Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
22. nov 2007

Ja som dnes s malou bola asi 2 hodinky, lebo som prisla z prace az okolo 6-tej a Mimi sla spinkat , lebo v skolke poobede nespala. No a ja musim opat pracovat-vypisujem znamky,lebo zajtra mame v skole rodicovske. ☹ Už aby bol vikend. Nase krsniatko Evička má v nedelu krstiny 🙂

karolinka2
23. nov 2007

Ahoj etuska ja som akurat dopratala som spotena ako mys stihla som to super prave ked som dopratala tak mala sa zobudila.napapa sa a pojdeme troska vonku,lebo dnes mame slniecko,tak treba to vyuzit lebo to je vzacnost 🙂 tak to mate pekny vikend krstiny ale aj to stoji co?tak pekny vikend a pozdravuj rodinku a ak sa ti zochce tak prosim ta posli nejake foto.

miriama
autor
28. nov 2007

ahojte...no vidim,ze tu sa to tiez nehybe.. 😅
tak pekny den aj ked neviem..tu nonstop prsi uz niekolko dni 😠

karolinka2
28. nov 2007

ahoj miriamka je nas tu naozaj malo a nehybe sa to tu

etuska
28. nov 2007

Ahojte,
No co uz...ako sa máte kočky? Ak sa nudíte, nakuknite na Irsko halooo, ved je to len trosku južnejšie a problémiky máme často dosť podobné 🙂
Martinka, ako sa drzi mala?Nasa je chora,2 dni je u mojej babky,zajtra a v pia. je nastastie manzel doma,tak bude s nim.

karolinka2
30. nov 2007

Ahoj Erika tak mas choru Misku nic moc co?a ako bolo na krstinach?my vsetko po starom Karolinka je O.K. aj ked teraz ma tie svoje dni ze sa jej cez den velmi nechce spinkat ale co uz.tak prajem Miske nech sa cim skor uzdravi,pekny vikend.

zsuzsu
30. nov 2007

Ahojte.
Tak som tu tyždeň nebola, mala navšetvu. Ale som už sama. Miriama, už si na SK? alebo až v decembri idete.
Karolinka ahoj.

karolinka2
30. nov 2007

Ahoj zsuzsu,tak aka bola navsteva,urcite ste si uzili ale pociasie vam asi velmi nevyslo,takze mamka ti neostala aj na vianoce.Dnes od rana prsi akurat som dopozerala Ordinaciu v ruzove zahrade sledujes to?pekny den.

zsuzsu
30. nov 2007

Ano Ordinaciu tiež sledujem. Aj tu prši. Tak mama nemohla ostať dlhšie, lebo ona ešte pracuje. Tak mala len tyždeň. Ale pre ňu aj to bolo vela. Vieš doma ma zvieratka, a aj sestra išla do nemocnice, nečakane, tak sa aj tešila domov /aj musela kvoli jej detom/. Ona ma ten svoj svet na dedine, a ona sedieť, alebo len tak hore dole behať, no to nie je pre ňu. Ona došla len preto, aby videla, že sa tu mame dobre,a bať sa o nas nemusi a že nie je tu tak ako pred 20 rokmi, a Belfaste sa už nestriela. A kludna odišla domov.

karolinka2
30. nov 2007

Aj moja mamina tu bola vo fekbruari na tri tyzdne ked sa mi narodila mala,volame ju aj teraz sem na dva tyzdne ale nechce ani pocut o tom,ze to uz nie je pre nu ist sama a ked videla to letisko v Dubline hotove bludisko tak uz ani tolko nechce dojst.a co ako pokracujete v vianocnou pripravou?u nas dnes v meste rozsviecuju stromcek a detom davaju balicky,ale urcite nepojdeme lebo mala o takom case je zvyknuta okupat napapat a spinkat a aj tak dnes od rana prsi.

zsuzsu
30. nov 2007

veď to, ten vek a to že oni sa už moc nechcu prisposobovať. Ale už tu bola videla. Povedala, že ešte na jar by došla, tak uvidime.
Ani mne sa nechce nikam v tomto počasi. A dnes som taka niaka, aj nakapana, aj všetko mi vadi. Bude lepšie sa na dnes zavrieť do izby, keď sa všetci vratia domov. 😀

etuska
1. dec 2007

Ahojte,
No Miške je už lepšie.Bola 4 dni doma, nádcha polavila aj bez antibiotik,comu sa tesim.Teraz spinka a ja jej strikujem pulovrik.Musim vsak ovela vacsi,lebo nemam na to vela casu a potom lezi v skrini nedokoncený aj 1/2 roka. Cize uz jej pletiem taky na dalsiu zimu 😀 😀
Na krstinach bolo super.Super atmosfera v kostole, kedze farara vsetci 4 pozname uz dost dlho.Bol to ozaj krasny zazitok. Aj nas "anjelik" bol poslusny 🙂

miriama
autor
4. dec 2007

ahojte, tak ja nas len obnovim...
na sk letime next friday tak sa tesiiiiim 😎 😎 😎
ideme z dublinu, tak bude zas aj mini vyletik 😵

zsuzsu
4. dec 2007

Ahoj. A kde si bola tak dlho? Vela prace? Alebo vybavovačiek? Tešiš sa domov, čo? Ved Ti aj verim, hlavne keď sa to tak bliži. A čo maš nového?

miriama
autor
4. dec 2007

ahoj, aaaale, asi dva dni mi neslo vobec nacitat MK, potom aj islo, len to bolo priserne spomalene..a tak som to vzdala...
tak len preto..inak by som tu bola 🙂
domov sa veru tesim, hlavne na svadobne saty.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀
nove nemam veru nic, ani darceky stale ziadne nemam, no nic....a neviem ci to stihnem.. ☹
a ty ako?? 😵

zsuzsu
5. dec 2007

Tu je všetko po starom. Minuly tyždeň odišla mamina s krstnou dcérou. Odišla spokojna, videla, že to tu nie je ako pred 20 rokmi 😀 Ja som darčeky a korunky "alžbetky" poslala už teraz , lebo mi tu ostavame. Tak aspoň moje krstne deti, sestra atď. nech sa tešia už teraz. A v sobotu som ozdobila stromček. Najprv bolo že kupime nové, lebo minuly rok sme tu kupili, ale ma len meter a niaké drobné, ale nakoniec som presvečila deti, že nam to stači. Ale nemam ešte svetla. A čo kupiť pre baby to nemam ani potuchu. Čo kupiť 12 a 11 ročnej? Preto ja nemusim vianoce. Pre mňa su to len nervy. A zajtra asi už začnem piecť. Aj keď je ešte čas, ved som doma. Ale predtym na SK som už pomali piekla, veď som volno mala akurat na vianoce. A takto po nociach som vypekavala, a zdobila medovničky.
Takže svadobné šaty? Potom daj fotečky. Budem ´Ta špehovať , kym budeš na SK 😅

miriama
autor
5. dec 2007

no prepac..som doteraz hodku volala s londynom 😀

miriama
autor
5. dec 2007

tak si mala navstevu? sa mas....my sme mali pred mesiacom moju maminu a pred dvoma skorosvokruskovcov 🙂
uz mas stromcek?? 😕 fiiiiiha, no ty si rychla, tusim si zapadla medzi irov 😀
Ja mam tiez nervy z vianoc...neviem co komu kupit a nakoniec nakupim aj tak kraviny.. 😠 co nikto nepotrebuje..ale ked darceky maju byt prekvapko, tak chcem prekvapit...len casto sa to nepodari tym spravnym umyslom..a zas dat niekomu peniaze, ze nech si kupi co chce....to uz nie je ono..ale tak to bohuzial castejsie a castejsie robime.. 😒
no na mojejsvadbe.sk mam cely album, aj saticky, tak mozes kuk 😉
my letime uz o tyzden piatok 😵 😵 😵
bru nocku teda, aj ked asi uz spis.. 😅 🤐 😀

helea
5. dec 2007

Ahojte babenky,ja som sice z Balbriggan 27 km od Dublinu, ale pripajam sa k Vam , casto chodime s manzelom do Malin Head. Zsuzsu, celkom si ma zmiatla 😉 , tiez chceme odist z prenajmu skor, aj ked zmluvu mame na rok a konci nam az v marci 2008. Nasla som vypovedne lehoty, ktore musime dodrzat a ak sme naozaj nieco v byte neposkodili, tak nam lanlord musi nas depozit vratit. Posiem ti link, skus sa tam pozriet.
http://www.threshold.ie/page.asp?menu=70&page=240
...pekny den 🙂

zsuzsu
5. dec 2007

helea ďakujem Ti. Ja tomu velmi nerozumiem, preto som si myslela, že musime počkat kym nam skonči zmluva, aby nam vratil deposit. Ale minule som sa rozpravala s tlmočničkou, a ta mi tiež povedala, že existuje niaka vypovedna lehota , tak mi to pozistuje. Ale ešte sa mi neozvala, tak čakam.

miriama
autor
5. dec 2007

no nastastie my teraz nemame ani zmluvu, ani depozit sme nedali..tak mozme ist kedy chceme.. 😉
..len neviem ci je zrovna vyhra, ze nemame ziadnu zmluvu... 😕

zsuzsu
5. dec 2007

miriama, a to len tak? To je dobre. Ja som rozmyšlala nad stahovanim, kvoli prace. Inak mi to tu vyhovuje. Je tu ticho, a mily ludia. Ale niekedy mi chyba aj ten fofrm. Od rána tu svieti slniečko, a teraz také vetrisko prišlo a leje ako .... a kym som to chcela dopisať, tak je znova slnko a dažd nikde. Ale musim do obchodu , len tolko vody je všade. Škoda že som nekupila minule tie ich gumaky. Ozaj čo dnes navarit? Dajte mi typ. Včera som mala cestoviny a aj maso. tak čo dnes?

miriama
autor
5. dec 2007

zusi, tusim si mi v noci zaspala 😀 😀 😀 ja som bola hore asi do pol tretej.. 😅 😀 a sa divim, ze dnes fungujem...
veru, ja ten fofr potrebujem, bez neho by som asi umrela od nudy...a ked niekedy aj nie je tak si ho vytvorim sama 😀 😀 😀
veru, tie gumaky..maju ich vsade a len sa na tom smejem ale maju nieco do sebe 😉
varit? mam od vcera...aj cestovinky zapekane so syrom zostali este pre draheho na veceru a ja mam kuriatko v trube...tak tusim rovnake mame..ale varit az zajtra....tak neviem veru...ja som vcera mala krupicu..to mooooozem 😵

zsuzsu
5. dec 2007

No v noci som zaspala, ale čo už stava sa to.
No varenie som vymyslela, už sa peču zemiačiky v trube, a kupila som ryb. filé, a sebe syr. A krupicu tiež možem.
A na večer ešte treba niaké sladkosti kupiť, veď bude chodit Mikulaš.

karolinka2
5. dec 2007

Ahojte zienky,tak miriamka si tu znova.citam o akej hodine si to pisete,boze ja uz o pol deviatej zalahnem od unavy asi starnem 🙂 ale ja som vecer unavena ako pes a to mame len jedno dietatko.
Zuzka ani mi nemame zmluvu ani depozit sme nedavali,ale teraz jeden znamy mal na sest mesiacov xzmluvu daval depozit a majitel mu nevratil.tiez tomu nerozumiem ci existje na to zakon ale urcite zalezi aj od ludskosti majitela.
Miriamka takze ty odchadzas na Slovensko a ked som pochopila spravne tak mate svadbu,to budete mat krasnu dovolenku,idem si popozerat tvoje foto pisala si ze ho mas na moja svadba.ska svadobnu cestu chystate kam?tak pekny vecer alebo peknu noc 🙂 kedze ste tak dlho hore a sladkeho mikulasa.

zsuzsu
5. dec 2007

Aj vam sladkého Mikulaša, a dobru noc 😀 😀 😀

etuska
5. dec 2007

Ahojte zienky,aj ja Vas obcas "spehujem". Neskusali ste nakupit par darcekov cez internet-ja uz mam takto odbavenu aspon cast-a bez behania...
Vianoceeee-uzivajte si ich, ci budu 3-4 druhy kolacov,al. nie, nie je az take podstatne,dolezita je ta atmoska 🙂
Zsuzsu-pre Tvoje kocky??-uz su to ozaj kocky, tak napr. kozmetika, pekná bižutéria,CD,zaujímavá kniha...

zsuzsu
6. dec 2007

Etuška ďakujem. U mňa to je zle, že jedna je oktobrova, a druha novembrova. Všetky napady tam končia. A teraz naozaj je to už tažké. Ale ved niečo na poslednu chvilu vymyslim. Ale oni ešte potrebuju aj niaku akože hračku. To su také velké malé deti.

nadina
6. dec 2007

Ahojte baby, 😉
cau Etuska, co tu robis, halo?? 😉 Ty dezerter....
Zsuzsu, tiez dik, ze obcas prispejes na fore Irsko halooo.
Karolinka dik za IP, konecne som sa dnes dostala ku odpovedi,
prepac, ze mi to tak dlho trvalo.
Ja som nakoniec Miske kupila na Vianoce kulmu so 7 nasadkami,
taku, ze je tam zehlicka a rozne spiralovite tvary, tiez
nadstavec s kulmou a pod. V argose za 15 eur, celkom fajn cena
a este mame pre Misku mikroskop, sice zo Smythu www.toys.ie
ale so sklenenou sosovkou, takze to uz nie celkom hracka,
ale tiez nie nic profesionalne...
Tak ja len pre inspiraciu,
dufam, ze moja dcera to tu necita... 😀
Pekny dnicek a krasneho Mikulasa
zelame z Irska do Severneho Irska 😉

zsuzsu
6. dec 2007

nadina dik. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre