Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

zsuzsu
16. júl 2008

Ahoj.
Tak som tu a ako vidim sama.
Zuzka, Ty si doktorka, mam prosbu. Vcera vecer mi vyšli na celom tele okrem nohy /zatial/ také vyrašky, jedno menšie, jedno vačšie a cervené, také ako keby puzgier. Neviem s coho som to mohla chytit. Včera sa vratil bratranec z SK a doniesol papriky. Može to byt s toho? Neboli to, len ma to štve. Dufam, že nemam niaku detsku chorobu 😀 😀
Jaj, moja dufam, že to čitaš. Lekarovi sa mi nechce, lebo najprv sa musim objednat, a možno termin dostanem až ked vyračky budu preč.
Dakujem.

etuska
16. júl 2008

Juj Zuzi,tak to je neprijemne ☹ a kiahne si uz mala?I ked pokial viem na Brit. ostrovoch sa proti nim ockuje???
No ja som prave prisla z "ironing"-u.Poviem vam je to fuska v kuse 3 hodiny zehlit,doma vydrzim max. hodinu,ale raz do tyzdna sa da,alebo sa dohodnem s domacou ,ze pridem 2x,je to od nas tak 15 min. chodze. Prave som sa navecerala a asi idem lahnut,lebo ma to teda zmohlo 🙂
Mozno este mrknem co mate nove.

zsuzsu
16. júl 2008

Erika, tak si načerpaj vela energie. Ja som pracovala 7 hodin vkuse. Žehlenie tiež mam 3 hodiny, ale ta jedna ma taku pefektnu naparovaciu žehličku, že ja sa normalne tešim kedy k nej idem. 😀 Ale ja rada žehlim. Ale nie doma a ešte k tomu zadarmo 😀 😀 😀 😀 😀 😀

etuska
16. júl 2008

No,ta pani zase mala zehlicku tazku jak svina 😀 a este som do nej musela stale liat vodu 😠 Pevne verim,ze sa mi ozvu nejaki Poliaci ohladom anglictiny,alebo nejake maminy na strazenie deticiek.Normalne uz zacinam mat depku,ci som radsej nemala sediet doma na zadku a byt aspon s malou,ale nejak to musim prekonat a ist dalej,ze?

zsuzsu
16. júl 2008

Neboj Erika, všetko bude dobre. Ja som doma sedela veeeelmi dlho, ja som už sama so sebou rozpravala.A ja som ani tu anglinu nevedela /ani neviem 😀 /, takže to bolo ešte horšie. Ale prekonala som to, našla aspoň to upratovanie, našla skvelé kamošky a dobru partiu. Teraz by som nemenila. To že tu nemaš malu, je to zle pre Teba. To si viem prestaviť, ako moc Ti chyba, ale je na dobrom mieste, a zychvilu tu bude.
A Ty si šikulka a ovladš jazyk, tak neboj. Len každy začiatok je ťažky. Ono sa to rozbehne.

jarka28
16. júl 2008

Etuska nestresuj...si tu par dni aj z cestou...mas vybavene NINO inzeratov kopec a este si uz aj ozehlila...niekto toto vsetko nepostiha za par mesiacov....teraz ked su prazdniny je mozno hluchota ale neboj dobre to bude a ponuky sa rozbehnu...treba verit....ja som dostala upratovanie cez vikend ale len jednorazovku,ale majitelke budem zehlievat,teraz je na dovolenke a tak ked sa vrati sme sa dohodli...no ved uvidimee ako to bude a mozno sa postasti aj mne toho viacej....dneska som vycerpana,idem ja do sprchy a hajde spinkat....caute sa zatial...a ZSUZSU-budem sa tesit na receptik..... 🙂

zsuzsu
16. júl 2008

Jarka slubujem, a dufam nezabudnem. ale nie. 😉 Len to je dlhé a nestiham.
Asi už aj ja idem do sprchy tiež pojdem hajať, zajtra ma čaka pokračovanie.
Dufam, že Zuzka sa zajtra ozve a niečo mi poradi.
Inak baby kedy si dame stretko?
Tak dobru noc a pekné sničky.

mamartinka
16. júl 2008

baby kde si davate inzerate na pracu?mne by sa tiez nieco hodilo ale z jazykom je to horsie.ten ee neovladam.som v tallag.dohodte nieco alebo aspon poradte.

zsuzsu
16. júl 2008

Ahoj martinka. Ako už bolo pisané, tak do obchodov, na poštu a tak davame inzeraty. A Tallag je tu niekde? Co mate bližšie aké mesta?

mamartinka
16. júl 2008

tallag je v dabline.neviem aka je to cast irska.to je asi daleko od severneho .jedna mi aj poradila od nas ze si mam narobit papieriky a hodit to do schranok.

z.g.
16. júl 2008

Zuzi, musela by som tie vyrážky vidieť, takto sa to naozaj nedá posúdiť, po internete nezaručujem správnu diagnózu. Potrebujem ešte nejaké údaje. Svrbenie je alebo nie? Akej velkosti sú tie vyrážky, v rovine alebo vystupujú ako poštípané od komára? A tie pluzgieriky tam sú či nie, to som nepochopila.
Chorá alebo nachladnutá si nebola, alebo si neužla nejaké lieky?
Dalej toho pribúda?

zsuzsu
17. júl 2008

Jaj Zuzka. Tolko otázok ako spravna doktorka. 😉 Takže či to svrbi, alebo nie. No ťažko odpovedať, lebo nviem či si to namyšlam 😀 ale niektoré aj keby hej. Ale nie niako extra. A niektoré vyrašky maju velkosť ako štipnutie od komára, no a niektoré zasa su drobulinké. Tie puzgiere nie su priestvitné, len su troška tak napuklé. A chorá som bola, asi 3 tyždne dozadu, a dostala som amoxicilin. Ale aka spravna pacientka ako nahle mi bolo dobre, prestala som to brať /nemala som na to čas/. Takže som to brala tak tri dni. Inak prvé ma napadlo šarlach /neviem ci sa to tak aj vola oficiálne/, lebo raz to mala moja ZUzka ale ešte v školke.A tiež to dostala po angine. Ale dufam, že nie. Vyšli po tom, ako som poobede jedla tu papriku, no a večer už som ich mala. Muž tvrdi, že ich nemam viac dnes ako včera. A aby som dodala, som ja taka krava, že ja co kupim nič neumyjem.Rovno do pusy, a tak to bolo aj s paprikou. Ale len preto lebo som vedela, že je "domaca vyroba". Takže asi tak. Dufam, že neumieram. A dakujem Ti velmi pekne Zuzka.
No ja idem pracovať. Tak sa zatial majte, a pekny dnik prajem.

z.g.
17. júl 2008

Zuzka, neboj, neumieraš. Podľa toho popisu by mi to sedelo na žihlavku, čo
je vlastne alergia. Ale ako som písala, zle je to posudzovať, keď to nevidím. Máš doma niečo na alergiu? Videla som, že tu predávajú v Tescu- Zyrtec, Claritine. Môžeš aj 2 tbl. denne zo začiatku a diétu teraz.
Ak by sa ti chcelo ešte urobiť foto a poslať mi to , tak by bolo dobre, aby som to mohla potvrdiť alebo vylúčiť.
Jedla si surovú parpriku?

To stretko by nebolo zlé...

Je fajn, že máte resp.hladáte nejaké prácičky, peniažky navyše sa zídu.

Končím pomaly, lebo malé mi tu pištia.

etuska
17. júl 2008

ahojte kocky,
No to je super ako sa my Slovenky vynajdeme 🙂 ,Zuzu nechces si otvorit online ambulanciu? 😀
Tu opat leje,ale sa mi paci,ze vacsinou ked sa chystame von tak prestane 🙂
Aj vcera ked som dozehlila(predtym lialo) vyjdem von a nic,no domaci ma odviezol i ked to bolo len tak na 15min. prechadzku.
Majte sa krasne,pekny dnicek

etuska
17. júl 2008

Ahojte kocky,
Tak my sme dnes opat mali taky "hluchy" den.Pozerala sme ponuky na nete,no nic moc, v lokalnych novinach tiez nic ☹ Isli sme do kniznice ,ze si vytlacime aspon letaky na "cleaning" a ta bola zatvorena 😠 ,v Tourist information centre zase nemali pripojenie na USB,tak skusime zajtra v kniznici, uz by mala byt otvorena.

Boli sme v jednej agenture,tak vyplnime formular a zajtra odnesieme.Boli sme aj v dalsej "Workforce" no bola tam len jedna pracovnicka a netusim ake su jej kompetencie,no a ta nam povedala ze musime cakat do dalsieho stvrtku na Lisu,kt. je na dovolenke 😠

Ale treba rozhodit siete a cakat,nie?
Zajtra hadam aspon tie cleaning-y poroznasame po okoli.

karolinka2
17. júl 2008

Ahojte baby nestiham vas citat ako ste sa rozpisali.
Tu na Slovensku je pocasie skoro ako u nas v Irsku z coho som uzt smutna,nakolko sa zachvilu vraciame a slniecka nikde.
Zuzka prajem ti skore uzdravenie aby ti tie vyrazky co najskor odisli.
Erika to je super ze si tam tak kratko a uz sa ti podarilo zohnat aspon nejake zehlenie,neboj vsetko sa pomaly rozbehne a nebudes vediet co skor vybrat.
Tak vas zdravim a uz mi je aj posmutno ze cochvila sa vraciame.

etuska
17. júl 2008

Maťka,aj ja sa utesujem tym,ze teraz vsetci dovolenkuju, ozaj je tu dost mrtvo 😒 ,ale postupne sa to hadam rozbehne.Uz mam aspon lepsiu naladu ako vcera.Navarila om zeleninkovu polievku 🙂 -mnam,konecne a zemiaciky +fish fingers a idem trochu upratat,lebo uz sa nam tu vsade usadza prach.
Pozdravujem Karolinku,kedy letite spat?

etuska
18. júl 2008

ahojte kocky,
ako ste sa dnes mali?My sme teraz trosku kecali s malou cez Skype,tak uz mi je veselsie 🙂 A vy ako?

z.g.
18. júl 2008

my sme mali dnes vyslovene ospalý den, nikde sme moc neboli, len okolo domu a v nových potravinách SPAR, čo tu dnes otvorili, konečne nebudeme s malými šľapať 20 min. do obchodu,
ináč mi to tu už začína ísť na bedňu, len doma, doma, nikde nič, snáď to bude budúci týždeň lepšie, keD´už muž nebude mať službu,
aspoň, že máme ten internet a angilckú telku,
máte aj slovenské programy? a ako sa to dá?
0 10 dní čakáme návštevu- švagrinú, sestru a neter, tak bude veselo, a cca 7.8. sa chystáme na Slovensko, tak mám taký svetlý bod 😅
tak Zuzka, to stretko asi až potom, ked sa my vrátime, a otázka je, kde?, lebo sme vaščinou každá niekde inde

z.g.
18. júl 2008

erika, musí ti byť smutno za malou, ale to prejde a už budete spolu
tie začiatky sú fakt ťažké...
a muž ako s tou prácou?

etuska
19. júl 2008

ahojte kočky,
Manzel by mal vediet vysledok buduci tyzden.Nemame sice ruzove okuliare,lebo len teraz skoncil skolu ,nema ziadnu prax,no aspon jednoducha robotka na zaciatok hadam bude.

Ja som bola vcera vyplnit "application form" na poziciu "care assistant",veru sa mi tam vobec nechce,su to 12-hod. "shifts",ale ak chceme byt s malou,tak z niecoho zit musime.Mne sa aj tak ucitelska pozicia necrta skor kym nebudem mat vybavene papiere,ale skusi poslat zivotopis do miestnych skol,mozno im nahle vypadne nejaky ucitel,alebo budu potrebovat niekoho do "afterschool",no uvidime...

Idem zapnut pracku,aj tak to tu bude schnut urcite aspon 3 dni.Som sa vytesovala ze fuka,tak vsetko rychlo vyschne,ale zacalo aj prsat,no a pri tej vlhkosti vzduchu,neviem,neviem.

Krasny dnicek 🙂 a to stretko si mozme dat v strede jazera 😀 😀 😀 ,ale my asi az ked bude auticko.
Zuzi,ako dobre ze idete o chvilku domov,my asi az v septembri ☹ kym tu vsetko zariadime.

Inac uz mas vybavenu skolu pre Natalku?Lebo nasa Mimi nemoze ist este do Primary 1 tak sa pojdem opytat do nursery schools.

z.g.
19. júl 2008

školu ideme vybavovať budúci týždeň, tento sa nič nedalo zariadiť, muž bol "on call", potrebujem ešte tlmočníka
😝
rozmýšlam, čo budem variť, nič v kuchyni nemám, chcela som urobiť pečené zemiaky z mrazáku, ale plech je nepoužitelný, palacinky detom nemôžem ešte robiť, nemám ešte múku, ani vhodnú panvicu, malá chce furt pražené masko, ale nemám ešte tú strúhanku, a nemám si ju ani čím vyrobiť, atd...,
/načo som ja sem len išla?, doma mám komfortnú, vybavenú kuchyňu, rozčuluje ma to 😠 /
takže to vychádza zatial na cestoviny
hneď v pondelok musíme ísť na nákup kuchynských potrieb- kde je najlepšie kupovať? dá sa aj v hypermarketoch /tesco, sainsbury´s/?, myslím, že tam také niečo bolo

erika, aj tak dobre, že malá pôjde ešte to nursery school, nie?, aspoň sa najprv naučí jazyk, inak vám moooc držím pacle s tou prácou

etuska
19. júl 2008

Zuzi,vdaka 🙂
My sme doteraz umyvali okna na dome 😝 ,dobre 3 hodinky a este aj tak nie su vsetky umyte.Bratranec pride s rodinou v piatok,tak nech maju prekvapko-upratany dom 🙂

Normalne ma bolia ruky ani pisat nevladzem 😀 Uvarila som zeleninkovu polievku a "sweet and sour chicken" s ryzou-mnam,ale som taka unavena ze rozmyslam,ci sa ist najest,alebo si lahnut.

karolinka2
19. júl 2008

Ahojte baby,Zuzka g.my mame aj slovenske kanaly cez my eurotv platime mesacne 10 lybier a mame stv1,2 jojku,markizu,prima ctecky a nevbiem co este.
Aj pre mna to bolo zo zaciatku tazke s varenim a stale som nieco dokupovala do kuchyne a najlepsie si nakupis v lybrovych obchodoch,ale mas aj v tescu,ale v lyborovych mas lacnejsie.
Na Slovensku je hrozne pocasie stgale len prsi a ked sa vratime tak budu horucavy. 😒
Karolinka stale kasle uz som nestastna ved je to uz druhy tyzden doteraz kaslala len rano a vecer a teraz uz aj cez noc,neviete nieco poradit davam jej stoptusin aj calcium sirup som striedala a doktgorka nam dcala aj zoldac ale ten jej uz nedavam.tak ak viete poradte prosim.dakujem.

etuska
19. júl 2008

Ahoj Maťka,je to skor suchy,drazdivy kasel?,alebo vykasliava hlieny?Lebo na ten suchy mne velmi pomaha Fenistil,aj male om ho obcas dala.Tu dnes neprsi,ale asi kazdu chvilu bude.
Na 18:30 sme dohodnuti s nasimi opat na Skype,tak aspon takto sme s Mimi v kontakte.Uz by som ju tu chcela mat pri sebe.Ak by sme ju nemali,tak by sa mi asi tak necnelo,ale takto ☹ Normalne sa citim bez nej tak divne...ale vytesujem sa,ze trosku pokecame 🙂

z.g.
19. júl 2008

Karolinka, čo sú to librové obchody?
Juj, tak to si prázdniny doma moc neužijete, keď máš malinkú stále chorú. Čo na kašeľ, to závisí od toho, aký kašeľ má malá, ako písala Erika. A ten Zodac by som dávala, lebo Dr. mala podozrienie na alergiu, keď vám ho napísala. Ja mám obidve malé alergičky, dávala som im obyčajne na vykašliavanie Trifed sirup, obsahuje aj antihistaminikum- liek proti alergii, ale nebol nejaký zázračný. Zo začiatku užívania mi malé po ňom zaspali, je trochu tlmivý. A dobré je aj zvlhčovanie vzduchu- stačí aj vyvesiť do miestnosti prádlo- ako improvizácia.

Nakoniec som varila ryžu a pražila obalené kuracie prsia- polotovar. A deťom k ryži jahodový kompót, mäso nechceli, opice. 😠

Dnes som bola totálne unavená, malá ráno vstávala o 4.00, potom sme ešte zaspali, ale nejako mi to nestačilo.

Erika, chápem, že ti je divne. Aj mne tak bolo, ke´D SOM BOLA S MANžELOM v kúpeĹOCH NA 2 týždne bez NATáLKY /TO SOM EšTE čAKAlA adriku/, už som sa tešila domov.

etuska
19. júl 2008

Zuzka,Maťka asi myslela tie obchody,kde je vsetko za 1pound 🙂 Aj ja som minule v takom bola,kupila som Miske knizocku + puzzle,pri ktorom sa uci "spellovat"pismenka a postupne slova a zaroven je k tomu obrazok,napr:D-O-G a pripoji k tomu obrazok havka,no nekup to za 1pound 🙂 .Ja Miske stale kupujem take vychovne hracky,asi sa vo mne nezaprie ucitelka 😀 😀 😀 a na druhej strane Miska miluje puzzle a knihy

etuska
19. júl 2008

žienky este sa chcem opytat,co okrem "NI Number" a "Home..." ste si vybavovali????Kedy sa vybavuju Child benefits??? a vy na seba beriete nejake peniaze?-ste akoze dobrovolne nezamestnane?,alebo zeny v domacnosti????

karolinka2
20. júl 2008

Ahojte kocky,dakujem za rady Karolinka ma taky suchy kasel.
Zuzkag.tie lybrove obchody su super v kazdom mestecku ich mas tak ako pisala Erika 1 poounds a mas tam vsetko od kuchynskych potrieb cez hracky drogeriu sladkosti my chodime do Ballymeny a Antrimu neviem co je pri vas najblizsie ake mesta.
Inac fakt dovolenka nic moc uz aj mna bnoli hrdlo skor mandle ☹
Peknu nedelu.

karolinka2
20. júl 2008

Erika my sme vybavovali tie papiere hned ako sme dosli aj insurance number len na to som chvilu cakala a taktiez pre mna world benefit nakolko som neb ola zamestnana a nic som nenasla ved uz som bola tehotna a ked sa narodila Karolinka tak sme vybavovali child benefit to ked planujete ostat tak uz mozes malej povypisovat ten child benefit a Ty uvidis podla toho aku pracu bnudes mat ked mas minimalnuj mzdu tak mozes ziadat doplatenie ale to ti vysvetlim potom ked uz budes mat pracu aj plat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre