• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

18. februára 2015 
@ejviska - to uz bolo davno co sme sa registrovali ale tusim sme to robili na ich stranke - tu sa zaregistruj http://www.tesco.com/clubcard/clubcard/- takze by si mala mat 27.6£ :wink:
11. nov 2010 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eviska83 aha :( Ja ze treba 2.760 :slight_smile: :slight_smile: dekuju
11. nov 2010 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ejviska - no vobec niesi skromna :grinning: :grinning: :grinning:
11. nov 2010 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eviska83 :grinning: ale su. Ja su skromna a vtipna :grinning: :grinning: :grinning: :wink: :wink: :wink: :wink:
11. nov 2010 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ejviska - ked to vravis ty tak to musi byt pravda :grinning: :grinning: :grinning:
11. nov 2010 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby chcem sa spitat.Neviete ci sa v Irsku da zohnat nieco na oddialenie menstruacie?Citala som ze vytamin C je dobry uzivat aj alebo citron ze je aj dobry.Neviete mi poradit?Dakujem.Potrebujem v januari ist zasa na ten zakrok a chcem aby mi to vyslo pocas menzesu.Lebo mi to musia vtedy robit.A ja sa bojim ze mi to zasa nevide :frowning2: My ideme na Slovensko 18.01 na tyzden.
11. nov 2010 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamartinka to jsou hormony. A co kdyby sis nasadila HA, to pak chodi jak hodinky a naplanovala zakrok podle toho. TAky kdyz vyjis dve plata HA za sebou, tak to nedostanes. Az jak prestanes brat.
11. nov 2010 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamartinka - no presne teraz ma napadlo aby si brala HA.O citrone som pocula ale to nieje velmi spolahlivy sposob.
11. nov 2010 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ale to je len na predpis nie?Neda sa to volne kupit?A kto by mi to tu predpisal?
11. nov 2010 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamartinka - no u nas Ti to predpise tvoj GP a je to zadara :wink: Netusim ci sa da aj volne kupit- asi to nikto ani nerobi kedze na recept je to free :slight_smile:
11. nov 2010 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eviska83 Dakujem.Ja som myslela ci sa tu v Irsku nedaju kupit neake lieky nato okrem HA.Ale dakujem vam.
11. nov 2010 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamartinka - no vy v Irsku mate trosku ine zdravotnictvo :unamused: Ale asi by som na tvojom mieste skocila do lekarne- lekarnik by mal poradit :wink:
11. nov 2010 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
11. nov 2010 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamartinka - za malo :slight_smile:
11. nov 2010 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamartinka
tusim na to su aj ine lieky ako HA-Ja som to raz dostala od gynekologicky na SVK ale netusim ako sa tie lieky volali :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. nov 2010 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eviska83
inac Evi-z FB som si vytlacila toto:

*
Vazeny pan Vilkovic,

nadvazne na dnesny telefonicky rozhovor sa uvodom chcem ospravedlnit za pripadne problemy sposobene krajanom a sucasne vyjadrit presvedcenie, ze ide o nedorozumenie, ktore sa nebude opakovat.

Zalezitost som dnes osobne prerokoval s riaditelkou Konzularneho odboru MZV SR p. Jurikovou a nasledne som instruoval konzula nasho velvyslanectva v Dubline p. Ivana Sebina (ivan.sebin@mzv.sk).

V sulade s doterajsou praxou bude velvyslanectvo SR v Dubline nadalej poskytovat obcanom SR so sidlom v Severnom Irsku vsetky potrebne konzularne ukony s vynimkou tych, ktore predpokladaju overenie britskych dokumentov a ich porovnanie s britskymi podpisovymi vzormi a vzormi peciatok, Vzhladom na skutocnost, ze Severne Irsko je sucastou Spojeneho kralovstva velvyslanectvo v Dubline ich vzory nema k dispozicii a teda nemoze niektore ukony vykonavat (uznavanie/overovanie apostil apod.). Velvyslanectvo v Dubline takisto nemoze vstupovat do kontaktu s oficialnymi organmi v Severnom Irsku. Uvedena pravomoc spada do vylucnej posobnosti zastupitelskeho uradu v Londyne.

Ostatne "standardne" ukony (predovsetkym vystavovanie nahradnych cestovnych dokumentov, podavanie ziadosti o vystavenie cestovnych pasov a ich nasledne vydavanie ziadatelom, zapisovanie novonarodenych deti do pasov rodicov na zaklade slovenskeho rodneho listu apod.) bude velvyslanectvo v Dubline nadalej vykonavat i pre obcanov SR so sidlom v Severnom Irsku.

V niektorych zlozitejsich pripadoch tykajucich sa najma matricnej agendy vsak mozu vzniknut problemy vzhladom na skutocnost, ze na Severne Irsko ako sucast Spojeneho kralovstva sa konzularna posobnost nasho velvyslanectva nevztahuje. V takych pripadoch odporucam vopred telefonicky (00353 1 660 00 08, 66 00 12), faxom (00 353 1 660 00 14) alebo mailom (emb.dublin@mzv.sk) vopred konzultovat velvyslanectvo v Dubline s cielom predist nedorozumeniam, pripadne zbytocnemu cestovaniu krajanov zo Severneho Irska do Dublinu.

V pripade problemov ma prosim, bez vahania kontaktujte alternativne na tejto mailovej adrese alebo na mobilnom telefone. V ocakavani buducej spoluprace ostavam s pozdravom

Roman Buzek
velvyslanec Slovenskej republiky v Irsku

11. nov 2010 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eviska83
a nech sa aj na hlavu v Dubline postavia :confounded: :angry: -otrasna byrokracia.MM cestuje do Dublinu buduci tyzden :dizzy_face:
11. nov 2010 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@etuska - tak nechapem o co im tam ide :angry: Volali ste tam znova? Ved vystavenie nahr.cest.dokladu urcite nieje zlozitejsi pripad. Joooj to na vie tak na..... :angry: Pevne nervy zelam.
Inak ja sa snazim nieco naucit a namiesto toho stale cumim na MK a FB :angry: A drobci uz za chvilu vstavaju- no to som sa toho zase naucila :angry:
11. nov 2010 o 16:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eviska83

Ostatne "standardne" ukony (predovsetkym vystavovanie nahradnych cestovnych dokumentov, podavanie ziadosti o vystavenie cestovnych pasov a ich nasledne vydavanie ziadatelom, zapisovanie novonarodenych deti do pasov rodicov na zaklade slovenskeho rodneho listu apod.) bude velvyslanectvo v Dubline nadalej vykonavat i pre obcanov SR so sidlom v Severnom Irsku.

Tu sa to jasne pise.
Ano-volali sme tam 2x a posielaju nas do Londyna :angry:
Toto si MM vytlacil a podciarkla som to zvyraznovacom-aj meno velvyslanca :grinning: :grinning: :grinning: -tak nech si daju pohov-ale vravela som MM nech je maximalne slusny a zdvorily-este im preposlem aj tento mail-nech su v obraze :angry:
11. nov 2010 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eviska83
ja uz tiez vypinam PC
Miska este obeduje,Šimi ma svoj 20minutovy spanok a MM musel opat do prace :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. nov 2010 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@etuska - tak nedaj sa- boooze ozaj ta slovenska byrokracia nema obdobu :angry: No ak na nich ani to nezaberie tak Dzurindu na nich :stuck_out_tongue_closed_eyes: Drzim palce :wink:
11. nov 2010 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamartinka tady to pise GP tu HA. Ale jak pise Eviska, v lekarne ti urcite poradi.A korat aby jsi to dokazala perfektne nacasovat. Vim, ze po tech "oddalovacich" tabletach je pak v tom pekny chaos
11. nov 2010 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tady je dnes pekelne pocasi. Vichrice, prsi, hruza. Vubec nechapu, jak by jsme sly bez auta ze skoly. Snad taxikem by jsme musely.
11. nov 2010 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ejviska
no veru-hrozne pocasie
@eviska83
jaaaj nic neboj-nedame sa odbit :slight_smile:
11. nov 2010 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@etuska a to kvuli rodnemu listu simonka? Nebo si ho chcete zapsat do pasu?
11. nov 2010 o 16:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ejviska
kvoli nahradnemu cestovnemu dokladu-aby mohol vycestovat z UK :unamused:
11. nov 2010 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ejviska u nas takisto.Ani von sa nechce cloveku ked nemusi.
11. nov 2010 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ejviska
ono je to take zamotane-britsky rodny list(s apostilou) sme este koncom augusta!!! poslali na osobitnu matriku do Bratislavy-aby mal aj slovensky rodny list(este stale nie je vybavenyň

Do pasu ti dieta zapisu len ked mas slovensky rodny list(co nemame)
a ten nahradny cest. doklad si mame ist vybavit do Londyna :angry: (to teda urcite)
Buduci tyzden ide MM do Dublinu a bez toho papiera sa ani nepohne
11. nov 2010 o 16:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@etuska moji svagrove kamaradka porodila v londyne a vyrizeni trvalo pul roku!!! Tak pul roku nemohla s miminkem domu
@mamartinka aj u vas je hnus?
11. nov 2010 o 16:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ejviska ano.Ani nehovor.Fuci,Prsi hruza :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. nov 2010 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok