Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
22. sep 2008

Jarka tak to drzime muzikovi palce,aj moj bol na magneticku rezonaciu s kolenom co uz nemoze vydrzat rok ho boli koleno,ale ortoped mu vravel ze urcite to bude operacia.

etuska
22. sep 2008

Dnes vyhorela firma,v ktorej pracuje manzel ☹ rano maju prist,tak budu vediet co dalej 😖
Idem ja dnes na jedno stretnutie dobrovolnikov i ked sa mi teraz vobec nechce 😒

zsuzsu
22. sep 2008

Ahoooooj,
Tak som sa sem konečne dostala. dnes som mala volny dnik, ale zato som pracovala aj v sobotu. Rano som vas prečitala, ale bola som taka leniva, že ani pisat sa mi nechcelo. 😀 ani teraz na tom nie som najlepšie ale som sa premohla a tak vam pišem.
Tak Jarka, tetovačku ešte nemam ☹ a to z jediného dovodu. To pierko co ja chcem som nikde nemohla zohnat /obrazok/. Co chalan ma, mne sa nelubi. a co sa mi lubi, tak to je na dlho a na viac krat lebo tam by musel robit niaké tiene či čo. No a nakoniec mi aj nakreslil, aj by sa mi to lubilo, ale jemu nie. Tak teraz mam vyše 1500 obrazkov, a možem si vyberať. Inak som s nim bola v sobotu. AJ kamaratov tetoval tak som to sledovala, a ani jeden neplakal a ani nerobili sichty že by ich to bolelo.ale oni si davali robit na ruku a chalan povedal, že tam kde ja chcem nad prsom tak tam je koža citlivejšia a aj ked mi to slubil že nebude moc boliet, budem to citit. 😨 Ale som sa rozhodla, a ja to chcem. a ja nemožem vyberat vela lebo potom sa nerozhodnem. Ja sa musim zalubit do tej fotky hned, a dalej už nehladat. Bože to pierko je tak krasne, ale na to že je to malé je to tak skoro na dve hodky. A potom ešte raz.tak neviem.ale urcite dam vediet.
Inak v nedelu sme boli v Portrushi, sme sa vyblaznili ako malé deti na tych hracich automatoch na 2p. aspon bola sranda. No a v piatok sme boli v Ballymene si hrat bouling /neviem ako sa to piše/.Takže asi tak. Teraz ma boli žaludok asi som sa znova prežrala 😀 čo už. tak mi treba.
Jarka s tou pracou Ti držim palce. Aj ja by som brala niečo na poobedie. A aj na stalo. Aj hladam stale, ale neviem, ako by som dopadla s tax creditom. Kamoške ako začala pracovať aj jej zvyšili a malému platili školku niakych 80 percent. Tak to sa oplati. ale ona ,ma 4 deti. Bohvie či by zasa mne neznižili. Tak neviem ako to funguje.
Matka a Tebe sa lubi v praci? A dufam že skoro budeš o.k.
Zuzka, Ty ešte malu kojiš? No klobuk dolu. 😵 A kam bude ta dovolenka? Pochval sa, nech zavidime. 😅 /v dobrom/
Erika naozaj Ty kam chodiš na tie napady? Ano Belfaste je ZOO. Na zvierata by som povedala že nič moc, mne sa lubili najviac tulene. Dokazala by som na nich kukat hodiny. No ale vyhlad a to celé je krasne.
Inak kamoška bola teraz v ZOO v Dubline no a nevie si to vynachvalit. Ale povedala že to je dost drahé.len vstupné pre family 50 eur, no a jedlo mekaci tiež dobre predražené. Ale aj ja by som ta išla kuknuť. No niekedy.
Bože ako som sa rozpisala, zasa mate co čitať.
Tak sa majte krasne zatial. Ešte pridem.Papapa

etuska
22. sep 2008

ja si prave zistujem na nete tie tax credits lebo v tej skolke,kde by som mala pracovat je to desne!Dala som si podmienku,ze mi vezmu Misku,no ked som si preratala vydavky(oni chcu aby som za to,ze je tam platila) a ked som dobre pochopila,tak mi vychadza,ze po odratani sumy kt. by som platila za Misku mi ostanu necele 2 libry za 4,5 hodiny roboty!!!!! 😠 Manazerka mi sice hovorila,ze mi to vratia na creditoch,ale neviem sa dopatrat kolko a zadarmo robit teda nebudem,tak som z toho dnes napalena 😠

Idem ja hladat na nete nejake infosky

karolinka2
23. sep 2008

Dobre ranko.
Zuzka robotka dobra,som spokojna,len nech je a hlavne na vecer,kedze Karolinku cez den nemam kde dat,ved kazda koruna dobra a hlavne niekde idem.
Erika to mi je luto,ze ta manzelova firma vyhorela,hadam nepride o pracu,drzime palce aby vsetko dobre dopadlo a daj vediet co a ako.
A co sa tyka tej skolky,ja viem,pokial robis na part time tak mas este vyssi tax credit ako napriklad ja ktora som tu vobec nerobila,ta pani u ktorej pracujem mi chcela dat zmluvu na part time aj som sa potesila ale nejako od toho odstupila.
Pekny dnik. 🙂

etuska
23. sep 2008

bre ranko zienky,
tak manzel nesiel do nocnej,ale az dnes na dennu.Som zvedava co im povedia,dufam,ze nebudu prepustat,lebo hoci to nie je idealna robota,ale aspon staly prijem.
Skocim teraz asi do Citizen´s advice bureau opytat sa na tie tax,lebo mam v tom riadny zmatok.
pekny den vsetkym 😵

jarka28
23. sep 2008

Erika potom daj vediet prosim ta ako to vlastne je a podla coho prideluju a ako sa to rata lebo je tomu tiez nerozumiem poriadne...

karolinka2
24. sep 2008

Dobre ranko.
Halooo kde ste vsetky 🙂
My sme cela rodinka chora,no hruza ako dlho ta nadcha trva,dnes nejdem upratovat az zajtra tak konecne pojdem zehlit,lebo uz mam taku kopu,ze mi to leti. 😀
Erika dufam,ze s manzelikom je vsetko o.k.,ze pracuje aj nadalej.
Pekny den.

etuska
24. sep 2008

bre ranko,
Jarka-vcera tam bolo strasne vela ludi,tak ideme teraz.
Matka-dik za opytanie,manzelovi presunuli vyrobu do ineho mesta a zmenili im prac. cas,ale zatial nikoho prepustat nebudu.
Idem sa konecne najest a trochu posoferovat,lebo uz som asi tyzden nebola.
Prajem skore uzdravenie.Pekny den 😵

karolinka2
24. sep 2008

Erika to je super,ze neprepustali ludi,a kde bude robit,predpokladam,ze denne ked doteraz robil nocne.ale zaklad ze ma pracu. 🙂

z.g.
24. sep 2008

etuska, tak aspoň že to tak dopadlo, ako ďaleko bude muž chodiť do práce? no, máte to neveselé, ale určite sa to v dobré zase obráti
no, viac písať nemôžem, potom poobede, malinká žiarli na počítač 😀

etuska
24. sep 2008

No,cestuju tam cca 1,5 hodiny ,ale firemnym busom.Dnes sme opat boli v tom Citizens Advice Bureau,no dali nam akurat jedno tel. cislo,kde by nam mali vyratat kolko nam vratia,no ked sme sa o tom s muzom bavili,tak zvazujem,ze do tej skolky nenastupim,pretoze to by som robila: 9:15-11:45,rychle pre Misku o 12:00 do skoly,naobedovat sa a od 1:30 - 6:00 v skolke,tak to je o zivot,najma ked za Misku zaplatim v skolke viac ako sama zarobim 😠 a ktovie kolko mi vratia 😒
Myslim,ze tie 3 hodinky v skole jej bohate stacia na zlepsenie anglictiny a potom sa mozem venovat len jej,prip. mozem niekoho doucovat anglictinu a pod.Peniazky potrebujeme,ale zase toto sa ozaj financne neoplati a ustvala by som sa.

Zajtra ideme k GP-kovi,uz sme dali registration forms ,tak mame prist len na pokec.
Cca 1,5 hodinky som dnes s muzikom jazdila po meste,tie najcastejsie trasy,aby som mala viac odvahy ked budem musiet ist sama.Takze zajtra pojdem odviest Misku do skoly aj zo skoly,strasne ma boli hlava ako sa sustredim a este nosim na soferovanie okuliare do dialky,tak to je pre mna vacsia fuska ako by som malovala dom 😀

Prajem pekny dnicek 😉

zsuzsu
24. sep 2008

Ahoj.
Erika, podla mna dostaneš dost, aby si nerobila zadarmo. Inak by sa to neoplatilo ani irkam. a dost ich tu pravuje aj na PT, tak niaku vyhodu mat musia. Ale aj ja by som bola zvedava, ako to oni vyratavaju. To ma brzdi aby som nastupila do normalnej prace. 😀 Lebo tiež nechcem byt minusova.
Matka skoré uzdravenieeeeeeee.

zsuzsu
24. sep 2008

A Erika, neboj zvykneš si na to. Ja som akurat včera kukala - už tu mam najazdené 10 000 mil.

etuska
24. sep 2008

Zuzi-ked ja tak budem mat vlaste 2 part-time jobs.Ja sa prace nebojim,ale mam pocit,ze Miska nemoze byt od 9-18:00 pearticky bezomna 😒 ,je to tu vsetko pre nu nove a kedy mala 10,tak nepoviem,ale ja sa jej chcem tiez venovat,tak preto zvazujem....a muz mi hovori,nech tu druhu pracu neberiem,lebo aj pridavky budu potom nizsie....no uvidime

nawal
24. sep 2008

caute zienky, ako sa mate? ja som si spravila radost a kupila Lili novy kocik 😀 😀 😀 😵
Inak nemame nic nove 😉

zsuzsu
24. sep 2008

NAwal, a kto ma s kočika vačšiu radosť? 😀 😀 😀 😀
Erika, ano, mala Ta ešte potrebuje. Netreba to prehanat. Všetko ma svoj čas. 😉

karolinka2
24. sep 2008

Ahojte.
Ja som dnes doma,tak si idem pozriet ordinaciu.
Erika urcite ti doplatia ten tax credit a vraj ked tam zavolas tak ti presne vypocitaju podla toho kolko zarobis kolko ti budu doplacat.a to som nevedela,ked mas dve prace,tak ti znizia pridavky?
Zuzka dakujem,stale si obzerat to tvoje foto a vyzeras velmi dobre,z coho usudzujem ,ze praca zabava a priatelia ti velmi prospievaju,co je super. 🙂
Pekny vecer.

zsuzsu
24. sep 2008

Matka ešte si ma nevidela na živo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
A našu rodinu. Výdy hovorim že sme hippopotamus family 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zsuzsu
24. sep 2008

chcel som že vždy....

etuska
24. sep 2008

Matka-ponukli mi 2 part-time joby,ale este stale cakam na "police check" takze som doma a zdokonalujem sa v soferovani 😀

Zajtra ideme k tomu GP-kovi a potom zavolam na tie Tax credits.
Bru nocku vsetkym 😵

etuska
24. sep 2008

Baby,mozno blba otazka,ale ako je to so zdravotnym poistenim,lebo nam povedali v manzelovej zdrav. poistovni,ze akonahle sa zamestna v cudzine,tak ma vratit na SVK karticku poistenca.Detom vraj ostava,aby mohli byt na SVK bezplatne osetrene-
Ako je to s nami ked este nepracujeme?Pokial viem,tak sme prihlasene na SVK a tam si potom zdrav. poistku doplatime.

Nie je nelegalne byt poisteny na SVK aj tu????-lebo nieco take som o tom pocula 😕

etuska
25. sep 2008

http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits...

Zienky,toto som nasla na nete-je tam aj kalkulacka(orientacna) a plati ked zacnete pracovat kolko si mozete narokovat vratit za starostlivost o deti(ak ich date napr. do skolky za ktoru platite).Myslim ze podmienkou je ,ze obaja rodicia musia pracovat viac ako 16hod. tyzdenne.
No neviem,ci vam to pomoze,lebo ja som z toho aj tak jelen-berie sa tam totiz obdobie minuleho roka,kedy sme my vlastne este v UK nepracovali a vychadza mi slusna suma,lenze sa bojim,ze ked odrataju potom napr. mesiace za tento rok(manzel pracuje od jula),tak budeme musiet nejake peniaze vracat spat.
No ja neviem ako sa teda s tou druhou robotkou rozhodnut 😖

karolinka2
25. sep 2008

Dobre ranko.
Erika nemyslim s tou zdravotnou poistovnou,ty ked si platis na svk poistenie tak ti karticka ostava,ako nahle sa odhlasis zo zdravotnej poistovni tak vgtedy vracias karticku,aj my sme tak robili.
A na tvojom mieste by som si priamo zavolala na tax credit a porozpravala sa tam ti poradia najlepsie co sa tyka roboty a penazi.
Pekny dnik. 🙂

etuska
25. sep 2008

ahojte zienky,-dik za infosky.My sme sa rozhodli bez ohladu na financie,ze tu druhu robotu nevezmem,viacmenej kvoli Miske,lebo by to bolo na nu vela byt od 9-18:00 bez nas,lebo akurat sa naobedujeme a potom opat do tej skolky,kde by bola opat len s cudzimi detmi a do mojej triedy by ju urcite nedali.
Mozno ked sa otuka v anglictine,tak neskor sa to bude dat,ale niektore veci netreba unahlit.
Keby sme boli bezdetni,tak uvazujem inac,ale poznam svoje dieta a myslim,ze toto je pre nu lepsie.

Prave sme prisli od GP-ka.Boli sme sa zaregistrovat,akurat mi povedal,ze mam trochu zvysene proteiny,ale inac OK.
A baby vedeli ste ,ze antikoncepcia je tu zadarmo? 😕 Len mu mam priniest krabicku a letacik a predpise mi

karolinka2
25. sep 2008

Erika to uz musis vediet ty co a ako,ale urcite v prvom rade je dieta.
Baby pozerali sme letenky a na 13.decembra je letenka za 0.00euro a 10 euro poplatok ale naspat by sa trebalo vratit az nejakeho 18 januara vtedy by to bolo velmi lacne ryanair spolocnost.hoci sa nechystame domov tak stale sledujem ceny ci si to mama nahodou nerozmysli a nepride. 🙂 ale zatial velmi nechce vravela,ze ked najskor tak niekedy vo februari,teraz nam poslali balik tak dufam,ze dojde.
Karolinka spinka a ja idem robit strukovy privarok a klobasky.
Dnes mi ma doniest ta pani zehlenie tak som zvedava kolko toho bude. 🙂

zsuzsu
25. sep 2008

Ahoj.
Erika, ano ked nebudeš doma platit tak musite vratit karticky a ešte chcu čestne prehlasenie /ale to zaleži od poistovni/. To to maš zadarmo, tak že to je jedno, a my sme si vybavili cez net aj tie karticky co su do zahranicia a vramci EU to plati. A keby si išla na dlhšie na SK tak sa možeš prihlasit v poistovni od-do, a to im zaplatiš. asi tak.
A ano antikoncepcia je to zadarmo. Ja som už nad tym rozmyšlala, ja som to sice ešte nikdy nebrala, ale ako sa poznam, určite by som to zabudla brat. 😀

etuska
25. sep 2008

Zsuzu-no ja mam doma take Sidlo,ze kazde rano mam pre istotu na mobile pripomienku,aby som na tu tabletku nezabudla 😀

zsuzsu
25. sep 2008

Ahoj. No musim sa vam pochvalit, dufam, že nie predčasne 😀
Teraz mi volali z Cookstownu maso kombinatu, že v pondelok tam možem naszupit. Mala by som strkat maso do stroja, co to pomelie a spravi vam tie oblubené irske parky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale co mu sa najviac tešim je to, že to je poobedna praca od pol5-tej do 12,00, co znamena, že si možem nechat aj baraky. aspon kym budem vladať 😀 😝 jaj, a sice je to praca do decembra vlastne sezonna, ale aj tak. aspon to vyskušam, zistim kolko mi zoberi z tax creditu atd. a ked to nevijde nemusim znova zhanat baraky na upratovanie. takže asi tak. zajtra idem na pohovor. Inak som bola prijemne prekvapena, irske čislo mi volalo a ked som zdvihla, tak baba po slovensky na mna 😀 aspon som si jazyk nezlomila 😀
Idem pre svojich chlapov , zatial papapapa

zsuzsu
25. sep 2008

Erika, a mne ked ta praca vyjde tak ja už antikoncepciu nebudem potrebovat. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre