Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
7. jan 2009

Nawal 🙂 ja som si tiez myslela,ze mam navarene a polievka sa zjedla za 1 den,akurat tie masove gulky ostali 😝 😝 ,ale drahy povedal,ze na zajtra mu stacia spagety 😀

jarka28
7. jan 2009

No aj ja riesim dilemu co varit....dneska pecene masko...vcera a predvcerom svieckova....zajtra netusim....musim pozriet niake rychlovky na nete..co uvarim to moj prostredny nechce jest a za kazdym nieco ine trepne ako dovod ,tak jemu ze len actimel mam davat ☹ no tak ja neviem....Zuzka ten kocik sa mi paci,musim omrknut obchodiky s kocikmi....ja som tiez na kociky maniacka....mame 3 deti a kazde malo po 3 kociky....tak uz len najmensiemu chyba do tretice.... 😀

z.g.
7. jan 2009

vy ste šikulky, že toľko vyvárate 😵
ja som sviečkovú ešte nerobila

jarka, ten kočík mám aj v mojej galérii "adrianka"
tak uvidíš, ako sa rozdohneš, či ísť do nového...
ja som kupovala nový hlavne kvôli cestovaniu, lebo ten predtým bol robustný

dnes sme skypovali s manželom, nebol nejaký nadšený ako predtým, tak uvidíme...
a chceli by sme ísť za ním, aby sme boli spolu

mamartinka
8. jan 2009

caute baby.tak ako vsetky.mame sa?pisala som do temy irsko ale tam si ma zrejme nikto nevsima.dufam ze aspon vy poradite trocha.chcem sa spitat.ake pouzivate postare na spanie tu v irsku?od kial mate kupene?chcela by som neake nove lebo uz mame take vylezane.len neviem kde a aku kvalitu.aby to zasa trocha vydrzalo.a este jedna otazka.ake slovensko ceske programy mate v severnom irsku okrem upc.vopred dakujem.

etuska
8. jan 2009

Matka-my nemame slovensku telku-ani nechcem,lebo budeme potom pohodlni pozerat v anglictine 😀
Hmm, s tymi vankusmi ti asi neporadim-my sme kupovali 1 set na velku postel v Dunnes Stores-ale take obycajne.Ty chces nejake speci?

mamartinka
8. jan 2009

no erika nieco co sa hned nezlezi.nemusia byt specialne.

karolinka2
8. jan 2009

Ahojte.
Martinka my mame to myeurotv platime 13 lybier mesacne.No ja som nerozumela co su to postare 🙂 az ked Erika napisala ze su to vankuse,my tiez sme kupovali v dunnes stores,ale skus v tych obchodoch co predavaju postele ci nieco nebudu mat.
Idem ja upratovat kaviarnicku.
Pekny vecer. 🙂

nawal
8. jan 2009

skus v Dunelm mill tam maju kvalitne postelne veci a aj za dobru cenu. 😎

mamartinka
8. jan 2009

karoli to co je to myeurotv?to mate zo slovenska ci vam to niekto tuna v irsku zapajal?je to nieco ako slovenske upc ci digi?baby dakujem za rady.

jarka28
8. jan 2009

Mamartinka....my euro tv je cez internet....najdi si v googli my euro tv a vsetko je tam,plati sa mesacne ako spomina Matka....su tam nase aj ceske a aj hodne archivu,stare filmy komedie rozpravky proste vsetko.....nic len zaplatis a pozeras....vankuse nevie ,uz ani nepamatam kde ale tusim v heatons a su dobre,2 roky a stale rovnake....su rozne druhy a hrubky vankusov..... 🙂

etuska
10. jan 2009

ahojte zienky,
ako sa mate?Ja som bola vcera trochu pozriet nieco v obchodoch,no na seba som opat nic pekne nenasla,ale aspon krsniatku a Miske som kupila nejake veci.Drahy s miskou boli zatial na plavarni.
No a dnes je take o nicom pocasie,tak som len upratovala ,prala a poobede sme isli k znamym.
Idem nieco navarit na zajtra.Pekny vecer 😵

karolinka2
11. jan 2009

Ahojte. 🙂 🙂
Erika co sa ti nic nepacilo?super mala si chvilku pre seba na nakupy ked manzel s Miskou boli na plavarni. 😉
My vsetko po starom,vcera som upratovala do vecera,drahy je uz tri dni akysi chorlavy alebo ho to drzi este spred vianoc a nevie sa z tej nadchy vymotat.
Erika napadlo ma predvcerom davali v spravach o letiskach a tak pod.a ze ti musia vratit letecke spolocnosti peniaze,ale to vravia uz roky a ked sa dozadujes vratenia penazi tak kazdy na to kasle,nikto ti peniaze nevrati a vec je vybavena.
Ja som dnes varila take bravcove maso v struhanke a vajicku tak sa ideme napapat.
Peknu nedelu vsetkym.

etuska
11. jan 2009

ahoj Matka,
no nic pekne som nenasla a co bolo celkom nositene ,tak aj dost drahe.
Co sa tyka tych leteniek,tak sme nasim objednali ine,lebo za 50 minut to nemaju sancu stihnut-vyzdvihnut si batozinu,najst spravny terminal + check-in.No a do Bmi baby idem pisat staznost.Niekedy ked ich otravujes,tak aj konaju,lebo v "terms and conditions" maju napisane ,ze peniaze vratia ak ti to nevyhovuje-a bola to ich chyba-oni zrusili let,nie my-takze v tej staznosti budem pekne citovat ich vlastne podmienky a som zvedava ci zareaguju-poslem im to postou,lebo tu na maily kaslu.

nawal
11. jan 2009

caute, etuska mne zrusili let dublin -budapest. tak som im zavolala a prebookli mi ho na iny den + prebookli este aj druhy let bud.-syria.
Ale to je asi ine ako ty lebo obe letenky mam od malev a inak by som nestihla let do syrie a 800 eur by bolo v r..i 😀
tak teraz mame na 1.3 a vraciae sa 25.5

etuska
11. jan 2009

No,tak s tymi nizkorozpoctovkami su furt starosti.Ja som sa aj informovala,ci by sa dalo prebookovat na nasledujuci den a tam mi povedali-ano,ale za kazdu zmenu sa plati 30 libier na osobu 😠 😠 😠 😠 😠 -a pritom vsetku tu neplechu sposobili oni.Som na nich tak nabrusena,ze vecer urcite napisem ten list a som zvedava ci to budu nejak riesit.

jarka28
11. jan 2009

Cafte zeny....tak ako sa mate?u nas v pohodicke,zajtra idu do skoly deturence a zasa to iste dookola 😝 ma to uz nebavi....ale co uz...no citam o problemoch s letmi,no fakt si robia co chcu tie spolocnosti .....Erika som zvedava ci budu s tebou komunikovat.....ja riesim dilemu kam na dovolenku..... 😝 bud k moru ,ale co som si nechala vypracovat ponuku som vyplestila oci na tie ceny 😕 alebo ci skusime disneyland pariz,to sa da aj financne v pohode...alebo teda este nasa srdcovka je Liptov,lenze neviem ako s letmi,tusim tam pobliz nic neleti a museli by sme letiet asi dublin blava a z blavy autom na liptov tak neviem.....no kazdopadne chceme ist dovolenkovat.....ozaj co budete varit zajtra?ja neviem co zasa do hrncov....Nawal ako dlho sa leti do Syrie?ozaj na babetko sk som sa zoznamila s holkou co byva v randalstowne,aj som ju sem volala ale ze nechce sem chodit na modry konik ze ma na to dovod,tak skoda mohlo nas byt zasa viacej..... ☹ dobru zienky...ozaj este Zuzka ako sa mate?mate este snehu?a ako manzelik na Cypre?tak uz idem....paaaaaaaaa

etuska
11. jan 2009

ahoj Jarka,
No my mame navarene asi na 2 dni-vcera sme s muzom varili asi do jednej a pritom kecali 🙂 aj teraz sa napachavam zapekanymi cestovinami,lebo na obed sa mi ich akosi nechcelo jest 🙂
pekny tyzden vsetkym 😵

jarka28
11. jan 2009

No a ako robis zapekane cestoviny aby neboli ususene?ja som raz robila a zosusili sa a stvrdli tak neviem... ☹

etuska
11. jan 2009

Jarka-uvarene csetoviny som premiesala s takou parad. omackou-dostat ju aj v Tescu,ale v podstate je jedno aku das,do toho napr. olivy,kukuricu-co mate rady,ja davam aj cesnak + bazalku,premiesat s obycajnym maslom a postruhanym syrom ,navrch som dala este platky slaninky a pokvapkala to olivovym olejom....ale mozes tam dat hocico ine-podla chuti.

Idem pisat tu staznost do BMI baby 😒

jarka28
11. jan 2009

No tak som zvedava co vybavis...drzim palce kazdopadne....cestovinky skusim,dufam ze sa neususia... 😀

etuska
12. jan 2009

http://elc.polyu.edu.hk/cill/eiw/complaint_lett... letter

pripajam link na super stranku-ako pisat staznosti a podobne oficialne dokumenty.
Tak zajtra to poslem a som zvedava ci sa ozvu-kreteni 😠

karolinka2
12. jan 2009

Ahojte.
Erika to som zvedava ci ti odpisu,kazdy je mudry v televizii ze dozadujte sa vratenia svojich penazi ale pomoct to nevedia,len plno prazdnych reci.
No ja som chcela ist s malou domov v marci,ale ideme vsetci az v septembri. ☹
Jarka ja som vcera varila bravcove maso co oklepes v struhanke das do vajicka opecies a das do hrnca dusit,a k tomu zemiaky tak este mame na dnes.a ako pise Erika cestoviny sa daju robit na tolko sposobov kto co ma rad,ja zas davam sunku kuracie masko klobasku lebo ja som masova 🙂 aj mne ten vrch sa trocha vysusi,asi treba dat viac smotany alebo co.
Jarka a ty kedy to ides do tej Prahy?
Pekny den. 🙂

karolinka2
12. jan 2009

Chcela som podavat fotky z vianoc a mi vypisalo ze su vacsie ako maju byt.musi mi ich drahy pozmensovat. 😠

zsuzsu
12. jan 2009

AHojte. 🙂
Tak sa už hlasim, konečne aj ja.
Takže 23,decembra sme skoncili v praci strašne ale strašne mi to chyba. ☹
Ledva som stihla vianočne nakupy, ale nakoniec sa mi podarilo všetko . aj som piekla. No a medzi sviatkami sme sa tulali z jednej party na duhu. Aspon bolo veselo.
Ale mala som aj nervy. Najprv dcéra mi v škole spadla, vyvrtla si koleno ale tak, že s toho jablcka sa jej kusok odlomilo. Už teraz chodi, ale co som s nou preživala no horor. Chodili po lekaroch, a teraz čakame ešte na papier do Belfastu na ct-čko, aby jej zistili kde ten odlomeny kusok je a aby jej to mohli vybrať. No a manžel s tymi ladvinamy je tak, že jednu mu idu vybrať. ☹ presny datum ešte ale nevieme.Takže v decembri som sa nenudila.
Teraz mam už len tie baraky ,aspon niečo.
Jaj, neviem či som už pisala alebo nie, v Cookstowne v polskom obchode už dlhšiu dobu maju slovenské potraviny.
Je to sice predražené, ale co už. Maju da sa povedať všetko. Muku, syri, klobasy , salamy, sladkosti, kofolu, struhanku, tarhoňu, langoše, knedle /mrazené/, tresku, parižsky šalat, pribinačiky. Nikaé piva slovenske /to je alé podpultovy tovar -treba to zvlašť pytať. Teraz by mali dostat tovar v piatok.To len pre informaciu, keby ste chceli spraviťi maly vylet.
Tak v skratke tolko. Prajem pekny dnik. 🙂

karolinka2
12. jan 2009

Ahoj Zuzka huraaaaaaaaaaa Zuzka sa ozvala. 🙂
Zuzka to mi je luto s dcerkou aj s manzelom,aj moj ide na operaciu kolena do Belfastu.velmi drzime palce aby aj koleno aj manzel s ladvinou vsetko dobre dopadlo.
No to je super ze v tom Cookstowne maju aj sl. vyrobky no ked poviem drahemu ze maju tarhonu tak urcite tam pojdeme. 🙂 Zuzka a vy kde to byvate presne?

z.g.
12. jan 2009

Ahojte, Zuzka, no, to máte teda "veselo".
A aké problémy konktrétne má manžel s tou obličkou?
Dcére idú robiť zrejme magnetickú rezonanciu, však?
Tak nech ste čoskoro v poriadku...

Super, že už máte obchod aj so slovenskými potravinami!
Ja som vtedy objavila netový obchod, kde sa dali objednať slovenské a české potraviny- ale z Londýna, takže tam bolo nejaké poštovné,
ale aj tak by som asi objednávala, keby sme tam zostávali...

Sneh je ešte u nás, aj poriadne mrzne, celý víkend sme boli na saniach, aj na lyžiarskom svahu, Natálku sme aj postavili prvýkrát na lyže.
/Ja nelyžujem, ale švagriná a deti/
Ale už hlásia dážď so snehom 😠 😠 😠

A manžel na Cypre vcelku fajn, rozbieha tam nové CT, a mali málo vyšetrení minulý týždeň, tak dúfame, že sa to rozbehne...
Tak som zvedavá, čo bude hovoriť dnes
Ale ľudia sú tam milí, aj ho pozvali na obed cez víkend, povodili ho po meste. Celkovo je to tam trochu "iný svet" a majú tam teplo aj do 20 st.C

zsuzsu
12. jan 2009

Matka, mi byvame v Tobermore. Možete sa cestou zastaviť na kafé. 🙂
Zuzka, asi to bude ta magneticka rezonacia, aspon mi to tvrdi každy na SK,tak uvidime. Ale nech jej to už spravia, lebo aj minule viac chodila než asi mala, a znova sa jej to koleno opuchlo a celé mala čierne. Išli sme na pohotovosť ale u nas v Magherafelte mali niaké surne pripady a každy lekar bol pritom a nas poslali do Antrimu kde sme to po 4,5 hodinach v noci vzdali. No a muž ma vrodenu vadu na tej ladvine, vlastne ta ladvina mu vobec nepracuje. Už raz doma sme s tym mali problemy, vtedy na nom chceli robit niaké nové veci vlastne mal byt pokusny kralik, ale to odmietol. A 10 rokov mal pokoj. No a koncom novembmra laebo kedy ho znova chytilo. Ale on myslel že to su križe. Ale po 3 tt mu nič nepomohol, tak išiel na pohotovosť, no a tam mu to znova potvrdili, že tu ladvinu ma už ani neviem presne o kolko nasobne vačšiu než je normal, a to mu tlači na tie kríže. Asi tak. A už sa chystate na Cyprus ? Tam može byt krasne.
No co sa tyka slovenskych potravin, tak naozaj maju všetko, aj pašteky- čo mi velmi pomohly co detom davat na desiatu. Doma to mali strašne radi, hlavne Mateja, tak ked som to objavila strašne som sa tešila. Inak ked dostane tovar, tak v piatok. Ale zaleži aj na dodavatelovi. Aj teraz mal dostat, a oni mu nedoniesli. Tak sme boli sklamany, lebo som už slintala na klobasky. 😀 ALe tarhonu /guličky/ asi maju. Vela slovakov to ani nepozna, co som bola prekvapena.
Jaj a ešte som chcela troška ponadavať. V buducnosti budem hladat pracu tam kde nie su slovaci. Kde som robila tak nas bolo 70 percent slovakov a 30 percent portugalcov. Kurna každy narod v zahranici drži spolu, ale slovaci su vynimka. Už som zabudla za tych 1,5 roka co som tu , co je zavisť a ohovaranie. Bolo to tam neskutocné. Cesť vynimkam.

zsuzsu
12. jan 2009

Jaj a ešte som zabudla.
Slovaci makať vedia nie ako niektry domaci 😀 . Začiatkom oktobra zobrali dalšich ludi aj irov. Jednu dali k nam ku stolu. Mlada baba, a po 10 minutach sa už pytala, kde je zachod. Tak sme jej vysvetlili, že co všetko ma najprv spravit no aj to kde je zachod. "dodnes" sa ale nevratili 😀 😀 😀 😀 Majsterka ju hladala po celom podniku ale zbytočne. Zduchla domov. No a to sa ešte opakovalo asi 3 x. No co sme sa tam narehnili. No aj taky zažitok mam. 😀

nawal
12. jan 2009

Ahojte, zsuzsu ani mi nehovor o ohovarani. ja sa so slovakmi tu skoro vobec nekamaratim. No a pred tyzdnom mi moja syrska kamaratka (ma manzela s sk) povedala, ze mna a mojho muza nechutne ohovarali pred nimi a ze muza obvinili s toho, ze sa chcel vyspat s jeho zenou 😠 Ako nechapem co sa do nas staraju ked mi ich tak raz za rok uvidime na ulici 🙄
No a manzel robil na zaciatku jak sme sem dosli vo fabrike a tam sami slovak. Tiez hovoril ze je to tam hrozne, same ohovaranie, zavist.... 🤐

etuska
12. jan 2009

Zuzka- ☹ tiez mi je luto dcerky a manzela,hadam to vsetko dobre dopadne. 😉

Baby,tak mi je smutno z toho co tu pisete ☹ My sme v kontakte s malo Slovakmi,ale zatial negativne skusenosti nemam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre