Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

eviska83
2. dec 2010

@ejviska - neboj dam 😀 😀 😀 My zvykneme robit doma zabijacku z kurciat a ten sekacik mu chyba 😀 😀 😀

mamartinka
2. dec 2010

Baby tak neako som to este neriesila.Akosi som nato aj zabudla kebyze mi nenapisete.Ale som si povedala zas ked sa to v januari nepodari alebo nevide tak sa to bude musiet odlozit az budeme niekedy 2 tyzdne doma a vydu mi svoje dni.Ale moc nepocitam ze to v januari vyde.Musim na druhy tyzden tej lekarke aj tak zavolat nakolko tam mame vlozene peniaze na januar.Kedze to vtedy nevislo.Tak ked to v januari nevide ci nam to vratia ci co bude dalej.Teraz napr v novembri mi to prislo tiez skorej 9.11.A to mi chodi 16,17,18.Ale som bola chora tak mozno preto skorej to prislo.No uvidime ako to vsetko bude.A dakujem ze na mna myslite.A pisete o darcekoch.Ja vobec neviem co kupit a este nic nemame.Co by ste poradily tak 10 rocnemu chalanovi,5 rocnemu a 1,9 rocnej slecne krsna.Aj 10 rocny je krsna.Vobec neviem.Nieco asi tym dvom na oblecenie a Gabrielke asi neaku babiku.Vobec neviem.A este maju aj taku prepacte mater ktora si nic nevazi ked dietatu nieco date.Takze tak.

karolinka2
2. dec 2010

@eviska83 Evi a vy nemate zlavy ked Karol robi na letisku?????pozerala som ten link co si daladobry darcek na vianoce....My sme tiez nechavali auto v dubline na letisku a za desat dni sme platili 150 lybier...
@ejviska Evi mi sme uz neboli na svk 3.5 roka takze mama nas pytala aby sme narok urcite dosli...Vravela,ze ju tu uz v zime nikto nedostane.volala ze docestovala dobre ale v krakowe strasne vela snehu takze ich este caka 300 km domov.
My chceme toho roku karolinke kupit pod stromcek taku talariu hasy daisy zo cebbeebies kedze to denno denne pozera tak napisala jeziskovi ze si to prosim aj nam ukazala v tescu ktoru.tatik je skromny on chce ponozky tielka a trenirky....

ejviska
2. dec 2010

@karolinka2 co to chcete kupit Karolinke?? talariu? co to je? To jste platili nejak moc za letiste. My tam stali v lete 14 dni a stalo to 90, ale nevim ci liber nebo euro.

@mamartinka ta slecna ma 1,9 roku 🙂 ? nebo jak? Tak vetsimu klukovi treba nejaky model letadla na slepeni nebo tak neco. A te male treba to co davala Evka aquadoodle, to je dobre. Nebo dobre jsou nejake Lega, mozna i Barbie panenka 😒 , nebo ti zhu zhu krecci, to se teda libi i malym klukum. I Terky ve tride tim zijou vsichni. 🙂 Kolem tech 6-ti let jsou to deticky.

karolinka2
2. dec 2010

@ejviska to sa vola rozpravka na cbeebies in the garden night...

karolinka2
2. dec 2010

Ozaj baby mi sme dali z obyvacky prec elektricky ohrievac a dali naspat kozub takze topime drevom a uhlim a je to super mame uplne teplucko,ved olej siel rapidne hore a o elektrike ani nehovorim co nas stali tie ohrievace a my mame cez kozub vykurovanie do celeho domu,len jeden problem karolinka sa strasne boji ohnika este v kamoskinom dome prasklo drevo a odvtedy sa boji,vacsinou je v kuchyni ale vcera vecer sa hrala aj v obyvacke a tesila sa z ohnika ze nepreska lebo davame uhlie to nepraska,a rano znova len v kuchyni a nakoniec som dala ku krbu velke kreslo tak sa uz hra v obyvacke....uz neviem ako jej mam vysvetlit ze ohnik nie je zly ze nepraska hoci drevo obcas praskne a prave preto kupujeme uhlie.

eviska83
2. dec 2010

@karolinka2 - ee- zlavy nemame 😒 ked sme leteli z Belfastu tak sme nechali auto u Karola v praci cize zadara 😉
Asi si myslela upsy daisy ,vsak? No to mate super ze mozte takto vyhrievat cely dom- ak by sa to dalo aj u nas tak nevaham a palim v krbe.Len bohuzial my by sme mali teplo len v obyvacke 😒 A ty si co prosis od Jeziska?
@mamartinka - ejviska Ti ozaj napisala super napady- nemam co dodat 🙂 Alebo mozno stolovu hru pre celu rodinku 😉

ejviska
2. dec 2010

@karolinka2 aha, tak to znam. Ale na to se moc nedivame.
Tak, kdyz bude videt, ze ty se ohne nebojis, tak casem se ho snad taky prestane bat. A nebude ho vnimat. Nebo treba si ho nakreslit na papir a nejak ozdobit, ze se ohynek smeje, ze je hodny a tak. A vysvetlit ji, ze ohynek je uzitecny, ale ze je pred nim potreba mit respekt, ze pali.

ejviska
2. dec 2010

@eviska83 ja jsem ted objevila stolni hru " Dostihy a sazky junior " , ale uz toho mame dost 🙂 Ale chtela bych ji i pro sebe. My jsme to hravali s brachou desne radi a toto je verze pro deti. Nevim, jestli to poznate na SVK

@mamartinka jinak holky se porad hraji s panenkami Polly Pocket nebo co ted je taky oblibene, My little Pet Shop, to jsou takove male zviratka. Nebo takovy ti ponici, to je pro malou holku jak delane. A co se mi pak libi, jsou takove ty fixy, jak po obrazku pak prejedes a fixa zmeni bravu.
Ale pokud jsou to sourozenci, tak i ta stolni hra neni spatny napad nebo nejake DVD, takova ovecka shaun potesi i dospelaky 🙂

mamartinka
2. dec 2010

@ejviska Dakujem.No Gabrielka bude mat v marci,breznu 2 roky.No snad nieco vybereme.Dik baby. 😉 🙂

eviska83
2. dec 2010

@ejviska - Dostihy a sazky sme milovali 🙂 🙂 🙂 My teraz dost casto hravame pexeso (este raz vdaka 😉 ) a clovece nezlob se. Este som sa Ta chcela opytat - teda aj @nawal. Ako ucili Terku citat? Oni ich neucili pismenka postupne? Lebo Andrej ma asi 12 karticiek so slovami (tie pekne cita) ako napr. look, at , me, mum,dad, Andrej,Chip,Kipper a pod.ale pismenka ziadne. Ma katicky aj s cislami -zatial od 1-5 - cisla mu vobec nerobia problem- asi bude po tatikovi 😉
@mamartinka - no ano je to na ten isty sposob- som na to zvedava - je to na pojde ale uz asi 3 dni planujem ze to vecer znesiem a vyskusam 😵

nawal
2. dec 2010

@eviska83 doteraz prebrali 6 pismeniek, kazdy tyzden maju 2. takze donese domov domacu zzze ma si nacvicit pismenko, tak cvicime.
inak tieto karticky som uz videla u inych deti z jej triedy ale iman to este nedoniesla domov.

ejviska
2. dec 2010

@eviska83 v P1 meli myslim jedno pismenko tydne a dostavali jsme na tyden jednu knizku na cteni. Oni se uci jinym systemem, uci se poznavat napsane slovo, nejcastejsi slova - went, saw, was, it, he......atd. A ted se uci "sounds". Oni treba nerikaji na "e" jako "iii", ale "eee". Nebo "h" se uci"h" ne "eic" A pismena se uci taky po skupinach. Erika to bude urcite vedet poradne vysvetlit.
My jsme ted koupili knizku Jolly Phonics, to jsou vyborne knizky. A ted v P2 uz je to lepsi, opravdu trosku cte.

ejviska
2. dec 2010

@nawal my jsme ulohy nemeli, akorat vzdycky rikat slova, ktere zacinaji tim pismenem.

eviska83
2. dec 2010

@nawal - no Andrej este pismenko ziadne nepreberal- domace my tiez mame ale skor take ze precvicovat cisla- vety - upozornovat ich na bodku na konci vety a tak. A to normalne pisete to pismenko? My zatial piseme len take cik- cak a pod.
@ejviska -my mame kazdy den novu knihu zo skoly- teda moze ju mat aj dlhsie- zalezi aka je to kniha 🙂

eviska83
2. dec 2010

Baby mate aj vy v skole Christmas play? Andrej je dedincan a vravi aj jednu vetu- tak precvicujeme 😀 uz sa na to tesim 😵

nawal
2. dec 2010

@eviska83 ano mame domaci cvicny zosit a piseme. z tych 6 pismen sa uz da cosi poskladat tak jej diktujem a ona pise. a knizku kazdy den dostaneme a citame.. najprv jej to vobec neslo to pisanie, ale uz sa lepsi a skoro hned dokaze napisat to pismenko.

nawal
2. dec 2010

@eviska83 xmas play mame ale iman nevystupuje 😎

ejviska
2. dec 2010

@eviska83 knizku z knihovny si taky nosi, ale toto jsou takove ty specialni knizky na uceni cteni. Tam je treba 10 stran,, velky obrazek a jedna veta na stranku a porad se to opakuje. Treba s jinym jmenem.
To psani oni meli ve skole, my doma nepsavali. A na rodicaku nam pak ukazala, co delaji.
My mame Christmas concert, kazda trida ma predstaveni. Terka maji neco z Betlema, ona je andel, takze mame andelskou masku, kridla, "halo", vsechno 🙂 A kdo chce muze si pak za 12 liber koupit DVD z koncertu.

My mame doma magnetickou tabuli, takovou tu co se na ni pise magnetuickou tuzkou, tak po ni cmare pismenka.

eviska83
2. dec 2010

@ejviska -aha uz viem co myslis - Andrej to domov este nedoniesol ale v poznamkach od ucky mame ze na buduci tyzden donesie knihu z ktorej citaju v skole - som myslela teda ze to bude nieco ako slabikar 🙂 Ta magneticka tabula je tiez dobra 😉 Andrej si tam pise cisla 😵

etuska
2. dec 2010

@eviska83
@nawal
@ejviska
co sa tyka pismeniek-tak zalezi od skoly,ale myslim ze vacsina uz prechadza na system "phonics" ako pisala Evka-takze sa abeceda vyslovnostou podoba tej nasej.a neucia sa ju klasicky a,b,c, d...-ale v skupinkach po 6 pysmen
1.skupina:s/a/t/i/p/n
ostatne si uz nepamatam 😅

etuska
2. dec 2010

@karolinka2
no aj my ked sme v utorok prileteli do Krakowa tak bolo kopec snehu,ale cesty boli odpratane,takze uplna pohoda.Šimi prespal takmer celu cestu na Slovensko 🙂

karolinka2
2. dec 2010

@eviska83 ja si prosim pod stromcek sendvicovac a robot pred dvomi rokmi som dostala pod stromcek ale pred dvomi mesiacmi mi odisiel.Ten xmas play maju asi len v skole lebo karolinka to nemaju len budu mat nejaky vianocne posedenie....
@ejviska aj my pozname tie dostihy ale momentalne hrame najradsej pexeso a cez pc www.onlinovky.cz to ma karolinka rada a ako jej to ide....
@nawal a co iman nechce vystupovat ci sa hanbi????
@etuska mama vravela ze v polsku boli velmi dobree cesty vsetko poodpratavane ale na svk bieda....
Neviem ako vy baby ale ja tu vianoce vobec nevnimam tak ako na slovensku doma som milovala vianoce to caro vsetko bolo take krasne vianocna atmosfera vianocna vecera....

mamartinka
2. dec 2010

@karolinka2 moja rec.Ja to tu tiez neako nevnimam tie Vianoce.

etuska
3. dec 2010

@karolinka2
@mamartinka
hmm-to je mi luto 😔
mozno sa vam to bude zdat divne ale ja som paradoxne krasne Vianoce zazila aj v r.2000 ked som pracovala v Anglicku ako au pair.Boli to moje prve Vianoce mimo domu a travila som ich v cinskej rodine,no vnutorne som ich prezivala najma s ludmi v blizkom cirk. zbore-citila som sa tam fakt ako doma a hoci mi chybala rodina aj Miro v srdiecku ma hrial taky super pocit.
To iste prajem aj Vam ,kamkolvek a kdekolvek ste-majte krasne Vianoce,lebo tie sa rodia najma v srdci 😵 😵 😵

ejviska
3. dec 2010

@etuska ja vam tak zavidim, ze jste odleteli 😵 Ale pekne jste to trefili mezi dve snehove kalamity.

Tu do rana napadlo tolik snehu, je to mokre, no jestli to zmrne... rano bylo ve skole jen 10 deti

karolinka2
5. dec 2010

ahojte.
Dnes rano sme mali na ulici hotove klzisko,normalne som mala strach ist do roboty.vcera bol odmek a dnes to vsetko primrzlo.

ejviska
5. dec 2010

@karolinka2 u nas teda v patek nasnezilo, ale od vcera uz je +6, takze zadny led. U vas dole je vazne drsnejsi pocasi.

etuska
5. dec 2010

ahojte zienky,
uzivame si Slovensko,rodinku a priatelov,takze akosi tu nestiham chodit,ale myslim na vas.Od vcera tu boli Miskini a teraz uz aj Simonkovi krstni rodicia s detickami,tak sme mali zabavu 🙂

Dnes sme mali super dnicek-rano Simonkove krstiny ktore boli naozaj krasne.Tu na Spisi bolo tusim -19C,ale nadherne mrazive slnecne dni plne snehu-fakt ako z rozpravky a potom sme spojili oslavu krstin spolu s tatkovou 60kou tak sme sa po dlhsej dobe stretli sirsia rodinka opat.naozaj super den.
neskor pridam foto na FB

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre