Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
18. jún 2008

Ahoj Petronuska vitaj,kludne sa k nam mozes pridat,ale ak zijes v Dubline tak je tu tema Irsko haloo kde su baby z Irska Dublinu.
Zatial pocasie na Slovensku nic moc dnes prsalo,tak dufam,ye teplo nam este pride.
Zuzka to je super ze uz mate internet.

petronuska
18. jún 2008

Karolinka kde to Irsko haloo najdu presne? 🙂 diky

pepemomo
18. jún 2008

Ahoj,tak ja sem tu dneska nova 🙂 Byla u mne kamaradka a nejak mezi reci padl Modry konik tak sem to zkusila.Jsem moc rada ze je tu i forum Severni Irsko,ziju tady uz 10 let,a moc rada by jsem si sem tam s nekym trochu "pokecala".Bydlim tu mezi Lurganem a Portadown na male vesnici.

zsuzsu
18. jún 2008

Ahojte.
No tak už nieco mam precitané. Niekto sa ma doma na SK 😉 tak si to poriadne užite. Niekto sa zasa prestahoval do lepsieho, a niekto zasa pomali ale iste bali kufre. 😀 Dobra som, co?
Pepemomo, vitaj.Takže už si tu 10 rokov? Manžela maš ira? Napiš viac o sebe.
A ako som citala tak už aj chlapa mame. To je super.
No a u mna nic nového. Chodili sme na vylety, boli sme v Belfaste v ZOO , v niakych parkoch, na nakupoch,kupili sme si rakety, tak povinne hrajeme tenis 😀 . Na aute jazdim ako o dušu, už mi to nerobi žiadny problem. Takže super. Mam už dalši barak na upratovanie, a + žehlenie. Dala som aplikačky do firiem, tak cakam, kto ma zavola. Dievčence moje ma posluchaju podla pocasia 😀 Tak sktatka to je všetko.
Dufam že ste tam niekto.
Pekny večer.

jarka28
18. jún 2008

Ahojte 🙂 ...Zsuzsu vitaj,uz si nam tu chybala....a nove babule tiez vitajte,super nech sa nam to tu rozrasta...Karolinka,super ze malinka posluchala,a uzi si to doma pekne,kedy sa vratis?Z.G.uz sa vam to krati co?tesite sa uz na tatinka?ZSUZSU si normalne rozbehla biznis do slaka za tu chvilu co si tu nebola...ale aj ja uz som urobila prvy krok-mam aplication na vodicak doma,idem sa odfotit a poslat to...nech sa mozem ucit jazdit lebo som ako bez noh ked som bez auta a muz je v robote,taha nadcasy lebo mu pridali raz tolko na vyplate,povedal im ze ak nedaju tak odchadza,ale dali a tak sa konecne oplati robit... 😉 no inak nic nove u nas-deti posluchaju podla nalady a najmensi je tak hyperaktivny ze ked ho prebalujem alebo oblikam sa potim,...tak ja neviem co je on zac,tamti dvaja taky vobec neboli, a dokonca zacal v noci jedavat a vstava o 5tej kazde rano...ozaj baby nepoznate sirup na ukludnenie pre babetka taketo zive?som minule na nete nasla nejake bylinkove ale nemozem si spomenut ze kde...by som ho kupila v internetovej lekarni a nechala si poslat sem...poradte ak viete budem velmi rada...PETRONUSKA...PEPEMONO-VAS vyspovedam,mate deti?co robite?paci sa vam v zahranici?popiste trosku o sebe jo?idem ja do sprchy ,az teraz som sa zastavila po celom dni doslaka... ☹ paaaacko zatim

jarka28
18. jún 2008

No tak uz viem...Petronuska vytuzene caka babetko...a Pepemono ma tri deticky tak ako ja...

petronuska
19. jún 2008

Ahojky, tak neco malo o mne 🙂 V Praze jsem delala v jedne velke irske hospode, kde jsem se seznamila s mym pritelem, irem. Asi za 7 mesicu jsem se tu prestehovala a jsem tady asi tak 19mesicu. Pracovala jsem v jedne restauraci a od minuleho lroku, listopadu delam ucetni v jedne male firme. S pritelem si vyrizujeme hypoteku a nejak nam do toho neplanovane vysly //, takze o vanocich uz budeme mala rodinka 😀 Spokojena tu jsem. Mam okolo sebe super lidicky, dobrou praci, ktera me bavi, koupila jsem si auticko. Tak snad tedka ten baracek a pak uz jen miminko 🙂 Uz od mlada jsem chtela zit nekde jinde, chvili jsem byla i v Anglii, pak nekolik let v praze, kde jsem se pohybovala vice mene mezi cizincema no a skoncila jsem tady v Irsku 🙂
Takze to je takove male shrnuti o mne 🙂

Vy tady mate nektera pritele nebo manzela Ira? A jak jste tu spokojene vy? Ono to mozna bude trosku jine u vas na severu, nevim.

jarka28
19. jún 2008

Petronuska ..v podstate je to tu rovnake ako tam u vas si myslim,ved irsko ako irsko...ludia su tu prijemni aspon ja som sa este nestretla s nikym zlym okolo seba (teda az na moju svagrovu)ale ta je slovenka 😀 inak som spokojna...aj ja som tuzila zit inde ako na slovensku a sme tu..zijeme si tu uplne v pohodicke,narodil sa nam tu Davidko a tak...my rozmyslame tiez nad hypotekou ze si kupime svoje ale to je este skoro lebo ja nepracujem a tak by s muzovho prijmu tazko odklepli nieco si myslim...mna to tiez taha do anglicka ,ale v poslednom case uz ani akosi nie,je mi dobre tu kde som...do Dublinu to mame dve hodky autom ,ale ak mam pravdu povedat som este nebola v dubline...co sa tam oplati si prezriet ak tam clovek pojde?a da sa zohnat ubytko na vikend(ZA ROZUMNU CENU)chcela by som ist so segrou na vylet totizto...joj idem ja ved zasa dojdem mrknut ...paaaaaaaaaaa

karolinka2
19. jún 2008

Ahojte baby
Pepemomo vitaj.
Petronuska takisto ides na regiony a tak ako je tema severne irsko je aj irsko halooo
My oddychujeme babka ma dovolenku dva tyzdne tak to vyuzuivam a lenosim ved nech si malu uziju.trocha nam je smutno za tatinkom,al e ved o chvilu dojde aj on.
Zuzi tak veru ze sa akosi rozrastasa s pracou co je super.
A nikto z vas na leto nejdete domov.
Pekny vecer vsetkym. 🙂

petronuska
19. jún 2008

Karolinko diky, ale ja bud jsem blba a nebo slepa, proste to tam nikde nevidim 😢

karolinka2
19. jún 2008

Petronuska momentalne Irsko haloo je nad nami asi siesta z vrchu a tam su baby s Irska Dublinu a okolia.

petronuska
19. jún 2008

me asi hrabne, tak jsem vsechno prosla, i vyhledavac, a proste mi to nenaslo...

z.g.
19. jún 2008

Petronuška, Pepemomo, vitajte. Sme radi, že sa nám to tu rozrastá.
Petronuška, mrkni sem na odkaz:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Ak ste náhodou nečítali predchádzajúce stránky o mne, ja som ešte na slovensku, ideme za manželom o 2 týždne s deťmi. Pracuje v nemocnici v Craigavone, tam aj budeme bývať, je to tesne vedľa Portadownu. Idem prvýkrát bývať do zahraničia. Manžel je Slovák.
Jarka, véru, už as tešíme, že budeme spolu s mužíčkom. Aj staršia dcérka sa pýta, kedy tam pôjdeme. Tá mladšia - tej je to ešte jedno.

pepemomo
19. jún 2008

Ahoj holky,vsem diky moc za privitani 🙂 😉
Tak neco trochu o mne a me rodince.Ja se jmenuju Petra a muj manzel Michael,je Ir.Jsme spolu pres devet let.Ja sem tu byla na sluzebni ceste pred deseti lety kdyz sem se s nim seznamila,rok na to zasnoubila a dalsim rokem byla svatba 😀 Jirinku sem mela za svobodna ale po svatbe ji manzel adoptoval.Par roku na to se nam narodila Lillie-May a loni v prosinci Leon. 🙂 Mezi Lillie a Leonem sem mela jeden potrat 😢 coz bylo pro nas vsechny moc smutne ☹ Ted momentalne sem na materske ale jinak pracuju v nemocnici v Lurganu a taky delam vyhazovacku 😀 na mistni diskotece,vzdycky mne braly bojove umeni atd. 😅 Jinak sem tu celkem spokojena,manzel ma super rodinu ktera nam ve vsem hodne pomaha.
Z.G. ja bydlim od nemocnice v Craigavonu tak 5 minut autem!!! 🙂 Kde to tu budete bydlet?Budou tu deti chodit do skoly,teda ta starsi holcina?A co dela manzel?

petronuska
19. jún 2008

z.g. dekuju moc za odkaz. ja jsem byla prihlasena na cz konikovi a tam to irsko proste nebylo, tak tedka budu chodit na sousedsky konik 😀

z.g.
19. jún 2008

Petra, manžel aj ja sme lekári, on je rentgenológ, budeme bývať, a on už vlastne býva, v Craigavone v nemocničnej ubytovni resp. vilkách, alebo ako to mám nazvať. Neviem, či náhodou včera nebol v tom Lurgane v nemocnici, lebo jazdí aj do okolitých nemocníc. Ja som robila kožné, t.č. som v polovici materskej dovolenky. Tak to budeme blízko vás. Ako je ten svet malý. Alebo skôr to Severné Írsko. A Ty si čo robila v nemocnici? Pozerala som do Tvojej galérie, teda, nezdáš sa na vyhadzovačku, také žieňa...
Natálku chcem dať do školy, som zvedavá, ako to zvládne, aj keď ma tu dievčatá ubezpečovali, že by nemal byť problém, ale poznáte to...

Zsuzsu, držím palce s tou prácou...

Jarka, máš segru na návšteve, alebo tam tiež bývav S.írsku.

Karolinka, kočík bol v poriadku po lete? Dala si isi ho nakoniec zabaliť? /Furt mám len oň starosti 😀/

z.g.
19. jún 2008

...a volám sa Zuzka, a mám tu takú skratku že Zuzka G. na odlíšenie od druhej zuzky

karolinka2
20. jún 2008

Ahojte baby,my vsetko poi starom,oddychujeme.
Zuzka g.ja som mala kociar pri sebe nakolko som letela sama s malou tak mi to bolo potrebne,a dosiel v poriadku.

etuska
21. jún 2008

ahojte kocky,
po dlhodobom prebiehani z temy do temy hadam zakotvim tu 🙂
Okolo 8.7 letime s manzelikom do Belfastu zhanat robotku. Manzel ide na pohovor a ja dufam,ze obeham co najviac firiem.

etuska
22. jún 2008

ake je u vas teraz pocasie?
Este ma tak napadlo...je dost Poliakov,Cechov,Slovakov aj v Sev.Irsku?

etuska
22. jún 2008

ahojte,
boli ste niektora,alebo byvate v blizkosti Ballynahinch? 😕 😕 😕

z.g.
23. jún 2008

Vitaj, Etuska.
Počasie je teraz v Sev. Írsku- podľa slov manžela- nič moc, cez víkend u nich aj lialo, je tam pomerne chladno . Aspoň poriti tým horúčavám, ktoré sú teraz u nás. A vraj slnečno býa až v auguste, v septembri, že sa teraz pokazí počasie, ako tam my prijdeme.
Píšem ja o tom počasí, keď sa nikto neozýva.
Erika, už balíš kufre? Ja ešte moc nie, len vybavujem na pošte, v banke, ohľadom mobilu atď. A dnes som odskočila od našich domov si niečo porobiť, nech za sebou nenechávam spúšť. Malé mi stráži babka.

jarka28
23. jún 2008

Ahojte ...Etuska ja som blizko Ballynahinch-5 minut autom...preco?chystas sa tam?joj pocasie hrozne mame stale prsi a aj ma cely tyzden...som zvedava co budeme doma robit ked takto bude aj cez prazdniny...hruza...Karolinka chcela by som ta poprosit o nieco,potrebujem nieco z lekarne surne,poslem ti sukromnu spravu dobre?idem ja baby a piste nech je co citat..pekny den 😉

etuska
23. jún 2008

ahojte kocky,
No my uz mame zarezervovane letenky na 8.7 letime z Katowic do belfastu.

Jarka-manzel tam ide na pohovor,tak preto sa pýtam,je to mesto,ci dedinka?-su tam vobec nejake skoly a pod.
Lebo zvazujeme kde sa usadit.Vsetko zalezi od toho,ci tam manzela vezmu a kde si najdem robotku ja a potom este najst ubytko aby to vyhovovalo obom + malej skolu/skolku.

Uf,nie je to take jednoduche,no nevzdavame sa-ved sme len na zaciatku. 🙂

Ja chcem aj nadalej ucit anglictinu-napr. aj Slovakov,Poliakov-to ma bavi 🙂

Zuzka-kufor je prazdny,este ani neviem co berieme so sebou. Este musim trcat v praci do konca juna,takze vela nestiham.

Mobily asi nechavam nasim,lebo mam este do konca roka pausal,tak nech z nich volaju oni.
Zuzi-pripomen mi ,co site vybavovali vy?
My sme dali :
1.spravit Miske pas /aj ked potrebuje az od 5-tich rokov,ale uz sme jej pre istotu dali)
2.karticku poistenca si deti mozu nechat slovensku,ze?
3.ohladom tvojho poistenia???

Ja davam k 30.6 vypoved,cize potom som asi do doby kym si nenajdem v Irsku pracu dobrovolny platca,ze?

este musime zmenit peniazky
4,vybavili sme si ten medzinar zdr. formular E....neviem kolko... 🙂

Zabudla som na nieco???? 😕 😕

jarka28
23. jún 2008

Etuska Ballynahinch je take mensie mestecko...su tam aj skoly skolky vsetko co treba obchody lekary atd...ak sa smiem spytat v akej oblasti bude manzel pracovat?ozaj poliakov a slovakov je vsade dost..treba pozistovat ze co a ako a myslim ze o anglinu zaujem bude...ja a moja segra uz sme tvoje dve ziacky 🙂 ozaj poistenie co sa tika deti,my sme nepotrebovali tie europske preukazy,samozrejme ze ich mame ale ako som nas poprihlasovala sem do ich systemu tak sme poisteny,nerobia tu problemy,ale treba si hned najst lekara a zaregistrovat sa co najskor...malinka tvoja ma 3 roky?lebo od 4 rokov sa ide do skoly,ak dieta dovrsi vek 4 rokov do septembra tak ide do skoly,ak nie tak playgroup...my sme volili sa usadit v malom mestecku,su kludnejsie ako velke mesta samozrejme aj bezpecnejsie...ale myslim ze autom sa da dochadzat kamkolvek,vacsina dochadza do robotky autom... 😉

z.g.
23. jún 2008

Etuska,

-pas sme dali urobiť Natálke, tá už má 5 rokov, maličkú máme obaja zapísanú v pasoch
-náhrada toho formulára E ?? je t.č. eurokartička, vybavili sme ju pre všetkých, čakám na ňu, lebo je 30-dňová čakacia doba- teraz je čas dovolleniek, tak to vščetci potrebujú, ale mali by ti daťi náhradné tlačivo, ak to nestihneš
vo všeobecnej zdrav.poisťovni mi povedali, že doporučujú komerčne sa pripoistiť, ale to vyjde nás tri - ako cestovné poistenie skoro 10.000,- Sk, lebo ideme na viac ako 90 dní, snáď bude stačiť poistenie z manželovej poistky a v allianzi mi povedali, že tá eurokarička je aj tak na ...
-neviem, či deťom platí slovenská kartička, skôr nie, to by vedeli napísať ostatné holky...aj ako je to vlastne s tým poistením...
u nás je to komplikované tým, že ešte nevieme, ako dlho zostaneme, a neviem presne, ako to budeš mať ty, ale možno by som sa dala poistiť u nás ako cestovné postenie na tú dobu, kým si nájdeš prácu, to by nemalo byť také drahé, a potom by Ti mala ísť poistka z platu aj pre malú
- ešte som pozastavovala internet, pevnú linku, ja som si rušila aj jeden účeť, takže som musela presmerovať materskú a ostatné platby
-ja už mobil nemám viazaný, takže prejdem na easy kartu a tým musím meniť aj číslo, lebo inak by som platila 1200,- Sk
- na pošte si určite vybav splnomocnenie na preberanie doporučených zásielok a zásielok do vlastných rúk,
manžel si to nevybavil, tak teraz máme problémy s tým, došla mu pošta do vlastných rúk, mne to samozrejme nevydajú
-ešte idem vybaviť presmerovanie pošty, čo nám bude chodiť, lebo naši bývajú v inom meste
- dala som si u detskej lekárky predpísať nejaké lieky na základnú potrebu a niečo kúpim v lekárni
-a to je uším vštko, keď ma niečo napadne, tak to dopíšem

Keby sii náhodou skončila v tom Írsku niede blízko nás, tak by som si Ťa rezervovala na tú angličtinu na prázdniny, lebo kurzy začínajú až v septembri. 😅

Pápá

z.g.
23. jún 2008

A vlastne Jarka už napísla o tom poistení, kým som písala môj príspevok...
Idem ja niečo robiť, nech babku tieri malé moc neuženú... 😀 😀 😀

etuska
23. jún 2008

s tou kartickou pre deti som to myslela tak,ze im stale plati na SVK.
Eurokarticku mi uz bol vybavit manzelik a ak nestihne prist vydaju mi tu docasnu.

my tiez nevieme ako dlho ostaneme.

Zuzka,dik za pripomenutie tej posty 🙂 ,urcite pojdem s maminou,nech prebera nasu postu

Lieky si dam predpisat a este ma napadlo...Miska ma zdravotny preukaz,kt. dostala pri narodeni,skocim za jej pediatrickou,nech nam dopise vsetky ockovania.

Jarka-Miska bude mat v auguste 4 roky,cize skor sa obzrieme za skolou 😉 Kde presne byvate?
Manzel je inzinier,tak dufam,ze sa mu postasti na tom pohovore uspiet. A ja ucim anglictinu ,takze ak budeme byvat niekde v okoli urcite sa ozvem 🙂 Chcem robit aj doucka pre decka....uvidime... 🙂

z.g.
23. jún 2008

Ešte som sem na chvíľku mrkla.
Etuska, áno, deťom pobeží poistenie aj u nás.
Už máš žiakov a ešte tam ani nie si. S tou výučbou angličtiny sa tam urtčite uchytíš...
A držím palce manželovi...

etuska
23. jún 2008

Zuzka-vdaka 🙂
Uvidime ako sa uchytime.Ja by som najradsej iba nejaky "part time job",aby som sa mohla venovat Miske 🙂 .Dufam,ze z toho nebude vyplieskana 🙂
Vy uz mate vybavenu skolu pre Natálku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre