Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

jarka28
1. sep 2010

Ahojte,ako sa mate??nasi boli dnes konecne v skole a su velmi spokojni obaja...Sasena uz je P6 a Marek P4 ,ale to leti....a aj ja som spokojna lebo dva mesiace prazdnin a do toho robit nocne a nespat a este aj vikendy byt v terene je privela aj na mna....no co vam poviem...zasa som bola na cytologicke vysetrenie a zasa mam zly vysledok...zajtra idem pre papier a vyziadam si kopiu vysledku ,lebo poriadne ani neviem aky vysledok to je len viem ze nedopadol dobre...musim ist na nejake vysetrenie a budu mi brat hystologicke vzorky...no ide ma vystret zo vsetkeho....a ani sa nemam komu zdoverit ako sa citim a ako sa strasne bojim.......u nas doma zijeme akoby dvaja cudzi ludia pod jednou strechou a zijeme si spolu len asi koli detom....moj muz ma nevie absolutne pochopit v nicom a ani v malickostiach a preto som rada vzdy ked vypadnem do roboty ....a neskutocne sa tesim ze idem za dva tyzdne na slovensko .......ja nechcem tu nikoho zatazovat mojimi problemami ale som rada ze som to mohla zo seba dat von......... ☹ ☹

ejviska
1. sep 2010

@jarka28
Kde jinde by jsi se mela vykecat nez tady 🙂 . TAk snad to nakonec nebude tak hrozne, drzim palce, at to dobre dopadne. A budes konzultovat vysledky i na SVK? Vime, jake je to zdravotnictvi tady....
Ja jsem si rikala, jak to mate s manzelem, protoze vloni pred Vanocemi jsi psala, ze se snad rozchazite. Ono je to na nic, kdyz spolu dva zustavaji jenom kvuli detem, ale na druhou stranu si nedovedu predstavit, ze bych tady v cizi zemi zustala s trema detma. Ja bych to urcite nezvladla.

jarka28
1. sep 2010

@ejviska Evi,no bolo to tak pred rokom sme mali manzelstvo na rozchod...ale zasa sa to ututlalo ako obycajne...ale ze by som pocitila nejake zmeny to nemozem povedat...je to o nicom....ale neviem praveze sa vobec nebojim toho byt sama s detmi,mam taky pocit ze zo mna odpadne velky balvan......neviem preco.....vysledky urcite beriem na slovensko,a kazdopadne ich prekonzultujem s docentom na stranke o rakovine krcka maternice..uz som mu pisala mail pred casom a cakame na tento vysledok....

etuska
1. sep 2010

@jarka28
Jarka ☹ drz sa-ak budes potrebovat nieco z tych vysledkov prelozit-rada pomozem...
Hmmm-a asi to Ejviska dobre vystihla.... ☹ je mi to luto,ze je vas vztah na bode mrazu,ale nic nie je stratene-mozno to chce len trochu si sadnut a porozpravat sa

etuska
1. sep 2010

@jarka28
Jarka-tak sa drz a verim,ze vsetko bude OK-myslim na teba 😉

ejviska
1. sep 2010

@jarka28
Tak pokud chodis na kontrolu pravidelne, tak urcite jste nic nepromeskali a vetsinou staci maly zakrok. Hlavne to rychle vyresit, drzim moc palce.

A nechcete treba zkusit s manzelem na cas bydlet kazdy zvlast? SAmozrejme je to financne narocnejsi, ale treba by to pomohlo. Zjistite, jestli k sobe patrite nebo ne.

karolinka2
1. sep 2010

Ahojte.

@ejviska prave sme sa dnes s kamoskou rozpravali ze aj jej syn dostali novu ucitelku a nevie si zvyknut ale ved deti su prisposobive.Tak to Terezka nemala prvy den v skole velmi pekny ked chudatko prisla hladova a vysmadovana ale toho pojedla potom. 🙂 Karolinka ide zajtra prvy den do skoly tak som zvedava co a ako.dnes jej cely den hovorim ako sa ma pytat na zachod po anglicky a vecer sa jej pytam karolinka ako povies pani ucitelke ze chces ist na zachod a ona ze no pod mi utriet dupu. 😀
Obidve sme s karolinkou prechladene soplime hrdlo nas pobolieva uz tyzden snad to coskoro prejde....ale ja som si sama na vine lebo v piatok som bola do tretej v robote a uz taka som bola strasne smadna ze som prisla samozrejsme spotena z roboty a vypila som zimnu perlivu vodu hoci viem,ze som na to hakliva...
@jarka28 Jarka to mi je luto drzim palce aby vsetko dobre dopadlo s vysetreniami...a co sa tyka manzelika o tom sme sa uz rozpravali a je to tazke.....
@etuska Erika co to za modelocku si aku mas peknu fotecku. 🙂

jarka28
1. sep 2010

Dakujem babule.....normalne sa mi ulavilo ked som sa postazovala....Ejviska rozmyslala som nad tim ze to vyskusame zit oddelene....musim popremyslat o vsetkom.....

eviska83
1. sep 2010

Ahojte kocky 🙂
@jarka28 - nemas to lahke dievca- ale ty si silna.Drzim palceky aby to vsetko dobre dopadlo. Ale mysli na to ze mas 3 krasne deti ,super pracu ktora Ta bavi- mysli aj na pozitivne veci okolo seba.Viem nieje to stale lahke 😒
Tak aj my mame prvy den v skole za sebou- az neuveritelne dobre prebehol 🙂 Andrej ani rano neprotestoval a obliekal si uniformu (asi mu chudakovi doslo ze v tomto nevyhra 😀 ) a hned pred skolou uz videl kamosov tak uz mu viac netrebalo.Ucku zo skolky ani nespomenul. A predstavte si ze ich tam hned 1den nechali do 14.00- to bola pohodicka doma- Karol vravi nech teraz pili usi im 😀 Je neuveritelne ukecany- po kom asi? 🙂
@etuska - este raz velka vdaka za pomoc s nohavicami 😵 ozaj super foto 🙂
@karolinka2 - rychle uzdravenie prajem 😉
@nawal- vas to caka zajtra vsak? drzim palce
Baby a co to stretko???? uz je september 😝 😝 😝

ejviska
2. sep 2010

@karolinka2
To bylo jedine, co jsme terku naucili rict "zachod" a "piti". A pak jsem ji jeste rikala slova jako "brambory", "maso", jak chodila na obed. Ale ona se ode mne stejne nic nenauci, na vsechno si dosla sama. Ona to odkoukava od nich , mne rekla 🙂 Coz ja taky. Ale teto ucitelce teda moc nerozumim, deckam uz vuuubec 😝 . Tak at je KArolince dari!

@etuska
Co ty planujes? Pujdes v prosinci do prace? To je tady brutus, kdyby aspon ten rok byl materska.
@eviska83
No vidis, jaky frajer! Ti kamaradi delaji hodne, u nas teda jo 🙂

Tak rikejte, kdy srazik. 🙂 Pristi vikend,co? Ja teda nevim, jak daleko autem dojedu 😎

nawal
2. sep 2010

caute, no dnes je iman v skole od 9:30-12 a od buducej stredy zacina od 9-12 a od oktobra od 9-14.
iman sa tesila, si privstala rano, sme sa obliekli a isli, samozrejme ze aj lili chcela tasku, tak dostala, av skole sa hned iman rozbehla do triedy a lili za nou. chudatko aj ona chce chodit do skoly 😢 to bolo revu ju odtial dostat 😅
no uvidim co povie iman ked po nu pojdem do skoly
aj u nas sa rado tesil ze konecne bude klud a aj lili si pozre v telke co chce ona, lebo iman je sef telky.
jaj a vcera v noci som plakala ze iman je uz velika a nie babatko a ide do skoly ☹

nawal
2. sep 2010

@jarka28 manzelstvo je veru tazke ked si dbaja uz nemaju co povedat. mozno to neni zly napad zit trosku oddelene a uvidis ci by si to zvladla bez neho a hlavne ako by to znasali deti

karolinka2
2. sep 2010

co sa tyka stretka tak mne sobota by najviac vyhovovala......ale este najviac oktober. 🙂

jarka28
2. sep 2010

@nawal Ja mam taky pocit ze by to prospelo aj detom.....ale nakolko ja robim nocne a vikendy tak Marek by s nimi musel travit dost vela casu...neviem ale viete co sa bojim toho ze ked mu to navrhnem ze zit oddelene tak mi zacne vykrikovat ze ale ja si mam hladat dom lebo ze on tu zaplatil depozit.......ale dom bol nezariadeny a vsetko co tu je je moje...jemu by ostal len komp nic viac.......naposledy ked sme riesili co s nami a ze pojdeme od seba tak on vyhrkol zo seba ZE ALE ON NEBUDE PLATIT POISTKU NA AUTO-baby to je chrapunstvo....mali sme vtedy len jedno auto a ja som ho pouzivala na 80 percent ,deti skola robota atd.....a on platil poistku v tom case ....a ine ho nezaujimalo len to ze on nebude platit poistku....netrapilo ho kam ja pojdem s detmi ani nic ostatne..................mala som ja odist a bol by uz pokoj..........Ozaj mam vysledky a som zdrava 🙂 🙂 🙂 ona mi citala vcera vysledky niekoho ineho...dneska som tam bola a ze sa mi omluva......ale co ja som si prezila za 24 hodin strachu.....ale chvalabohu som OK a strasne sa tesim......

eviska83
2. sep 2010

Ahojte
Baby ja tento vikend robim 😒 dalsi sme k dispozicii 🙂
@nawal - tak to je super ze Iman bola v pohode- a co Layla odkedy ona zacina playgroup?
@karolinka2 - ako Karolinka? dufam ze vsetko ok.
@jarka28 - tesim sa ze vysledky su ok 😵 No trosku to nechapem - vy mate peniaze extra? kazdy svoje? 😕 a co je komp? No je tazke niekomu v takom niecom radit- musi to byt "len" tvoje rozhodnutie.Ale ja by som to tiez asi riesila rozdelenim na cas a potom sa uvidi .
Andrej zasa nadseny zo skoly 😵 dostal nalepku good 😉 Baby on nieco spominal ze deti pri obede mali nieco ako podbradniky- viete o tom nieco? ja som mu tam pribalila len servitku. 😝 A nasi sa na telesnu budu prezliekat- tricko a kratasy 😉

eviska83
2. sep 2010

@nawal - no ja som bola vcera rano sentimentalna ked som mu robila desiatu- je to neuveritelne ze uz mame skolaka 😉

jarka28
2. sep 2010

Evi-no poviem ti tak ako je....Marek strasne presieral peniaze ked len on manipuloval s peniazmi a mne nedaval nikdy nic...dokonca poberal aj child benefit a to ked mame 3 deti je dost mesacne a vzdycky ich presral volakde na nejakych hrach a zapasoch a ja som zivila seba a deti s mojich penazi z child tax creditu....ale od vtedy som povedala dost....a child benefit mam ja,plus zarobim a mam aj child tax.....platim polovicu elektriky,platim BT bills,platim Tv licence ,platim si poistku na auto......mam svoje ucty bezne ako mobil creditku,a marek plati tyzdenne najomne,plus ja platim stravu a este aj detom oblecenie a co treba kruzky...podotknem ze on plati len rentu a polovicu na elektriku.......takze ja kebyze som bola sama s detmi tak by som akurat tak potrebovala pomoc zaplatit rentu a nic ine.......Marek nikdy nevedel s peniazmi manipulovat a vzdy sa len zamotava kadetade a obera rodinu o peniaze.....naco mi je chlap co sa nevie postarat o rodinu???komp akoze pocitac computer... 😀 ostatne je vsetko od vidlicky po TV postele atd moje...vsetucko som ja zabezpecila a snazila som sa....aj som podostavala od znamych kadeco a on nic nevedel zbezpecit...len stale riesil ked sme sa nastahovali do noveho domu ze kedy bude internet...ale to ze sme nemali postele neriesil.........preto mame kazdy svoje peniaze,ja sa len chranim,ved by mi to vsetko prehajdakal..... ☹ ☹

karolinka2
2. sep 2010

@jarka28 jarka to mi je fakt luto,nie je to moja starost ale ved vy uz teraz zijete ako dvaja cudzi ludia ked si takto delite co kto poplati......ako pisala evicka je fakt tazko radit,je len na tebe ako sa rozhodnes.a velmi sa tesim,ze tie vysledky su fajn.....

karolinka2
2. sep 2010

@eviska83 Evi Karolinka je o.k.velmi sa jej v skolke pacilo a pytala som sa jej co mali papat tak ze chlebik a ja ze s masielkom a vraj cisty tak to ma dost prekvapilo ze len mliecko.

nawal
2. sep 2010

@karolinka2 mozno mali toast s masielkom, ale to uz potom neni vidiet ked sa natre na teply chlebik 😀
@jarka28 ked si uz vacsinou uz vsetko sama platis tak s troma detmi dostanes housing benefit.

eviska83
2. sep 2010

@jarka28 - presne ako pise Nawal - mala by si dostat housing benefit.Neziadala si si o dom z housing executive? Ako sama s 3 detmi by si mala dost velku sancu.No nechcem Ta nahovarat aby si od manzela odisla - mozno sa to urovna.Ale teda neviem si predstavit takto zit 😒 Musi to byt narocne na psychiku 😒
@karolinka2 - tak to je super ze sa jej pacilo 😵

etuska
3. sep 2010

@jarka28 -suhlasim s matkinim prispevkom(18:19) 😒
@nawal
@eviska83 -vitajte v klube mamiciek skolakov 😀
@karolinka2 -hadam sa tam Karolinke aj zapacilo,ze? 🙂

pekny den kočky-Šimi zaspal-tak sa idem hrat na "žienku domacu" 😀

ejviska
3. sep 2010

@nawal
Pockej az pujde Lili, to bude jeste horsi, ze deti jsou velke :( Ale mezitim poridite treti, takze bude porad se na co tesit 🙂
@jarka28
To je prima, ze to dopadlo dobre! Ale sestra by teda zaslouzila mazec!!
@eviska83
My zadne podbradniky nemame. Andrejko chodi ve skole na obed? Ja davam terci svacinu a lunch box. Ale svacinu v posledni dobe nechce, takze event si koupi toust s maslem v kantyne.
@karolinka2
To je dobre, ze se Kaji libi ve skolce.

Baby, kdo jede na Air Show do Portrusha?

ejviska
3. sep 2010

@etuska
Co planujes dal? Pujdes v prosinci do prace?

Dneska jsem delala polevku kulajdu a segedinsky gulas. A povedli se, uz se laduju 🙂

etuska
3. sep 2010

@ejviska
ak je prosinec februar-tak ano 🙂
-ale este predcasne hovorit.
Do prace by som mala nastupit 6.2-ale vela zalezi od novej prac. zmluvy kt. mam podpisat s novou riaditelkou v novembri 😕
akurat si uz studujem veci na stranke "ucitelskych odborov" a asi si to zacnem platit.
a ak mi teda riaditelka nebude chciet zvysit plat,tak budem chciet zmluvu len na 10hod. tyzdenne-prip. zapojim do toho pravnika z Trade Unions a ak aj tak nic-tak si budem hladat ucitelsky job inde 😔

etuska
3. sep 2010

@ejviska
vy nejake novinky ohladm D. prace?
poriesili ste nieco v Cechach ohladom tych vysetreni co si spominala skor?

ejviska
3. sep 2010

@etuska
Prosinec je december, 🙂))
Takze od unora by jsi sla do prace. Tak treba bude nova reditelka vstricnejsi, vim, ze jsi psala, ze s byvalym reditelem se neda moc domluvit.
A kam das maleho?

eviska83
3. sep 2010

@ejviska -nie nechodi -davam mu lunch box- on tvrdil ze idu vsetci spolu do jedalne- neviem mozno mal na mysli ze si deti davaju servitku pod krk 😀 Svacinku my nedavame - platime 2£ tyz- maju tam stale ovocie a mlieko alebo vodu- no ja mu davam kozie mlieko.Davate detom niekedy aj jogurtiky do lunch boxu? No ten nas je hrozny zje len chlieb so salamou- sunku odmieta- ked mu chcem do sendvica dat iceberg alebo paradajku tak nechce- tak som to dnes vyriesila tak ze som mu paradajku a iceberg nakrajala do malej misticky- snad na nho nebudu divne kukat 😕 on je zvyknuty mat zeleninu extra 🙂
@etuska - dakujeme 🙂 No neviem ale ja uz sa teraz neviem dockat kedy zacnu drobci chodit do skolky- bozinku 3 hod. ticha 😝
@ejviska - je to tento vikend vsak?my sme chceli ist ale pracujem 😒

ejviska
3. sep 2010

@etuska
Tak s D. je to tak, ze tedka 9.9. bude interview a pokud vyjde, tak oba dostanou permanent kontrakt na rok. Zatim na rok. Ale neni to moc vyhodne financne, byt zamestnancem spitalu. Vic casu v praci za min penez.. Ale kdyz se nam (vsem) tu libi 🙂 A taky se uci na nejake zkousky, v listopadu pisemne, v lednu ustni. Tak lezi v knizkach, anglickych. No to ho obdivuju, ja se ani nedomluvim, natoz delat zkousku 🙂

Myslis vysetreni ohledne baba?

etuska
3. sep 2010

@ejviska -ano 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre