Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

eviska83
23. nov 2010

Ahojte
@ejviska- ano je to tam peknucke 🙂 Ja som ale skor pozerala ako prejst cez dav ludi s kociarom 😀
Baby ja som taka nasrrr 😠 Pred tyzdnom v pondelok som dala poistit to nove auto- prisiel nam norm.certifikat a vcera nam prislo z poistovne ze spolupracuju s DVNI a auto je vraj v kategorii B - cize nemoze byt na ceste- ze ma poskodenu konstrukciu a nieje to opravitelne 😠 😠 😠 Takze sme hned volali tomu co nam to predal- on mal to auto len 2 tyzdne- vraj o tom nevedel a ze sa skontaktuje s tymi co mu ho predali ale ze peniaze nam "vraj"urcite vrati- no som zvedava ci nam aj nabuduce zdvyhne telefon- 😠 😠 😠 Ale nechapem to lebo MOT a aj TAX je tam platna 😒
A Karolov sef vraj kupil porshe- za 14 tis. a zistilo sa ze je kradnute - normalne mu ho vzali a peniaze fuc 😲

mamartinka
23. nov 2010

@eviska83 To je sila..

etuska
23. nov 2010

@eviska83
no fakt sila 😒 verim ze sa to vyriesi a peniaze vam vratia....
A ohladom toho sefa-cudujem sa ze zaplatil tolko prachov a vobec si to neoveril-ved existuje na nete stranka kde sa to da za poplatok overit-ked uz tlko vysolil.

Inac MM prave prisiel z Dublinu-takze Šimiho mame obaja zapisaneho v pase 😵 😵 😵

mamartinka
23. nov 2010

@etuska Gratulujem Erika.Tak uz mozte letiet.

karolinka2
23. nov 2010

@etuska dakujem pekne zajtra sa tam skocim opytat,ked pojdeme z antrimu lebo mama chce ist este na nakupyt do castle mail....
Baby neviete kedy su tie vianocne trhy v belfaste????

ejviska
24. nov 2010

@eviska83 no teda, to je hrozne!!! To fakt nastve a jsou zbytecne problemy na svete.
Proto asi bylo to Porshe tak levne ;) Ale stejne, to muselo byt ukradnute tady na ostrove, ne? Sak jinak by to zjistili na trajektu pri nalodeni, ne? Nebo mozna se to nekontroluje.

nawal
24. nov 2010

@eviska83 no pekne 😠 😠 . dufam, ze vam vratia peniazky 😔
jaj rano tu bolo vsatko namrznute a niektore dievcata isli do skoly len v podkolienkach a suknicke 😀 . som si bola od ucitelky v skole vypytat zoznam ziakov v imaninej triede nech im xmas card posleme 😝
inak som bola na rodicku a ucitelka je spokojna s iman ze je sikovna,.... ale ze bije deti 😖 teda ze nevie povedat co sa jej nepaci a riesi to takymto sposobom a hlavne ziarli na saru( ta nasa suseda) ked sa hra s inymi detmi. tak som dnes bola v skole na ihrisku jak sa tam hraju pred zvonenim a take dievcatko hned ze iman a za ruku ju chytilo, tak ja jej hovorim ci by sa knam neprisla niekedy hrat , nech sa opyta mami ci ju pusti. Musim takto zasiahnut, lebo moja by sa chcela len so sarou hrat a ona ju uplne ignoruje a potom je smutna, ze sara sa hra s inymi detmi 🙄 .

ejviska
24. nov 2010

@nawal ja ted potkala holcicku, sla v crocsach, tech dirkovanych a bez ponozek 😀
To jsi dobre vymyslela, ze jsi pozvala jinou holcicku. NAse terez ma jednu hlavni kamaradku Emily a taky je na ni celekm fixovana. Nastesti emily bere i ji jako nejlepsi kamosku. Takze to je dobry. Ale kdyz je treba nemocna, tak terka nechce jit do skoly apod. Tak ji rikam, at se hraje i snekym jinym a nechce. Ale treba na hristi lita s tema, co tam zrovna jsou 🙂
Nam poprve dala Emily mamka dopis, jestli by terez nemohla nekdy si jit k nim hrat. Napsala, kde bydli, ze maji pejska a tak a svuj telefon. Ted uz se domlouvame ve skole, nekdy ji beru ja, nekdy oni terku. Zrovna vcera jsem s nima byla v playgroundu.

karolinka2
24. nov 2010

@eviska83 no tak to je fakt sila s tym autom,ale ved pokial vam peniaze vratia.....
My sme dnes boli cely den na nakupoch babka pokupila co chcela,len uz sme dosli s vyplazenymi jazykmi,a to nehovorim ani o malej chudatko v aute hned zaspala. 😀 Karolinke kupila babka na narodeniny velku kuchynku hoci uz ju nemame kde dat tak mala sa neskutocne vytesovala. 🙂

karolinka2
24. nov 2010

@ejviska dakujem Evi za ten link,ale nic z toho lebo marian je velmi chory ani do roboty nechodi a ja do belfastu sa netrufnem.

etuska
25. nov 2010

ahojte kočky,

@karolinka2
Marianovi skore uzdravenie-je nachladeny?-ci ten pruh? 😕
U nas to teda vyzera.
MM pomaloval Miske skrinu a komodu,teraz uz nam schne jedalen(tam mame 2 farby-koralovu a terakota)-nadherne vyrazne farby-vytesujem sa , v utorok letime a to este nemam ani pobalene,ani vyzehlene,ani darceky kupene....-ale hlavne ze sa drzime... 😀
jaaaj baby zacinam sa uz aj tesit-rok sme neboli doma,najma teda kvoli Miske sa tesim 😵
pekny den

ejviska
25. nov 2010

@etuska co to je "koralova" barva? A kdy se vracite? Az v lednu?

etuska
25. nov 2010

@ejviska
priletime koncom decembra 🙂
koralova-hmmm-nieco ako pomarancova,ale viac do ruzovkasta 😀

mamartinka
25. nov 2010

@etuska tak budu Slovenske vianoce?

etuska
25. nov 2010

@mamartinka
to ano-uz rok sme neboli doma-tak sa tesim a zaroven sa psychicky pripúravujem na navrat do prace ☹ 😔

ejviska
25. nov 2010

@etuska takze silvestr bude tady 🙂 Kdy nastoupis do prace? A kam soupnes Simiho?

nawal
25. nov 2010

a co stretko? ci az po novom roku? 😉
ja som dnes prvy krat obijmala wc 😀 . inak zaujimave je ze pri iman, lili a teraz ked sa vyvraciam tak sa mi hned na tvary objavia cervene jazvycky, jak keby sa mi cievka natrhla, tak mam krasnu tvaricku 😀 😀 😀

eviska83
25. nov 2010

Ahojte
Aj ja dufam ze sa nam vratia peniazky- ale pokial ich nemam v ruke tak moc neverim- zajtra mu volame tak uvidime 😒
@nawal - a ucka Ti dala zoznam deti s adresou? aj ja chcem len som myslela ze asi my neda- tak idem aj ja pytat 🙂
a tie zilky - to Ti to dievcatko berie krasu ale ten chalan ee 😝
@etuska - a ja sa zasa tesim ze budeme mat na vianoce klud 😵 😵 😵 😵 a budeme sami 😵 a naco zehlit? 😲
ked pisete o tom obleceni - ja som skoro odpadla ked som v Belfaste videla kocky v trickach na ramienka 😲 alebo v presvitnej bluzocke.
No v tescu sme uz minuly 60£ kupony- teda minuli sme 120£ -vyuzivame max. A ideme Andrejovi kupit za zvysok postel- takuto http://direct.tesco.com/product/images/?R=207-3... som sa smiala ci kopirovali od nas- presne takto sme lepili Andrejovu izbu 😀
No a co stretko????

nawal
25. nov 2010

@eviska83 dala mi zoznam mien. v skole budu mat cervene schranky a na obalku sa napise meno a trieda a potom oni detckam rozdaju tie karty.

eviska83
25. nov 2010

@nawal - jaaaj - no mena spoluziakov viem- ale adresy ee- a nam uz jedna pohladnica od spoluziaka prisla domov ktovie ako zistili nasu adresu. 😕

eviska83
25. nov 2010

Baby mozem vas zapojit do sutaze???? potrebujem vymyslit ine nazvy pre tieto serialy- je to jedna z otazok- sutazi sa prave o tie serialy- takze ak vas niektoru nieco napadne - sup s tym sem 😵
Friends,Futurama,Dawson' s Creek ,Six feet under,Sex and the City,The O.C.,The west wing,The 4400- nazov musi byt v SJ alebo CJ a nesmie byt pouzity zaklad slova- napr. Dawson v nazve byt nemoze- dik za rady 🙂

etuska
25. nov 2010

@ejviska
nastupujem 7.2(to bude mat Šimi presne 8 mesiacov).Ja som chcela len 10hod/tyzdenne-ze hodim Misku do skoly oducim si 2 hodky a idem domov,ale riaditelka chce,aby som pracovala 20hod/tyzdenne-tak uvidim-vravela som ze to este musim prebrat s MM.Šimiho velmi nechcem davat do nursery,ani childminderke-ale 20hod. asi MM nezvladne.
Uz sme rozoberali aj to,ze my prideme s Miskou poobede domov a on pojde spat,ale to by sice bol so Šimim,ale s Miskou nie.

Uvidim,ci sa fakt nebudedat zobrat len tych 10hod.-vraj je to problematicke-ale mozno polavia...
A idem si definitivne hladat novu pracu,tato ma sice velmi bavi,ale nie je dostatocne ohodnotena,bohuzial.... 😒

ejviska
25. nov 2010

@nawal
@eviska83 my ty pranicka davame detem normalne do ruky. Terka je napise a pak jenom na obalku jmena, komu to chce dat. Ona uz ty jmena zna, tak to je jednodussi.
@etuska no je to hodne slozite. A ta childminderka je strasne draha, das ji cely plat. A ta nursery, pokud je soukroma, tak tady znami plati za den 30 liber 😝 😝 , dite je tam od 8-17h.

etuska
25. nov 2010

@ejviska
mne sa viac pozdava childminding(lebo pokial viem,tak beru na hodiny).Kamoska ma synceka tiez v nursery a tusim plati 35 libier na den 😲 (dokonca v niektorych(ak nie vsetkych) skolkach platis za jedlo a za opateru aj ked je dieta doma chore+si predstav ze v praci vtedy nic nedostanes a este aj zvysne naklady...) 😝

Idem si ja mrknut ake moznosti vlastne mam,lebo kolegyna tusim nastupovala do prace az ked mala jej dcera rok s tym ze posledne 3 mesiace jej sice neplatili nic,ale aspon mohla byt s dietatom doma(a teda usetrila aj za chilminding) 😒

etuska
25. nov 2010

@nawal
u nas je to tiez tak,ze ucitelka da rodicom zoznam mien-a potom ked to prinesies,tak im v skole tie pohladnice rozdaju

ejviska
25. nov 2010

@etuska nasi znami tu nursery plati proste mesicne, i kdyz tam ta mala neni. Treba tam nebyla cely mesic a oni to normalne platili. Davaji ji 2x tydne, to by se jinak nedoplatili.
Druzi znami davali k childminderce jedno dite 8-17h a druhe vyzvedla ve skole, takze 14-17h a mesicne to stalo skoro 1000liber. A to toho maleho ta childminderka davala jeste na 2h denne do jine skolky a i tak si brala penize, ze pry ma celodenni zodpovednost a ma na to narok ze zakona.

etuska
25. nov 2010

@ejviska
ved prave preto chcem iba 10hod/tyzdenne 😝 Šimi je velmi dobre babo a ak dieta nereve tak ho nechaju mozno aj pekne sedkat v sedacke ked je take "dobrucke" 😝 😖 (jednoducho si myslim ze MM a ja sa mu budeme viac venovat)...

akurat pozeram celkom uzitocnu stranku

http://www.direct.gov.uk/en/Employment/Employee...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre