Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

mamartinka
8. nov 2010

@ejviska to mi je luto. ☹

karolinka2
8. nov 2010

@ejviska juuuj skoda Evi....
@etuska Erika dakujem za pomoc,ale osobne sa budem rozpravat s jej sefom vyzera to velmi seriozny pan a kolegyna mi pomoze s jazykom...

ejviska
8. nov 2010

@mamartinka co nadelam...treba priste.
@karolinka2 pak pisni, jak jsi pochodila 🙂

eviska83
8. nov 2010

@ejviska - 😒 skoda- ale nabuduce to uz urco budu 2 😉
@mamartinka - kam na take spravy chodis? hroooza 😕
@karolinka2 - velmi drzim palceky- ale si v prave tak jej to tam nandej 😉 Urcite to dobre dopadne

nawal
8. nov 2010

@karolinka2 to je mrch ata sefka, dufam, ze sa to vyriesi
@ejviska nadej zomiera posledna 😉
@eviska83 uz mi je omnoho lepsie ako na zaciatku, uz ma tak moc nenapina, ale obcas teda musim z hlboka dychat hehe

@etuska dakujem, Rado tam v tu nedelu isiel a kupil listky na dva vstupy tak si to detcka uzili.

etuska
8. nov 2010

@nawal
akoze na 2 vstupy?
to je casovo obmedzene??? 😕

etuska
8. nov 2010

@ejviska
verim ze raz sa dockas 😉
akurat v nedelu sa nas pytala jedna znama ci sme uz skoncili-a ja hned ze nie,ze este jedno chceme(mali ste vidiet MM pohlad) 😀 -ja to hovorim ako hotovu vec -mala som si radsej "kusnut do jazyka" 😅 -ked ja este tuzim po tom 3om adoptovanom-hmm-ale zatial to nechavame tak-najprv sa musi vyriesit bytova otazka...alebo vlastne co ja viem co nam este zivot prinesie.... 😀

nawal
8. nov 2010

@etuska no povedal mi ze je to na hodinu a stvrt ale nikto to tam nekontroluje.

ejviska
8. nov 2010

@nawal vy jste tu takove optimistky 🙂

@etuska Aka bytova otazka? Budete se stehovat? A na SLovensko se chcete nekdy vratit?

Ve vsech bazenech, kde jsem byla davaji takove ty barevne naramky a pak se musi ven, hlasi barvu, ktera ma jit.

karolinka2
8. nov 2010

@ejviska v antrime nedavaju naramky ani nic nehlasia teda aspon co sme chodili este nas nikto nevyhnal.
@etuska Erika mas moje velke sympatie ved vies aj ja tuzim po adopcii ale drahy nechce.
@nawal to mas pravdu ze je to hiena len chodi po mark spencer a ohovara nas tam...a co je najhorsie ze ohovara nas jedeneho pred druhym. ☹

ejviska
8. nov 2010

@karolinka2 aha, je fakt, ze v Antrimu byl D. s terez a ja tam nebyla. Ale v Coleraine, aj v Ballymene davaju naramky. Ale vlastne v tom centru v Portrushi taky myslim nedavali.

ejviska
9. nov 2010

TAk jsem byla u GP. Hrooozne se divil, proc 14 dni po ET mam mit hcg z krve 😀 😀 😀 😀 Coz me neprekvapilo. ;)
Ale hruza je, ze mi zavola vysledek sam, ve ctvrtek Pomooooc, to zase bude domluva po telefonu. JA doufam, ze rekne neco jako "I am sorry" a to pochopim!!! 🙂 A taky mi desne drzi palce 🙂 i sestricka!!! 🙂

etuska
9. nov 2010

@ejviska
jeej-tak to este to krvacanie nemusi nic znamenat -tak verim,ze to "I´m sorry" nezazneje 😉

Nie-nikam sa stahovat nechystame,ale my na SVK nemame ziaden byt,ci dom-byvali sme u nasich-ale 3tie si neviem predstavit kym nie je tatao otazka vyriesena-ale zase ja som taka optimistka-ze "nikdy nehovor nikdy"-ja mam v zivote rada aj prekvapka ktore nam nas "Šéf" pripravuje 😀 😀 😀

etuska
9. nov 2010

inac drzte nam baby palce-idem poobede so Šimim na ockovanie 😝

mamartinka
9. nov 2010

@etuska drzte sa.Nech Simi ma co najmenej slziciek.Drzim palce.

ejviska
9. nov 2010

@etuska to krvaceni opravdu ne, ale ten negativni dest ze vcerejska asi jo. Uz byl mel byt pozitivni, kdyby neco.
Simonkovi drzime palce, ale je to chlapisko statecne, to vime 🙂
My v CR bydlime taky s rodici a nevejdem se tam uz ted. Akorat jestli to tak pujde dal, tak nic neusetrime, dovolena, auta a penize jsou pryc :/

eviska83
9. nov 2010

@etuska -drzime palce 🙂 na ake ockovanie ide v 5 mes.? 😕 My sme chodili- 2.3.4.mes .ale asi to mate trocha posunute vsak?
@ejviska - tak aj ja dufam ze ziadne I m sorry nebude- ale bude Congratulation 😉 Ja by som sa zasa na test velmi nespoliehala - mne pri Andrejovi ukazalo poz.velmi neskoro- ozaj si nepamatam kt. den ale neskoro- takze este nic nieje stratene 😉
No my byt mame- prenajimame -ale neviem ci by som donho chcela ist byvat. Je sice velky 3izbovy s 3 balkonmi ale trocha odruky .To boli plany ze mozno neskor kupime este jeden a tymto to zalozime- ale pri nasom setreni teraz to nehrozi.My ozaj teraz ledva vyzijeme a nieto este nieco usetrit ☹ Ale tiez sme byvali so svokrovcami - teda len pol roka potom sme sa zbalili a prisli sem 😀

karolinka2
9. nov 2010

@etuska drzime palce Simonkovi....ved je to chlap tak hadam nebude ziadna slzicka.

@ejviska ved uz uvidis Evi este aka taka nadej tam vzdy je.
Dnes som pisala tomu sefovi,zeby som sa s nim chcela rozpravat tak uvidim ci vobec pride a ako to vsetko dopadne.
Juuuj na tyzden nam uz dojde mama. 🙂

etuska
9. nov 2010

dakujem žienky,
na ockovanie siel nakoniec MM a vravel ze Šimonko sa drzal statocne
@eviska83
tusim to bola 3.davka Polio.Šimi znasa kazde ockovanie zatial v pohode-ani Calpol sme nikdy nemuseli davat.Ked prisiel tak som ho este nakojila a odvtedy spinka-vacsinou je po ockovani spavejsi,ale znasa to dobre.
@mamartinka
no u nas bola riadna vichrica v pondelok,tak hadam uz horsia nebude 😝

ejviska
9. nov 2010

@etuska polio je v cechach na lzicce.

etuska
9. nov 2010

@ejviska
podla toho co som nasla na stranke NHS tak dostal toto:
trosku neskor,lebo sme mali prve ockovanie trosku odlozene kedze Šimi vtedy nebol vo svojej koži
4 months:

* 5-in-1, third dose (DTaP/IPV/Hib)
* Pneumococcal infection, second dose
* Meningitis C, second dose

http://www.nhs.uk/Planners/vaccinations/Pages/V...

ejviska
9. nov 2010

@etuska u nas je to trosku jinak. KAzdopadne u nas v tom zakladu neni pneumokok ani meningitida. TAkze to ma navic 🙂

etuska
9. nov 2010

@ejviska
ja som inac voci niektorym ockovaniam skepticka,ale nejako sa v tom nechcem vrtat-ked do toho az tak nevidim 😝 tak sa len modlim pred kazdym ockovanim,aby to decka dobre znasali 😵

ejviska
9. nov 2010

@etuska ja mam nazor, ze ten zakladni ockovaci kalendar je dobry, ale zase pak k tomu ockovat dalsi a dalsi, tak to zase s rozumem.
Ale vidis, ockuje se cerny (davivy) kasel a ted v lete to meli tri decka od kamaradek. a ockovane jsou.
Tady je povinna ta meningitida napr., coz u nas neni. Pneumokok je nejvic nebezpecny pro male miminka.

eviska83
9. nov 2010

@etuska - no je to maly hrdina 🙂 Aj nasi ockovanie zvladali super- Andrejovi som nikdy nedavala Calpol - ja som taka zatvrdla antitabletka 😀 Ale pri drobcoch som dala Calpol preventivne 😉
@ejviska - ano tu je nieco v povinnom ockovani naviac ako na Slovensku- k pridavnym ockovaniam som aj ja dost skepticka- mozno az prilis 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre