Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
5. okt 2008

Zsuzsu-no boli sme akurat v piatok v Ballymene na mensie nakupy ,inac nic.V sobotu sme chceli ist do Belfastu,lebo sme este poriadne neboli,no bolo hnusne pocasie,tak sme ostali doma-No a dnes sa nam uz neoplatilo,manzel zacina robotku v nedelu poobede.

Hmm,ved to s tymi robotkami je to tak-oni nas chcu na lacnu pracovnu silu 😒 aj manzel ma kolegov samych Slovakov a Poliakov,tak uz doma speakujeme "English" aby nezabudol 😒 .

A aj Miska sa pekne chyta.Zatial vie len cca 20-30 slovicok,no uci sa ich velmi rychlo a veeelmi sa snazi,lebo ona je taky ukecany tvor,tak ju asi stve,ak jej irske deti nerozumeju.

A citame si dookola tie iste knihy(ved deti to miluju) a niektore casti uz vie naspamat.

Idem si ja napisat "lesson plan"- v utorok mam hodinu s mojimi krajanmi + su tam nejaky Poliaci,Cesi....-to len aby som nevysla z cviku 😉
Prejem Vam pekny tyzden 😵

karolinka2
6. okt 2008

Dobre ranko vsetkym.
Zuzka mala je stale nejaka zasoplena,ved je to uz tri tyzdne,ja uz neviem od mala vobec nebola chora,a teraz minuly tyzden vybrala antibiotika,sirup od kaslu,stale ju odsavam a vzdy tie sople ma,baby poradte lebo ja uz neviem co si mam mysliet,moze to mat od ocnych zubkov ze jej idu,alebo co.
A mozem s nou ist vonku lebo minuly tyzdne sme neboli,nakolko mala teploty.
V sobotu som bola upratovat,tento tyzden neviem este co a ako ma sa mi ozvat.
Erika to chodis uz na tie hodiny anglictiny co si spominala niekde do civic centra?Tak svokra vam uz odchadza,aspon vam troska pomohla s malou.
Pekny den. 🙂

etuska
6. okt 2008

bre ranko
Hmm,Matka,tak neviem ci ti poradim.Ja davam Miske sirup na imunitu a drzi sa,ale je pravda,ze ona je uz velka kocka.Mozno je to ozaj z tych zubkov-neviem 😒

Ano,hodiny mame v Civic Centre-su 2 skupiny -zaciatocnici a pokrocili. Ja som si vzala tu druhu skupinu, zajtra mame prvu hodinu,nakolko minuly tyzden bolo len informacne stretnutie,tak uvidime kolko ludi pride.

Pekny dnicek vsetkym 😵

nawal
6. okt 2008

caute, pred chvilou som sem napisala a nie je to tu.
Zsuzsu my sme v B'mene.
Vsak so zabudla co som predtym popisala 😀

etuska
6. okt 2008

Nawal-je v B´mene aj "realny" Argos,ci len ten malicky kde sa da objednat z katalogu????Lebo niektore veci by som rada videla "nazivo" nielen na obrazku. Viem,ze ked sme sli do Newry,tak cestou bol niekde Argos,ale uz si nepamatam kde 😅

nawal
6. okt 2008

Jaaaaj uz viem co so vtedy napisala 😀 😀 😀
zsuzsu ty robis v parkarni? nas kamarat tam robi na poobednej smene supervisora, vola sa Milan.

nawal
6. okt 2008

Etuska tu je taky ze par veciciek maju vytiahnutych ako fotaky, telky.. a ostatne cez katalog. Teda skoro vsetko cez katalog. Co ja poznam argos tak vsade je to takto.
Zase vyhoda je ze ked kupis a nelubi sa ti to tak to mozes vratit bez otazok.

zsuzsu
6. okt 2008

Ahoj.
Tak som došla domov, aby som mohla vyžehliť 😀 😀
No a prezlečem sa a idem do banky, otvorit učet. Snad to zvladnem s mojim english 😀 😀 😀 😀
Nawal ja šulam parky v Cookstawne 😀 😀 😀 😀 neviem preco sa to tak vola, ked naozaj tocime do slaninky syr alebo tie mini parky 😀 Tak aj ja som na poobednej, zatial toho Milana nepoznam, ale nech sa mi pride ukazať 😀 lahko ma najde, lebo moje deti povedali, ked ma videli na obrazku oblečenu do mojej "uniformy" že ja sama vyzeram ako dobre naplneny parok 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak keby ma hladal, stači ak hlada parok 😀
jaj babiky, tak sa mi nechce /ale sa aj tešim/ ja viem že nie som normalna 😀
Tak pekny dnik.

etuska
6. okt 2008

ahojte kocky,
ja som prave prisla zo stretnutia jednej dobrovolnickej organizacie,kt. sa snazi robit osvetu v ramci toho,ze rasizmus je zly a pod.,pomahat cudzincom sa zaclenit do spolocnosti....

Chcem sa opytat,mali ste niekedy zlu skusenost s tym,ze ste cudzinky????Mozete mi napisat aj IP-robim len taky maly prieskum a predsa tu zijete dlhsie ako ja.

etuska
7. okt 2008

ahojte,ako sa mate?Ja bezim na "English lwsson"tak drzte palce nech to dobre dopadne 😉

kivec
7. okt 2008

Ahoj Erika, tak ako bolo na English lesson?

etuska
7. okt 2008

ahoooj Evi,fajn.Dopadlo to super 😉
No ked ta tu uz mame ,tak sa ta opytam to iste:
Chcem sa opytat,mali ste niekedy zlu skusenost s tym,ze ste cudzinky????Mozete mi napisat aj IP-robim len taky maly prieskum a predsa tu zijete dlhsie ako ja.

karolinka2
8. okt 2008

Dobre rano.
Krivec vitaj. 🙂
Erika ja som to zazila pri porode v nemocnici,ako sa niektore sestricky ku mne spravali,az nakoniec som s placom pytala draheho aby ma zobral domov.ale co v cudzine budeme vzdy cudzincami,nevravim,ze pree vsetkym,ale par ludi sa najde,ktory ta hlavia ignoruju nepozdravom.
Inac mi vsetko po starom.
Pekny den vsetkym.

jarka28
9. okt 2008

Cavicek zienky...ani nepamatam kedy som pisala naposledy..neni casu vobec,deti boli prechladnute,ale uz je dobre....Erika ja som doposial nemala problem s tim ze sme cudzinci....takze neviem napisat,ani nikto s mojich znamych tu....Matka ako je malinkej?uz je lepsie dufam.....Zsuzsu ty ako?este vladzes makat o zivot?joj si sa pytala kedy mam skusky,no neviem este ,neni som este naucena vsetko,ale tak ked sa vratim z svk chcem ist na teoriu ,nech to mam za sebou a jazdy este neviem kedy,ale dam vediet.....idem ja lebo mi prisiel chlapik na dokoncenie kachliciek v kuchyni,pappa

etuska
9. okt 2008

ahojte kocky,
ja akosi tiez nestiham a to este ani nepracujem 😖 Rano odviest Misku do skoly o 12 pre nu,medzitym rychlo navarit ,upratat,vypisat nejake tlaciva...ale ved to poznaju vsetky maminy.
V pondelok vecer som bola na meetingu dobrovolnikov, v utorok som ucila a v stredu tiez,ale uz len bratrancovu zenu...

Ani ja som sa nestretla s nejakymi zlymi skusenostami len preto ze som cudzinka,len ma to tak zaujalo,ci niekto tu skusenost ma.

Ozvala sa mi jedna baba na doucovanie anglictiny,tak by to mohlo vyjst,lebo peniazkov je malo a kym pridu nejake benefits tak to asi potrva 😒

Prajem pekny dnicek.
V sobotu ideme odviest svokru do Dublinu na letisko, uz leti na SVK,tak budeme ako rodinka konecne po 5-tich rokoch samy,lebo doteraz sme byvali s rodicmi.Uz sa na to tesim-ved viete ake to je 😀

nawal
9. okt 2008

caute, Zsuzsu ja som sa pomylila, on robi v parkarni tu kusok od B'meny. 😀

nawal
9. okt 2008

inak obe deticky mam chore, tak sa doma nenudim. 😅 😅
Etuska uzite si ten pociatocny pocit samo-byvania 🙂

etuska
9. okt 2008

Nawal- ☹ mas dcerky nachladene?Prajem skore uzdravenie a tebe pevne nervy,urcite to nie je nic prijemne ked su deticky chore a umrncane.
posielam IP 😉

nawal
10. okt 2008

ajojte zenusky, ako sa mate? U nas stale chorlavo.

nawal
10. okt 2008

etuska k tej tvojej otazke ohladom zlej skusenosti. Ked som nemala satku, tak obcas ktosi raz za rok cosi skrikol, ale odvtedy jak som si ju minuly rok dala, tak nikto nic. asi je to tym ze oni tu viac akceptuju pakis., indov, arabov ako vychodoeuropanov.
Karolinka ty si kde rodila? Ja som obe dcerky porodila v Antrime a oba krat som bola velmi az nadmieru spokojna, hned od prvej sekundy a az po odchod. Este aj ked chodila domov midwife a healthvisitorka tak tie boli tiez super.

karolinka2
10. okt 2008

Ahojte.
Nawal aj ja som rodila v Antrime,a vyssie si precitas ze som nebola spokojna.Ale s healt visitorkou aj midwife som bola velmi.Nawal skore uzdravenie.
Pekny den. 🙂

etuska
12. okt 2008

ahojte zienky,
tak my sme sa vcera vecer uspesne vratili z Dublinu(boli sme odviest svokru na letisko). Ja som sa vytesovala,lebo Dublin milujem,ale stale tvrdim,ze je to mesto skor pre slobodnych ako pre rodiny.Bolo tam tolko ludi,ze ma z toho az hlava rozbolela-citila som sa ako v Cine.No a tie ceny... 😖 ozaj je Dublin jedno z najdrahsich miest Europy.

Stretli sme sa s jednym kamosom a jeho priatelkou v "Czech Inn" a bol to taky super pocit objednavat si jedlo po dlhej dobe po slovensky 😀 ,aj casnicka bola veeelmi mila....,tak sme trosku pokecali co a ako sa kto ma,len sme uz potom museli ist,lebo sme mali pred sebou cestu domov.Chceli sme ist do Phoenix Parku,ale uz bolo neskoro,tak niekedy nabuduce 😅

Prave som dovarila obedik a cakam na manzela s Miskou kedy sa vratia z ihriska.Aky ste mali vikend vy?

mamartinka
12. okt 2008

kto chyta v irsku slovenske kanale respektive joj pozrite si o chvilu spravy na joj.ma tam byt z dablina ludia ostali trcat na letisku.neodletelo lietadlo.

etuska
12. okt 2008

Mamartinka-dik za info.Nastastie svokra je uz doma 😕

mamartinka
12. okt 2008

etuli aj ona bola medzi pasaziermi?

etuska
12. okt 2008

pochybujem,lebo ich liedadlo priletelo na cas .Neviem ktory let to bol-este som nepozerala Joj-ku,prave som dcerke strihala vlasy 🙂

karolinka2
12. okt 2008

Ahojte,
Mamartinka mi stale pozerame spravy lebo mame to my euro tv a pozerali sme na markize,ale nic tam nebolo,tak zajtra si to pozriem na jojke z archivu.
U nas vikend bol fajn,vcera ja som bola upratovat a drahy bol s Karolinkou v Belfaste,a dnes sme boli v Antrime v detskom centre v junction one a vedla bol cirkus tak sme sa boli pozriet,mala chodila skoro tri hodinky,tak uz bola taka unavena ze sme ju museli nosit na rukach.
Pekny vecer vsetkym.

nawal
12. okt 2008

ahojte zenusky, mali sme problem s netom, dufam,z e sa uz vyriesil 😀 😀
Baby ako divate slovenske stanice live? Nemyslim, to co ma kazda televizia svoju net stranku. Dakujem papa

karolinka2
13. okt 2008

Dobre ranko.
Nawal cez my eurotv to sa plati kazdy mesiac 10 lybier a je tam joj,markiza,stv1,2,3,prima,nova a dalsie.

mamartinka
13. okt 2008

my tu mame upc.a chytame ceske aj sk stanice.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre