Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

z.g.
11. aug 2008

Ikaika, neviem, či tie zľavy aj nekončia pomaly.

Babule, tak to ma mrzí, že tam máte zlé počasie.

etuska
11. aug 2008

ahojte kocky,
Maťka-a Belfast-Krakow vam nevyhovuje????Lieta to z Belfast International.Do Krakowa by nemal kto pre Vas prist?Predsa su to cca 2-3 hodinky autom zo Spiša.My sme teraz leteli z Katowic,ale tie lety uz zrusili.
Jarka,mrknem sa na ten preklad 😉

karolinka2
11. aug 2008

Nejako sme este nad tym neuvazovali ale zrejme budeme chodit bud dublin bratislava kosice,alebo besfast londyn kosice.
Baby co ste dnes robili,my len dnu a von 😀 raz dazd raz slniecko.
Pekny vecrer. 🙂

z.g.
11. aug 2008

Ochjo, dnes prišlo vyrozumenie zo školy, že malú neberú, to akože čo? Teraz neviem, či ju neberú kvôli kapacite alebo kvôli tomu, že je cudzinec. Ja som myslela, že tam majú povinnú školskú dochádzku...To ju budem vodiť kam až, ak sa niekde vôbec uráčia ju zobrať.Idem to predýchať.

etuska
11. aug 2008

Zuzka,podla mna je to kvoli kapacite 😒 ,nech manzel skusi dalsie "Primary school" v okoli

karolinka2
11. aug 2008

Zuzkag ja zatial sa tomu nevenujem,nakolko je Karolinka este mala,ale ma to zarazilo,ja som si myslela ze to ked prihlasis dieta tak ju automaticky vezmu.No ktovie ako je to.

etuska
12. aug 2008

ahojte žienky,tu je zase pocasie ze mozme povedat:"It´s raining cats and dogs" 😀 Idem povybavavovat nejake veci do mesta,vobec sa mi do toho dazda nechce,no co uz.Tak Vam prajem vsetkym krasny dnicek,nech aj napriek dazdu vo vasom srdci svieti slniecko 😵

jarka28
12. aug 2008

Ahojte..Zuzka to ma mrzi ze ju nevzali..nebud smutna koli tomu,ja viem je to neprijemne ale urcite to neni koli tomu ze je cudzinec podla mna maju plno a nemaju ju kam umiestnit..uvidis postasti sa v dalsej skole.Mate tam este skoly v okoli?Erika dakujem za preklad ...sama som to mala v plane tak povedat az na ten koniec..vobec neviem co znamena vyraz :AS WELL: a kedy sa pouziva.... 🙂 u nas leje uz par dni ani sa nestaci vyschnut a zasa leje..kvetiny my pohnily v kvetinacoch co boli stale pod vodou... ☹ idem ja frisko navarit a potom k zubarovy s Marekom...packo zatim....ozaj neviete ak potrebujem s JOBCENTRA application form poslu mi ho aj postou?neviem nemam skusenost takto... 🙂

etuska
12. aug 2008

Jarka ,nemas za co 😉 No ja som si vacsinou isla do Jobs and Benefits pre tie application forms osobne,neviem ci posielaju aj domov postou 😕
"as well" znamena "tiez",takze kludne tam mozes dat namiesto toho "too"

No ja si prave robim prieskum Nursery schools a Primary schools,kt. maju Reception class,lebo aj nam uz "hori " za patami.Idem sa prave opytat tu do jednej skolky vedla.

Zuzka-prave mam pred sebou papier o pov. sk. dochadzke a vyslovene sa tam pise,ze do skoly chodit musi,takze ju urcite niekam vezmu.A este je tam veticka:

"If additional information is required or any difficulty is experienced parents should contact their local Education and Library Board".Tak povedz manzelovi,nech si hodi do Google "Education and Library Board" a nazov mesta,oblasti v kt. ste a napiste tam mail,alebo zavolajte,ale predtym by som odporucila obehat este dalsie zakl. skoly.

karolinka2
12. aug 2008

Ahojte kocky,neviete poradit pre maly nejaky sirup proti zachripnutiu,hlavne ty Jarka mas take babo.dakujem

z.g.
12. aug 2008

Ahojte, tu je dnes asi vrchol leta, horúco, ale už od zajtra resp.pozajtra sa má pokaziť počasie, tak sa moc neteším. ☹

Maťka, neviem poradiť írske sirupy na zachrípnutie. Ale v lekárni by ti mohli vedieť doporučiť. Nech sa ti malinká skoro vylieči. A kde ste boli kontrétne pri tom oceáne?

Ohľadom školy, už ma to menej štve 😝
Máme tam ešte asi 2 školy, pozerala som to na internete, ale sú už ďalej od domu. Muž zavolá ešte do druhej, kam chodia aj deti známych, a má aj kontakt do nejakého "Education" centra- zrejme to bude to "Education and Library Board."
Viem, že dochádzka je povinná, myslela som to ironicky, ale aj som myslela, že deti berú podľa bydliska. Proste, keď tam bývame, tak ju vezmú a basta. Ale na druhej strane, aj tak sa mi tá budova školy, do ktorej ju nevzali, nepáči, vyzerá ako montážna hala 😀.
Neviete, aké deti chodia u inich do školy, ktorá je " Integrated"? U nás keď je niekto integrovaný, tak má obyčajne nejakú poruchu resp. zdravotné problémy.

Do Playgroup berú od koľkých rokov? Uvažujem, že by som dala malinkú do nejakého zariadenia kvôli angličtine, ale až neskôr, ešte nemá ani 2 roky. Aspoň na 2 hodiny denne. Proste by som chcela ten čas v Írsku využiť na všetko prospešné, na čo sa dá.

Jarka, chystáš sa do prácičky?

Ohľadom tých topánočiek, takže radšej kúpim tu na Slovensku. Ale jesenné ešte nemajú, tak škoda.
Ešte popozerám, či nenatrafím na niečo.

Končím, idem umyť riad, a pôjdeme zase k našim. Malým sa tam páči, bývajú v rodinnom dome, tak sú skoro stále vonku, naši sa vytešujú z nich. Juj, škoda, že je to Írsko také upršané... ☹

To som toho popísala.

z.g.
12. aug 2008

Mali sme ísť na odbery, ale lekárka má práve teraz 2 týždne dovolenky, no, to je smola. Som na seba, nahnevaná, eivem, prečo som tam nezavolala popredu. No, ešte skúsim 25.augusta, deň pred odchodom, či by jej to neodobrali.
Len tak mimochodom, kto nievie, tak 25.8. je v Írsku Bank Holiday

jarka28
12. aug 2008

Ahojte...tak ja som zasa poriadne nasrata...dnes sme boli u zubara koli malemu,ma problemy s mliecnymi zubkami,sa mu polamali zcernali a uz ma aj nove vonku takze ich uz nema co vytlacit von a pan mudry nam povedal ze tu zakroky tohto typu nerobia a musi sa to vytlacit same,skoro ma piclo,som to konzultovala nezavazne s tromi zubarmi na SVK a ze to musi ist von nakolko ma uz trvale vonkuatd...teraz aby som bookla frisko letenku a hajde domov k zubarovy...bude to nsakra rychlovka na otocku lebo muz dovolenku nedostane...hruza uz toho tu mam pokrk..lekary onicom zubari onicom..kaslem na to....Zuzka lekarov som tim myslela tunajsich,nasi vedia pomoct a ist do hlbky ak mas problem...tu je to hruza u GP ta vysetria od hlavy az k pate jeden lekar vsetko ....Nechystam sa do robotky zatial len my ten vyraz AS WELL vrta v hlave....MATKA sirupcek tu nenajdes na prechladnutie jedine COLD and FLU sirup....ten je v pohode su rozne znacky...skus cajicky s medikom bylinkove ,ale tie tu tusim tiez nenajdes.... ☹ ☹ napalena som no hruza....aspon ze slnko vykuklo....

etuska
12. aug 2008

Jarka-sa ti paci ten vyraz "as well"? 😀
Zuzka,pokial viem tak "integated school" je taka kde beru aj katolicke aj protestantke deti.Ved viete ze tu boli kvoli rozdielnemu nabozenstvu dost velke nepokoje a boje,tak teraz sa snazia spajat decka roznych vierovyznani.

Playgroup su rozne,vacsinou tam chodia maminy s detmi,alebo tzv."Mums and Tots",ale ak chces dat malu do skolky/jasli tak aby tam ostala bez teba,tak to su vacsinou "nursery schools",alebo jasle su aj "creche".

No ja som dnes vycitala na nete,ze mozem Miske poslat aj taku prihlasku do bezplatnej skolky,alebo tej "reception class",kde sa napisu vsetky skolky/skoly,kt .bezplatne predskolske zariadenie ponukaju a uvidim,ci bude este nieco volne.Pisalo sa tam ze 90%deti vezmu,no prihlasky sa davali do Januara,tak neviem,neviem.No uz som tam volala a poslu mi tu application form.

Jarka-mne vcera bratranec hovoril,ze deckam tu zuby robia v narkoze,tak neviem 😕

jarka28
12. aug 2008

Mojmu ani bez narkozy neurobili a to sme chceli len aby mu vytiahol polamane cierne kusky ktore sa mu nemaju ako vytlacit..

zsuzsu
12. aug 2008

Ahojky.
Tak ako? Zuzka užite si krasne pocasie doma. Tu teraz už neprši, ale co som pozerala predpoved, tak sa nemame na co tešiť. co už. Tento rok tu stale prši. Minuly rok to tu také nebolo.
Ako pisala Erika, to je miešana škola. A deti neberu kvoli bydlisku. Mi tiež mame primmary school tu v dedine, a mala cestovala 5 mil do školy. Ale to som chcela ja, aby si hned zvykla. A tu maju aj iné vyhody. že ked byvaš niekde dalej od školy ale do troch mil, tak možeš využiť školsky autobus, co pride pre dieta priamo pred barak, a spat tak isto.Takže to je tu +. /aspon daco/.
Jarka aj manžel sa trapi so zubamy. dnes sme sa boli zaregistrovat u zubara, no a dali mu termin že 1.9. ved chudak sa zblazni. Ale asi ho zoberiem tu k sukromnikovi, ale vytrhnutie zuba, stoji 60 libier. No a mi mame tie NHS karty a 1.9.by to mal zadarmo. Tak uvidime ci ho to radšej neprestane boliet 😀 😀 😀
Dnes som bola v Antrime na letisku bola som odniesť kamaratkinu rodinu. Sama by to s jednym autom nezvladla. Som rada, že už sa tak nebojim./jazdiť/.
Matka, asi Karolinka cez vikend vela spievala, ked je zachripnuta 😉 ale to bude asi stohto pocasia.
Mi sme boli cez vikend na discotéke, no ale plno ludi, no a hudba uplne naplno,hlucha som bola ešte aj včera 😀
Erika, možeš sa opytat tvojho bratranca na to Aslo co som Ti minule pisala? DAkujem.

z.g.
12. aug 2008

Zuzka, tak to som rada, že tie busy prijdu až pred dom, skôr som predpokladala, že niekam na nejaké určené miesto pre vaic detí..
Vraj podľa zákona treba dieťa osobne vodiť a vyzvihovať zo školy až do 15 rokov?

Čo sú to NHS karty?

karolinka2
12. aug 2008

Zuzkag.tak to sme isli do Larne a odtial popri mori cez Ballycastle Colereine az domov my sme tam uz boli,ale ta priroda je proste uchvatna.
Jarka tak to musis byt poriadne nahnevana,ze musis letiet na Slovensko kvoli tym zubom,naozaj je to tu tazke s tym zdravotnictvom,ale uz aj u nas pomaly tak bude na slovensku.
Zuzka tak ty sa mas chodit na diskoteky,normalne ti zavidim. 😀 ale nie len si to uzi.
Pekny vecer.

zsuzsu
12. aug 2008

Zuzka to nestraš 😀 😲 Tu deti do školy chodia normalne busm, ako moje. Ale vidim že niektoré mamičky beru deti do školy a aj idu pre ne /pre tie staršie/. Ale ja som si myslela, že aku idu do prace, tak školu maju po ceste, tak len preto. Ale nam ani v jednej škole nepovedali, že musime chodiť s nima. No a kto by to stihal? Ked zacinaš od 8 rano v praci, a škola zacina až 9.20? Ale aj kde upratujem. Maju 9 rocného chlapca, a preneho chodi ten žlty školsky autobus. A je jedinačik, co je na irské rodiny až zazrak.
Veru Matka, uživame si co sa da. Chodime každy vikend niekam. Som rada, že sme tu stretli novych ludi, a je zabava.
Baby mate niektorá tetovačku?

jarka28
12. aug 2008

ZSUZSU ty mas tetovacku?ja sa chystam si dat urobit do belfastu,som tam nasla fajn studio ale sa bojim ze to boli jak slak...chcela by som nad zadok volaco pekne... 😉

zsuzsu
12. aug 2008

Jarka ešte nemam, ale som už objednana 😀 Tu u nas robi jeden slovak mlady fagan, ale krasne to robi. a odosť lacnejšie ako tu. A naviac mi slubil, že to spravi bezbolestne 😀 😀 😀 😀

etuska
12. aug 2008

Juuuj Zuzi,prepac uplne som na to zabudla,pozrem ci to mam v starsej IP-ecke od teba,ak nie dam ti vediet.Ja som bola prave u nich na "English lesson" s jeho manzelkou a potom chlapi instalovali internet,tak sme prisli az teraz.

jarka28
12. aug 2008

Zuzka a neposles ho aj sem k nam?bude kseft pre neho dobry,ja chcem a aj moja polovicka... 😉 skus ho vybavit jo?a kam si ides dat?

etuska
13. aug 2008

Jarka,ani tebe sa nechce spat? 🙂 No ja tu chodim pravidelne spat okolo 2a.m a to som si dnes povedala ze pojdem skor,lebo potom vstavam az okolo 8.30.

etuska
13. aug 2008

Bre ranko zienky-u nas svieti slnko!!!!!! 😀 😀 😎 😎
Objavili sa nove joby,tak idem posielat application forms,lebo uz mi z toho sviha,ze som doma-sice sa nestazujem 😀 ,no manzelik by asi zazeral,ak by som sa nesnazila si ziadnu pracu najst 🙂
Tak idem volat a vypisovat....
Jarka,kam si davas ziadost?

etuska
13. aug 2008

Zsuzsu-nasla som tu tvoju IP-ecku.Páni,prepac,uplne som na to zabudla,ale to bude asi tym stahovanim do UK.Vecer sa bratranca opytam,ked sa vrati z prace-"I promise" 🙂

jarka28
13. aug 2008

Erika ja nikde ale moj muzik chcel na nocnu ..ja by som mohla potom part time cez den...aj u nas je slniecko a mne je zle lebo mam dnes prvu jazdu vecer o 6 tej tak nevychadzajte ludia von ani... 😀

etuska
13. aug 2008

Jarka-tak to ti verim,ja vam vodicak uz asi 5 rokov,no odlazdeniych km dost malo.Je to normalne,ze mas strach:moja kamoska pred kazdou jazdou vracala-no nie sme my zeny cudne? 🙂 Chlapi auta miluju a my takto,ale samozrejme su aj zeny,kt. soferovanie miluju.Ja to beriem ako nutnost,takze ked si tu kupime auticko ,bude mi manzel robit instruktora 😵 ,ale musime to nejako zvladnut,lebo si neviem predstavit tahat Misku po dazdi po celom meste...Tak drzim palce 🙂

A s tou nocnou je to dobry napad,lebo ja keby som si nasla aj "full-time",tak to teoreticky mozem vziat,lebo manzel zacina nocnu az o 11p.m.

No uz odtial padam a idem vypisovat tlaciva.

karolinka2
13. aug 2008

Ahojte kocky.
Jarka drzim palce pri prvej jazde,aj ja som mala strach tu soferovat,ale ked treba tak treba,ale do Belfastu by som rozhodne nesla. 😀 Takze ste sa dali na tetovania,mne sa to niekedy pacilo,aj som to chcela ale mala som strach z bolesti. 😀
Dnes som videla na obchode ze nejaky slovak ma tam vypisane upratovanie a zehlenie aj ja som tak mala pomaly tri mesiace a nikto sa mi neozval.
Idem ja pustit pracku a nieco uvarit.
Pekny dnik.

jarka28
13. aug 2008

Vdaka teda ja sa vam potom ozvem ze ako to dopadlo..ale ako sa poznam az mi bude zle tiez... 😀 Erika tlciva uz mas alebo ides do jebcentra?ak by si sla spytas sa ci vedia zaslat aj postou?idem aj ja frisko varit ,akurat mi zaspinkal malinky tak mam trosku casu ...packo zatim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre