tak,ze to takto malo byt...Pokial tu vsetko je v poriadku,tak sa to da,ale akonahle vznikne problem-a ten som ja minuly rok mala,tak nevedia co a ako.Dakujem lekarom na Slovensku,ze to minuly rok poriesili,lebo tu by ma zrejme nechali krvacat-vsak to priroda poriesi....No a okrem toho este aj terajsie problemy.....
Vcera som mala ale sokovu terapiu-volala mi znama zo Slovenska,ze moj gynekolog sa zabil-pri oslave jeho narodenin vraj v svojom dome spadol zo schodov,nastalo krvacanie v hlave-exitus.....Neviem sa z toho stale spamatat,este pred dvomi tyzdnami som mu volala,objednavala som sa u neho,ked pridem domov,cely rok sme boli v tel.kontakte,stale mi radil.....Som z toho hotova,musim hladat niekoho ineho,ale toto uz bola taka dovera medzi nami,poznal moj zdrav.stav......Aj taky je zivot,ale straaaaaaaaasne nespravodlivy.... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
Dnes mam volno,ideme zasa na rieku.....zresetovat hlavu......
Vsetkym pekny a teply den.... 🙂

ejviska
15. jún 2010

@ryba74
To je strasne!!! Clovek nekdy nemuze uverit, co se stane...

ejviska
15. jún 2010

Terezka je pozvana na oslavu 6-tych narozenin jeji nejlepsi kamaradky co tu ma. Absolutne netusim, co ji koupit?? Myslim, ze ma asi doma uplne vsechno! Dejte prosim nejake tipy??
A jeste musim koupit darek jedne ceske holcicce, taky 6 let.

ryba74
15. jún 2010

Jo a aby toho nebolo malo-som alergicka-mam sennu nadchu,ale okrem toho som alergicka teraz na jar na pel,vsetko co kvitne,aj na parfemy....ale to len teraz na jar....predpisali mi tu Cetirizin,vcera som prisla o jedenastej vecer z roboty spuchnuta,vykychana,so slzavymi ocami.....dala som si prvu tbl....ludia,ani zuby som si poriadne nestihla umyt-spala som 11hodin a este teraz som ako zdrogovana.... 😀 😀 😀 .Tak toto ja brat nebudem,pridem domov,nabehnem do prvej lekarne a musim si kupit cosi normalne....
Jo Evi,ja nemam take male deticky,tak neviem,co sa tu kupuje,ked sa ide na narodeniny...Viem,ze kolegyna ma 8rocnu dcerku a ta tiez nedavno isla na narodeniny svojej irskej kamaratky a kupovala jej nejake veci na kreslenie,malovanie....Taku nejaku sadu...

mamartinka
15. jún 2010

@ryba74 Ty si my prisla do rany.Ja mam presne to iste ako ty pises.Dnes len sama nadcha a smrkanie.A svrbenie nosa.Tiez som na toto rozkvitnute a tak alergik.Tiez som sa akurat chcela spitat niektora ci nieco nepoznate.Zmyslela som si tiez na ten Cetirizin a este je myslim Zirtec.Sa mi zda ze sa to tu tak vola.Tak skus to este ten Zirtec.A este je dobre aj taky sprej do nosa z morskou vodou.Ale neviem ako sa to tu vola.Na Alergii mi to predpisovali ked som chodila na Slovensku.Ale u nas sa da na Slovensku kupit aj bez receptu aj lieky na toto.Ja tiez s tym trpim ked sa otepli,je pokosena trava,rozkvitnute stromy a podobne.

mamartinka
15. jún 2010

Este sa to ma vecer uzivat jedna tabletka neviem aky to ma ucinok na noc ked sa to uzije.Ale ja si dam vzdy az rano jednu tabletku.

eviska83
15. jún 2010

Ahojky,
Aj nas podnajomnik ma 4 deti a caka dalsie- s platenim stale meska ☹ toto ja uz povazujem za nezodpovednost- ak si schopny zabezpecit rodinu tak prosim aj 12 deti maj ale ak nie....
Ja som stale chcela 3 decka 🙂 a aj ja som stale tuzila po adoptovani- no ale u nas uz to nehrozi 😵
@ryba74 - z teba bude riadny vodak za chvilu 😉 no s tym Dr. to je hrozne 😒
Sennu nadchu ani nespominajte- Andrej je permanentne spuchnuty- dokonca sa mu zasa objavil exem ( presne 8 mes to mal ciste)- ale viete co dost pomaha?Je to krem (moze byt aj obyc vazelina) vola sa Hay Max -potiera sa okolo nosnych dierok a zachytava pel- ale musi sa to natierat pravidelne a jasne ze po kazdom kychnuti.Nas Andrej kazde rano kychne min.15x - a slnecne okuliare ma skoro stale na ociach.

@ejviska - ta sada na malovanie je super- alebo su take sady na vyrabanie niecoho- klucenky ,ramiky na foto a pod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre