Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
4. aug 2008

no ano tie skolky co su skor stoja aj 200 lybier tyzdenne a to nie je nic pre nas ☹

jarka28
4. aug 2008

Babule niekde som citala ale uz si nespomeniem kde ze stat vie preplatit skolku nie celu sumu ale preplaca tak ako aj ked mate registrovanu childminderku tak preplati...no ked si spomeniem kde som to nasla dam link...
😉

etuska
4. aug 2008

Jarka,mas pravdu,ak budem mat cas pohladam,lebo aj mna to zaujima

A vytesujem sa,lebo zajtra sa na 100%stahujeme do svojho 🙂 😀 😵 😵 😵

z.g.
4. aug 2008

sím, čo je to tá reception class?

erika, tak gratulujeeeem k domčeku 😵
za chvíľu to preletí a už budeš mať malú stále doma

jarka, typy na výlety berieme od známeho, čo tu žije 3 roky,
aj v tom Exploris Aquarium v Portaferry sme boli v sobotu, cestou z Belfastu- inak ten Belfast ma nejako nenadchol, ani tá expozícia W5 až na tie dinosaury, tie boli dobré
veľmi by som chcela vidieť aj "divoké" západné pobrežie a Atlantik
inak na Slovensku sme vôbec necetovali ako tu

Jatrka, malý ti už chodil do školy prvý rok? čo sa učili? aj číslice, písmenká? vďaka

karolinka2
4. aug 2008

Zuzkag.prajem ti stastnu cestu na svk a prijemnu dovolenku. 🙂
Erika takze sa uz stahujete to je super.akurat sme pozerali tie kurzy anglictiny co si mi poslala.
Idem si ja lahnut,prajem vsetkym dobru nocku.

zsuzsu
4. aug 2008

Ahoj. Ešte nechodte spinkať.
Erika, dakujem Ti pekne.Určite sa tam prihlasim.
Matka, moja kamoška tiež dala dieta do školky ked začala pracovať. školka ke 150 tyždenne, a z tax creditu jej prepcaju 120. ja si myslim, že to sa da. Staci ked zavolaš na tax.
Zuzka, letite z Dublinu? Lebo ked ano, tak sa určite stretneme. Moja mama s malou idu tiež vo štvrtok. 8,30 im to leti, ja ich beriem až do Dublinu. Prvy krat. Tak snad aj štastne dorazime.
Jarka to akvarko je kde? V ktorom meste? Lebo som už aj ja pocula niečo, že vraj nadherné.

etuska
4. aug 2008

Zsuzsu-nemas za co 🙂 To akoze vazne ta znama plati teda len 30libier tyzdenne????Skus sa jej opytat este raz,lebo ak by to tak bolo tak hladam Miske aj ine skolky,ved tu hned 3min. chodze mame jednu,no je sukromna tak neviem 😒 -tie su vacsinou drahe a zeby ozaj tolko preplacali....???

Maťka,mam doma prihlasku,tak ak chces,zastavte sa u nas cez vikend a pomozem ti ju vyplnit 😉

Zuzka-"reception class" sa uz tvojej Natalky netyka,kedze ma 5 rokov.Tu v Sev. Irsku ak dieta ma 4 roky do 1.Jula,tak ho vezmu od sept. do skoly-Primary 1.Nasa Miska sa vsak narodila az v auguste,takze aj ked ma 4 roky,mozu ju vziat iba do tej Reception Class(to je nieco ako pripravka,ale nema ju kazda zakl. skola)-tak to musim obehat,alebo ju dat potom do "nursery",alebo "playgroup".Na nete som nasla,ze prednostne beru deti,kt.mali 4 narodeniny tesne po 1.Juli a potom decka zo soc. slabsich rodin,takze mame sancu 😀

Takze na buduci sk. rok by mala byt medzi najstarsimi,co moze byt aj vyhoda,uvidim co vybavim 😉

z.g.
5. aug 2008

Erika, díky. Ja som len uvažovala, či ju prechodne nedať do školky kvôli angličtine, ale to by zase zameškala školu, a ani neviem, či by to bolo možné, to bola len úvaha. Lebo sa snažím ju trochu niečo učiť anglicky, ale nezdá sa mi to moc efektívne, nechce moc spolupracovať. Teda dlho sme mal pauzu, včera sme zase začali. 😝

Zuzka, my letíme z Dublinu vo štvrtok už o 5.55. 😝 To bude "paráda" vstávať v noci, tak uvidíme, dúfam, že to malinká prespí.
Páči sa vašim v Írsku? Mojej sestre sa veľmi páčilo. 😎 😎 😎

My sme už dávno hore, Natálka zaspala večer skoro a teraz ráno zobudila aj malinkú. Tak si ešte snáď doobeda zdriemnem, navarené má od včera. A zajtra sa už balím. Už sa teším 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jarka28
5. aug 2008

Ahojte zienky...Zuzka G. mne Marek zacal chodit do playgroup ked sme prisli..a ja mozem len potvrdit mal tam perfektny start co sa tika anglictiny..za dva mesiace sa naucil jazyk tak ze hovoril sam...deti nebavi ked ich doma ucim ja jazyk ale v skole alebo skolke je to zaujimave pre ne..takze ja myslim ze malinka ti nastupi a za par mesiacov nebude mat problem s jazykom...uz ste jej nasli skolu?ERIKA skus si zavolat a informovat sa lebo ja som to ozaj niekde citala ze preplacaju..ale musis mat uz tamtie NINO - atd....ZSUZSU-ja viem ze aquarium je V PORTAFERRY vola sa ze EXPLORIS..najdes na nete komplet cestu a aj kedy maju otvorene atd... 🙂 joj dnes je divny tlak az mi tlaci oci von a k tomu som dostala zenske veci hruza...som jak v prechode -nikdy my nebyvalo zle ale teraz sa mi hlava toci a miha pred ocami..som jak stara zenska 😀 poznate nieco na bolesti?cajik alebo nieco ?poradte ak viete...idem ja paaaaa a pekny den...ERIKA-super ze mate domcek.... 😉

zsuzsu
5. aug 2008

Erika, ano ona plati 30 tyždenne. Jej to tak vypočitali. Je sice pravda, že ona ma 4 deti 😀 , tak možno preto. Ale ona kym nastupila do prace, zavolala na tax, že aké ma možnosti, no a už vtedy jej to povedali. Takže ked budeš poberať tax credit, tak oni Ti to povedia.
Zuzka, tak asi letite do Košic, že? Lebo naši do Bratislavy. Takže sa neuvidime.Skoda. Ale až ked sa vratiš, tak potom si dame to stretko niekde.
Jaj mam ist teraz do prace, ale zatial baba neprišla pre mna. Ani by nemusela 😀 o 1 mam dalši barak, tak sa nemusim nahanať. Ozaj včera mi priobudli dalšie 2 baraky. aka som popularna, už čo?
Tak pekny dnik prajem.

karolinka2
5. aug 2008

Ahojte baby.Zuzka tak blahozelam k tej robotke,pamatas este nedavno si pisala ze nemas ziadnu robotu a zrazu kolko sa ti toho hrnie.to je super.A od kolkych rokov beru deti do playgroup tiez od styroch?no ja skusim zavolat na ten tax credit ci by nam nieco preplacali ja by som uz tak isla do roboty predsa z jedneho platu to nie je nic moc dva platy su dva.no nie?a ked sa tu da zarobit tak preco by sme to nevyuzili ved kvoli tomu sme tu. 😉
Idem ja varit granadir.Pekny dnicek. 🙂

etuska
5. aug 2008

Ahojte kocky
Zsuzsu-ako to robis,ze mas tolko robotky?Asi to zacalo dobre upratanym domom a domaca potom povedala kamoske:"pocuvaj,ta Susan je ozaj sikovna.Nechces aby prisla aj k tebe?" 🙂
No idem si to s to skolkou zistit.

Zuzka-tak pozdravujte Slovensko 😉 Mne sa tu paci a domov sa nechastame ani na Vianoce,len uz ratam dni kedy pride nasa Bambulka.Zajtra ma 4 rocky 🙂 ,ale oslavovat budeme aj tu,lebo sa tu stretneme 4 augustove oslavenkyne-svokra,Miska,bratrancova manzelka a ja 😀

Jarka,tak to je super ,ze syncek sa hned aklimatizoval co sa tyka anglictiny.My s manzelom speakujeme English aj doma,lebo on vela sanci v praci nema,tak aspon takto-Na deticky sa to rychlo lepi a aj kvoli tomu chcem odstartovat tie kurzy pre maminy s detmi,aby sa aj Miske viac chcelo speakovat.Vcera ma to tak nejak chytilo-takze MAŤKA: čoskoro sa začne kurz 😀

Normalne som si v noci začala pisat plany,napady....to je tak ked clovek nema job,tak mu to obcas aj lepsie pali 🙂
Pekny dnicek.Idem co to uvarit,potom mrknem nove joby na jobcentreonline a hor sa do noveho domceka 🙂

karolinka2
5. aug 2008

Erika blahozeme Miske k zajtrajsim narodeninam. 🙂 Juuj uz sa tesim kedy to rozbehnes ten kurz s detmi,kvoli malej ze sa nauci rozpravat aj bude s niekym inym nie len so mnou. 🙂

z.g.
5. aug 2008

Zuzka, letíme do Bratislavy s Raynairom, ale to stretko bude, tak sa všetky potom stretneme, som na vás všetky zvedavá... 😲
A to múzeum v Portaferry sme videli, bolo to pekné, aj tam majú tuleniu nemocnicu. Tie tulene sa malým páčili najviac.

Teraz som pozerala letenky naspäť z Bratislavy, sú dosť drahé, od rána zase podraželi, asi ma porazíííííí 😠 😠 😠
Čakala som na muža, až mi zavolá z roboty, čí bude mať voľno a príde pre nás do Dublinu. Poletím sama s deťmi, s kufrom, kočíkom, príručnou batožinou. Z letiska busom alebo vlakom- to už by som nezvládla. Aj tak mám obavy...
Tak neviem, či mám zabookovať aj drahé, aLEBO POčKAť NA NEJAKý VýPREDAJ, ALE TO ZASE RISKUJEM ,žE BUDú ZASE DRAHšIE.

Som zvedavá, ako to Natálka zvládne s tou anličtinou, lebo má pocit, že jej to hlavička pomaly berie...

Tiež blahoželám k narodeninkám.

z.g.
5. aug 2008

Ja son rada, že ideme na prázdniny na Slovensko, ale vracať úplne a Slovensko by som sa ešte nechcela.

Babule, vy sa v pohode dorozumievate v English, to aj já chcu...
Ale veď sa učím krátko, to časom príde a aj ten kurz mu pomôže, však???

z.g.
5. aug 2008

Ale musím povedať, že asi robím pokroky, ani si to neuvedomujem ,lebo ségra vravela, že už viem lepšie ako ona...
Tak už naozaj končím, idem bookovať tie spiatočné letenky, neudem čakať radšej.

etuska
5. aug 2008

Žienky dakujem aj za Mišku.My sme jej sice hovorili,ze bude mat narodeniny a ona,ze :"Ano,v lete"-deti si este pojmy vcera,zajtra,..nejako neuvedomuju.Ale predpokladam ze babka jej upecie tortu a pridu jej zablahozelat krstni,lebo uz mi prezradili ze jej kupili ruzovy kufor na kolieskach 😀

No a potom oslavime este tu v S.Irsku 😉

Zuzka,urcite sa na nejaky kurz zapis,pozerala si na nete?Lebo tie kurzy co som kočkam pozerala su 32 tyzdnove a plati sa len symb. poplatok 10libier.A treba len vela pozerat telku,pocuvat radio,ludi okolo seba,nebat sa speakovat a ono sa vysledok coskoro dostavi.Drzim palce.Ja som prave dovarila obed,manzel este spi po nocnej,tak idem mrknut do nasho domceka-konecneeeeeee 😀

z.g.
5. aug 2008

Erika, niečo som našla tuto http://www.hotcourses.com/uk-courses/English-co...
Len sa v tom moc nevyznám. Erika, tak môžem aj ja teba otravovať s tým? Ten Campus Portadown je tu blízko, tak to by mi vyhovovalo viac ako v Lurgane .
Máš u mňa potom pivo, kávu alebo tak, čo si dáš. 😅
A prihlásiť sa treba osobne, mailom alebo telefonicky? A neviem, či to počká na posledný týždneň augustový, keď sa vártim, alebo sa mám prihlásiť už teraz- teda zajtra, lebo zajtra v noci už letíme.
Ďakuuujeeem.

S tým hovorením - to mám ešte zábrany, keď netreba, tak sa radšej vyhýbam situáciám, keď treba niečo vybaviť, a tak. Viem, že je to chyba, ale nepomôžem si, je mi blbé furt hovoriť Excuse me?, Excuse me?.
A vraj pomáha aj sledovanie filmov na DVD, najprv so slovenskými titulkami, aby človek porozumel, potom s anglickými a nakoniec bez titulkov. Aj som to tak dávnejšie začala, ale vtedy som ešte nemala slovnú zásobu na to, tak to znovu skúsim, ale keď malé zaspia, lebo inak sa to nedá...

jarka28
5. aug 2008

ZUZKA stastny let vam zelam..uzite si to doma...ERIKA malinkej vsetko naj k narodeninkam... 🙂 🙂 🙂

etuska
5. aug 2008

Jarka-vdaka 😉
Zuzi,mrknem sa na to.Je potrebne vypisat prihlasku,kt. si bud stiahnes z netu,alebo si ju tam vyzdvihnes osobne. No byt tebou,tak sa radsej prihlasim zajtra,aby potom mali este nieco volne

karolinka2
6. aug 2008

Dobre ranko zienky,juuj to mame dnes cas my sme nedavno vstali ale najradsej by som zalahla do postele.Kedy tu budeme mat aspon tyzden teplo a bez dazda. ☹
Pekny den vsetkym.

z.g.
6. aug 2008

To je fakt počasíčko, dá sa na to vôbec zvyknúť?
Ja som večer pobalila nejaké veci, dnes zvyšok, nachystám jedlo na cestu, a je to. Neviem, či vôbec večer zaspím, lebo odchádzame cca o 2.00 v noci. Uffff!
Tak idem, ohlásim sa zo Slovenska.
Ak chcete, kuknite sem, sú tam aj fotky z našich výletov www.nasefoto.estranky.cz

karolinka2
6. aug 2008

Ahojte kocky,tak dnes som mala perny den.Karolinka mi cez den spinkala 15 minut co ona mi spi 2 az 3 hodinky,ked sa zobudila tak dlho plakala od unavy ze uz som nevedela co robit.tak sme sa hrali onak nijako nebolo dobre.
A teraz vecer zase najmenej pol hodinu plakala kym zaspala,neviem cim to dnes bolo.
Zuzkag.este raz stastnu cestu a potom sa ozvi aku si mala cestu.a teraz letis aj s manzelom ci len sama s detmi?
Pekny vecer vsetkym.

etuska
7. aug 2008

Ahojte kocky,vcera som tu napisala dost dlhy prispevok a zblbol mi net 😠 .Idem checknut nove prac. miesta a potom skocim nakupit,lebo uz pomaly nemame co jest.No a pokracujem v upratovani domu.Vcera som zmakla kupelne a ako tak kuchynu,este mi tam ostala asi jedna skrinka,ale nestazujem sa,som rada,ze mame kde byvat 🙂 Pekny dnicek 😀

karolinka2
7. aug 2008

Erika ozaj zabudla som a ni som neveedela ze v Antrime je polsky obchod super my sme chodili stale do Ballymeny.
To mate dva kupelne jednu pre teba a jednu pre manzela. 😀

etuska
7. aug 2008

ale nie,v podstate len jednu + 1WC,len mne este z toho domu trochu sviha,vyberiem sa na WC a idem do kupelne kde mame len vanu 😀

z.g.
7. aug 2008

Ahojte, doleteli sme dobre. To vstávanie v noci nič moc, ale dalo sa to, v lietadle deti prespali väčšinu cesty, malinká potom ani neplakala, iba pri pristávaní. Mali sme dosť turbulencií.
Je tu slnečno, teplo, ale nie zas moc. Sme teraz u našich, malé sa hrajú okolo domu. Tak si aspoň užijú trochu prázdnin.

V Portadowne som ešte neobjavila poľský obchod, ale je tam ruský, ale ešte som tam nebola. A v Tescu predávajú poľský chlieb balený, vraj je dobrý, ešte som ho nekupovala.

Rozhodli sme sa, že muž vezme ďalší polročný kontrakt, školu pre malú máme prisľúbenú, ale hľadáme súčasne domček, na jeden sme sa boli pozrieť, druhý je zas v inej lokalite.

Končím pomaly, malinká tu mrnká.

zsuzsu
7. aug 2008

Ahojte.
Zuzka, tak si už doma. Aj ja som našich odniesla šťastne do Dublina, všetko išlo ako pomasle 😀 . Teraz mame po mesiaci znova barak len pre seba. 😀 Ale tiež nie som vyspata. Mi sme šli rano o 3,45, no a odvtedy sme ešte nespali. aj manžela som spat vysadila v praci. Chudak, ten je dolamany 😅 🤐
Jaj, znova mam tu staršiu choru.Zasa dostala taku anginu, vypisali jej antibiotika až 80 kusov. asi ocean bol minule moc studeny 😨 Ale dnes je jej už celkom fajn, tak som rada.
Erika, Ty by si nemohla robiť tlmočničku? Aspon cez telefon? Skus dať tvoj telefonne čislo do nemocnice v Antrime, ale najprv zisti, ako to treba vybaviť, aby Ti to preplatil štat.
Aj ja idem upratovať, aj ja mam co. 😀
Tak zatial pekny večer.

karolinka2
7. aug 2008

Ahojte Zuzkag.tak uz mas cestu za sebgou,prajem ti prijemnu dovolenku na slovensku. 🙂
Zuzka tak si cestu do dublinu zvladla clovek si zvykne tu soferovat vsak. 😉
My sme dnes boli rano vonku kym neprsalo a poobede cely den dnu lebo vkuse lialo a teraz na vecer vyslo slnko. 😠
Pekny vecer.

etuska
7. aug 2008

Zuzka-super,ze ste ten let v pohode zvladli.Ja som zvedava na nasu Misku,ked poleti o mesiac,hadam sa nebude bat.
Zsuzsu-dik za tip,skusim sa opytat 🙂
No ja som tiez cely den trcala doma,kedze prsalo a vecer som bola u bratranca na "English lesson" s jeho zenou.Dohodli sme sa na 3 hod./tyzdenne,tak jej to hadam pomoze.Je super motivovana a od sept. zacne chodit na dalsi kurz...
My s manzelom doma normalne speakujeme English,lebo okrem suseda velmi nemame s kym,no a drahemu to dost pomaha,tak preco nie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre