Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
13. mar 2008

Ahojte baby,Laura vitaj,je super ze niekto sa k nam pridal. 🙂
Zuzi to ti urcite vypocitali na tyzden tam musim mat rozpisane datum a kolko budes dostavat,a musis vediet ako ste vypisovali do papierov,ci chces to vyplacat tyzdenne alebo mesacne.ale si rada co?kazda korunka dobra,hned sa lepsie dycha. 🙂
Jarka ja tiez stojim na vahe a uz ma to poriadne stve.
Laura pri kazdom chudnuti by bolo super cvicit,ja cvicim tak kazdy stvry den,ale uz musim zacat pravidelne,ved aj stroj mi drahy kupil,ale vravel nebudes na nom cvicit. 🙂

zsuzsu
13. mar 2008

Ahoj Laura a vitaj. Jasne že sa možeš pridat, aspoň nas tu bude viac.Ešte nemate deti? a co pracuješ? Popiš viac o sebe aby sme Ta spoznali.
Jarka ja som schudla prvy tyžden ten 1,5kg, druhy nic, tak som potom zaťala jest všetko ale vynechala chleba, a zasa to islo dole o 1 kg. teraz som sa nevažila, ale niaky rozdiel necitim.
No tak si ma nepotešila s tou sumou. ale ako som to ja pochopila možno blbo ale jedno je tx credit a to druhé je work tax.je to blbost? Neviem. uvidime. ale akurat som zistila že mi poslali malo penazi. na tom vypise je viac.tak neviem ako t pochopit, ci to bude doplatené do toho 5,4. alebo kedy , no neviem. Pride kamoška v sobotu tak sa do toho pustime a preložime.
mne sa tak nic nechce. ale ani nemusim. už som poupratala, včera som robila kapustnicu a ostalo aj na dnes. Tak mam veget.

karolinka2
13. mar 2008

Zuzi ved to mas super co ti vypocitali tych 32 tyzdenne mne znizili na 88 mesacne.
A ja som akurat dovysavala,ale mala zaspala v postielke tak ked sa zobudi este vytepujem koberec.

karolinka2
13. mar 2008

a myslim,ze aj nam tak vyplatili peniaze na dvakrat,Zuzi pozri si v tych papieroch co ti prisli,tam mas datum a kolko korun ti vyplatia pozri si to a podla toho budes vediet ktoreho kolko ti vyplatia.
Dostanes este child benefit na dve deticky,a hned to bude zase vacsia suma. 🙂

jarka28
13. mar 2008

Ahoj Laura...si sa dlho neozvala..ako sa mate ? a co David?zsuzsu ked chces tak daj cislo a brnknem ti a povies mi co mas na pepieroch a vylustime to....musim ja ist lebo sa malinky zobudil...este sa ozvem ...

zsuzsu
13. mar 2008

No ved uvidim baby. Ale tu vacsiu sumu už mam na ucte, takže som spokojna 😅
Laura, vidiš aka som ja tupa, ved pišeš že mas Davidka, a ja sa Ta pytam, ci maš deti. To je kvoli pocasiu 😀
Inak baby mam dilemu. Neviem ci sa prestahovat do mesta alebo nie. Teraz su aj korunky na deposity a na prvy najom, ale zasa viac budeme platit, ked sme tu tak zasa platia na autobusy , bože co mam robit? Zasa ked ostaneme musime auticko kupit.

jarka28
13. mar 2008

Ja ak smiem sa montovat tak vybrala by som nieco dostupnejsie ako je dedina,my sme tu v dedine,nic tu neni a ani nic pre decka ziadne centrum volneho casu...a autobusom chodit kedy sa mi zachce sa neda....takze ja by som brala nieco v meste a skusila by som najskor po znamosti,potom je aj depozit nizzsi...ved pospekulujte s muzom a uvidite...ze co je pre vas najlepsie...

zsuzsu
13. mar 2008

Jarka, ja by som tiež brala mestecko. Ale mne deti chodi tam aj do školy a chlapi do prace, a ja tam tiež upratujem. Lenže tam barak 3+1 pod 450 mesacne nenajdes a to je tiež dost od centra. takže pešo by chodila aj 0,5km deti, a chlapi aj 1km každy den tam aj spat. A nepoznam nikoho kto by nam mohol zohnat barak okrem agentury 😠 Tu platime 300 mesacne, za barak a baby nastupia na bus pred barakom vystupia v skole a tak isto aj spat. oproti mam spar a aj krcmu 😀 Ja neviem aj by som isla, ale . Teraz hladam agentury, no žiadna slava.
Naozaj neviem co budem robit. Kam ist alebo co kupit. Slak ma trafi.

laura78
13. mar 2008

Jarka,dakujem Davimu je už lepšie,no ale odvtedy sa nám to tahá hnačky,ucho,potom zase vracanie,až teraz v pondelok som sa konečne dostala k normálnej GP a tá nás poslala na kvr,aj na moč!moči má bielkoviny,ucho až nahnisané,že vraj od toho mohol hnačkovat,lebo na ucho si vobec nestažoval a popri tom to mal hroznom vstave!! Tak zeraz máme antib.a zajtra ideme na kontrolu!!čo sa tu stáva velmi zriedka!! Inak baby,vy ste ako spokojné s tunajčími"akože lekármi"??Mna z nich ide šlak triafat!!Naša domaca dr.sa len chytala za hlavu,že ho neposlali na vyšetrenie,ked mi hnačkoval 3týždne v kuse!! Zsuzsu,my bývame tiež v malom mestečku,a sme tu spokojný,máme tu všetko,čo treba.Domy sme si hladali tiež cez agentúri,ale s depozitom sme nikdy nemali problém,lebo sme si vždy našli náhradníkov za nás,stahovali sme sa 3 krát,teda dúfam že naposledy.My platíme týždenne 95lib,spolu s kúrením,síce nemáme vlastní dvor,ale máme to nové,ročný dvojbyt,susedov máme tiež zlatých Filipínčanov, oproti mi býva sestra s 2 dcerami,takže sa máme fajn.žial mi idú domov v lete,takže Dávid sa nebude mat s kým hrat.hu ako som sa rozpísala..idem spravíme si obed s malým,manžel má zovčera masko,,a to ja nemusíím..ahojte neskor

karolinka2
13. mar 2008

Zzui mi byva v Randalstowne ved to troska poznas z videnia,tiez take polomestecko a je to super.Zase ja do velkeho mesta by som byvat nesla.A do Ballymeny uz vobec nie.Moj nazor je ze auto je tu potrebne,ale to je uz na kazdom.Najlepsie je si sadnut cela rodinka a zvazit plusy a minusy a uvidite.

zsuzsu
13. mar 2008

no ved ked sme prebrali plusy a minusy tak jednoznacne vyslo tu ostat a kupit si auto. penažny rozdiel s autom by bolo že by sme tu vysli o 80 libier /sice mesacne/ menej. Tak naozaj neviem. Uvidime, kamoška mi slubila, že pridu cez vikend a donesie z agentury niaké aktualne ponuky a uvidime. Ked sa zalubim do baraku tak ako som sa už zalubila do jedného auta, tak ideme. Ked sa nezalubim tak ostavame. Zatial som nikdy nelutovala nic, do coho som sa zalubila 😅

jarka28
13. mar 2008

No do velkeho mesta by som ani ja urcite nesla...ale co sa tika nasej dedinky je velmi mala a skoro nic tu neni,na nakupy chodime do asdy 6 mil vzdialenej do vedlajsieho mestecka kde je toho ovela viacej,Leisure center je tam nemocnica a proste take vacsie mesto o dost,ale tam by som asi byvat nechcela,lebo sa mi tam vobec nepaci...mozno kebyze tam najdem peknu stvrt...my platime 400 mesacne bez depozitu lebo to muz vybavil od zamestnavateloveho brata,dom v pohode ale stary a nepekny,vzadu malinky dvor a kotol s olejom a smetiak,takze sa tam pomaly nic ine nezmesti a decka sa veru nemaju kde poriadne hrat...dvory mame pospajane 5 domov dokopy ale kadzdy ohradeny samostatne..dom sme cely obnovili vo vnutri a teraz je tu prijemne a utulno ale susedov mame zlava litovcov a z prava lotysku...v pohode susedi ale chyba mi tu trosku susedsky vztah a decka niake....a auticko si si ake vyhliadla?mas vodicak?lebo ja nie a ucim sa este len otazky...ja by som chcela peugeot 206,my mame fiat brava,a ja chcem pre seba a decka nech netrcime doma stale....lebo bez auta je to o hubu....Laura-teda ti poviem ze ja tiez nemusim lekarov tuto lebo nic nevedia poriadne spravit ziadne testy ani nic...mame tu jednu lekarku a ona je taka poriadna ze vsetko fakt do detailov a vzdy sa snazim objednavat k nej....takze tak...ja sa snazim konzulovat s mojou doma lekarkov vela veci...idem ja pomaly sa porychtovat a pre decka do skoly...ale prsi a tak zmokneme do slaka ☹ ☹ sa ozvite nech je co riesit....

laura78
13. mar 2008

Ja som tiež rada,že to naše mestečko maličké je také aké je,máme nemocnicu, Azdu Lidl,aj zopár Sparov,aj SuperValu,takže mínat sa dáá,na každom kroku!!Jarka v tom ti dávam za pravdu,že bez auta je to o ničom,boli sme tu pol roka bez auta,noo velké nákupy sa robia v Azde a to máme dost daleko,najme s tými taškami,a teraz si chodíme kade tade,samo ked počasie dovolí,vačšinou nie 😒no,a ešte o tom nehovoriac,že detská pohotovost je na pol hodiny cesty od nás,tak nemaj auto! ja mám tiež vodičák,už 11 rokov ale ani km nemám odjazdených,som na seba preto dost naštvaná,lebo my auto stojí pred domom,a ja chodím pešo!ale zas by som bola rozkysnutá ako tieto írky,však to len vystúpi s auta a spat do auta My máme opel vectru,ale taraz ju máme na predaj,manžel chce vačšie.Už ste si boli pozriet tie domy cez Housing??Sú slušné tie domy,lebo čo tu máme tu v meste,sú to všetko novostavby 😉Ja tiež všetko konzultujem s našou detskou lekárkou,ale teraz mi zdialky nemohla pomoct,len poradit,náš GP je tak strašný debil,ked ho vidím hned sa mi nožík otvára vo vačku 😀 ,práve sa aj ja sažím tejto Hicks,ona je poriadna,ale zase drsná ako..K nej chodím aj ked potrebujem zo ženskými vecami. Síce my vlastný dvor nemáme,ale oproti máme velký detský park,možu sa tam vybehat,bycyklovat,a otrhat kvetiny 😖 .aj plávat sme plánovali s malým,ale taký vreskot čo on predviedol na plavárni s manželom,skoro na nho zavolali policajtov.On sa trašne bojí vody,aj pri mori pištal,a utekal ked išla nanho vlna 😀 .No už aby sa vyčasilo,lebo už 4 týžden nechodí do školky,a to počasie--na nervyy!!Ozaj idee niektorá v lete na Slovensko??My ideme..zároven aj na svadbu",moja malá sestra" 23ročná 😉 sa nám vydáva...

karolinka2
13. mar 2008

Ahojte,tak mala mi spinka a ja si idem pozriet moj oblubeny serial Panelak,sledujete ci velmi nie,lebo kazdy mi vravi,taka blbost,ale mna to bavi,a takisto Ordinacia v ruzovej zahrade to zeriem.
Pisali ste o plavarni,my sme s nasou boli ked mala sest mesiacov tusim ja taka stastna konecne si zaplavam,ten bazen bol super ale stihla som si tak akurat namocit jednu nohu a isli sme prec co mala kricala na zive raty,a pritom vodu ma rada.Uvidime v lete ideme domov na cele leto tak budeme mat moznosti dost na vodu.
Jarka pisala si,ze ti znizili taxcredit,aj nam a takisto pisali v papieroch ze v maji nam pojde naspat hore,ale to je podla manzelovho rocneho prijme co budete posielat.a ked presiahne tu hodnotu ktora ma byt ja neviem napr. 15000 rocne tak vam ho znizia tak som zvedava,lebo moj casto robia nadcasy a to im preplacaju tak som zvedava ci to nepresiahneme.
Cely den tu prsalo a teraz vyslo slniecko,tu sa clovek nevysomari z toho pocasia. 🙂

jarka28
13. mar 2008

No teraz mi ho znizili na 85 tyzdenne lebo muz nahlasoval zmenu a od aprila mam napisane 124 tyzdenne tak uvidime,lebo uz sme si to nechali preratat dopredu podla prijmu a tak som zvedava ze co a ako...mne sa akurat David zobudil co spal len cestou do skoly a spat a je strasne podrazdeny ked sa zle vyspi...ked ho dam do postielky tak sa za minutu pretoci 30 krat na brusko a za kazdym huci potom a to robi aj v noci.. ☹ hruza...unavena som do slaka a to je len pol 4tej....

jarka28
13. mar 2008

Panelak sledujem a aj ordinaciu...super serialy 😉

karolinka2
13. mar 2008

Tak to mas dobre a to len tax credit dostavas 85 tyzdenne alebo uz mas v tom aj child benefit,lebo mne znizili tax credit na 88 mesacne. ☹

laura78
13. mar 2008

Ja nedostávam vobec,len child benefit.Lebo manžel doobre zarába,takže tak!!Ordinácia..??skoro som sa pobila s manželom o ovládač,on chcel pozerat futbal..ale vítazstvo 😲 .Panelák až tak nemusím,ale pozerám Agátku a toho Kordiaka som zvedavá čo s toho bude 😀 .Takže dnes hor sa!na Ordináciu,len mi strašne chýba Sona 😀 ..Troška sa u nás vyčasilo,tak som Dávida vyhnala von na dvor,s dievkami sa tu prehánajú on na bycikli,a baby na korčuliach 😀.Už sa to hádam zlepšíí...ale aj na víkend hlásia prudké dažde ☹

jarka28
13. mar 2008

Ja child benefit nedostavam,ale moj muz,pretoze ja som nemala NINO ked sa to vybavovalo,ja dostavam 85 tyzdenne child tax credit a od aprila 125 tyzdenne...to ma mrzi ze ti znizili,ale muzik asi dobre zarobi nie?moj potiahne sem tam overtime,a hotovo ale da sa...Laura to mas super ze sa ti ma s kym pohrat,u nas niesu decka v susedstve a to ma stve....pocasie na houby,zakial dojdeme na ihrisko tak prsi...hruza teda...idem ja panelak pozerat....tak zajtra...paaaa

zsuzsu
14. mar 2008

ahojte.
Ako sa dnes mate? Konečne neprši, tak asi si uživate vonku.
Ja idem do mesta musim znova do banky zamenit šek. Skocim do Lidla sa kuknut, že vraj maju niaké nové pomazánky, a baby ma cakaju o 3-tej . Ozaj neviete mi poradit kde sa tu daju kupit kolieskové korcule?
Tak majte sa krasne zatial.papa

karolinka2
14. mar 2008

Ahoj Zuzi napis ake nove pomazanky,a korcule na ebay 🙂
veru dnes bolo krasne my sme boli vonku a teraz si idem pozriet ordinaciu.

jarka28
17. mar 2008

Ahojte zienky...dnes mame krasny den tak sa vytesujem z toho... 🙂 co mate nove?pochvalte sa....zsuzsu zohnala si korcule,lebo ja sa snazim uz dva mesiace kupit a stale nic tak si asi kupim ked pojdem teraz domov,inak to nevidim..ozaj neviete o robote aj s ubytkom pre celu rodinu kdekolvek ,lebo ja uz som zufalec a nic sa mi nedari a tak by som chcela zacat volakde odznova...dneska je tusim patrick day...decka my ostali doma a tak pojdeme aspon do parku na prechadzku...uzite si krasny den ak je aj u vas pekne a napiste co nove.....

karolinka2
17. mar 2008

Ahojte tak ako po vikende?vyzera to ze bude pekny den,ale ktovie ako dlho.
Jarka ja o ubytku ani o robote neviem nic,aj teraz svagor hladali dom a po dlhom case sa im podarilo zohnat nieco, je to tazke,skus na job centre najprv roboty a podla toho aj ubytko.

jarka28
17. mar 2008

Skusam hladat stale ale ako na potvoru nic nenachadzam...hadam budem mat viac stastia konecne a podari sa....u nas slnko svieti ,ale tiez ktovie ako dlho ostane pekne...uz ste fit s malinkou?

karolinka2
17. mar 2008

Juuj dnes bolo nadherne,boli sme dvakrat vonku,ktovie dokedy to tak bude.Baby mi sm chceli objednat olej,ale ved isiel priserne hore,500 litrov za 465 lbier,ved to je hrozne pred tromi mesiacmi sme kupovali za 236 lybier,co sa tu osaleli alebo co s tymi cenami. 😠
Jarka my s malou sme uz v poriadku akurat jej ide ocny zubok.tak vam prajem dobru nocku.

zsuzsu
18. mar 2008

Ahojte.
Aj tu sme mali krasne pocasie. Aj na dnes hlasia. Mi sme mali zasa v sobotu navštevu, tak sme si fajnovo pokecali. V nedelu sme išli kuknut na jedno auto, do Ballyclare, ale nieco hrozné. tak sklamani domov. Aj včera sme išli kuknut ale do Omaghu, najprv sme si pozreli sprievod na Sv.Patrika, bolo to krasne.No a potom sme išli pre auto. Tak sme aj kupili. Dali sme dole 200 libier, takže som spokojna. Kupili sme Renault Scenica. Pekne, zachovalé, malo najazdené.ešte spravit poistku a možem začat znova jazdit. Dufam, že to tu zvladnem 😀
Matka ten olej no to je horor. Aj mne došlo minule plyn platit za pol roka 689libier. Tiež ma skoro šlak trafilo. Ale niako som nešetrila, aj vypekala, aj vyvarala, aj kurila. Ja neznašam zimu. Tak neviem, naraz mi to pripada strašne vela, ale kamoška kuri tiež olejom a hovorila že to vychadza na viac, tak neviem. a tych 500 litrov, na kolko vam staci? Lebo kamoška kupuje 300 litrov mesacne.
Tak zatial tolko. Prajem pekny dnik.

jarka28
18. mar 2008

Ahojte zienky....tak ako dneska,celkom pekne je vonku tak sa aj tesim....zienky ,my olej co kupujeme tak berieme 20litrov tyzdenne,a to nam vydrzi na tyzden,a tiez nemam rada zimu tak si lubim kurit,kupujeme ho na pumpe v bandaske a stoji 14libier,to je ale 56 mesacne...lebo objednat za tie peniaze nekrestanske co pytaju si nechcem,lebo je to palka dat len tak 450 libier za olej...zsuzsu vy ake mate vykurovani,ked spominas plyn....auticko teda mate,tak sa tesis ze,aj my rozmyslame nad vacsim rodinnym autom,a scenic je fajn auto...tak ked poistis tak ta cakam na kavicku,ked uz auto mas mozes jazdit....kupis si navigacny system a trafis sem... 😀

zsuzsu
18. mar 2008

Jarka, s tou kavou si ešte pocakme 😀 ja ani neviem aké to bude na tej druhej strane, ale vodicak mam 16 rokov, tak by som to asi mala zvladnut. Ale na začiatku urcite troška zazmatkujem. Ale ved potom si zvyknem.
No mi mame plynové kurenie.miesto oleja, nam tečie plyn. 😀 a drahy plyn 😠
A co už si niečo našla ohladne prace a ubytka? Mi sme preratali a zistili, že lepšie budeme vychdzat korunkami, ked si kupime auto, ako prestahovanie. A majitel je taky, že ked mu poviem že mesiac nezaplatim, nic sa nedeje. A platime ako som už spominala tych 300 mesacne. Tam kam sme sa chceli prestahovat je od 450 mesacne, a je to ešte dobre daleko od mesta, takže by sme bez auta boli strateni. No a v centre je to nehorazne drahé. Tak zatial auto a potom sa uvidi.

jarka28
18. mar 2008

Ja si myslim ze ked uz mate auto tak neni co riesit,ja sa chcem stahovat len a len z dovodu ze tu byva moja jeb....svagrina ktoru nemozem ani citit...ale to je jedno...do mesta nechcem ist ani za nic tiez,ale stahovat by som sa chcela do krajsieho ako je tento a aspon kde su decka pobliz nech sa nasi mozu s niekym pohrat...my byvame v spojenom dome kde je 5 vchodov a to je take o nicom z kazdej strany litovec...ale hadam sa zadari,lebo su tu aj housing domy u nas v dedine a su celkom v pohode a menej sa plati....tak uvidime...ja robotu stale nic,moj muzik stale to iste robi,ale asi ostane tam kde je lebo si vydupal tyzdenny bonus ,ale len tak kes do ruky bez nicoho...tak je to zasa lepsie...ale som rada ze mate auto,my sme tiez hned ako nam poslali prasule kupuli auto a je to hned ovela lepsie,lebo bez auta sa velmi tazko existuje,ja musim robit vodicak,a som zvedava aku poistku my vyrubu ....kde budes poistovat auto?a kolko ti vyratali?lebo muzovy konci teraz a rozmysla ak mu neponuknu nieco lepsie tak zmeni poistovnu...

zsuzsu
18. mar 2008

Jarka, poistku teraz zistuje moj muž. Dal to šéfovi, nech niečo pozistuje. Predsa lepšie rozprava anglicky, ved je ir. 😀 No a podla toho, co povedia. Ale teraz som citala, že aj Tesco robi poistky, a že su celkom fajn. Tak neviem ešte, uvidim co povie moj muž. Ale musime sa poistit obydvaja. Ale aj ja som zvedava, lebo sa hovori, že ked maš dlhšie vodicak, tak platiš penej penazi.Ale zasa z druhej strany sme cudzinci, co tu nemame prax. Tak neviem. Ale aj auto sme hladali kvoli poistke len do 1,6-ky.
Akurat nam včera susedia poliaci oznamili, že asi v aprili tu koncia. Je to škoda, lebo su fajn a budu mi veeeelmi chybat. Ale co už. Doma maju rodiny tak oni vedia ako dalej. Ale ja mam internet cez nich. Oni to platia a aj mi použivame. 😀 Lenže ked odidu budeme musiet niečo vybavit aj mi. Vy mate internet cez BT-cko? alebo cez co to platite? a kolko vas to vyjde?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre