Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

eviska83
30. jan 2013

@butterfly22 - syn ma 6,5r a v tom case sa do vody dalo rodit - nemyslim ze sa nieco zmenilo 😉 no pri dvojkach uz sa dost zien pokusalo dojcit 😵 a kde byvas?

eviska83
31. jan 2013

@butterfly22 - ozaj dnes som sa bavila s jednou midwife z Craigavonu a pytala som sa na ten porod do vodytak potvrdila ze na midwifery unit sa to bezne robi a vraj sa to da aj na jednej sale ale tam to velmi nevyuzivaju.

butterfly22
31. jan 2013

a to by som potom mala žiadať, že chcem ísť tam,alebo je to priamo v nemocke?? vôbec netuším, prvé stretnutie s midwife mám až 18. 2. ... tak uvidíme... dobré by bolo..aspoň na tú druhú dobu.. ja som z Cookstown-u

eviska83
31. jan 2013

@butterfly22 - v ktorom si tt? Si zapisana na antenatal classes? Tam nas previedli celou porodnicou. V porodnom plane som mala ze ked to bude mozne ze chcem byt na midwifery unite a chcem rodit vo vode - ale kedze sa to vsetko zmenilo tak som to uz neriesila.

butterfly22
31. jan 2013

@eviska83 ahááá... ja len teraz začínam 6. týždeň, takže ešte som nemala ani stretnutie s midwife, to ma čaká až 18. 2. ale ja som rada pripravená a informovaná vopred...ale postupne sa na všetko toto popýtam. pôrodný plán som si chcela napísať aj ja...takže určite to tam potom uvediem a uvidíme ako sa to celé vyvinie...najprv musím prečkať prvé kritické mesiace a potom sa do toho pustím :D

eviska83
31. jan 2013

@butterfly22 - juuj tak to mas este kopec casu 🙂 niektore maminy prisli na prvu antenatal class az v 34-35 tt 😵

littlesuzzi
23. mar 2013

ahojte zienky ste tu este ??

nawal
24. mar 2013

@littlesuzzi ahoj, mame sukromnu temu. ako vidim si v b'mene? ja som tam byvala 7 rokov

littlesuzzi
24. mar 2013

@nawal ja som tu dva a pol roka a kde byvas teraz??

nawal
24. mar 2013

@littlesuzzi sme sa prestaovali pri londyn. kde byvas? pracujes?

littlesuzzi
24. mar 2013

@nawal ja byvam v bmena v Harryville .. a pracujem vo fabrike.. a ako je pri londine lepsie ako tu??

eviska83
25. mar 2013

@littlesuzzi - ahoj . Pozeram ze ocakavas prirastok do rodiny - Gratulujem 😉 Ako sa Ti paci v NI? My byvame v malej dedinke Aghalee 😵

littlesuzzi
26. mar 2013

@eviska83 ja mam severne irsko rada .. hlavne tu krajinu..to pocasie to je uz zase ina :D najma teraz .. je tu hrozneee zimaaa ...ako dlho tu byvas??

eviska83
26. mar 2013

@littlesuzzi - no je hnusne toho roku - minuleho roku sme mali o takom case +17 🙂 Za 3 mesiace to bude 9 r.co sme tu . 🙂

littlesuzzi
29. mar 2013

zienky ako je to tu s vysetreniami v tehotenstve prosim?? mne doktor iba povedal ze je prepojeny s antrimskou nemocnicou a ze im da vediet aby si ma zaregistrovali ale v tom vsetko som sa ho ja sprosta nespytala na detaily :( ako napriklad ci mi budu brat krv kedy budem mat prvy scan a podobne..mam sa objednat k midwife??

eviska83
29. mar 2013

@littlesuzzi - u kazdeho GP je to asi trosku ine- prvy scan by si mala mat +- v 11tt - to Ti pride list z nemocky. Pri prvom scane mi brali krv . Priprav sa na to ze Ta za cele tehotenstvo nikto gynekologicky nevysetri ( teda ak bude bezproblemove ) Pri prvom tehotenstve som mala prvy scan v 11tt - dalsi (velky) v 22tt a posledny okolo 35 - ten vraj uz zrusili . Pri druhom dvojtehotenstve som chodila na kontroly castejsie a aj scany mi robili castejsie.Do tehotenskej knizky Ti stale zapisu kedy mas prist nabuduce 😵

littlesuzzi
29. mar 2013

@eviska83 dakujem ti moc evicka za odpoved..no to s tym gynekologyckym vysetrenim to som pocula ze to tu vlastne ani nerobia..ale ak sa mi podari..chcem kontaktovat moju gynekologycku na slovensku a aj s nou trosku prekonzulotovat veci..len pre istot 🙂 asi vies sama aka je neistota na zaciatku 🙂 ale toto info od teba ma aspon trosku ukludnilo ze aspon viem co ma caka..

eviska83
29. mar 2013

@littlesuzzi - za malo 🙂 Pri prvom tehu mne osobne nevadilo ze sa vo mne nesprtaju 😀 😀 ked som cakala dvojicky uz som bola dost nesvoja ( ved ako by zistili ci niesom otvorena ? ) ale mam kamosku ktora si vylozene ziadala gyn. vysetrenie a bez problemov ju prezreli 😵

antosek
7. jún 2013

Ahoj žije tady někdo v Severním Irsku v městě Ballymena ? 🙂

lubica1405
10. jún 2013

ahoj 🙂 ja zijem v Portadowne a som v 10t+3 a neviem sa dockat prveho ultrazvuku, pretoze neviem ci je vsetko v poriadku este som rozmyslala ze si dam urobit nejake testy v Dubline je tam slovensko-polska nemocnica.

butterfly22
12. jún 2013

@antosek ja nie v ballymene..ale v Cookstown..nie je to daleko 🙂

butterfly22
12. jún 2013

@lubica1405 ahoj...takze rodit budes asi v craigavone, ze? Aj ja,teraz som v 24.tt ...extra vysetrenia podla mna netreba...zoberu ti krv a keby bolo nieco zle, uz todalej riesia..stve ma len to, ze uz sa robia len 2 ultrazvuky ☹

lubica1405
13. jún 2013

@butterfly22
ahoj 🙂 ja som sa ta este chcela opytat kedy budem mat prvy ultrazvuk v ktorom tyzdni? uz sa neviem dockat.....aj ty budes rodit v Craigavone tak potom daj vediet ake to tam bolo zatial som pocula, ze sa tam o teba velmi pekne staraju. no to je skoda a nevies ci davaju aj fotky z ultrazvukov domov ? 🙂

sumenkaaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
antosek
13. jún 2013

@butterfly22 tak to je fajn... Já bych tam tam měla v červenci, a nikoho tam neznám ...

eviska83
13. jún 2013

@lubica1405 -prvy scan by mal byt okolo 11-12tt a jasne ze fotky zo sona davaju 😉 JA som v Craigavone rodila 2x a bola som so starostlivostou velmi spokojna

etuska
15. jún 2013

@lubica1405
ja som rodila 2x v Antrime a tiez som bola spokojna.Fotky z Usg dostanes stale a pokial si pamatam tak ja som mala tych Usg viac,mozno aj 4-5 pocas tehu.Dokonca ma pri 1. synovi nechali na vlastnu ziadost prenasat a spravili mi predtym kontrolny scan.Mne sa paci ze tu ti lekari vysvetlia vsetko co ta zaujima ale nenutia ta,aspon ja som mala dost veci nastudovanych a tak som si to s nimi stale vydiskutovala.Vsetci boli mili a ustretovi 😉

butterfly22
16. jún 2013

@lubica1405 no kukám, že už máš 12. týždeň... ja som bola na 1. utz v 10. týždni... hej, tam budem rodiť...mohla som si vybrať medzi craigavonom a antrimom...mam to cca rovnako...asi 45 min. autom... vybrala som si Craigavon, lebo som počula, že v Antrime je vždy veľa rodičiek a vôbec na teba nemajú čas...v Craigavone som chcela rodiť v maternity unit, do vody, ak by boli vane voľné... ale asi to nebude možné...mám rodiť na oddelení, kde bude aj lekár, lebo mám rozštiepený stavec a nevedia, ako sa to bude správať pri pôrode...tak že pre istotu ..... a... áno, dajú ti fotku... ale ja som bola na utz 2. a obe fotky sú otrasné.... :( pohla s tým prístrojom, alebo čo...je to rozmazané a oni samozrejme kašlú na to... čo už no , hlavne, že je malinká OK.. 🙂

butterfly22
16. jún 2013

@antosek v ballymene by si mala rodiť?? to som ešte ani nepočula :-O ak si na facebooku, skus sa pridať do tejto skupiny https://www.facebook.com/groups/178167942197873... to sú slováci a česi v ballymene..ked napíšes, mozno tam niekoho spoznáš 🙂

butterfly22
16. jún 2013

@eviska83 a rodila si na tej maternity unit, ci ako sa to volá?? ja by som mala rodiť vraj normálne na oddelení, kde je aj lekár...kvôli rozštiepenému stavcu...ale trochu ma stve, že som pôrodnicu ani nevidela.. na tie antenatal classes som zapísaná, ale tu v cookstown a dokonca mám midwifeku z Antrimskej nemocnice...tak to bude zaujímavé :D :D :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre