Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
27. júl 2008

Ahojte tak dnes je na Slovensku horuco,to zato ze v utorok uz odchadzame. 😠 no co uz pocasie si nevyberame.Akurat sme sa pobalili len len tak sme sa vmestili do 20 kil na jeden kufor.
Peknu nedelu vsetkym. 🙂

etuska
27. júl 2008

ahoj Maťka,neboj aj tu je pekne,od rana svieti slnko,tak pojdeme asi k jazeru,manzel ide vecer na nocnu.No a ja musim vyplnit nejake nove formulare a zajtra zaniest,alebo poslat potenc. zamestnavatelom. Od piatku budeme mat hadam prenajaty domcek,tak potom ste vitani 🙂

z.g.
27. júl 2008

Ahojte, my sme boli včera na nákupoch pri Banbridge a v Lisburn
a dnes sme boli v Newcastle, čarovné mestečko, znovu som vilda more po 3 rokoch...
Takže som sa nehlásila.

jarka28
27. júl 2008

Zuzka aj my sme boli v newcastle...chodime tam casto lebo je to nedaleko od nas a aj do lisburnu chodime tiez to neni daleko...ale lisburn sa mi nepaci velmi...ja som tiez cely vikend zaneprazdnena lebo je pekne vonku a tak sme stale vonku... 🙂

z.g.
27. júl 2008

Jarka, a kde bývaš vlastne? To máte fajn, že to máte blízko.
Veľmi sa mi tam páčilo, nám trvala cesta cca 1 hodinu. Prekvapilo má, že voda bola teplá, teda na okraji, ale fúkal studený vietor.
A v tom zábavnom parku v Lisburne čo je všetko, tam sme neboli.

etuska
27. júl 2008

ahojte kocky,
my sme vcera zabookovali letenky pre nasu Misku aj svokru,tak sa vytesujem 🙂 Sice si este par tyzdnov pockam,ale hadam to rychlo zbehne.Hlavne nech si najdem robotku i ja a tento tyzden sa hadam v piatok stahujeme do domceka vedla bratranca.
Idem este vypisat nejake "application forms" a pojdem spat,lebo ktovie co ma zajtra caka.

S bratrancovou manzelkou sme mali "English lesson",tak som si trosku precvicila "teaching skills" a rano sme boli v kostoliku,tak tam pocujete krasnu anglictinu(vacsinou) 🙂

Zuzka-pytala si sa ohladom tej anglictiny,neboj v skolach sa tu uci tzv."proper English",len je otazne kto ju uci,aj u nas su predsa slovencinari,ktori teda slovencinu ucia s nadychom narecia 🙂

My si uz na tento akcent pomaly zvykame ...takze fajn,uz len zohnat robotku.Manzel isiel prave do nocnej

jarka28
28. júl 2008

Ahojte zienky..ako sa dnes mate?u nas je krasne slniecko ..az sa mi nic nechce od toho tepla...Zuzka my byvame blizko DOWNPATRICK..v malej dedinke...Newcastle neni daleko a ani Lisburn...ale tam sme v zabavnom centre nikdy neboli a ani neviem ze je tam volaake...deti moje chodia do COCOS to je v NEWCASTLE zabavny park smyklavky a vselico pre deti alebo potom chodime do COUNTRY PARK DELLAMONT ,tam ti je uzasne krasne ihrisko pre deti a priroda prechadzky chodnicky more zatoka a vselico a je to kusok od nas par mil... 🙂 fakt ked mam depku idem tam a hned ma prejde... 😀 Erika prosim ta nepozries mi niekde na nete kedy zacinaju kurzy anglictiny tu u nas v DOWNPATRICK COLLEGE..ja to nemozem najst nikde,ak to najdes hod mi sem link prosim ta..joj idem ja lebo musim zehlit este...Karolinka a vy ako ?uz sa tesite sem spat? 🙂

etuska
28. júl 2008

ok Jarka-vecer ked budem mat viac casu mrknem 😉

karolinka2
28. júl 2008

Ahojte zienky,tak mi sa uz zajtra vraciame spat.Uz som si poplakala a ta cesta uz keby sme to mali za sebou.Ozvem sa ked sa vratime. ☹

etuska
28. júl 2008

Maťka,odkial letite?Dufam,ze budete mat dobry let.My sme prave boli vyvencit susedových psov,ma teraz 3-och ,lebo syn s rodinou odisiel na dovolenku,no a on uz nie je najmladsi,tak sme sa ponukli,ze ich vyvencime

mamartinka
28. júl 2008

ahojte babulki.vy este nespite?no v teme irsko to akosi viazne tak som sa pridala k vam.cakam este manzu.etuska aj ja by som este isla vyvencit psa ale nemam akeho.vonku sa teraz da byt.

etuska
28. júl 2008

http://belfast.gumtree.com/belfast/38/26752238.... -Jarka,tu som nasla link ale na sukr. ucitela v Downpatricku-je to zo stranky www.gumtree.ie,dufam,ze sa bude dat tento link otvorit,este mrknem nieco ine

etuska
28. júl 2008

Jarka,hladala som asi 15 min.a nic ☹ ,este skusim.
Martinka,a ako dlho ostavate este vDubline?-lebo predtym si pisala,ze chcete ist spat na SVK 😕

jarka28
29. júl 2008

ETUSKA SKUSILA SOM MU NAPISAT MAIL TAK UVIDIME...V DOWNPATRICK JE SOUTHERN EDUCATION COLLEAGE A TAM SU KURZY VZDY OD SEPTEMBRA,ALE TERAZ TAM NIKTO NIEJE CEZ PRAZDNINY TAK SI NEMOZEM IST PRE KNIZKU V KTOREJ SU KURZY A NA NETE TO NEVIEM NAJST...MUSIM POZRIET PODROBNEJSIE ALE KEBY NIECO TAK MI DAJ ESTE VEDIET...VDAKA ZATIM...u nas dneska prsi a to bolo tak krasne sme boli do pol jedenastej vonku vcera s detmi ... ☹

jarka28
29. júl 2008

ETUSKA SKUS MRKNUT TUTO STRANKU ZE CI TAM NAJDES VOLAAKY KURZ PROSIM TA-www.serc.ac.uk/ - 62k.. 🙂

mamartinka
29. júl 2008

no etul este vyzera ze tento rok zostavame tady.no od nedele sa sice stahujeme tusim sa to vola laytown koli manzelovej praci.ale 31.08.by sme chceli na 3 tyzdne letiet domou.

etuska
29. júl 2008

Martinka-aj my by sme sa mali v piatok stahovat,ale iba do vedl. domu...tak dufam,ze o par dni sme uz vo "svojom" 😉 Teraz zhanam robotku,aby sme to vsetko utiahli...,kedze o necelych 6 tyzdnov sem pride za nami aj nasa Miska s babkou 🙂 Juuuj,uz sa tesim.
Ty nemas ziadnen job vo vyhlade????

karolinka2
29. júl 2008

Ahojte baby tak sa hlasim spat.Cesta bola super,Karolinka celu cestu v lietadle spinkala aj z Dublinu v aute bola v pohode.
Jarka posli mi potom tu adresu ze ti poslem postu.

etuska
29. júl 2008

tak vitaj Maťka spat 😉 ked budeme prestahovani,tak vas urcite pozveme na kafco 🙂 a vies co ma napadlo?Chcem rozbehnut "Mums and tots English"-nieco ako anglictina pre deticky Slovakov,Poliakov,Cechov..hravou formou,ze ja budem ucit decka pesnicky,basnicky,farby...a maminky tam budu tiez a pokusim sa ich nejako zapajat do aktivit,aby sa tak vsetci pomaly hravou formou ucili anglictinu-co ty na to??? 🙂

etuska
29. júl 2008

C&G ESOL International Entries 1,2,3 and levels 1,2,3
Jarka,takze naslo som tieto ESOL kurzy,ponukaju 6 urovni,od uplnych zaciatocnikov....na zaciatku sa robi vstupny test,aby vedeli,do kt. skupiny ta maju zaradit,este mrknem,aky je postup pri zapise,ale ak tam zajdes,pytaj sa na ESOL courses,alebo English for non native speakers 😉

etuska
29. júl 2008

Jarka,nasla som asi toto:V Downpatricku su kurzy pre rozne stupne pokrocilosti,neviem ako si na tom s English???Pre zaciatocnikov zacina kurz v pondelok 8.9.2008 a trva do 24.1.2009,hodiny su od 19:OO-21:30 a plati sa 27 libier.Kurz sa vola:"C+G Inter. English for speakers of other languages ESOL-Basic",ale to je ozaj pre zaciatocnikov.Prihlasit sa tam da v tieto dni: 21.Aug.,28.Aug. a 1.Sept.od 10:00-18:OO,ak by si chcela vyssiu uroven,tak mi posli IP a mrknem sa na to 😉

jarka28
29. júl 2008

Etuska ako zistim ako som na tom s anglinou?hm? ☹

etuska
29. júl 2008

Jarka,preto sa robia napr. tie vstupne testy,aby sa zistil "level" na ktory mas 😉 Pytaj sa na "entry test"(vstupny test),alebo "diagnostical test",ale ten vam urcite na zaciatok daju.Skoc do temy "English writing" a napis nieco 🙂 mozno ti pomozem 😉

jarka28
29. júl 2008

Moja a to je kde taka tema?

etuska
29. júl 2008

vo "Volnej diskusii" 😉

etuska
30. júl 2008

bre ranko žienky 🙂
Ja som si prave "check-la" postu ci mi nodpisali potencialni zamestnavatelia 😀 a idem sa rychlo naranajkovat a hor sa do hladania prace.Esteze mame ten net a nemusim kazdy den chodit do Jobs and Benefits.Nejake inzeraty som nasla aj v miestnych novinach,tak idem lepsie pozriet a potom pojdem co to navarit.A vy ako?

jarka28
30. júl 2008

Ahojky..mne sa dnes nic nechce..leje ako z krhly ,uz pijem tretiu kavu co som otapena...hruza,a ani neviem co varit...dneska citim ze bude zly den...hadam aspon postar mi donesie konecne vodicak co uz cakam viac ako 3 tyzdne od podania ziadosti,to by mi vedelo urobit radost...hned by som si obvolala autoskoly nech sa mozem zacat ucit jazdit na stare kolena 😀

etuska
30. júl 2008

Jarka,ved aj mna to caka ☹ Vodicak sice mam,ale skusenosti biedne,ale hadam ked budeme mat auto,tak sa odvazim,ak nechcem do konca zivota chodit pesi.Krasny dnicek(a ked si myslis ze nebude) 😉

karolinka2
30. júl 2008

Ahojte baby,Erika to s tou vyukou anglictiny pre deticky je super napad. 🙂
Dnes je hrozny den prisli sme z dazda do dazda a k tomu po dvoch mesiacoch varim, 😀
Erika aj ja somnemala zo zaciatku odvahu jazdit ale teraz celkom v pohode,len zacni a uvidis budes spokojna,myslim,ze tu bez auta je dost tazko.
Idem dovarit.Pekny dnicek uprsany. 😉

etuska
30. júl 2008

no ja sedim pri PC a pozeram ponuky prace....dufam,ze sa to rozbehne po tych dovolenkach,lebo prac. ponuk nie je az tak vela 😒
Maťka,idem porozmýšlat nad inzeratom ohladom tej angliciny a asi to vycapim do polskeho obchodu 🙂

Myslis,ze mam radsej dat napr. 1 hodinu dlhsiu do tyzdna,alebo radsej 2 kratsie???My byvame v podstate v centre,tak to by maminy nemali mat az tak od ruky.

Skus mi poslat prosím v IP nejake navrhy,co by podla teba maminy bavilo,zaujimalo...Lebo ja som to chcela spravit niekedy poobede-prvu hodinu dam urcite zdarma ,aby sa mamicky prisli pozriet aj s detickami a budem musiet ponakupovat nejake farbicky,papiere,plastelinu....aby sa decka nenudili-ako "ucebne pomocky" 🙂 a mozno pre maminy nejaky letak,kde by boli napr. slovicka a obrazky ,kt. sa na danej hodine decka naucili,aby si ich mohli potom doma opakovat aj maminy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre