• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

18. februára 2015 
Ahojte tak dnes je na Slovensku horuco,to zato ze v utorok uz odchadzame. :angry: no co uz pocasie si nevyberame.Akurat sme sa pobalili len len tak sme sa vmestili do 20 kil na jeden kufor.
Peknu nedelu vsetkym. :slight_smile:
27. júl 2008 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj Maťka,neboj aj tu je pekne,od rana svieti slnko,tak pojdeme asi k jazeru,manzel ide vecer na nocnu.No a ja musim vyplnit nejake nove formulare a zajtra zaniest,alebo poslat potenc. zamestnavatelom. Od piatku budeme mat hadam prenajaty domcek,tak potom ste vitani :slight_smile:
27. júl 2008 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, my sme boli včera na nákupoch pri Banbridge a v Lisburn
a dnes sme boli v Newcastle, čarovné mestečko, znovu som vilda more po 3 rokoch...
Takže som sa nehlásila.
27. júl 2008 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzka aj my sme boli v newcastle...chodime tam casto lebo je to nedaleko od nas a aj do lisburnu chodime tiez to neni daleko...ale lisburn sa mi nepaci velmi...ja som tiez cely vikend zaneprazdnena lebo je pekne vonku a tak sme stale vonku... :slight_smile:
27. júl 2008 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jarka, a kde bývaš vlastne? To máte fajn, že to máte blízko.
Veľmi sa mi tam páčilo, nám trvala cesta cca 1 hodinu. Prekvapilo má, že voda bola teplá, teda na okraji, ale fúkal studený vietor.
A v tom zábavnom parku v Lisburne čo je všetko, tam sme neboli.
27. júl 2008 o 23:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky,
my sme vcera zabookovali letenky pre nasu Misku aj svokru,tak sa vytesujem :slight_smile: Sice si este par tyzdnov pockam,ale hadam to rychlo zbehne.Hlavne nech si najdem robotku i ja a tento tyzden sa hadam v piatok stahujeme do domceka vedla bratranca.
Idem este vypisat nejake "application forms" a pojdem spat,lebo ktovie co ma zajtra caka.

S bratrancovou manzelkou sme mali "English lesson",tak som si trosku precvicila "teaching skills" a rano sme boli v kostoliku,tak tam pocujete krasnu anglictinu(vacsinou) :slight_smile:

Zuzka-pytala si sa ohladom tej anglictiny,neboj v skolach sa tu uci tzv."proper English",len je otazne kto ju uci,aj u nas su predsa slovencinari,ktori teda slovencinu ucia s nadychom narecia :slight_smile:

My si uz na tento akcent pomaly zvykame ...takze fajn,uz len zohnat robotku.Manzel isiel prave do nocnej
27. júl 2008 o 23:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte zienky..ako sa dnes mate?u nas je krasne slniecko ..az sa mi nic nechce od toho tepla...Zuzka my byvame blizko DOWNPATRICK..v malej dedinke...Newcastle neni daleko a ani Lisburn...ale tam sme v zabavnom centre nikdy neboli a ani neviem ze je tam volaake...deti moje chodia do COCOS to je v NEWCASTLE zabavny park smyklavky a vselico pre deti alebo potom chodime do COUNTRY PARK DELLAMONT ,tam ti je uzasne krasne ihrisko pre deti a priroda prechadzky chodnicky more zatoka a vselico a je to kusok od nas par mil... :slight_smile: fakt ked mam depku idem tam a hned ma prejde... :grinning: Erika prosim ta nepozries mi niekde na nete kedy zacinaju kurzy anglictiny tu u nas v DOWNPATRICK COLLEGE..ja to nemozem najst nikde,ak to najdes hod mi sem link prosim ta..joj idem ja lebo musim zehlit este...Karolinka a vy ako ?uz sa tesite sem spat? :slight_smile:
28. júl 2008 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ok Jarka-vecer ked budem mat viac casu mrknem :wink:
28. júl 2008 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte zienky,tak mi sa uz zajtra vraciame spat.Uz som si poplakala a ta cesta uz keby sme to mali za sebou.Ozvem sa ked sa vratime. :frowning2:
28. júl 2008 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Maťka,odkial letite?Dufam,ze budete mat dobry let.My sme prave boli vyvencit susedových psov,ma teraz 3-och ,lebo syn s rodinou odisiel na dovolenku,no a on uz nie je najmladsi,tak sme sa ponukli,ze ich vyvencime
28. júl 2008 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babulki.vy este nespite?no v teme irsko to akosi viazne tak som sa pridala k vam.cakam este manzu.etuska aj ja by som este isla vyvencit psa ale nemam akeho.vonku sa teraz da byt.
28. júl 2008 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
http://belfast.gumtree.com/belfast/38/26752238.html -Jarka,tu som nasla link ale na sukr. ucitela v Downpatricku-je to zo stranky www.gumtree.ie,dufam,ze sa bude dat tento link otvorit,este mrknem nieco ine
28. júl 2008 o 23:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jarka,hladala som asi 15 min.a nic :frowning2: ,este skusim.
Martinka,a ako dlho ostavate este vDubline?-lebo predtym si pisala,ze chcete ist spat na SVK :confused:
28. júl 2008 o 23:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ETUSKA SKUSILA SOM MU NAPISAT MAIL TAK UVIDIME...V DOWNPATRICK JE SOUTHERN EDUCATION COLLEAGE A TAM SU KURZY VZDY OD SEPTEMBRA,ALE TERAZ TAM NIKTO NIEJE CEZ PRAZDNINY TAK SI NEMOZEM IST PRE KNIZKU V KTOREJ SU KURZY A NA NETE TO NEVIEM NAJST...MUSIM POZRIET PODROBNEJSIE ALE KEBY NIECO TAK MI DAJ ESTE VEDIET...VDAKA ZATIM...u nas dneska prsi a to bolo tak krasne sme boli do pol jedenastej vonku vcera s detmi ... :frowning2:
29. júl 2008 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ETUSKA SKUS MRKNUT TUTO STRANKU ZE CI TAM NAJDES VOLAAKY KURZ PROSIM TA-www.serc.ac.uk/ - 62k.. :slight_smile:
29. júl 2008 o 10:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no etul este vyzera ze tento rok zostavame tady.no od nedele sa sice stahujeme tusim sa to vola laytown koli manzelovej praci.ale 31.08.by sme chceli na 3 tyzdne letiet domou.
29. júl 2008 o 14:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Martinka-aj my by sme sa mali v piatok stahovat,ale iba do vedl. domu...tak dufam,ze o par dni sme uz vo "svojom" :wink: Teraz zhanam robotku,aby sme to vsetko utiahli...,kedze o necelych 6 tyzdnov sem pride za nami aj nasa Miska s babkou :slight_smile: Juuuj,uz sa tesim.
Ty nemas ziadnen job vo vyhlade????
29. júl 2008 o 17:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby tak sa hlasim spat.Cesta bola super,Karolinka celu cestu v lietadle spinkala aj z Dublinu v aute bola v pohode.
Jarka posli mi potom tu adresu ze ti poslem postu.
29. júl 2008 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak vitaj Maťka spat :wink: ked budeme prestahovani,tak vas urcite pozveme na kafco :slight_smile: a vies co ma napadlo?Chcem rozbehnut "Mums and tots English"-nieco ako anglictina pre deticky Slovakov,Poliakov,Cechov..hravou formou,ze ja budem ucit decka pesnicky,basnicky,farby...a maminky tam budu tiez a pokusim sa ich nejako zapajat do aktivit,aby sa tak vsetci pomaly hravou formou ucili anglictinu-co ty na to??? :slight_smile:
29. júl 2008 o 23:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
C&G ESOL International Entries 1,2,3 and levels 1,2,3
Jarka,takze naslo som tieto ESOL kurzy,ponukaju 6 urovni,od uplnych zaciatocnikov....na zaciatku sa robi vstupny test,aby vedeli,do kt. skupiny ta maju zaradit,este mrknem,aky je postup pri zapise,ale ak tam zajdes,pytaj sa na ESOL courses,alebo English for non native speakers :wink:
30. júl 2008 o 00:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jarka,nasla som asi toto:V Downpatricku su kurzy pre rozne stupne pokrocilosti,neviem ako si na tom s English???Pre zaciatocnikov zacina kurz v pondelok 8.9.2008 a trva do 24.1.2009,hodiny su od 19:OO-21:30 a plati sa 27 libier.Kurz sa vola:"C+G Inter. English for speakers of other languages ESOL-Basic",ale to je ozaj pre zaciatocnikov.Prihlasit sa tam da v tieto dni: 21.Aug.,28.Aug. a 1.Sept.od 10:00-18:OO,ak by si chcela vyssiu uroven,tak mi posli IP a mrknem sa na to :wink:
30. júl 2008 o 00:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Etuska ako zistim ako som na tom s anglinou?hm? :frowning2:
30. júl 2008 o 01:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jarka,preto sa robia napr. tie vstupne testy,aby sa zistil "level" na ktory mas :wink: Pytaj sa na "entry test"(vstupny test),alebo "diagnostical test",ale ten vam urcite na zaciatok daju.Skoc do temy "English writing" a napis nieco :slight_smile: mozno ti pomozem :wink:
30. júl 2008 o 01:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moja a to je kde taka tema?
30. júl 2008 o 01:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vo "Volnej diskusii" :wink:
30. júl 2008 o 01:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bre ranko žienky :slight_smile:
Ja som si prave "check-la" postu ci mi nodpisali potencialni zamestnavatelia :grinning: a idem sa rychlo naranajkovat a hor sa do hladania prace.Esteze mame ten net a nemusim kazdy den chodit do Jobs and Benefits.Nejake inzeraty som nasla aj v miestnych novinach,tak idem lepsie pozriet a potom pojdem co to navarit.A vy ako?
30. júl 2008 o 11:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky..mne sa dnes nic nechce..leje ako z krhly ,uz pijem tretiu kavu co som otapena...hruza,a ani neviem co varit...dneska citim ze bude zly den...hadam aspon postar mi donesie konecne vodicak co uz cakam viac ako 3 tyzdne od podania ziadosti,to by mi vedelo urobit radost...hned by som si obvolala autoskoly nech sa mozem zacat ucit jazdit na stare kolena :grinning:
30. júl 2008 o 11:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jarka,ved aj mna to caka :frowning2: Vodicak sice mam,ale skusenosti biedne,ale hadam ked budeme mat auto,tak sa odvazim,ak nechcem do konca zivota chodit pesi.Krasny dnicek(a ked si myslis ze nebude) :wink:
30. júl 2008 o 11:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby,Erika to s tou vyukou anglictiny pre deticky je super napad. :slight_smile:
Dnes je hrozny den prisli sme z dazda do dazda a k tomu po dvoch mesiacoch varim, :grinning:
Erika aj ja somnemala zo zaciatku odvahu jazdit ale teraz celkom v pohode,len zacni a uvidis budes spokojna,myslim,ze tu bez auta je dost tazko.
Idem dovarit.Pekny dnicek uprsany. :wink:
30. júl 2008 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja sedim pri PC a pozeram ponuky prace....dufam,ze sa to rozbehne po tych dovolenkach,lebo prac. ponuk nie je az tak vela :unamused:
Maťka,idem porozmýšlat nad inzeratom ohladom tej angliciny a asi to vycapim do polskeho obchodu :slight_smile:

Myslis,ze mam radsej dat napr. 1 hodinu dlhsiu do tyzdna,alebo radsej 2 kratsie???My byvame v podstate v centre,tak to by maminy nemali mat az tak od ruky.

Skus mi poslat prosím v IP nejake navrhy,co by podla teba maminy bavilo,zaujimalo...Lebo ja som to chcela spravit niekedy poobede-prvu hodinu dam urcite zdarma ,aby sa mamicky prisli pozriet aj s detickami a budem musiet ponakupovat nejake farbicky,papiere,plastelinu....aby sa decka nenudili-ako "ucebne pomocky" :slight_smile: a mozno pre maminy nejaky letak,kde by boli napr. slovicka a obrazky ,kt. sa na danej hodine decka naucili,aby si ich mohli potom doma opakovat aj maminy.
30. júl 2008 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok