Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

zsuzsu
18. jan 2008

Tak do anglicka možeme spolu. ASpoň budem niekoho už "poznat" 🙂 Mi tu ešte nemame auto, a do Belfsatu mi bus niak nechodi. Aj ked sa tam dostanem, tak domov už nie. Nechaš si ma na vikend? 😀
Ale oni pišu, že to čislo mi nestači, ale že je to pre nich. Tak neviem na čo . Aj muž mal najprv datum narodenia ako čislo, ale mne dali také, že SJ 540999D, tak neviem. Vyzera, že mi dali už normalne, len to pustia až ked budem po pohovore.
Dom mame sukromne, a muž pracuje za Magherafeltom , vola sa to Lup,alebo tak niak. On ide rano busom do Magherafeltu a tam ho vyzdvihne šéf.

zsuzsu
18. jan 2008

na chvilu vypadnem, lebo došli moje kočky, idem im dat papat.

zsuzsu
18. jan 2008

ale Ty možeš pisat , ja to dobehnem

jarka28
18. jan 2008

No pekne....som myslela ze ta zlanarim na kafe...to cislo,to neviem tomu nerozumiem ale asi ako vravis ze ho mas aj nemas a pustia ho po pohovore,tak som zvedava ze kedy si ta zavolaju....no a ake je mesto je poblizku vas...ty si kde v magerafelte ci kde?ozaj ty sa neboj rozpravat anglicky,lebo len tak sa naucis....komunikuj a bude dobre...ja tiez neviem kolkokrat sa zakoktam a je po debate,ale som brigadovala pred vianocami v zlatnictve a ani som nevedela ako a komunikovala som o sto dvesto....dont worry...

karolinka2
18. jan 2008

Ahojte baby,Zuzi musim ta hned zjazdit,nesmies sa hanbit rozpravat ja som mala ten isty problem chodila som sa pytat za upratovanie a vsade vyzadovali anglictinu a tiez som velmi nevedela ked nebudes rozpravat tak sa nikdy nenaucis,ja tiez niekedy poviem taku volovinu ale co oni ma pochopia co chcem povedat musis stale len rozpravat a rozpravat ja nemam s kym vacsinou so susedou a majitelkou a vela pochytim co sa rozprava priatel s niekym a tiny pop kanal je velmi dobry na anglictinu.Tak sa nehanbi a pekne rozpravaj kasli na nich aj ked vies ze sa skomolis oni kedby mali prist na Slovensko tiez by nevedeli rozpravat.
Jarka stastnu cestu na Slovensko aj my uz mame letenky na 14.juna z Dublinu do Kosic.

jarka28
18. jan 2008

Jeej,ahoj karolinka,tak ako?zdravy ste?dakujem valmi sa tesime domov...urcite aj vy ze?co nove hm?kde to zijes ty?my to vypadlo....ZSUZSU-co dobre si varila?lebo ja uz ani inspiraciu nemam co ma to tu nebavi....cely den doma zavreta co je vonku skaredo,len co chodim do skoly a zo skloy s detmi...a to uz 14 mesiacov stale to iste dookola...a to som este normalna...{mozno} 😕

jarka28
18. jan 2008

Musim ist...najmensi je hladnucky...akurat sa zobudil a huci na cely svet....ale hned som spat.... 😅

zsuzsu
18. jan 2008

no konečne sa to tu rozbieha.
AHoj Karolinka 😀 Ani Ty si tu už davno nebola. Mala ako?
Čo sa tyka rozpravania, ja sa hanbim, hlavne vtedy, ked je niekto znamy so mnou. Vtedy neceknem ani n. 😀 Možno ma to prejde niekedy.
A varila som gulaš, a pečienku na cibulke s ryžou, a kapustovy šalat / šalat kupeny./

jarka28
18. jan 2008

Mnam,dala by som si....pecienku aku si robila bravcovu ci kuraciu?lebo neviem zohnat....neboj rozbehnes sa budes nutena...a aj na intervi.budes musiet kecat...takze pohodicka,neboj...kocky dosly zo skoly?mate skolu priamo v dedine?

zsuzsu
18. jan 2008

Kurna, napisala som dobre dlhy prispevok, a ked som to chcela poslat, vyhodilo ma to. Už to nenapišem .
Pečienky som robila bravčové. Kuracie som tu ešte nevidela, ale ked uvidite niekde, tak mi kute.Zastavim sa pre to.
Chcem sa opytat, prečo nedate niaké fotečky? Nech vas vidim. 😵
Inak na tom pohovore mi daju tlmočničku. 😀 Vsade mi ju dali. Aj v nemocnici, ked som chodila, dali mi a chodila somnou na každu kontrolu.

jarka28
18. jan 2008

No pekne...ja som tu rodila a nespytali sa ma ci potrebujem niekoho...super...co ti bolo ked si chodila po nemocniciach?ozj ako mam vlozit fotky? 😅

zsuzsu
18. jan 2008

No chodila som lebo som tu potratila 17, septembra 😢 😢 😢 Ja som sem prišla a hned ostala tehotna. No a musela som chodit do Antrimu. Aj ked som bola na pohotovosti, tak mi dali tlmočnika cez telefon. Vlastne všade mi dali. Aj ked som bola vybavovat ten benefit na barak /nakoniec aj tak nedali, myslim benefit/. Aj ked sme išli zaregistrivat sa k lekarovi, aj vtedy nam dali. Oni sa ma opytaju či chcem, tak by som bola sprosta odmietnut, ked je to aj zadarmo. A aspon všetko dozviem.

jarka28
18. jan 2008

tak to je fajn...ja ked som dosla a snazila sa po anglicky,tak videli ze hovorim tak ani neponukly...mohlo to byt lahsie vsetko ale aj tak dobre...to ma mrzi co sa ti stalo. ...planujete este jedno?skusim ten album si urobit,ale ako si si vlozila ty fotku? 😔

zsuzsu
18. jan 2008

Jaj, ako som vložila fotku? No neviem, ale niekde hore maš, že moj album a tm to potom stiahnem. Ale musela som všetky fotky zmenšit. Ale viac mi tam spravil mangel. Asi aj ja tam dam dnes ešte niaké, vlastne on.
A dalšie neplanujeme. Ani toto nebolo planované. Len sa zadarilo. Ale som bola štastna, a potom velmi sklamana. Neviem prečo sa to stalo, ved obe tehotenstva som mala bez problémové. Je pravda, nič mi nebolo, tak som aj malovala plot, kachličkovala kupelnu, hrala futbal. Ale asi to bol osud.

jarka28
18. jan 2008

uz mam foto...to som ja...

jarka28
18. jan 2008

Kam si zmizla?si sa ma zlakla co? 😀 😀 mam uz aj tri foto v albume...idem este popridavat take co su do 700,lebo neviem zmensovat....

catrin23
18. jan 2008

ahojte... je tu niektora mamina z lurganu? priatel sa tam prestahoval z dublinu kvoli praci a my sa chystame za nim, ale este neviem kedy... 😅
a co sa tyka zmensovania tak musite ist do dokumentov, obrazkov, kliknut na obrazok (otvorit ho) a potom ist do upravy a tam by malo byt resize.no dufam ze ste to pochopili jak som to tu opisala 😀 ja to zvyknem tak robit, tak to skuste, 😉

jarka28
18. jan 2008

ahojcek catrin....ak mam pravdu povedat neviem kde je lurgan...je to v sev.irsku alebo irsku?dik inak za typ idem skusit.... 🙂

catrin23
18. jan 2008

ahoj, je to 100km od belfastu, ale je to uz severne irsko.

catrin23
18. jan 2008

akurat som to pozrela na mape, je to nedaleko Athlone alebo Tullamore

zsuzsu
19. jan 2008

Ahojte.
Jarka ja som sa nezlakla 😀 . len ma muž vyhnal. 😀 Skuša pojazdit laptopa, tak potreboval k tomu aj PC.
Idem kuk fotky a potom sa ozvem, či som sa naozaj zlakla.
Catrin. Neviem ani kde to je. Ale mi čo si tu pišeme odtial nie sme. Ale pridat sa možeš. 😵

zsuzsu
19. jan 2008

Jarka, pišem, tak som sa nezlakla. Len škoda, že nemaš tam aj Ty svoju fotku, lebo cez pas, Ta moc neni vydno. Ale deti máš krásne.Také okane. ALe aj Ty si pekna, kočka. 😵 😵 😵

karolinka2
19. jan 2008

Ahojte baby len tak narychlo som si precitala vase prispevky,neskor si to precitam pozorne,len teraz letim upratovat.tak pekny dnik.pa

zsuzsu
19. jan 2008

Tak upratuj. Ale potom sa ozvi. Pa.

zsuzsu
19. jan 2008

Catrin, aj Ty si krásna 😵 ale maly, je nádhera 😵 😵 😵
Jarka, a Ty si kde?
Baby ja som dnes dostala pozvanie na ten pohovor. Na utorok, o 12,00hod. Tak potom mi držte palce. Pisané je, že to trva 1,5 hod. A čo tam somnou chcu robit tak dlho? Co všetko sa pytaju? Aké mate skusenosti?

karolinka2
19. jan 2008

Ahojte tak teraz sme len dosli domov,som unavena ako kon.popratala som a ze ideme domov,no a doteraz sme zhanali kto nam opravi koleso na aute ale nakoniec sme nasli servis co nam to opravili,lebo uplne uz bola dusa na zemi.Nasli sme po ceste super masiaren,skor farmu kde chovaju dobytok tak sme si pokupili hovadzinu,bravcove a za celkom dobre ceny.uz tak davno sme nemali hovadzinu,v Tescu som raz kupila a bola cela zelena,tak odvtedy sme uz nekupovali.
Zuzi ja ked som tu bola raz na pohovor v hoteli ohladom upratovania tak sa ma pytali tie bezne veci,ci sa dorozumiem,kedy by mi najviac vyhovovala pracovna doba co vsetko tato praca obnasa a pod.veci.vtedy vraveli ze sa mi ozvu a ani nezavolali.drzim ti palce aby ti to konecne s tou pracou vyslo.
Tak budem koncit lebo idem okupat malu a konecne sa pojdeme najest,este sme ani neobedovali.tak vsetkym pekny vecer.

jarka28
19. jan 2008

Ahojcek babule...akurat som sa osprsila co sme lietali po nakupoch,ked ideme domov tak nech mame pre kazdeho.... 😉 co sa tyka pohovoru tak mne to trvalo asi pol hodky...max...budu sa pytat hluposti....neboj zvladnes to...a aspon budu skorsej peniazky...a uz sa nezamestnavaj do vtedy kym nedostanes prasule az potom....myslim preto ze nevies kolko ti daju,a aby sa to zzbytocne potom nepretahovalo zasa novym preratavanim.... 😅 dobre?ved to uz vydrzis..ked si to doteraz vydrzala....a co inak ako dneska?co ste robili?
Karolinka....masiarstvo kde si objavila?lebo ja by som tiez radsej cerstve....aj ked kupujeme v asde,a zatim pohodicka.... 😵

zsuzsu
19. jan 2008

Ahojte.
Tak s tou pracou neviem. Ja by som bola rada, keby ma už pondelok zavolali. Ved až tak vela to nespravi. je to len PT, 25 hodin tyždenne.
No masiarstvo by som brala aj ja. Pred vianocami, nas chcel zobrat majitel baraku do Desetmartinu, na taku farmu, len kym sme sa tam dostali, už nič nemal 😠 a tak som sa tešila, že bude všetko čerstvé. Tak nabuduce.
Ja som okrem upratovania nerobila nič. Vlastne lángoše, a teraz idem robiť niečo ako ciganska. Dobra mastna večera, potom sa čudujem že sme ako skrine. 😅 😨

jarka28
19. jan 2008

Joj dala by som si langos...ale potom ked ho zjem hned ho vyvratim...lebo som pazrava...a cigansku...jami jami lubime....ako robis langose?mas kvasnice?ak sa ti chce tak mi napis receptik...dobre?uz dlho mi zle nebolo tak mam chut na ne...dobre cesnakove.... 😉 😉

zsuzsu
19. jan 2008

Jarka, kvasnice kupujem v polskom obchode. Ale robila som aj z tych čo oni maju tie inštantné, ale ja to citim aj ked je to už upečené. A recept? Ja zvyknem len obyčajne kysnuté cesto, ale také jemné. A niekedy podla chuti, tam dam aj smotanu. A navrch tiež davam smotanu, a syr. Deti kečup a syr, a muž cesnak. Ale je to naozaj dobre. Raz do tyždna ich zvyknem robit. Ale aj vela iného z kysnutého. Ale už budem musiet prestať, lebo aj my kysneme. Na vianoce som toho tolko napiekla, a kym prišli vianoce, všetko zožrali, tak som musela od začiatku. Zajtra sem dam jeden recept, možno poznáte, je to tiež kysnuté ale troška inač a robim s toho aj závin makovy, orechovy, alebo tie rožky lekvárové, tvarohové, alebo len tak navrch tiež cesnak. Su to mňamky, a neni čo na tom pokazit. A aj nadruhy den su ako čerstvé. A už začnem robit aj šišky, ved už je fašiangova sezona 😀
A zajtra čo budete variť? Mne už to vyprážané lezie krkom. Aj grilované. Dajte niaky typ ba rychle jedlo.

A čo teraz porábate?

Miriamka, Ty si sa ešte nevrátila z SK? Alebo už na nás kašleš? ☹ Aké máš nové veci na svatbu? Prid sa pochváliť 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre