Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
14. dec 2008

Zuzka-no posud sama:
Najprv bola bez nas cele leto(pendlovala medzi jednou a druhou babkou),potom sem dosla aj so svokrou v septembri,svokra po mesiaci odisla.medzitym zacala chodit do skoly-nove prostredie,jazyk,ucitelka,deti a ja sitaucie.Predtym sme byvali cely cas u mojich rodicov,teraz sme vlastne ako rodinka prvykrat spolu.

V novembri sme sa na 1 mesiac prestahovali do ineho domu(lebo nas sa rekonstruoval) a zaroven som uz do prace nastupila aj ja.Tam sa vlastne situacia vyhrotila a teraz ked sme sa prestahovali spat sme zacali s terapiou.Tesim sa ,ze cez Vianoce budeme mat na seba viac casu a hadam sa to upokoji...
Je to tazke,ale podla mna je to jedina cesta ako nespravit z dietata "maleho tyrana" a zaroven mu dat pocitit,ze ho milujeme 😉

z.g.
14. dec 2008

...a ďakujeme za blahoželania

etuska
14. dec 2008

Zuzi-zalezi aj od povahy dietata.Nasa bola stale tvrdohlava a teraz pocitila neistotu,tak to je reakcia na vsetky zmeny.Musime to zvladnut kym sa rozhodneme pre 2-he babo,lebo nerieseny problem sa len zhorsuje...
No manzel mi s tym dost pomaha,lebo ja by som ju nevladala tak dlho drzat a zda sa ze unho to funguje este lepsie,tak sa tesime malym pokrokom 😉
Idem ja vyzehlit Miske uniformu a co to porobit,lebo rano opat do prace 😝 😀

z.g.
15. dec 2008

erika, tak nech si malá rýchlo zvykne...

aj u nás bolo tých zmien babadej, a ešte bude...
u nás nastal problém paradoxne, až keď sme prišli nazad na slovensko, ale rýchlo sme to prekonali, veď doma je lepšie, ale obávam sa, čo bude potom, keď sa presunieme zas na ten cyprus,
achjo, musíme ju na to pripraviť, lebo už vie, do čoho ide

natálka riadne žiarlila, keď sa adrianka narodila, nikedy som mala viac "práce" s ňou než s bábätkom, to sa povie, že sa treba venovať aj staršiemu súrodencovi, ale kedy, keď bábo potrebuje non-stop staroslivosť...no, bolo to náročné, aj teraz ešte bývajú žiarlivostné scény, ale radšej nech sú aspoň dve deti než jedno, je im veselšie a už sa aj sem-tam zahrajú spolu

adrika mala v noci hurúčku 39,7 st.C, tak som zvedavá, ako sa to bude vyvíjať, teraz už nemá teplotku

karolinka2
15. dec 2008

Ahojte baby.
Ako vas tak citam,tak je to normalne ze s detickami su nielen radosti ale aj starosti. 🙂 Ja som taka unavena mala zas velmi v noci nespi uz tyzden,o tretej sa zobudi poplakuje pyta si mlieko potom musime zist dole do izby a az tam zaspi a ja spim pri nej na gauci a som dolamana ako pes,ja neviem ci jej nejdu este zadne stolicky lebo zase sa tak chova ako ked jej isli zubky len jej nevidim do pusy ale asi ano lebo este nema vsetky vonku,kedy to skonci.
Svokra zatial v pohode zajtra ide k dalsiemu bratovi. 🙂
Erika prajeme aby Miska sa znova dostala do normalu.
Zuzkag.skore uzdravenie.
Pekny den.

etuska
15. dec 2008

ahojte kočky,
tak vam prajem tiez,aby vas deticky posluchali :Adrike skore uzdravenie a Karolinka tiez nech prestane "buntosit" maminu.
Trochu odveci otazka,ale napadla ma: zohnali ste tu praskovy cukor?Este som nepozerala v obchode len tak ma napadlo,lebo sa chystam trochu piect.pekny vecer 😵

z.g.
15. dec 2008

tak sa mi zdá, že by mali mať ten práškový cukor v poľskom obchode

adrika bola dnes bez teploty, tak usom zvedavá, čo v noci, ale bola mrzutá a honde spinká a natálka má trochu soplík 😖 , ale ešte nech vydrží, zajtra majú "anjelský večierok" v škôlke a v stredu idú vystupovať do kulturáku s tančekom, ešteže je muž doma a povaruje malú

tiež ešte nemám evšetky zúbky- očné a zadné stoličky, už nech sú vonku...

dnes som bola na preventívnej prehliadke na gynde, taká som rada, že to mám za sebou a zajtra si idem niečo kúpiť za odmenu 🙂

etuska
15. dec 2008

heh-Zuzi,to je dobre ze za odmenu 😅 ,ale musime sa nejako potesit,no nie?Ja som bola naposledy na SVK a tu sa mi teda nechce ist na prehliadku k neznamym lekarom.Netusis kolko by som mohla platit za prehliadku na SVK ak budem chciet ist akoze "sukromne"....

z.g.
15. dec 2008

erika, neviem, skúsim to niekde pozrieť,
ale sestra bola na vyšetrení v súkromnom centre v BA kvôli iným problémom, a čo si pamätám, v tom cenníku bolo tuším aj 10.000 Sk,-, ale možno len oni mali také prehnané ceny,
v podstate je to cytológia + vnútorné sono + vyšetrenie prsníkov + ultrazvuk, tak to naskáče
u vás to robí, myslím GP, zuzka si to dávala robiť v írsku

etuska
15. dec 2008

to ano,ale ja by som predsa radsej k svojmu lekarovi,kt. poznam uz par rokov.Na SVK mi robili vsetky vysetrenia tusim v marci,no ale v lete ked prideme domov by som to chcela pre istotu absolvovat. Este pozistujem.

z.g.
15. dec 2008

aj aj by som som radše išla k niekomu, koho poznám a radšej ku gynekológovi
nenašla so to zatiaľ na internete

ale mám známeho gynekológa, tak keď s ním budem, tak sa spýtam, ak to neponáhľa

etuska
15. dec 2008

Info pre Jarku:
Jarka ,vy tusim patrite pod SELB(Southern Education and Library Board)-ak sa nemylim.Posielam ti link :Skus tam napisat a ziadaj si brozuru:"Open Enrplment Admissions Information for Funded Pre-School Education Provision in Voluntary and Private Sectors in the Boards´s Area 2009 a uved tam aj kde byvate.
No pokial sa nemylim,tie bezplatne skolky su pre 3 rocne decka.... 😕

etuska
15. dec 2008

Zuzi-dakujem krasne.
Neponahla 🙂 tabletky mam na 1/2 roka-dala som si predpisat tu,len sa ma pytal,ci mam robenu cytologiu ,odmeral mi tlak a ci si robim samovysetrenie prsnikov.Doniesla som mu pribalovy letak z liekov,kt. som brala predtym a predpisal mi podobne s rovnakou horm. davkou.

nawal
15. dec 2008

caute, praskovy cukor kupite normalne v obchode, najdete ho pri baking powder a tych veickach na pecenie. vola sa icing sugar. dnes som si ho bola kupit aby som mohla coto napiect. 😀

nawal
15. dec 2008

mne moja GP robi kazde 3 roky ster z krc. maternice. gyndu tu ani nemam. vsetko ma na starosti GP

z.g.
15. dec 2008

vitaj, nawal,
tu sa robí preventívka 1x do roka, ale vraj to chcú dať 1x za 2 roky, ale podľa mňa je lepšie 1x do roka

karolinka2
16. dec 2008

Ahojte baby.
Vidim,ze sa bavite o zenskych veciach,ja som tubola raz na ultrazvuk vajecnikov lebo styri mesiace po porode ma priserne boleli vajecniky a cakala som dalsie styri mesiace na ultrazvuk a raz ma predvolali na vyter z pozvy robi to GP,ale ja by som tiez isla rada na nejake kompletnejsie vysetrenia a hlavne prsniky.
Erika ano ten praskovy cukor kupis v kazdom obchode ako uz pisala nawal vola sa icing sugar.
Vcera som bola s malou doobeda vonku a medzitym doviezli DHL expres z disney ten balik co sme objednali pre karolink na vianoce,ale nakolko sme neboli doma tak nechali listok ze si mame pre to ist do belfastu 😠 tak sme este vecer leteli do belfastu a to postovne sme mali zadarmo,no ale benzin do belfastu neviem preco nedaju jeden den dopredu vediet ze dojdu.
Zajtra ide svokra prec tak idem piect cokoladove kolieska,prezliekat periny a tak pod.
Ozaj Erika potom si zavolame ak suhlasis kedy by sme sa stretli cez sviatky alebo po dobre?
Pekny den. 🙂

etuska
16. dec 2008

ahojte kocky,
jasne Matka,my budeme mat obaja s muzikom volno 2 tyzdne,tak niekedy po sviatkom mozme dat stretko. Dnes mala Miska vystupenie v kostole-doobedu boli mensie deticky,poobede vacsie-bolo to velmi mile a aj zo skoly ma riaditel pustil skor nech sa idem na nu pozriet

etuska
17. dec 2008

zienky,co pouzivate pri peceni namiesto Palmarinu,Cery? 😕-obycajne maslo?

etuska
17. dec 2008

ja som teda cukrar-zaciatocnik,tak sa asi pustim v piatok do pernikov a lineckych kolacikov 😵 😅

nawal
17. dec 2008

etuska ja som zbehla do polskeho a kupila som tam nieco ako Hera.

etuska
17. dec 2008

Nawal-dik 😉 My uz tu polsky nemame ☹ ,ale bratrancova manzelka mi uz poradila co kupit v Tescu,tak vyskusam

nawal
17. dec 2008

tak potom porad , nech viem co kupit v tescu aby som sa netrepala do mesta 😉

karolinka2
17. dec 2008

Erika ja kupujem v tescu obyvasjne maslo a to pouzivam na pecenie.

etuska
17. dec 2008

No ved aj ja som minule pouzila obycajne Tesco maslo "Baking"-teraz som pozerala na obal,ze oni to pouzivaju aj do kolacov 😅

nawal
17. dec 2008

a to obycajne maslo nie je troska slane na kolaciky? alebo to tam nie je citit?

karolinka2
18. dec 2008

nawal to maslo je bez soli je na nom napisane unsalted a je cerveno biely obal a napisane tesco,ja kupujem len to maslo aj na chlieb aj na pecenie.
Idem dnes upiect este vinove kolaciky,a drahy vcera urobil cesto na perniky ale asi ich pojdeme predavat lebo to prehnal a zrobil az z kila muky. 😀
Pekny den vsetkym.

jarka28
18. dec 2008

Ahojky babule.....Matka tak som prvy zaujemca....na pernicky 😀 ja budem cez vikend vypekat,tak hadam sa zadari...idem pernicky,linecke...grilazky a orechove kosicky....skusim aj recept od teba Matka na tie coko kolieska,oni sa lepia?a este urobim slane palicky z listkoveho cesta a hotovo.... 🙂 hadam sa vsetko zadari.....stedrovecernu veceru co robievat?kapustnicu salat a rybu?nasu klasiku?my ano,ja uz sa tesim 🙂 susene hribiky neviet kde zozeniem nahodou?som hladala v asde ale nenasla som ☹

nawal
18. dec 2008

karolinka a mas dobry recept na perniky? cosi by som aj ja poriesila 😵 😝

nawal
18. dec 2008

jarka tie slane palicky robis z hotoveho list. cesta? a ako ich robis. tie ma rad aj rado. on je skor na slane ako na sladke

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre