Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
7. sep 2008

ahojte kocky 😉
Tak mi sme mali pracovnu sobotu,nakoniec sme ani na nakup neboli.Skocime zajtra ked pride manzelik z prace.Dnes sme doobedu boli v kostole a poobede sme boli na navsteve u Maťky 🙂 no a vecer som mala "jazdu" 😀 Mame tu nedaleko super "cvicisko"tak si manzel pri mne cvicil trpezlivost a ja som si aspon trochu dvihla moj nizky tlak.Juuj bude to fuska kym ja zacnem uplne sama soferovat,no musim inac sa neda.

Zajtra vecer nam konecne pride Bambulka,tak sa uz neviem dockat,len sa modlim aby to obe so svokrou zvladli.
Bru nocku vsetkym a uspesny novy tyzden 😵

karolinka2
8. sep 2008

Dobre ranko.
My sme boli v sobotu kupovat novu postielku pre malu,lebo uz z tej starej by vypadla,rozmyslali sme nad postelou ale ja este akosi sa na to necitim ju davat na postel a mali len s tymi zabranami okolo hlavicky a ona sa v noci pretaca na druhu stranu tak urcite by bola stale na zemi,a ja by som spala cez noc este menej ako doteraz 😀 tak este nejake tie 6 mesiace pockame.
Erika tesime sa na dalsie stretnutie a potom napis ako dosla Miska so svokrou.
Dnes sa ideme pytat o robotu vecer,lebo v kostole som nasla upratovanie na 10 hodin tyzdenne a pisu tam ze jej to je jedno kedy,tak mame s nou na dnes vecer dohodnuty termin tak drzte palce aby mi to vyslo,hoci mam troska obavy ci bude suhlasit s upratovanim na vecer az ked dojde drahy z roboty.
Pekny den vsetkym. 🙂

etuska
8. sep 2008

bre ranko,
Maťka,hadam sa bude dat s nimi dohodnut.Drzim palce 😵 My ideme na nakupy a potom sa pustim do varenia.Nasi uz vyrazili na cestu,tak sa modlim,aby dosli v poriadku.Pekny dnicek vsetkym 😵

jarka28
8. sep 2008

Bre ranko...Erika super ze pridu uz dneska,to vam ubehlo rychlo to cakanie na Misku 🙂 urcite pridu v poriadku....Matka drzim palce nech to vyjde,potom daj vediet....good luck....u nas po vikende vybuch tak ked deti pojdu do skoly mozem zacat upratovat..muzik isiel ohladne novej robotky tak dufam ze zaposobi a vezmu ho,potom by som mohla aj zacat robit a hned by sa lepsie dychalo z dvoch platov... 🙂 slniecko vykuklo tak idem frisko nahadzat do pracky a vonku povesat..Zuzka ja nedavam deti v skole na obedy,Marek ten mi vobec nic nejedol v skole a Saska za par tyzdnov strasne pribrala co ona je nadvahou tak som to zrusila a balim im sama desiate....idem ja zienky pekny dnik...

karolinka2
8. sep 2008

No ja som sa dnes pustila do umyvania okien kedze mame take pekne pocasie. 🙂
Erika a co dobre im varis,urcite nieco na Miskine zelanie. 🙂

z.g.
8. sep 2008

krásny dníček všetkým, počasíčko je pekné

jarka, dávaš deťom aj desiatu aj obed? a čo konkrétne balíš deťom?
fakt neviem , čo na tie obedy natke....nič mi potvorka malá nechce, len cestoviny, palacinky, párky, atď...
tu majú aj desiatu a aj obed, ak nemajú školský obed, tak im ho ohrejú v jedálni a jedia ho tam tiež
tento týždeň som ju nakoniec skúšobne nahlásila každý deň na obed s tým, že sa jej vždy spýtam, či jej chutilo, aby som vytypovala jedlá, ktoré zje, ale je to s ňou ťažko
na desiatu majú mať zdravé jedlo, aj budú mať súťaž medzi triedami, tak jej dávam hodne ovocia

erika, tak už máš za chvíľku maličkú doma...

držím palce s prácou maťke aj jarkinmu mužíkovi

jarka28
8. sep 2008

Zuzka ja davam detom teda flasku s vodou mineralkou,potom ovocie alebo taky mix ovocie zeleninka na desiatu tiez maju ze zdrava desiata...a potom davam jogurt,chlebik s maslom sunkou alebo bagetku,k tomu este taky ten syrik detsky podlhovasty a vzdy nejaku cerealnu tycinku taku detsku choco pops alebo milch rice..to mi vzdy pojedia vsetko..mne osobne sa nepaci ta strava v skole ...mala ta mi zje vsetko a aj naviac ako by mala a zasa krpec nechce jest len vajickove cestoviny a slizikovu polievku,takze im robim doma papat a beru si takto v lunch boxoch...idem vesit pradlo ,najmensi zaspal tak idem makat..slniecko svieti neni mozne.. 🙂 🙂 🙂

karolinka2
8. sep 2008

Ahojte,tak z tej prace nic,lebo ta pani chce upratovanie len cez ked oni su v praci. ☹
Pekny vecer.

zsuzsu
8. sep 2008

Ahojte.
Jarka, dodatočne malému všetko najlepšie k 1. ročikom. Nech zdravy, a nech vam len robi radosť 😵 😵 😵 😵
Erika, dufam, že mala dorazila v poriadku a uživate si ju.
Matka no škoda že Ti to nevyšlo. ☹ Snad na buduce. Ale aj ja kde robim, oni to chcu tiež len cez den ked oni su v praci. A pritom by som ešte brala niaké baraky, lenže už do obeda toho vela času nemam. Inak kamoška zvykne aj večer do 11-tej upratovať. Aj mne by zišlo niečo také. 😀
Zuzka, moje tiež nechodia na obedy. Ja im robm tiež doma, niaké chlebiky, bud so šunkou, alebo kupujem v polskom pašteky, aleby so syom. Tak isto ako Jarka, davam im niečo sladké alebo ovocie. A hlavne pitie.Inak moje už tam maju bufety, kde si možu kupiť hoci čo.
Zajtra idem s manželom do nemocnice do Ballymoney. Strašne ho boli jeden zub,už dlhu dobu. No a konečne bol minuly tyžden u zubara,a doktorka to netrufne vybrať. Je to zub mudrosti, no a došiel nam papier s tej nemocnice, že tam mu to vyberu /2 zuby/. Idu mi ho uspať 😲 😀 Neviem kolko tam budeme, už teraz mam toho nervy. Inak je pisané, že by sme platili 270 libier, ale naštastie mame tie NHS karty, tak to by malo byt zadarmo. No to aj dufam. Ved zajtra poviem.
Takže pekny večer a dobru noc prajem.

z.g.
8. sep 2008

Vitaj, Zuzka, že sa aj ozveš. Moc moc držím manželovi palce, nič moc, nezávidím, ale zvládnete to. Lepšie, keď bude v narkóze.
Keď som bola v auguste na Slovensku, bola som u zubára na preventívke, našiel mi kaz na osmičke. Váhal, či to dať hneď von, nakoniec to zablomboval, tak dúfam, že s tým bude pokoj. To sú potvory, tie osmičky.
Hlavne, keď majú zatočené korene. Mojja sestra aj brat si s tým tiež užili, museli ísť k zubnému chirurgovi.

Tie obedy v škole sú aj pekne drahé, tu stoja 9.50 za týždeň. Len furt rozmýšľam nad tým, čo na obed budem dávať Natke okrem palaciniek 😕 . Minule som jej dala ryžu s obalenými kuracími prsiami, ale skoro nič nezjedla.

Maťka, snáď sa ešte niečo pošťastí.

Nawal, máš manžela Slováka alebo Íra? Si v Ísku natrvalo?

Teraz som sa trochu poučila anglinu, mám CD, kde počúvam texty, potom si to kuknem v učebnici, dobrá vec podĺa mňa. Doobeda som chvíľu pozerala Harryho Pottera v angličtine s titulkami.
Moc sa mi nechce spať, lebo som dospávala cez deň s malou. Dnes sme mali všetci skorý budíček už o 5.15.
Po škole sme išli na detské ihrisko, využili sme pekné počasie, a nech sa malé pobavia, lebo keď sme doma, malinká je mrzutá a tá väčšia zas len sedí pri DVD.

z.g.
8. sep 2008

Jarka, Zuzka, takže na obed nedávate varené jedlo?
Sorry, že furt točím iba o bedoch, ale keď mňa popadne niečo, tak nad tým furt špukulujem. 😀

Juj, anglinu som dnes znovu začala, ale behať ešte nie. Tak keď bude dobré počasie /snáď to bude skôr ako na jar/, musím sa aj na to vrhnúť. 😝 😝 😝

petruskaberuska
9. sep 2008

Ahoj holky,prominte ze se vam tu takhle vtiram,ale take ziju v severnim irsku.Sem tu uz neco pres deset let,manzel Ir.Ale mam neco s cim byste mne mozna mohli pomoci.Hledam nekoho na uklid u mne,tak asi na ctyri hodinky tydne.tzn. 2x 2 hodiny.Ziju v okoli Craigavonu,tak pokud o nekom vite napiste mne prosim kontakt na IP.Diky moc a vsem vam preju hezky den.

karolinka2
9. sep 2008

Ahoj petruskaberuska vitaj.Potesilo by nejake to upratovanie,ale od nas si daleko 36 mil,nakolko mi zijeme v Randalstowne,akurat vcera som bola pri jednej pani co potrebovala upratovanie,ale ona iba cez den a ja skor hladam nieco na vecer nakolko nemam kde nechat malu.
Dnes mame zase pocasicko. ☹
Aj tak prajem vsetkym pekny den.

jarka28
9. sep 2008

Ahojte zienky...Petruskaberuska ahojcek,od nas je to tiez dost daleko a nikoho tam v okoli nepoznam takze asi nepomozem...Zuzka ja vobec detom nedavam nic na ohriatie,len narobim desiatu sandvic atd....u nas v skole bud chodia na obed deti alebo si nosia takto urobene...tiez uz to stoji 2.50 na den ten obed,ale aj tak ako som spominala sa mi nepaci hlavne to co im varia 😉 Zsuzsu uz mas tetovacku?a co koleno?neboj muzik to zvladne a bude mat pokoj,som zvedava ako to bude prebiehat potom musis referovat....joj leje ako z krhly hruza a tak to vyzeralo vcera nadejne...Erika uz tu mas malu ze?prisly v poriadku?idem ja robit volaco packo zatial...

jarka28
9. sep 2008

Ozaj Matka ma to mrzi ze to nevyslo,ja som tiez mala uz 4 ponuky ale vsetko pocas dna a to ja nemozem ☹ som mohla byt prachata uz 😀 😀 😀

zsuzsu
9. sep 2008

Ahojte.
Prši nam, prši 😠 ☹ 😀 😀 😀 Ale iby dnes a zajtra. Potom do soboty pokoj. No a potom už neviem. 😀 😀
Takže. Zuzka, tiež nedavam nic varené. Moje len aby syr mali a nieco sladké. Oni vydržia aj cely den nejesť. A ja to mam o to horšie ked pridu zo školy. Aj mna by zožrali. 😀
Jarka, no to koleno už je o.k.A tetko ešte nemam. Ved ma poštipla ta hnusna osa, a chalan povedal, že ked mam alergicku reakciu treba čakať. Ale neviem ako dlho.
No a manžel to zvladol, teraz som ho uližila spať. 😅 Nebol v narkoze, dostal niaku inekciu, potom dalšiu, zalepili mu oci, a viac si moc nepameta. Povedal, že pi jednom zube ako by citil, že mu v papuli niekto hrabe, ale nic viac. No a ked som išla pre neho, tak ležal v izbe na posteli, a bol v pohode. Ležat tam musel tak pol hodky, no a poslali nas domov. Dali antibiotika, nieco na bolest.O tyžden na kontrolu, lebo nieco rozpravali o štichov, tak mu to tam asi zašili. Ja tam nevidim, lebo pery ma opuchnuté ako kačica. 😀 😨 🤐 Jaj a bolo to zadramo.Ešte že tak 😉
Erika, tak co, došli v poriadku? ASi poriadne vychutnavaš malu a svokru, ked nam ani nenapiše.

etuska
9. sep 2008

ahojte kocky,
normalne nestihacka:Miska so svokrou dosli v poriadku,prileteli z Krakowa o 19:40,no a kym sme sa vytrepali z letiska,boli unavene a hladne,tak som tu vcera ani nebola.
Miska mi ani nenecha chvilu...chce si vynahradit co sme zameskali,tak spolu kreslime,staviame hrady... 😀 Idem zohriat obed,esteze som navarila vcera viac a potom musim zavolat do tej skolky,lebo mi nechali na mobile odkaz.Pekny dnicek vsetkym 😵

z.g.
10. sep 2008

Ahojte, žienky!

Petruskaberuska, kľudne sa k nám pridaj na pokec.
Ja som pri Portadowne, takže je to blízko. Neviem, nikoho tu moc nepoznám na to upratovanie. Ale spýtam sa naopak ja teba, kde je tu v okolí nejaký dobrý kaderník/čka a ešte na nejakú dobrú škôlku pre menšie deti. Vďaka.

Zuzka, tak fajn, že už to má muž za sebou a že aj koleno je v poriadku.

Erika, tak už si si malinkú dobre vystískala...

Od včera mám navarené, tak dnes bude snáď pohodička. Včera bol akčný deň, bola som s malinkou v "Shopping" centre, tá mi tam behala hore dole, naháňala som ju tam. Potom sa obliala s vodou, tak som jej musela ísť kúpiť druhé oblečko. No, taká som bola z nej narobená...Ale jej to prepáčim, keď je taká zlatučká....
A už aj zdraví ľudí "Bye, bye". Na tie malinké deti sa chytá raz-dva. Ale aj Natálka si včera doma spievala anglickú pesničku a občas sa ma pýta, čo znamenajú niektoré výrazy, aj keď ešte skomolene. A som rada, že je v škole "happy", ako mi povedala pani učiteľka. Ale ráno sa jej moc nechce do školy.

Tak zatiaľ...

nawal
10. sep 2008

ahojte,
Z.G. ja mam manzela slovaka 😎 , sme tu 4 roky a zatial to vyzera ze este dost dlho budeme. Na sk sa nechystame vratit (asi nikdy) a do syrie este je skoro ist. takze nam zostave len N.I. 😀 😵 😵

nawal
10. sep 2008

Ja rozpravam na deti arabsky, manzel slovensky a vsade okolo je AJ, a v telke takze Iman viacej rozprava po ang.
Aj teraz jak toto pisem tak udrela Lili a potom na nu, ze "sorry sorry".

petruskaberuska
10. sep 2008

Ahojky,tak to tak vypada ze si budu muset dat asi inzerat 😒 ,tak co uz.
z.g. ,kde u Portadown tu bydlis?Mam kamaradku ktera pracuje ve skolce ktera se jmaenuje Tots 2 Teens,je to ale v Craigavonu a musi se tam platit,nevim kolik.Kam chodi tvoje starsi dcerka do skoly?To je dobre ze se ji tam libi. K tomu kadernikovi,v Lurganu je Polske kadernictvi,celkem dobre a dost levnejsi.Jinak jeste super je v Moire Escapades.

z.g.
10. sep 2008

Nawal, takže ty pochádzaš zo Sýrie? Kde ste sa spoznali s manželom a ako ste sa dostali sem? Aj chceš dať Iman do škôlky?

Petruskaberuska, díky za typy, ešte sa ťa možno na to opýtam. A kde je Moire Escapades? Ja to tu ešte moc nepoznám, lebo som tu od júla. My bývame pri nemocnici.
A vlastne, koľko stojí také ostrihanie?
Som ja ale zvedavá, ale tiež ma zaujíma, kde ste sa spoznali s manželom.

z.g.
10. sep 2008

a ešte som počula o škôlkách tu u nás, že nič moc, ani sa tam s deťmi nerozpávajú, je to len také stráženie, a vraj sú horšie súkromné škôlky, do štátnych zase treba skoro prihlasovať
tak som chela vedieť, ako to je vlastne
známi vozili malú tuším do lurganu do nejakej súkromnej škôlky

petruskaberuska
10. sep 2008

No ja si myslim ze ty skolky sou tu celkem fajn.Mala sice zacala do skolky chodit az ve trech,to chodila do soukrome protoze je narozena v auguste a na statni skolku ma narok az tento rok a ja jsem byla velice spokojena.A i od te moji kamaradky co pracuje ve skolce vim,ze pece je tu dobra.Ona pracuje s tema nejmensima mrnouskama.K tomu prihlasovani do statni skolky to taky neni pravda.Napr. my jsme nasi malou prihlasili az v kvetnu,den pred jejich uzavirkou a jelikoz ma ten spravny vek tak ji vzali bez problemu.
Moira je kousek od Lurganu,asi tak 4 mile.To kadernictvi je tam u benzinky ktera je tam par metru od kruhaku.Ostrihani stoji tak £10-£25,zalezi kam jdes a jestli je to i z mytim hlavy atd.
Jestli bydlite u nemocnice tak to neni zas tak daleko od nas,tak 3-4 mile.
A tobe se tady jak libi?Uz tu i pracujes?

karolinka2
10. sep 2008

Ahojte kocky.
Zuzka no to je super ze manzelik to zvladol dobre a ze to bolo zadarmo lebo tu sa u zbura platia nehorazne palky,suseda mi ukazovala blocek ze za tri navstevy u zubara platila 760 lybier a nic extra jej nerobili.vravela ze aj plakala ked jej ukazali ucet.
Nawal tak ty pochadzas zo syrie ale predpokladam ze dlho zijes na svk.
Zuzkag.no taketo sluzby ako kadernictvo,kozmetika a pod. su tu dost drahe,ale bezne strihanie u nas stoji 6 lybier,ale ked uz chces nejake to farbenie,fukanie a pod. aj okolo 50 az 60 lybier.myslim,ze v ballymene som tiez videla polske kadernictvo ktovie ake maju oni ceny,ale ti poliaci tu maju hadam vsetko.
Mala este spinka,podriemala som aj ja s nou,lebo v noci nemozem akosi spavat kazdu hodinu sa budim.
Pekny dnicek. 🙂

nawal
10. sep 2008

ja som zila na sk od skolky 😀 . Iman az v marci bude mat 3 roky. Chcem ju dat do playground aspon 2 dni v tyzdni a od 4 rokov uz pojde nastalo 😀
S manzelom sme spolu chodili do triedy na strednej.Takze sa pozname celu vacnost 😀 😀 😀

karolinka2
10. sep 2008

Nawal pozerala som tvoje fotky vo fotoalbume,mas pekne deticky. 🙂

etuska
10. sep 2008

ahojte kocky,
tak my sme boli vcera poobede pri jazere,dnes doobedu sme sli trochu na prechadzku tu do tych zahrad,no a poobede lielo,tak sme len boli doma.

Poliaci co chceli chodit na AJ sa neozvali,no dnes tu bola jedna Slovenka Majka-mile ziena a ide jej to dobre,tak aspon zatial kym nemam spraveny ten !police check" nejaka ta korunka sa zide.

A na Misku sa lepia slovicka jedna radost.Pozerali sme v telke dokument o plavbach lodi a ja som jej k tomu rozpravala pokec-take tie zakl. slovka:boat, fish, sea....a ona si to ozaj rychlo zapamatala 🙂

karolinka2
11. sep 2008

Dobre ranko vsetkym.
U nas dnes fuka taky vetrisko,chcela by som ist s malou na to stretnutie s detmi tak dufam,ze nezacne liat,lebo drahy dnes potrebuje auto tak pojdeme s kociarom.
Ale vcera vecer som pozerala predpoved tak do soboty hlasia take poloslniecko. 🙂
Pekny den.

etuska
11. sep 2008

bre ranko prajem 🙂
ahoj Mati,to je super,ze pojdete s Karolinkou na to stretko.Dufam,ze sa vam bude pacit.My sme boli zatial len na ihrisku a tam bolo len jedno dievcatko no Miska behala z preliezky na smykalku a opacne,tak si ani "nepokecala" 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre