Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

dadullka
19. sep 2008

ahoj kocky.ako sa dnes mate?co ste dnes varili? Z.g. ako Ta mozem oslovovat?si zuzka?dakujem Ti za privitanie.my byvame v Belfaste.

Etuska,kde byvate?urcite by som aj ja privitala nejake hodiny anglictiny.

nawal
19. sep 2008

Ja mam pri dome novopostaveny "Sure Start" tam to je od 9-12 alebo od 13-16 a plati sa £2 denne. maju tam aj snack.
Inde je to zadara.

etuska
19. sep 2008

ahojte kocky,
my sme prave mali "mensi sok"-Miska sa omylom zamkla v izbe 😖 a my sme nemohli otvorit dvere-esteze zachovala pokoj a manzel tie dvere potom pomocou naradia otvoril 😨

Dadulka-IP 😉

Matka,ved sa skus opytat v tej skolke vedla vas,od kolkych rokov beru deticky a co sa plati,lebo je rozdiel "playgroup" a "nursery"-najma tie sukr. skolky su totiz dost drahe

nawal
19. sep 2008

etuska, si mi pripomenula Iman asi spred roka a pol. Tiez sa zamkla v spalni a bola som sama doma. Ani okno som nemala otvorene ze by som tam skocila. Tak som isla k susedke a ona pomocou kladiva mi rozbila dvere a odomkla som. Tak sme mali dlho dvere s dierou 😀 Potom sme zavolali na housing a oni nam dali nove dvere 😉

karolinka2
19. sep 2008

Ahojte tak sme dosli od doktorky az na vecer mali volny termin,popocuvala ju,pozrela jej uska,hrdlo a vravela ze je to v poriadku,ze je prechladena nema ani chripku ani anginu a vraj to moze byt aj od zubkov.predpisala jej kvapky do nosa a paracetamol.
Erika pytala som sa tu beru az od tych styroch podla toho kedy mas styri roky a to su tie co sa plati 50 p na den.
Idem ja upratovat.
Pekny vecer. 🙂

z.g.
19. sep 2008

ahojte,

dadulka, volám sa zuzka

takže pre menšie deti skôr playgroup ako nursery- tam berú od 4 rokov? mám z toho zmätok, lebo som to predtým nesledovala, ako ste tu o tom písali

natálke zase robil zle ten druhý chalan, tak som to hneď povedala učiteľke a na druhý deň sa jej musel ospravedlniť a večer povedala, že che ísť zajtra do školy
a dnes sa hrala s škole s jedným dievčatkom, tak robíme nejaké pokroky

etuska
19. sep 2008

Nasa Miska chodi zatial do skoly rada,dostali sme nejake papiere-nieco ako ucebny plan,co sa budu ucit,ze budu pracovat napr. s prir. materialmi-listy,plody...dnes som bola v kniznici pozicat nejake detske knihy-maju tu take krasne uzasne obrazkove knihy pre deti,tak si budeme po veceroch citat.

Zuzka-tu napr. je "nursery school" kde maju deti od 2mes.-11rokov(rozumej-decka od 4(5)tich rokov tam chodia len poobede nieco ako u nas druzina.Mrknem ti neskor jednu stranku a tam si mozes objednat brozurku o nurseries/playgroups vo vasej oblasti.

My ideme zajtra na vylet,tak idem hladat infosky 😉

jarka28
20. sep 2008

Ahojte zienky...aky ste mali den?bolo krasne tak som sa nevedela doprat...muzika som vysachovala s detmi do parku a ja sama doma si lapela..zobral vsetky tri 😀 😀 no co treba oddychovat...dneska som mala zasa jazdu,v tej najvacsej spicke,akurat vsetci do obchodov vyrazali,ale super mi to ide,bojim sa viac teorie ako praktickej casti...no uvidime....letim domov az o mesiac ,ZSUZSU aj pre zasoby 😀 😀 ale hlavne krpcovy co to potrebujem dokupit co tu nemaju,a oddychnut si trosku...tie deti moje zacinaju byt tipicky IRISHI zli jak certi...takze relaxovat budem od chvile co sadnem na bus do Dublinu... 🙂 🙂 neviete o nejakej prekladatelke v belfaste alebo okoli?idem ja do sprsky...pekny vecer... 🙂 🙂 🙂

karolinka2
21. sep 2008

Ahojte zienky.
Dnes vyzera opat pekny dnik. 🙂 Malej je uz lepsie,ale ja som nebola taka chora hadam desat rokov,bezne prechladnutie to ano sem tam,ale ako ma boli hrdlo a priedusky,ze nemozem ani prelikat.do rana som oka nezazmurila. ☹
Jarka tak to ti zavidim,ze letis na svk naozaj si oddychnes,ved relax pri tolkych detoch sa zide,ked pises ze su ako ceriti. 😀
Dnes vari drahy a taktiez je s malou vonku,a ja budem relaxovat.
Peknu nedelu.

z.g.
21. sep 2008

aj môj "starký" je vonku s malikou, uspáva ju
júj, maťka, tak to nie je ńič moc, keď si tak chorá, ale teraz je toho plno všeade, tak sa lieč!
malinká ešte soplí, a ja tiež trochu

jarka, závidím cestu na slovensko, mňa tu už triafa občas, a to sme tu mesiac

neviete poradiť nejaké umelé mlieko pre malú? nejaké chutné? doma som jej skúšala dávat nutrilon, ale ten jej vôbec nechutil,
chcela by som jej dávať niečo, keď budeme cestovať a aj sa chystáme niekam na dovču
-po 5 rokoch k moru, sú tu fakt výhodné "last minute", snáď ich v škole netrafí
díky

nawal
21. sep 2008

Ahojte, Z.G. ja davam detom Cow & gate.
baby ez co lietate na sk? pocula som ze skyeurope uz rusi lety. 😠

karolinka2
21. sep 2008

Zuzkag.ja som najprv davala malej SMA a potom HIPP3,ale uz som presla na kravske.a kvoli tomu hipp ze je ho dostat kupit aj nasvk aby som nemusela odtial vlacit vzdy mlieka.
Nawal ano od novembra su zrusene lety,pre nas to bol super spoj dublin kosice,no a teraz neviem bud ryan air dublin bratislava a potom skyeurope bratislava kosice,alebo belfast londyn a londyn kosice.uvidime,len s prestupom ja s malou sama nepojdem.

karolinka2
21. sep 2008

Erika pekne fotky,aj my mame fotky z toho dela v Londonderry.

etuska
21. sep 2008

Dik Matka,
Idem pridat nejake linky + foto 😉
Dufam,ze ti je uz aspon trosku lepsie 😔

etuska
21. sep 2008

http://www.discovernorthernireland.com/product....
http://www.discovernorthernireland.com/product....
http://www.discovernorthernireland.com/product....
http://www.discovernorthernireland.com/product....

Takze vcera sme si stihli pozriet tieto miesta.Najviac casu sme stravili asi v Londonderry (Derry),ale asi najuzasnejsie miesto bolo Mussenden Temple a uzasna plaz pod nim,tusi je to Castlerock.Fakt krasa 🙂 Tam by som vedela sediet a pisat knihy 😀

jarka28
21. sep 2008

CAVEC ZIENKY...ERIKA TY KAM CHODIS NA TIE TIPI NA VYLETY?JA SOM TU DVA ROKY A NIC Z TOHO SOM ESTE NEVIDELA ☹ MATKA UZDRAV SA CO NAJSKOR ...JE HRUZA BYT CHORY...MOJA MALA AKURAT PISTI ZE JU BOLI USKO A HRDLO,TAK BUDE VESELO V NOCI URCITE ☹ ZUZKA NO ODDYCH JE VERU TREBA SA TESIM AKO NA VIANOCE KED SOM BOLA MALA...OZAJ JA DAVAM MALINKEMU APTAMIL LEBO INE MU NESADLI A BOLELO HO BRUSKO,ON JE TAKY CITLIVY,ALE APTAMIL JE SUPER...MALINKA VYPIJE VELA MLIECKA ZA DEN?VSIMLA SI SI AJ TIE MALINKE BALENIA UZ HOTOVO V TETRA PAK OBALOCH TAKE 250ML?TIE SU FAJN NA CESTOVANIE...TERAZ AKE PIJE MLIECKO?NAWAL JE KED TAK RYANAIR,AJ TERAZ S NIM LETIM...ZSUZSU KDEZE SI?UZ MAS TETOVACKU? 🙂

etuska
21. sep 2008

Jarka-vygoooglila som stranku: www.discovernorthernireland.com a tam uz sa preklikas na mape-ozaj super stranka. A ja mam okrem angliny vystudovanu aj geografiu,tak je to taka moja profesionalna deformacia,ci sko uchylka 😀 😀

A stale mam v piatok za ulohu spravit plan na vikend,co je aj celkom fajn,bo naplanujem to co ma zaujima a to co zvladneme s Miskou

etuska
21. sep 2008

na tych strankach najdes dost infosiek,no kazdemu sa paci cosi ine.Co by ste napr. odporucali mrknut si v Belfaste?Chceme pozriet to muzeum Titanicu,vraj je tam aj nejaky Castle a este ZOO,no a tie "murals"(malby na stenach).Este je nieco co sa vam tam pacilo??????? 😕

Uvitam nejaky tip 🙂 dik

karolinka2
22. sep 2008

Dobre ranko.
Jarka dakujem dufam,ze sa rychlo uzdravim,len mi je strasne na prd,mala uz lepsie,ale draheho to tiez chytilo,juuj a dnes upratovat keby aspon to hrdlo tak nebolelo aj kasel mam taky bolaci,no co uz.
Aj tvojej malej prajem skore uzdravenie.
Ano ryanair ma teraz najlacnejsie letenky,co som pozerala skyeurope este kosice tak maju nehorazne drahe ceny.
Erika tebe davat zbytocne tipy na vylety,ty si tak sikovna,ze si to vsetko ponachadzas a este das tipy ty nam. 🙂 A co sa tyka zoo v belfaste tak tam mate co robit kym ju pochodite. 😉
Pekny den.

z.g.
22. sep 2008

ERIKA, PRI BELFASTE Sú VRAJ KRÁSNE ZÁHRADY- SPÝTAM SA ZNÁMYCH, KDE PRESNE
MY SME BOLI LEN V ODYSSEA ARENE NA TEJ EXPOZÍCII W5- NIČ MOC, ALE TIE DINOSAURY STOJA ZATO,
A AK BY ŤA ZAUJÍMALI PAMIATKY, TAK MYSLíM NIEKDE NA OKRAJI JE QUEEN´S UNIVERSITY- MNE SA PÁČI NA OBRAZKOCH
SÚ EŠTE V BELFASTE NEJAKÉ HISTORICKÉ BUDOVY- MALA SOM POŽIČANÚ TAKÚ KNIŽKU O ÍRSKU A SEVERNOM ÍRSKU
/juj, to sa mi tu zvrhlo, musím vypnúť capslock/
pozerala som na tie dokazy od teba, ten mussenden temple je krásny, kde je to vlastne?

jarka, malinkú ešte kojím, ale má to skôr ako "ukľudňovačku", lebo mliečka už nie je moc, takže v noci jej dávam kravské mlieko,
/aj keď teraz hodne propagujú, že do 3 rokov by sa nemalo dávať KRAVSKé MLIEKO, hlavne, ak v rodine nejaká alergia, a to u nás je,,, ale zas v tom sušenom mieku je zas kopec chémie, tak si vyber/
práve na tú dovolenku a na cesty by som jej chcela zobrať radšej sušené mliečko, aby sa napokazilo normálne
ešte som nepozerala, aké tu majú mliečka, tie malé balenia sa mi zdajú praktické, mrknem na to, a dobré aj na odskúšanie
a kupuje sa mliečko v lekárni alebo aj v supermarketoch?
tak teraz neviem, ktorým začať, chutnali ste tie mliečka? sú teda chutné? viem, že je to indivindi...
diky moc...
/doma jej chutilo hami, ale to tu asi nemJú/

už nepíšem, lebo vždy toho popíšem...

z.g.
22. sep 2008

ešte som chcela- v sobotu sme boli na nákupoch v banbrigi v tom nák. centre the outlet, mali ešte výpredaje, tak sme tam dobre nakúpili... 😀 😀 😀 😀 😀

z.g.
22. sep 2008

už som to pozrela, kde je ten mussenden temple

karolinka2
22. sep 2008

Zuzkag.podla mna tie susene mlieka su vsetko rovnake.ako som uz pisala mi sme zacali SMA a potom sme presli na hipp mlieko a z kazdeho druhu vidim ze maju aj tie male mliecka,ja som to nakupovla v tescu,ale mlieko tu kupis v kazdom obchode a v kazdej lekarni,uz je len na tebe ake mliecko budes kupovat.
Ja som uz tiez na to myslela,ked na rok pojdeme na dovolenku co a ako,ale mi ideme autom takze si kupime tu autochladnicku takze budem brat kravske mlieko,no ale keby som mala ist lietadlom tak urcite by som kupovala tie male hippka mliecka.

jarka28
22. sep 2008

Zienky neviete kde okrem jobcentra hladat robotku?

etuska
22. sep 2008

Jarka:www.nijobs.com 😉

etuska
22. sep 2008

Zuzka -dik za tipy 😉
Matka-prajem skore uzdravenie,lebo je to na potvoru ked je clovek chory,nie? ☹
Zuzi-Mussenden Temple je ozaj krasne miesto-je v podstate na pobrezi.
No bezim ja žienky pre Misku,akurat som stihla pozehlit a uz musime pre nu,ale vonku je pekne,tak pojdeme hadam aspon na ihrisko.Pekny den vsetkym 😵

karolinka2
22. sep 2008

Erika dakujem.
Jarka a ta co chcela oparovat to dieta co si spominala za tych 400 lybier uz nic?
Zuzkag.este som sa chcela opytat mas dcerku taku staru ako ja na noc jej davas ciste mliecko alebo jej robis krupicu,lebo ja som skusala davat ciste mlieko a bola v noci hladna tak jej davat troska krupice do mlieka.

jarka28
22. sep 2008

Matka ta holka zacala robit poobedne ked jej muz je uz doma z prace a tak on strazi malinku,lebo sa jej potom neoplatilo ani robit ked by musela za to platit..hladam si robotku ja teraz a muzik zostane doma..a casom pojde len na part time...ale ako n potvoru nikde nic,zajtra vybehnem do mesta lebo velakrat maju aj na obchode ze prijmaju..tak uvidime... 😉

karolinka2
22. sep 2008

Jarka a co manzel je bez roboty ci si chce oddychnut a teraz chces ist ty robit?

jarka28
22. sep 2008

Matka muzik stale robi..taha tri dni v tyzdni 12tky niekedy aj viac,ale cim dalej viac ho boli chrbtica,v piatok ide na scan tak sme zvedavi ze co bude...a ja sa hrabem robit lebo mi doma vysiva...uz 8 rokov som doma ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre