Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
9. aug 2010

dakujem kočky-no Miska sa z kamery fakt vytesuje 🙂
Mamka odlieta uz zajtra 😢 -jaaaj-bude to tazke-ale zvladneme to 🙂

karolinka2
10. aug 2010

@eviska83 a ako robis tu drozdovu natierku????
@etuska jasne,ze to zvladnes Erika. 😉

eviska83
11. aug 2010

Ahojky 🙂
@karolinka2 - podla toho som robila-http://www.dobre-jedlo.sk/slanosti/drozdova-nat... mne chutila velmi 😵
@etuska - urcite Ti je uz smutno za maminou 😒 ale neboj - jasne ze to zvladnes 😵 co ine Ti ostava?

karolinka2
11. aug 2010

@eviska83 tuto natierku poznam je velmi dobra,v robote sme si ju robievali....

eviska83
13. aug 2010

Halooooooooo
kde ste vsetky?
Nasi sa dnes vybrali do Antrimu na nakupy -tak mam zasa trochu volna- aj ked drobcov mam doma -ale teraz spia 😝
Baby co mam vziat v 1.den do skoly? Mam uz brat aj skolsku tasku,peracnik a pod.? Berie sa nieco aj uckam?- kvietok alebo nieco take?

jarka28
13. aug 2010

@eviska83 Ahoj.......ja myslim ze si berie normalne tasku a vsetko hned prvy den...aj nasi si tak brali a pre ucku asi nic myslim...... 😉 😉 aj moje najmensie este spinka....tak mam klud........a na noc do nocnej....a odtial hned rano mam zopar callsov .... 😝 😝 ale tesim lebo uz len 34 dni a letim sama domov...... 😀 😀

nawal
13. aug 2010

@eviska83 nam zo skoly poslali list a tam napisane co si ma doniest do skoly. prvy mesiac tam budu len do 12h., maju si priniest len neake jablcko, bez skolskej tasky. ja jej dam mali vak a svacinu 😀
ozaj ako to je s P1, ake skolske pomocky mam kupit? peracnik, pera.... ? lebo ked sme boli pozriet v skole tak mali na stoloch nachystane farbicky .

eviska83
13. aug 2010

@jarka28,@nawal - dik 🙂 - nam prisiel list zo skoly ze teda nas ocakavaju 1.9 o 9.00- nic viac 😒 My sme Andrejovi kupovali peracnik doma- nie prilis velky ,ale daju sa tam ulozit pekne pera- no este musime kupit skolsku tasku (to sme chceli tiez doma ,ale vsetky boli nesmierne velke 😝 )no a asi uz len lunch box.Pera ja asi este kupovat nebudem- ale farbicky asi ano 🙂 No tak to aj ja mu dam len mali vak 😉
@jarka28 - ides sama na Slovac? na ako dlho? 34 dni preleti ani nevies ako 😵

ejviska
13. aug 2010

My jsme sli prvni den normalne v uniforme s batuzkem a urcite jsme ji dala i piti a svacinu. Jinak cely rok si nosila jenom pouzdro ( to bude ten "peracnik" 🙂, naplneny fixy a pastelkami a zvlast si nosila "voskovky" crayola. S nima rada maluje. A pak jsem ji dokoupila takovou slozku na sesity. No a lunchbox a penezenku, jeden obed 2,20. Asi do pulky rijna byli do 12h, ale kazda skola to ma jinak.

karolinka2
13. aug 2010

ahojte.
Baby ja som dnes totalne vycerpana piatky su najhorsie fakt nevladzem dnes....drahy nam uvaril polievku a palacinky so slahackou prisla som z roboty okup[ala sa najedla a zachvilu idem do postele. 😀
Vidm ze sa bavite o septembri,prave som sa pytala draheho ze co mam zobrat karolinke 2.9. do skolky....
@jarka28 jarka zbehne ti to ako voda,ja som sa tesila v oktobri sme mali ist ale kedze som teraz nastupila nemam este narok na dovolenku bozeee a to sme neboli doma uz pomaly tri roky,hadam aspon presvedcim mamu ze dojde tu....
Pekny vikend. 🙂

ejviska
14. aug 2010

Patek 13! Vcera jsem jela do obchodu dedovym autem, normalka jsem zaparkovala pred domem. Vecer jsem chtela nastartovat a nejde otocit klickem vzapalovani! 😠 Nejak se uzamkl volant nebo co. Dalsi auto v prd...
Takze z navstevy nas vezl svagr, no nevylilo se mi v tasce cele Tercino piti, takze pul sedacky v jeho aute polite sladkou stavou! 😠
Tak uz by ale stacilo!!!!! 😠 😠 😠 😠

karolinka2
14. aug 2010

@ejviska tak tomu sa hovori fakt smola....

eviska83
14. aug 2010

@ejviska - no a potom never na piatok 13 😀 😀 😀 😀 mne to trklo nastastie az vecer 😝
Tak ja som zasa doma s drobcami - nasa banda sa dnes vybrala do botanickej zahrady v Belfaste. 🙂

ejviska
14. aug 2010

My dnes budem grilovat se sousedkama a deckama. Je pekne, az moc horko teda. Uz se nam to tu krati, za 14 dni ad NI. Terezka se kupodivu tesi 🙂 Je ji smutno po tatkovi.

jarka28
14. aug 2010

@eviska83 hej idem sama skoro na tyzden....mam dovolenku 2 tyzdne v septembry a na tyzden idem......tesiiiim sa jak male decko.......

eviska83
15. aug 2010

Ahojky
Dnes mame ale krasne 🙂 Ideme grilovat do Tannagmore gardens 😉
@jarka28 - tak to si uzijes 😵
@ejviska - a ty sa netesis?

ejviska
15. aug 2010

@eviska83 Ja se tesim trochu 🙂 Hlavne na D. , samozrejme! Ale zase zacnou skolni povinnosti, hlavne jsem rada, ze mam to auto, protoze to bylo bez neho obcas komplikovane.
Terka se chce ucit jezdit na koni, jsem se divala, ze v okoli jezdecka skola je, tak nevim, jestli ji prihlasim.
JA kone nemusim, zda se mi to nebezpecne.
D. sel dneska na Strand ( ta plaz v Portstewartu, jak jste byli vy ) a rikal "hlava na hlave". Auta parkuji v 4 radach, plno lidi. Pocasi vsechny vyhnalo ven.

Kdyby jste mely tip na detskou postel, tak sem s nim. Tesne nez jsme odjeli, tak decka rozbily Tercinu postel. Bude potreba nova i s matraci. Mela stejne hroznou. Diky!

etuska
15. aug 2010

ahojte kočky,
my sme vcera boli v Portrushi a potom sme sli este k Mussenden temple-bolo super-akurat Miska je dnes akosi nachladena.
Ucitelkam sa nezvykne na zaciatku roka nic nosit,Miske stacil len taky lahky ruksak-lebo vacsinou nosila domov len papiere a tenke knihy-takze klasicku aktovku urcite netreba.nejake jablcko +sendvic nezaskodi+napoj.

U nas v skole sa dala kupit voda vo flasi za cca 25p-ale ja som radsej davala Miske vzdy cerstvu z domu.Peracnik ani nepouzivala-aj farbicky,ceruzky-vsetko dostli v skole.Akurat potom na P.E(telesnu vychovu) budu potrebovat "plimsoles"_take cierne topanocky namiesto cviciek.

Inac kocky co mate 2 a viac deticiek-ako to vsetko stihate?
U nas aj ked stale dookola upratujem "bordel ako v tanku" 😝 -alebo ste uz voci tomu imunne? 😅
pekny den

karolinka2
15. aug 2010

Ahojte.pozerali ste spravy zase vybuchla bomba v lurgane aj tri male deti boli zranene.... ☹

ejviska
15. aug 2010

@karolinka2
Fakt? Jezis, to je hrozne!

ejviska
18. aug 2010

Toz kde jste? Terez rano 37,5, tak jsem zvedava, co z toho bude. Dala jsem ji Nurofen, tak ji otrnulo a byla dokonce venku, ale jenom si kreslili. Ted spi, tak snad se z toho vyspi.
Rodicum porad zatepluji barak, je obrovsky a jsou jen dva chlapici, tak jsou tu uz treti tyden. Porad mi chodi za oknem, toz sranda 🙂
Decka nasli kocku pred barakem. Uz je tu tri dny, porad ji tahaji, davaji zrat, pit. Tak nevim co s ni? Jestli ji nechat u veterinare vysetrit? Porad to tahaji...ale kocka pekna, hrava. Vetsi kote je to. Akorat nas pes uz z ni ma nervy v kyblu 😀

etuska
18. aug 2010

@ejviska 😀
no odkedy sa tu pred viac ako rokom nastahovali susedia s troma mačkami-tak "kočky" nemusim 😝 😝 😀 -nastastie jednu uz preslo auto 😅 😝

baby-kedy dame to stretko-v septembri??? 😅
bru nocku

ejviska
19. aug 2010

@etuska teda ty jsi drsna 😀 Nebylo to vase auto,ze ne?

Stretko v septembri by bylo super! Ten prvni vikend je v Portrushi Air Show, tak asi pujdem na to. Druhy vikend jede D. s kolegy a sestrickami z prace ( 😠 😉 ) na psi zavody do Linfordu (nebo tak nejak, nevim nazev ). Pry pracovni akce, my nemuzem 🙂 . Dasli plany nejsou 🙂

karolinka2
19. aug 2010

ahojte.
Baby ja uz som tak s upratovanim vo svungu,ze ktora mate zaujem pridem pouypratovat a pozehlit. 😀
@ejviska ako Terezka uz lepsie ci este teplotuje????Ja macky vobec nemusim respektive ich neznasam,nam tu tiez chodila jedna taka macka bolo mi jej luto tak som jej zacala davat mlieko a potom sa jej nie a nie zbavit marian urobil karolinke taku palicku so snurkou a paierikom a macka sa samozrejme len hrat az jedneho dna ju karolinka kopla a viac jej nebolo.ako hovorim macky nemusim,ale vysvetlovalla som karolinke ze to nemoze robit macicke a ona mi na to ale som jej dala co????
@etuska Erika nam to tiez vyhovuje v septembri len ja som kazdy den v praci takze asi to poobedie...

ejviska
19. aug 2010

@karolinka2
Mati, rano byla OK, ale ted mela zase 39, po Nurofenu ji to klesla, tak ted se se mnou dohaduje, ze chce jit ven 😀 , protoze to ma z toho lezeni 😀 .

Decka, kocka je pryc, dneska tam neni! Mame vyhrano mozna! Ja kocky taky nemusim, mame prece havaka 🙂

karolinka2
19. aug 2010

@ejviska ved to vysvetli decku,ze ked ma teploty nemoze ist vonku,hoci kamoska mi vravela,ze jej detska lekarka vravela,ze aj ked su teploty tak na chvilu vraj dieta moze ist vonku,tak neviem teda ako to je...

eviska83
19. aug 2010

Ahojte
tak nam dnes odletela navsteva- konecne klud 😀 ale budu aj chybat- hlavne neter 😒
Stretko v septembri vyhovuje- 🙂

@etuska -no bordel uz nevnimam 😀 boli casy ze som z domu neodisla ak bol bordel- teraz inak ani neodchadzam- stale je bordel 😀 😀 😀
macky teda tiez nemusim 😠

@ejviska -terka ma teplotu urcite z lezenia - tak ju nechaj vybehat 🙂

ejviska
19. aug 2010

Hi hi, uz beha! 🙂 Teda nebeha!!! Ale je pred domem, zatim je v pohode, tak uvidime. Zdravy vzduch je potreba 🙂

eviska83
20. aug 2010

Ahojte
Tak sme dnes boli kupit uniformu- Andrej becal jak tur ked sme ju skusali- mame velkost nohavic 8-9r. 😀 😀 😀 len mame problem- su dlhe- nemate niektora stroj a neviete niektora sit? 😕
@karolinka2 - nasi ak mali trocha zvysenu teplotu tak som s nomi von sla- ved cerstvy vzduch je naj liek 🙂 jedine co nerobim pri teplotach je kupanie. No poupratovat by sa zislo- ja to zo zehlenim neprehanam- zehlim len to co musim- tak 2x mes. 😵
@etuska -ako to zvladas?verim ze uz mas system 🙂
@ejviska - teplotujete este ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre