Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
12. nov 2010

@ejviska
nie-tam sa caka 7 dni!!!! 😠
A rodny list musi mat apostilu 😠(pritom my sme apostilovany UK rodny list poslali v auguste na Osobitnu matriku do BA)-odmietam platit dalsich 40libier a cakat tyzden na novy 😠
asi to idem riesit cez Ministerstvo zahr. veci SR 😠-ved toto nema obdobu aby sa clovek po roku nedostal kvoli nejakym uradnikom domov 😖

ejviska
12. nov 2010

@etuska ja bych to asi resila pres ministrestvoi taky. Je to teda otrava strasna, at vam to dobre dopadne, prosim te!!!!!

etuska
12. nov 2010

@ejviska
to si pis ze do ziadneho Londyna nejdemňlebo tam chcu opat apostilovany rodny list a ten je predsa na Slovensku 😠 ach jaj-idem to riesit cez Ministerstvo 😖 alebo tam pojdeme aj so Šimonom na drzovku a poviem im svoje

eviska83
12. nov 2010

@etuska - no to su ale debili- hned volaj na ministrestvo- niekde mame ulozene aj priamo cislo na toho pana co to s nim vybavolal Karol- chces ho?ale ja by som urco najprv volala ako tam sla- od takych ludi nevies co cakat- mozno by im bolo jedno ze ste cestovali az do Dublinu 😠 😠 Ak bude nejaky problem ozvi sa - Karol obvola 😀 Ved to nam ani nikto nechcel verit ze nas v Dubline vzali mimo uradnych hod.-ze je to nemozne- ale mozne je vsetko 😉
@karolinka- joooj to je mi luto - to musi byt ale riadna harpia 😠 😠 😠 No vytusila ze jej nebudes oponovat a teraz si mysli ze moze na teba ziapat- krava jedna. Ja viem ze Ti to prislo luto ,ale skus nabuduce nezvesit hlavu.Ja nerada na niekoho kricim ,ale aby niekto krical na mna to teda Prrrrrrrr.viem ze sa to lahko hovori a urcite sa Ti urobi hrca v krku a hotovo ,ale ved ona nieje nic viac ako ty- je to len clovek.

etuska
12. nov 2010

@eviska83
ved to 😠 vidis-tu nielen domaci zneprijemnuju ludom zivot ako maťke,ale este aj my Slováci navzajom 😖
no ak to cislo mas-tak tam urcite zavolame.idem este mrknut stranku Ministerstva.posles mi IP s udajmi ak najdes?ved to je otrasne jednanie-ako je mozne ze tolkym ludom dali a ja som im este preposlala ten list co pisal R.Vilkovicovi priamo velvyslanec 😠
vy ste tiez nemali apostilovany rodny list,ze?
lebo nas je stale na tej Osobitnej matrike v BA (mozeme sice v Antrime za 6 libier vybavit novy-ale do Londyna by sme aj na tento potrebovali apostilu a to odmietam)-nebudem dvakrat cvakat to iste pre nefunkcnost slovenskych uradov 😠

eviska83
12. nov 2010

@etuska - nie nemali sme apostilovany - ten na nahr. cest.doklad nieje potrebny.A je to ozaj o drzku 😠
No a dnes Karol zasa volal na min. vnutra- asi pred tyzdnom ho stopli policajti a pekne mu vysvetlili ze teda uz musi mat UK vodicak- my to vieme ze by sme ho mali mat ale zatial to od nas ziadny policajt neziadal.Ale vraj uz teraz to vyzaduju- tak sme si neboli nacistom ci nam slovensky policajti budu akceptovat Uk vodicak ak budeme doma na dovolenke- tak vraj budu ,ale poradil nam ze naj by bolo si vybavit medzinarodny ( tu knizocku ) a tu poslat na vymenu za UK vodicak a tym padom nam vlastne zostane aj SK vodicak 🙂
Sme sa smiali ze snad uz len Ministerstvo ziv. prostredia sme este nevolali 😀

etuska
12. nov 2010

@eviska83 😀

etuska
12. nov 2010

@eviska83
inac v Londyne chcu prave len original apostilovany UK birth certificate 😠

eviska83
12. nov 2010

@etuska - ano? a to preco? 😕 Dovolala si sa? ako? kolko to este mate dni do odletu?

nawal
12. nov 2010

boze im to vsetkym hrabe 😠
erika pri iman som nestihla vybavit nahradny cest. doklad tak som isla na letisko s tym, ze ma asi nepustia a oni si nic nepytali 😀 , to som isla cez antrim-praha. a v prahe ze kde mam doklad a ja ze vsak preto idem na sk pre doklady hehe a bolo. ale odvtedy sa toho vela pomenilo 😅
a s lili sme sa vybrali do dublinu a tam sme im povedali ze chceme nah. ces. doklad a hned nam ho dali. neboli sme ani dohodnuty s nimi. asi sme mali stastie 😝
by som skusila si ist spravit vilet do dublinu a uvidis ako pochodite

etuska
12. nov 2010

@nawal
Nany 😀
no do Dublinu urcite pojdeme 😅
@eviska83
letime 30.11.-ale ja verim,z ked uz budeme tam tak daju 😀
nedovolali sme sa.Skusim v pondelok este raz do Dublinu(ale priamo konzulovi)-ak tam bude a ak povie ze ani tak nevybavia,tak skusime MZV 😕

eviska83
12. nov 2010

@etuska - ked uz budete v Dubline tak mozte povedat ze ste tam boli len na navsteve a ked ste isli spet tak vas stopla hliadka a nepustili vas domov ze nemate doklad pre Simiho 😀 😀 😀 tak ste si ho sli spat vybavit 😀 😀 😀 😀

karolinka2
12. nov 2010

@etuska ja tiez ked sme vybavovali veci pre karolinku na ambsade v dubline,tak som volala na ministerstvo zahranicnych veci tiez som si nasla cislo na internete aj som tam pisala a na druhy den som dostala aj odpoved....
@eviska83 aj marian si teraz menil slovensky vodicak za anglicky slovensky mu automaticky zobrali plati sa 50 lybier poplatok vraj po piatich rokoch musis mat tu anglicky...a vraj aj na svk plati anglicky vodicak...

eviska83
12. nov 2010

@karolinka2 - no policajt Karolovi vravel ze teraz je to potrebne menit uz ked tu niekto je viac ako 3mes. 😕 My uz sme pozerali ako sa to meni- nic zlozite 🙂

nawal
13. nov 2010

to je den, som sa zobudila o 9h. naranajkovala a o 11h. som si zas lahla a do teraz som spala. bordel jak u cigosov, nenavarene, zachvilku detcka zacnu pytat jest. 😠 😀 A asi si pojdem zas lahnut 😅

ejviska
13. nov 2010

zrovna jsme se bavili o ridicaku taky, ale D. nasel, ze az kdyz tu je nekdo 3 roky, tak si ho musi vymenit za UK, tak nevim.
@nawal pekne si to uzivas 🙂

eviska83
13. nov 2010

@ejviska - tak to my uz viac ako3 r. meskame 😀 😀 😀
@nawal - no ty sa mas 🙂 Ja som dnes skoro zaspala do prace - budik na 8.00 som vypla a mal zvonit znova o 10min a nezvonil 😕 este ze mi kolegyna napisala spravu aby som davala pozor na cestach ze je black ice- takze som vstala o 8.35 🙂 nechapem co bolo nasim detiskam- zvyknu vstavat o 8.00 a dnes jak na potvoru spali 😵

etuska
13. nov 2010

@nawal
no ty sa mas 😀 ale ved musis aj oddychovat 🙂
my dnes upratujeme vstavane skrine v kupelni-tam nad kotlom je teplo,tak tam nic neplesneje-no a tak sme to trochu vypratali a davame tam nejake veci(post.pradlo,zavesy...)-nohy ma bolia uz z toho chodenia po dome 😝

etuska
13. nov 2010

@eviska83
tak ja uz ani neviem ako a kolko spim-Šimi sa nejako castejsie budi-druhy zubok na obzore-uz ho vidno 😝
neplace,ani nema teploty,len slinta-tak nam stale bezi pracka-ale uz mame aj susicku tak je to hned lepsie.

ejviska
15. nov 2010

dobre rano, tady je zima jak v Rusku. Venku je nula, nastetsi vecer solili silnice, takze se jelo celkem dobre, ale fouka, takze je tam strasna zima.
Na benzine jsem videla skrabky na auto, ale oni to skrabou rukama a porad to polevaji vodou 😀

mamartinka
15. nov 2010

@ejviska u nas taktiez bol rano mrazik ale teraz je pekne.Nefuka u nas aspon.Ale zimka taktiez.Ako sa mas inak?

etuska
15. nov 2010

@ejviska
to hej-vriaca voda rovni z rychlovarnej konvice 😀

ejviska
15. nov 2010

@mamartinka tady uz foukat prestlo nastesti. Ja se mam dobre 🙂 Tesim se na hory a na VAnoce. 🙂
@etuska jj, presne. Ja bych se bala, ze to treb apraskne, ale asi ne. A baba si rovnou tu konvicu dala do auta a frcela, ani se nevracela domu. Bodejt, spechala nez ji to znova namrzne 🙂

mamartinka
15. nov 2010

@ejviska ze na hory.Kdy jedete?To z Irska?To ti aj zavidim.By som tiez isla na hory 😉

ejviska
15. nov 2010

@mamartinka a v lednu to nestihnete? My letime domu 15.12., a 18-22.12. jedem lyzovat do Alp, do RAkouska, s kamarady 🙂 A detma, takze to bude zuzo. Vloni jsme nebyli, tak si to musime vynahradit.

mamartinka
15. nov 2010

@ejviska No stihli by sme to snad.Ale najprv musime vyriesit ved vies co asi.Ale musi to byt parada.Snech ja milujem.Mi ideme domov 18.01 na tyzden tak snad aj na Slovensku dovtedy nasnezi.

mamartinka
15. nov 2010

My planujeme k moru uz dlho no tiez sa to stale odklada co nemame kedy ani k moru ist.Plany boli na tento rok aspon na tyzden niekde ze by sme isli k moru no asi aj s toho zide zasa.Egypt sme mali v plane na moju 30.No ani s toho nic.Nam nic nevychadza.Ach jo 😝

ejviska
15. nov 2010

@mamartinka my radi jezdili do Donoval, tam je to dobry, ze clovek muze i s kocarkama chodit, vsude prijde v pohode, obchod tam je. To tam bylo super.

ejviska
15. nov 2010

@mamartinka no hlavne aby vam to mimuso vyslo ;)
My prave radsi tak moc neplanujem, pak muz nekde vystracha nejake levne letenky a uz se jede 🙂 Ale mam zalusk na klasickou dovcu u more, Spanelsko nebo Portugalsko. Tam jsem nebya nikdy

mamartinka
15. nov 2010

@ejviska Mna este strasne zacalo lakat Turecko Antalya.No ale kedy sa to uskutocni uvidime. 😒 Mas pravdu hlavne je aby uz to mimco vyslo.No uvidime

mamartinka
15. nov 2010

Baby nerobite alebo neobjednavate si od niekoho Oriflame?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre