Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

eviska83
15. jún 2010

@etuska - kedy budu detailu porodu? alebo radsej na to nechces spominat?

ejviska
15. jún 2010

@eviska83
Taky cekam na detaily porodu 🙂

ejviska
15. jún 2010

Co se tyce alergie, tak cetirizin je Zyrtec. Musite se divat na ucinnou latku, ktera je tam obsazena. Je to uplne stejny lek. Jeste existuje Xyzal, to je trosku neco jineho. Myslim to tu taky muzete volne koupit.
Ale oboje jsou moderni histaminika, ktere by prave ospalost nemeli vyvolavat. Ty starsi, jako Dithiaden, ty jsou silne, po nich spi kazdy.
Ja uzivam Xyzal, jeden rano, nespim po nem 🙂

Co se tyce darku, tak to je dobry tip, malovaci sady. Zkusim se podivat. Objevila jsem puzzleball se Sponge Bobem, toho ma rada. To se mi taky libi.
Jeste budu potrebovat pro kluka 4 roky, tak to se mi libi takova magneticka stavebnice. Asi to objednam v Argosu.

Pak mam dilema s autosedackou, Terezka samozrejme ma, ale obcas potrebujem druhou, tak chci koupit. A ted nevim, jestli koupit tu s isofixem ( ktery v aute mame) nebo normalni. Protoze je pravda, ze Terka sice kvalitni sedacku ma, ale jako pribita v tom aute nedrzi. V zatackach se hybe. Takze by mela novou. Ovsem cena je hrozna - nejlevnejsi v Argosu je za 90 liber. Nebo bude mit tu co ja a koupime druhou stejnou. Toz nevim.

eviska83
15. jún 2010

@ejviska - A aku autosedacku ma Terka? My uz teraz rozmyslame ze dame Andrejovi podsedak- vek a hlavne vahu na to uz ma 🙂
My sme Andrejovi na narodky dokupili kolajnice- asi 160ks 🙂 to bude radosti- on strasne rad stavia- a este k tomu vlacik na baterky- vraj to pojde spolu- tak som zvedava 🙂

eviska83
15. jún 2010

@ejviska - teraz my prislo mailom- maju 50% zlavy tak jukni
http://www.mothercare.com/b/118864031/276-05651...

eviska83
15. jún 2010

JUUUU- jasne ze mi- nie my 😀

karolinka2
15. jún 2010

Ahojte.
Tak to sme asi vsetky zvedave na detaily porodu... 😉
@ejviska a Terezka este nemoze mat len pas,potrebuje este sedacku????no my mame este tu klasicku do 18 kil,ale tiez uz kupime len podsedak....Evi a co sa tyka darceka,tak u nas jednoznacne malovacie sady mame ich doma asi pat,ale karolinka ich vyuziva vsetky....
Adi aj ja mam pat rokov sennu nadchu,ale kupujem si len tu do oci aj nosa kvapky,na svk som brala vakciny ale tu uz nic....
No tak baby dnes sa mi podarilo draheho dotiahnut k chiropraktikovi,nakolko vcera isiel do prace a ledva vydrzal.chiropraktik povedal.ze nemusi mat obavy stavce v poriadku ale ma zaseknuty nerv.takze styri sedenia prve stalo 35 lybier a dalsie kazde sedenie 25 lybier,ale dufam,ze mu pomoze.

ejviska
15. jún 2010

Muze mit jenom ten podsedak, ale to si myslim, ze vubec dite nechrani. Takze to nechcu. Ma sedacku kategorie 15-36kg. Je tam vyskove nastavitelna operka na hlavu. Takze prave je tam chranena ta hlava a telo na bocni naraz. Ty zada se pak daji oddelat a je z toho jen ten podsedak.
Ona ma presne tuto Romer, ale bez isofixu http://www.autosedacky-romer.cz/kolekce-2009-au...
A navic, jak bude na tom podsedaku spat??? Takto si to dite opre hlavu aspon.

Evi, no Andrejko uz by urcite mohl mit tento typ sedacky. On ma jeste tu, ktera ma ty vnitrni pasy?

Karolinka nevim, jak je velka. Jestli by to na ni nebylo moc. Protoze pokud je jeste mala, tak ten pas ji povede pres krk.
Tak to by mit nemohla samozrejme.

eviska83
15. jún 2010

@karolinka2 - drzime palce nech sa to zlepsi- ake intervaly ma medzi sedeniami?

@ejviska - Andrej uz nema s pasmi vnutri- ta autosedacka ich mala ale uz si nepamatam presne do kolko kil to bolo a ze potom normal pas- a Andrej uz prekrocil hranicu takze tie pasy sme vybrali a zapiname ho normal pasom 🙂

ejviska
15. jún 2010

@eviska83
Tak to mel nejakou univerzalni 🙂 Ta co ma pasy vevnitr je myslim 9-18kg. Ale nevedela jsem, ze se ty pasy daji oddelavat. Protoze v te operce hlavy, ktera je vyskove nastavitelna, je poutko na provleceni pasu auta. Aby vedl presne pres rameno decka.

karolinka2
15. jún 2010

@eviska83 vdaka Evi hadam sa to naozaj zlepsi....dnes bol prvykrat a na stvrtok ho objednal...

eviska83
15. jún 2010

@ejviska - to neviem ci univerzalana 😉 ale ona mala pasy vnutri -a je to kategoria 9-36kg - pisu priblizne 9mes-12r.
Tusim priamo na pasoch som citala ze ked ma dieta viac ako ??? nepamatam kolko kil tak uz je vhodne dat obyc pas.A pas mu ide presne popod tu opierky hlavy.Ako na vsetko nove -prebecal asi 30min ze take nechce ale teraz je v pohode 😉

ejviska
16. jún 2010

@eviska83
A proc chcete Andrejkovi novou sedacku? Tuto ma teda dobrou ne?

eviska83
16. jún 2010

@ejviska -tuto by sme chceli nechat na svk- neskor v nej bude jeden z drobcov 🙂 ale rozmyslam nad kupov takej istej- este uvidime- a spat s nami ide neter - a ta bude mat podsedak tak by uz ostal tu.

ejviska
16. jún 2010

@eviska83
Evi, tak moc diky za odkaz. Nakonec jsem v tom Mothercare koupila za 39 liber sedacku Graco tuto http://www.mothercare.com/Graco-Logico-high-bac...

Zdala se mi takova bytelna. Cena je moc dobra, isofix teda nema, ale nevadi. TAkze budeme mit ted dve stejne. Jinak v CR ma terka taky jenom podsedak v dedeckovem aute. Ma Chicco a ten ma jeste u podsedaku pasek s ockem, do ktereho se da upevnit pas z auta a stahnout dolu na rameno ditete. To je dost dobra vychytavka. Je to presne tento: http://www.eshopbaby.cz/katalog/quasar-basic-pl...
Na obrazku vidis ten pasek.

eviska83
16. jún 2010

@ejviska - tak som rada ze si to vyuzila- naozaj super cena 🙂
Ten podsedak s pasikom je naozaj super- este som to nevidela (ale epravdu povediac este som sa o to nezaujimala)
Vy mate v aute izofix? to su tie take kovove ocka na prichitenie sedacky? My to teda nemame- alebo dobre zamaskovane 😀
Dnes bol Karol tak unaveny ze spal od 11.00-14.00 s detmi 😵 takze malovanie sa nekonalo 😠 Som myslela ze zajtra uz budu spat v novom.No ale nemoze spat denne len 5 hod.Obcas potrebuje aj spat 😝

karolinka2
16. jún 2010

ahojte.
Dnes bolo horuco,,,,my sme boli v antrime na plavarni,tak drahy si pochvaloval ze mu to troska pomohlo na chrbticu dokonca ked sme vysli vonku povedal ze sa citi ako 15 rocny mladic 😀 .tak som mu vravela ze budeme chodit plavat kazdy vikend.Potom sme isli k jazeru krmit vtaciky.A este vecer mame rodicovske v skolke ukazka skolky a tak pod.

ejviska
16. jún 2010

@eviska83
😀 teda ten KArol nestoji za nic! Nerikej, ze potrebuje spat vic jak 5 hodin denne???? Co to je za chlapa??? 😀 😀
( Teda ja zertuju, doufam bylo pochopeno... 😉 )

Isofix se montuje do nekterych aut uz od r.2000. Na sedadlach, jak se opiraji zada, jsou dole, po obou stranach, takove dve "okynka" plastove, do toho se strci kovove dily, ktere vedou z autosedacky. Zatim jsme s tim sedacku nemeli, v zadnem aute to nebylo. Ale myslim je to dobra vec, ta sedacka se tim padem ani nepohne.

@karolinka2
No super, ze to manzelovi pomohlo, ale hlavne, aby se nedival po 15-ti letych slecnach, kdyz se citi na 15. 😀

eviska83
16. jún 2010

@ejviska - no aj ja mu vravim ze 5 hod je tak akurat- a ze je unaveny lebo vela spi 😀
@karolinka2 - to je super ze je mu lepsie 🙂 Aj my sme kedysi chodievali kazdy vikend ale odkedy mame drobcov sa neda 😒 ale neskor snad znova budeme 🙂
Ozaj aj ja som bola na rodicku v pondelok- no velmi hrda som bola na toho nasho synatora- same chvaly - obcas je vraj aj vzdorovity ,ale inak poslusne dieta 🙂 Vraj urco nebude mat ziadne problemy v skole aj ked teda bude najmladsi 🙂
A v utorok ideme popozerat na skolu 🙂

ejviska
16. jún 2010

Jeden prekladatelsky orisek:
"Must have been so sore though poor wee pet. "
Co to znamena? Terezka dnes byla u kamaradky a vypadla ji plomba, tak brecela. To je cast sms od kamaradcine maminky.

eviska83
16. jún 2010

@ejviska - musela byt ubolena chudacik maly maznacik 😉 ono sa to do neda doslovne prelozit- a preco je to oriesok?

ejviska
16. jún 2010

@eviska83
No my jsme nevedeli, co to znamena. Tak nejak jsem si to domyslela, ale tvuj preklad je uzasny. 🙂

A pak jeste nevim, co znamena SRPV zkratka?

Evi, diky!!

eviska83
17. jún 2010

dobre rano 🙂
@etuska- ako sa dari?
@ejviska - a ta skratka je k comu? nic mi to nehovori 😒
@karolinka2 - drzim palec dnes u chiropraktika 😵

ejviska
17. jún 2010

Na pozvance na Birthday Party je dole napsane:
RSVP Julie-Anne a tel.cislo

ejviska
17. jún 2010

Prosim vas, kde na jakych internetovych strankach hledate praci?
Svagrova tak lehce zvazuje, ze by presidlila...ale vim, ze tedka najit praci je tezke.

eviska83
17. jún 2010

@ejviska - takze RSVP nie SRPV 😀 RSPV je skratka a znamena ze mas odpovedat- potvrdit ucast alebo neucast)
skus toto-http://www.killerstartups.com/Site-Reviews/jobc...
Ja si myslim ze najlepsie su lokalne noviny 🙂 Aj ja aj Karol sme si nasli pracu v Lurgan mailu 😵

ejviska
17. jún 2010

@eviska83
Jaj sorry. Ja jsem si to zapamatovala a nez jsem dosla od skrinky ke gauci, tak zabodoval Alzheimer, ci co 😀
Deeekuji. Ja vedela, ze nezklames.
To ji mam asi odpovedet, i kdyz jsem ji to rekla ustne, ze jo? Oni jsou tu takovi blazni, fakt.
Tato Julie-Anne se mne vcera 3x omlouvala, ze Terezce vypadla ta plomba. No jakoby za to mohla 🙂

karolinka2
17. jún 2010

ahojte.
Baby nepridete niektora nam pomoct s jedlom??? 😀 dnes som robila pirohy so syrom a slivkovym lekvarom....a drahy vcera kupil listkove cesto ze ma chut na kremes tak on robil kremes a ostalo este dost listkoveho cesta tak mi ho bolo luto vyhodit tak este peciem tvarohovo jablkovu strudlu...
ja chodim na jobcentreonline a gumtree ohladom prace.

etuska
17. jún 2010

@eviska83
no este ze tu vymysleli na MK tie "kto ta spomina" lebo inac by som nestihala reagovat a citat uz nestiham vobec 😝
Spat som sla o 3:30 a o siedmej budicek-esteze je MM do konca tyzdna na paternity leave a poobede ked sa Šimi napapa ho vezme-takze si mozem pospat aj 2-3 hodinky,aby som mohla v noci fungovat.

Akurat odisla midwife-pekne priberame,aj pupcek sa uz hoji.Akurat ma Šimi taku flakatu pokozku-tak mame vraj natierat len olivovym olejom.Ja kozmetiku pouzivam minimalne,ale je dost mozne,ze to je aj z chlorovanej vody 😝 tak skusim kvapnut trosku oleja aj do vody.Kupeme len kazdy druhy den-tak nam poradila ze staci kazdy treti-uvidime-hadam sa to coskoro upravi a maminu poprosim nech mi prinesie zo SVK prirodnu kozmetiku Nobilis Tilia(tusim je to ceska znacka)-mam s nou dobre skusenosti.

pekny den 😵

ejviska
17. jún 2010

@etuska
MAs to ted narocne teda.
My jsme koupali druhy-treti den taky. Ja jsem pouzivala jenom detskou cistou bilou vaselinu a na zadek krem, jinak nic. To se urcite rychle spravi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre