Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
15. sep 2008

Dobre rano.
Dnes mame uprsany den. ☹ ani vonku sa neda ist.Karolinke idu ocne zubky,tak hryzie vsetko co sa da a hlavne nas.
Dnes idem prvykrat na ten kurz anglictiny,tak som zvedava co a ako.
Majitelka nasho domu mi vravela,ze jedna jej znama tu u nas v randalstowne hladala na vecer na kazdy den upratovat kaviarnicku,tak jej volala,ci este potrebuje a vcera vecer mi volala ze dnes sa mam ist s nou porozpravat,tak baby drzte palce aby mi to vyslo,ked sa vratim dam vediet co.
Pekny dnik. 🙂

karolinka2
15. sep 2008

Erika daj potom vediet ako sa pacilo Miske prvy den v skolke.drzime palce. 🙂
Vcera som pozerala letenky este na oktober kym su lety Dublin Kosice zeby mama prisla aspon na dva tyzdne,ale strasne drahe ceny 337 eur letenka. 😒

etuska
15. sep 2008

bre ranko,
tak my sme rano zaviezli Misku do skoly,zoznamili sme sa s pani ucitelkou a potom som tam ostala asi 30min.Deticky mali nakreslit seba,nalepit vlasky z vlny 🙂 Tak sme kreslili a lepili a ja som Miske rozpravala po anglicky co kde je: hair,the Sun and clouds....akej je co farby...Potom sme jej s pani ucitelkou ukazali kde je zachodik a isla sa hrat s kockami.O hodinku ideme pre nu,tak dufam,ze je vsetko OK.Nechala som tam pre istotu kontakt na seba,ale zatial nevolaju tak sa jej asi paci.Juuuj,taka je zlata v tej uniforme.

Idem ja vypisovat tlaciva,lebo sa uz konecne musime registrovat u GP-ka 😉

Jarka-viem,ze som sa ta uz raz na to pytala,ale to "L" mozem nosit aj ked soferujem s manzelom,ze?-nemusi to byt instruktor.Lebo vidim na vodicoch,ze su ohladuplnejsi a jazdia 10m za mnou ked mam "L"-ko 😀 😀 😀

Pekny den vsetkym 😵

jarka28
15. sep 2008

Cavec zienky...prsi a prsi..nasi maju dneska volno lebo maju staff training 😖 a uz ich mam dost a je este len obed...Matka drzim palec nech to vyjde bolo by to super...Erika nevidim v tom problem ked mas to Lko ,vodici su ohladuplnejsi...mozes aj s manzelom v klude 😉

dadullka
15. sep 2008

Caute kocky.Prisla som do Sev.Irska pred tyzdnom aj s dcerkou.zacala tu chodit do skoly,dnes je to `uz` tyzden.viete mi poradit,kde sa mame vsade zaregistrovat a co k tomu potrebujeme?dakujem krasne

zsuzsu
15. sep 2008

Ahoj Dadulka. Tak konečne si tu na našej stranke.
Napriklad, zacni u lekara. 😉

karolinka2
15. sep 2008

Ahojte baby.
Tak ta praca mi vysla,od zajtra nastupujem,kazdy den od 7 hod.do 10 hod. vecer a v sobotu od 2 hod.do 7 hod.,ta pani je velmi prijemna niekedy budem chodit pratat kaviaren a niekedy jej dom ale vacsinou chce do domu,lebo ma 5 deti.je to od nas minuta autom peso nejakych 5 minut.tak ste drzali palce dobre. 🙂
Pekny vecer.

jarka28
15. sep 2008

Matka super...tesim sa s tebou 🙂 🙂 🙂 Dadullka vitaj napis viac co potrebujes vediet..pracujes si tu s manzelom atd....v prvom rade sa zaregistruj u lekara aj s malou ako Zuzka spomenula a potom teda ostatne...ale napis ci pracujes atd nech viem ze co popisem 😉

etuska
15. sep 2008

ahojte kocky,
Matka-blahozelam k robotke!!!!! 🙂 -super ze ti to vyslo,kazda korunka sa zide,nie? 😉

Vitaj Dadullka 😉
No my sme na lekara akosi nemali cas,ale teraz ked uz je tu s nami Miska,tak sme zbehli pre tlaciva a prave ich vypisujem.

Dnesny prvy den v skole dopadol fajn,len nam Miska nejak zachripla,tak dufam ze bude OK.Dala som jej sirupcek na imunitu + Mucoslolvan a idem asi na chvilu zapalit aromalampu s eukalypt. olejom.

Konecne som dnes mala s drahym dalsiu jazdu-uz sme jazdili cely cas po meste,nech to mam v oku a presli sme si 2x trasu od mojej robotky k Miskinej skole.Uz mi to ide lepsie,no este stale niekedy nervacim,sama sa este neodvazim,ale hadam casom...Na to,ze som na SVK nejazdila takmer vobec to nie je az take zle 😅

Dadullka:skus pohladat v Belfaste "Citizens Advice Bureau" -tam vam daju vsetky potrebne infosky a napr. tu v Antrime tam pracuje aj jedna Polka

etuska
16. sep 2008

ahojte žienky,
aky ste mali den?
Zuzka-dufam,ze ten chlapcek uz neterorizuje Natalku.Mne dnes Miska povedala,ze jej tiez nejaky chlapcek stale bural hrad 😒 Pani ucitelka povedala,ze mame viac trenovat obliekanie a vyzliekanie a umyvanie ruk 😒 -to prve-jasnacka,ale umyvanie????,-nasa Mimi bola stale zvyknuta,este z jasli a zo skolky si umyvat ruky,len mozno chudatko sa este nevie v triede orientovat.No dnes aspon spapala jogurt a keksiky-jablcko dame teraz 🙂

Maťka-bola si v pondelok na ten kurz?.lebo bratrancova zena bola a vraj robili vstupny test.
Jarka-vy tam uz v okoli nic nemate,ked si spominala,ze na anglictinu vas nevzali???

Ja som prave mala "English lesson" s jednou Slovenskou-taka mila zienka a veeelmi snaziva,tak to ma tesi.Poliaci sa neozvali a uz som rozhodnuta,ze aj ked zavolaju poviem,ze ich uz neberiem 😒 ,lebo oni chcu hodiny len cez vikendy

karolinka2
16. sep 2008

Ahojte baby,
Erika mala som ist vcera,ale bola som ohladom tej roboty,takze z kurzu uz nic lebo tak pani chce upratovanie na kazdy den.
Dnes sme boli zasa na stretnuti mamiciek s detmi,bolo dobre,mala sa vyhrala a po ceste mi uz v kociari zaspala a ked sme dosli domov,najedla sa a spinkala tri hodinky. 🙂

jarka28
16. sep 2008

Bry vecer zenusky...dneska som utahana zasa ako kon,drobec by len po vonku behal a ja samo musim s nim...Erika nas kurz sa nekona nakolko bolo velmi malo studentov a tak nam musia vratit peniazky ☹ najblizsi je od nas dost vzdialeny takze sme ostali samouci....Matka mala som letiet tento viken ale nakolko mavam tri jazdy tyzdenne tak mi to nevychadza financne ale poletim o mesiac neskor,lebo som si nasle cez ryanair letenky po 5 euro a akurat idem booknut,a ozaj a ked este plati to ze potrebujes co to z lekarne tak to dohodneme jo?ozaj ako bolo v robotke?vela toho bolo?ZSUZSU takze ty mas dalsi barak?budes bohata za chvilku 😉 😉 😉 ja som nasrata lebo som mala na kazdy den ponuky ale nemozem to zobrat nakolko je to cez den a mam najmensieho doma ☹ ZUZKA Natalke je uz lepsie?ja vzdy zavolam do skoly ze decka nejdu - len tak pre istotu,su radsej informovany o tom ked deti chybaju...a ten krpec este dobiedza do nej?joj baby idem ja booknut ten let packo zatim 🙂 🙂 🙂

karolinka2
16. sep 2008

Ahojte baby
Tak som uz dosla domov,dnes som pratala v kaviarni,bolo dost vela roboty,ale len nech je roboty 🙂 len riady som umyvala hodinu a pol,zajtra idem zase do kaviarni a vo stvrtok k nej domov.
Jarka dakujem ved si potom napiseme IP.
Dobru nocku vsetkym.

etuska
16. sep 2008

Tak fajn Matka ze mas robotku.Je to sice pri Karolinke urcite fuska-cely den sa venovat jej a potom este robotka,no my zeny sme sikovne,ze? 😉

Nam Miska akosi ochorela,trochu kasle,tak davam Mucosolvan,Skorocelovy sirup a este jeden na imunitu. Juj zase musim vypisovat nejake tlaciva a taaak sa mi nechce,ale nic sa neda robit.
Bru nocku vsetkym 😵 😵 😵

z.g.
17. sep 2008

ahojte, babule
nebola som tu, predvčerom nám neišiel internet, včera bol zase hróóóózne pomalý

natálku som nechala doma len v pondelok, už je v podstate zdravá, malo to úplne iný priebeh ako nachladnutia na slovensku, tam sa to vlieklo vždy dlho a aj mňa škrabe v hrdle
a malinká má tiež soplík, zle spala minulú noc, a dnes v noci zobudila aj natálku, skákali po posteliach, potom zobudili aj tatina, tak sme boli všetci v noci hore...

v pondelok som skúšala volať do školy, že natálka nepríde, ale ráno tam ešte neboli, tak som sa učiteľky pýtala na druhý deň, tak mi vravela, že mám volať, keď bude chorá

ten chalan-nepodarok jej včera nerobil zle, ale hovorila mi doma, že ju zase druhý chalan údajne kopol do brucha, tak neviem,
môj hlapák ma prehovoril, že nemám učiteľke nič hovoriť, že je to divné, aby jej furt niekto robil zle, tak uvidím dnes, čo bude, som zvedavá...

tak maťka super, že ti vyšla tá robotka

no ináč my máme novinky- muž dostal ponuky ísť robiť do írska a anglicka, tak uvidíme...mne sa moc nechce zase začínať odznova, ale keď chceme rýchlo zarobiť

malinká je už zlá, asi pjde dospávať... tak končím

zsuzsu
17. sep 2008

Ahojky.
Matka gratulujem k praci. 😵 😵 😵 😵
Erika mala je strašne zlata v uniforme. 😵 😵 😵 😵
Jarka, zasa domov? Ideš pre zasoby 😀
Zuzka u vas co nové? Snad nas nechcete opustiť. 😕
Daulka, kde si?
Babulky chcela som sa vas opytať. Včera moja mala /staršia/ doniesla papier aby som jej podpisala očkovanie proti rakovine krčka maternice. Tu už je to povinné očkovanie. Na SK to zatial neni. No ja som jej to podpisala, ved snad jej to pomože aby v buducnosti to nedostala. Aky mate nato názor? Dobre som urobila, nie?
Idem zatial dovarit sviečkovu. Pekny dnik.

dadullka
17. sep 2008

Cauky.Zuzka,urcite si u vas domka vsetci oblizovali prsty po svieckovej.nie?podla mna ,to ockovanie je dobra vec.plati sa tu za to?myslim,ze na Slovensku to vide na asi 12tisic. vdaka Etuska,skusim tu take cosi pohladat ,myslim tymcit.adv.bureau.Jarka,zatial pracujem len na part time,roznasanie letakov po Sev.Irsku,ale chcem si najst nieco lepsie,nejake upratovanie.musim si ist vybavit insur.numb.a potom kuknem v nejakych agenturach.kocky,je lepsie si tu hladat pracu cez agenturu al.nie?pozeram z okna,ze sa celkom vycasilo,skocim s malou na ihrisko.zatial papa

zsuzsu
17. sep 2008

Ahoj. No kde sa tulate???????????? 😕 😎 😀

Dadulka, maju to zdarma. Ja viem že u nas na SK je to dost drahé. Preto sa aj tešim. Len som chcela poznat názory.Takže papierovačky. Bože ako to ja nenavidim. s papiermi som robila v kancliku 15 rokov. Teraz rok som bez nich a ked musim nieco vyplnit tak nadavam,ale hlavne preto lebo nerozumiem a musim hladat cez slovnik. 😀 Ja neviem ako agentury, ale asi je lepšie hned sa zamestnat. Ja som bola tiež v agenture vypisali len aplikacku, a odvtedy nic. ani len nezavolali a to bola praca tu u nas v dedine. 😖 😠 co už.
Jaj sviečkovu ani nespominaj, mna tak boli žaludok. Vždy to zjem tak s chuti, a potom len nadavam 😀 a nenavidim sa. 😝 ale co už . ešte mame keby ste chceli dobehnut. ale knedle sme už zjedli. 😅
No tak krasny večer a dobru nočku prajem.

z.g.
18. sep 2008

-ahojte, tuším bude dnes pekný dník...

-zuzka, ziatiaľ ešte nemáme nič isté, to sa ešte uvidí...

-včera bol pokoj v škole so zlými chalaniskami, tak som rada, a dúfam, že o tak zostane

-nawal, petruskaberuska, ešte ste tu?

-dadullka, teba som ešte neprivítala, tak vitaj, a kde bývate? my sme pri portadowne

-erika, ako pokračuje malá v škole?

-maťka, kedy nastupuješ do tej robotky?

-mne už doma začína šibať, som hrozne nervózna, je toho dosť, furt bez oddychu, v noci zle spávame, hneď kričím po všetkých...
chjo, aspoň že začne ten kurz angliny, ale až na budúci týždeň

-a lekára ešte nemáme, iba manžel, my máme furt ne všetko čas 😝

karolinka2
18. sep 2008

Ahojte.
Tak mi sme akurat dosli z toho stretnutia deticiek,bolo fajn.
Rano som uz navarila kelovy privarok,Karolinka spinka a ja idem troska s nou si zdriemnut.
Zuzkag.to poznam ta nervozita je z toho ze cele dni sedime doma aj ja som mala s malou obdobie ze nechcel a v noci spinkat.Od utorka robim dnes idem treti den,narobim sa roboty je dost,nech to aj ostane,radsej robota ako ziadna.
No to je dobre ze ti chlapciska daju pokoj Natalke.
Zuzka to prejedanie je najhorsie,to tiez poznam,cely den nic nejest a potom sa najest a boli nas zaludok,a takto som si urcite privolala vredy,ja odkedy mam problemy s tym bokom tak som schudla 5 kil co jem same dietne jedla.
Erika IP>
Pekny dnik. 🙂

etuska
18. sep 2008

ahojte kocky,
nasa Miska je este trochu nachladena,no nechala som ju doma len vcera.Kasle len rano a vecer,ale po tych sirupoch sa mi zda,ze vykasliava hlieny.

Idem jej dat nejake druhe jedlo-masko so zemiakmi,polievku jedla este o jednej(my stale jeme tak na etapy) a pojdeme trochu na ihrisko a do parku,lebo uz aj svokre rastu rohy 😀 -prvykrat tu idem sama autom,tak mi drzte prsty 😅 😅 😅
pekny zvysok dna

PS pre Zuzku:Miske sa v skole paci,dnes sme dostali taky "file" kde su napisane pokyny a co kedy robia:story time,tidy up,....tak to mam s nou prejst a naucit ju anglicke vyrazy,takze mame "homework".

No a od oktobra budem ucit este cudzincov 1 hod. tyzdenne AJ,je to sice dobrovolnicka praca(rozumej ziadne prachy za to 😀 ),ale hadam to bude aj dobra skusenost pre mna a uvidim ako ich dokazem motivovat,aby tam chodili a pochopili,ze ucit sa AJ je dobre a nevyhnutne.

Tak ako ja sa teraz musim ucit soferovat,aj ked to vobec nie je moje hobby,ale jednoducho musim uz len kvoli Miske,aby som ju nemusela vlacit pesi.Uf,obdivujem vas vsetky tie,kt. mate soferovanie v malicku 🙂

nawal
18. sep 2008

caute, ja teraz nemam moc casu, vcera sme boli vecer na navsteve a den predtym sme my mali hosti. Uz len 12 dni a je po ramadane 😉

etuska
18. sep 2008

nawal-tak to mate teraz perne,ze?A jest mozete az vecer,ze?

nawal
18. sep 2008

nemozeme jest ani pit od vyhodu po zapad slnka 😀

etuska
18. sep 2008

takze ako je to tu v Sev.Irsku ked slnko takmer vobec nevidno??? 😀

karolinka2
19. sep 2008

Dobre ranko.
Mam choru Karolinku,do rana sme velmi nespala,tak jej tecie z nosa a hnisavo kasle. ☹
Dnes s nou pojdem k lekaroi lebo ak by som chcela kupit nejaky sirup od kaslu tak aj tak ma poslu za nim,neviem ci sa nakazila na tych stretnutiach,lebo tam deti kaslali z nosa im tiekli sople a matky im to ani neutru,ja nechapem preco vobec ide matka s chorym deckom medzi ostatne deti.Ale na druhej strane je mi luto prestat tam chodit,lebo mala je tam rada vyhra sa je medzi detmi a so mnou sa uz nudi,neviem co mam robit.poradte.dakujem.
Pekny dnik. 🙂

jarka28
19. sep 2008

Matka chod pekne k lekarovy ,a na tie stretnutia ja osobne by som chodila aj nadalej,malinkej sa aspon zvysi imunita,teraz vlastne prvy krat prichadza do kontaktu aj s niekym inim ako su ine deti atd,takze ja by som neprestavala tam chodit... 😉 malej podavaj multivitaminy a hlavne vitamin C a bude dobre...no co zienky mate nove?ja nestiham ani pisat...akurat robim palacinky,dneska si decka dovedu kamaratov tak nech maju co mlsat 🙂 zamracene je u nas zasa,to je hruza...Nawal a to aj vydrzite nejest a nepit ?a to aj deti alebo len dospelaci?

nawal
19. sep 2008

Caute, Jarka deti sa nepostia. Jasne da sa to vydrzat 😝
No na sev. irsko to vychadza na strasne dlhy den. Je to od vychodu vcera to bolo 5:20 do zapadu dnes to je 19:35.

nawal
19. sep 2008

Karolinka ja chodievam v utorky do "clubu" Iman sa tam vysanti a ja mam nachvilku od nej pokoj. Az v marci bude mat 3 roky a hned ju dam do playground aby sa tam vyhrala a ja oddychla

karolinka2
19. sep 2008

nawal klobuk dolu ked tak dlho vydrzis nejest nepit,mne moj drahy rozpraval jednu prihodu ked robil v talianskua mal tam kamosa co tiez prave mal ramadan a on vzdy chudak po tajme sa chodil najest aby ho nevidel btratranec nakolko robili spolu. 🙂
Aza tie playgroup sa kolko plati a na kolko hodin to je?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre