Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

mamartinka
20. jan 2009

no caute.tak mi zachvilu odchadzame na letisko.tak sa majte.ak bude cas sa ozvem zo slovenska. 😉 🙂

eviska83
20. jan 2009

Dobre rano!Dakujem za privitanie.To je fakt skoda z.g. ze uz ste doma.
Takze nieco blizsie o nas.Syn Andrej doteraz chodil do skolky ale uz je so mnou doma,kedze 115£/tyz.je dost a ja uz som doma.Je mi velmi luto ze uz tak nechodi,ale co uz.
Som v 28tt,termin porodu mam sice 10.04 ale bolo mi povedane ze najdlhsie ma podrzia do 27.03.Velmi rada by som tak dlho vydrzala.Samozrejme ze budem podit tu ,ja som tu rodila prveho a bola som spokojna.nevieme co cakame a ani to nechceme vediet.nechame sa prekvapit .Na poslednom scane ma dr.vydesil lebo povedal ze jedno babo je velmi nizko a ze mam byt ready na vsetko(mam sa zbalit a pod)preto som sa hodila na marodku.Ale mam taky pocit ze mi brucho vyslo vyssie a uz necitim ani take tlaky v podbrusku.Mudrejsia budem vo stvrtok.
Inak mam 32r a moj manzel 34.Syn 2.5r.
mamatinka-prijenmu cestu

karolinka2
20. jan 2009

Ahojte.
Eviska vitaj.a ako sa volas menom?vauu dvojicky to je super.
Martinak stastnu cestu a prijemnu dovolenku. 🙂
Ja som nedavno dosla z rehabilitacie,ona to ani nebola rehabilitacia len konzultacia a ukazka cvikov na krcnu chrbticu,myslela som,ze to budu nejake masaze ako u nas,ale vraveli mi ze nie.
Dnes mame vonku hrozne pocasie co,dazd so snehom.
Pekny uprsany dnik. 🙂

z.g.
20. jan 2009

eviska, tak nech bábätká ešte vydržia v brušku!

u nás sa sneh už roztopil, škoda 😠

maťka, aj ja má problémy s chrbitcou- nielen s krčnou ale aj s krížami, tiež by som s tým mala niečo robiť

karolinka2
20. jan 2009

Zuzkag.no u nas som chodila na rehabilitacie a masaze lebo to uz mam roky problemy s krcnou,aj mna bolia obcas krize ale nie ako krcna ta ma az pali,no co uz budem cvicit cviky co mi dali a uvidime.
Aj tu vcera snezilo len skoda ze snezik sa neudrzi.
A co Zuzka ako manzel kedy sa chystate na cyprus?

eviska83
20. jan 2009

Ja som synovi vcera vecer ked snezilo vravela ze rano sa pojdeme gulovat ,tak bol dnes rano sklamany ze ako vzdy nic z toho.Velmi si to uzil cez sviatky.
z.g.dakujem,snazim sa co najviac oddychovat.Teda pokial sa da pri synovi a tieto dni nic ine nerobim len periem a zehlim,
Volam sa Eva
Ak by niektora chcela dvojicky staci ist na dovolenku do Tuniska,nam sa to podarilo v 1 alebo 2 noc
karolinka ty sa s malou doma alebo pracujes?

zsuzsu
20. jan 2009

AHojky.
Evka vitaj.Takže dvojičky sa robia v Tunise? , škoda, ja som už aj tak na ne stara :(
To je také pocasie, Včera som tak nadavala ked zacalo snežiť. Bože ja to tak nemusim 😀 Večer som išla pre bratranca no ledva som videla tak strašne husto snežilo. ale už je to preč 🙂 A už ma nemate radi, co? 😀
Matka, tak tarhonu maju haldu, ale bryndzu nedoniesol. Ale doniesol super klobasy, mnam.Takže tarhona je, ale bryndza neni.Ale aj pre tarhonu sa možete zastaviť, nie? 😉
Jarka, detom prajem velmi rychle uzdravenie.
Neviem ci som pisala, ale 5. idem s dcerou na tu magneticku rezonaciu, no a 10, zasa s mužom do ANtrimu.Budu mu robit plno ultrazvokov alebo co všetko. Aspon co som preložila, tak ma jedna veta zarazila, že nemože byt vo styku s detmi. Ja neviem aku radioaktivnu latku mu budu davat, ci co. Bože nech to už skonci a nech je už všetko v poriadku.
Erika a pochytali ste niaké snehové vločky do zásoby? Už su v mraznicke?

karolinka2
20. jan 2009

Ahojte.
Ja som akurat dosla z upratovania.
Evicka ja som doma s Karolinkou a vecer chodim upratovat kaviaren a v sobotu dom a este jedno upratovanie v draheho praci.Takze Tunis..........
Zuzka dakujem za tarhonu si poklad,ak bude aj bryzndza tak ked budes taka dobra.dakujem.velmi drzime palce nech to s dcerou a manzelom vsetko dobre dopadne.Tak to je super ze tak skoro jej prislo na magneticku rezonaciu.
Pekny vecer. 🙂

etuska
20. jan 2009

ahojte zienky,
No Zuzi-aj ja prajem celej rodinke,nech sa to trapenie so zdravim skonci a uz su vsetci fit-podobne aj u vas Jarka 😔
Evi-mozno si to uz pisala-ako ste tu dlho?

Zuzi-no v mrazaku co to mame,ale tie snehove vlocky to nie su 😅

eviska83
20. jan 2009

ahojky,
zsuzsu aj ja drzim palce nech sa vam to trapenie skonci.
etuska -sme tu asi 4.5 roka alebo 5?uz ani nepamatam

etuska
20. jan 2009

wooow-tak to ste tu uz fakt dlho.Ak sa mozem opytat,co si robila pred MD?a tvoja "silnejsia" polovicka?

eviska83
20. jan 2009

Takze obaja sme zacali v lidli,asi 2 roky.Potom som isla ja na matersku a manzel zacal pracovat v Supervalu a neskor part time na letisku.Ja som potom zacala pracovat ako Home care ass.co ma velmi bavilo a je to tak trochu moj obor(byvala zdravotacka)Moja silnejsia polovicka potom opustila obchod asi 1.5 uz je full time na letisku a tiez mu to vyhovuje.
A ty ako?

etuska
20. jan 2009

Evi-IP 😉

eviska83
20. jan 2009

ja som com analfabet a manzel este nieje doma,co to je IP?

etuska
20. jan 2009

pozri uplne hore na stranke-interna posta 😉

eviska83
20. jan 2009

uz mi to doslo

karolinka2
21. jan 2009

Dobre ranko.
Evicka tak to tu uz mate dobre zazemie,presli ste dobrymi robotami,ja ked mala pojde do skolky by som chcela velmi pracovat v domove opatrovatelskej sluzby so starymi ludmi.A manzel ako co pracuje na letisku?a tu v Belfaste?
Juuj dnes mame opat uprsany den,ani vonku takze budeme sediet doma,zajtra by som chcela ist s malou na stretnutie s detmi.
Pekny den vsetkym.

mamartinka
21. jan 2009

no caute baby.inak dakujem.no let bol v pohode.len sme mali hodinu meskanie.zacalo v irsku fukat,prsat a snezit.no hruza.hodinu sme este sedeli v lietadle co museli rozmrazovat kridlo.ale prisli sme v poriadku.toho snehu uz tu niet len sem tam.ale co uz.teplo az 6 stupnov tu mame.len blata vsade ze sa ani po dvore neda chodit.a teraz som si precitala ze sa v tunise robja dvojicky?no zaujimave ze mi sme tam boli a nist ☹ tak sa majte a ak mi vyde cas a krok vam este napisem.pozdravujem vsetky. 🙂

jarka28
21. jan 2009

Ahojte zenusky....no pocasie u nas hrozne ,zima ako vzdy....Deti uz su v skole obidve tak som zvedava na ako dlho,ci zasa niektoreho nieco chyti....Davidko sa drzi,akurat sa mu tlacia zubky a ma trosku sopliky ale pohoda...Zuzka g.pozerala som ten link co si nahodila,je to tam fajn popisane...akurat neviem ako je to tu s ockovanim starsich deti proti pneumokokovi,skusim zistit u lekarky...Mamartinka uzi si to doma...na ako dlho ste vlastne isli?Eviska-bola si spokojna so starostlivostou ked bol maly v skolke?od kolko rokov si ho tam davala?.......care asistant poziciu si hladam aj ja,no zatial nic tu v okoli,ja by som sla part-time nocnu no co su ponuky tak je to hodne daleko,dennu nemozem lebo drobec je este maly a skolku nemam pre neho.....Spominate tu tarhonu,no dala by som si ,musim si tusim doniest z Prahy ked pojdeme....a inak nic nove u nas....takze idem este dovarit ryzu a porobit co sa da zakial mi to spinka....pekny den prajem....aha a do Tunisu teda aby sme nesli,kedze sa tam robia dvojicky...nas je uz dost 😀 packo

etuska
21. jan 2009

cafte zienky,
tak ja som si zabookovala aj spiatocnu letenku uz zo Slovenska v lete.Na SVK letime 7.7 a naspat 20.8,tak si hadam uzijeme trochu slovenske leto.

Miska dnes bola doma,doobedu bola s manzelom,teraz je so mnou-asi ju necham do konca tyzdna,lebo v skole maju dost chorych deti a ona ma taky suchy kasel-vacsinou len v noci,no pre istotu 😔 😔
Pekny dnicek 😵

karolinka2
21. jan 2009

Erika super skoro cele leto budete doma. 🙂
Miske prajeme skore uzdravenie.

etuska
21. jan 2009

Mati-dik 😉 To,ze cez den nekasle takmer vobec,ale v noci to nejako na nu prislo 😖 Kupili sme sirup na "tickly cough",cize taky drazdivy kasel.Dost jej pomaha aj Fenistil-kvapky,tak jej skusim dat.Kalciovy sirup nam tu nechceli bez predpisu predat,ale nevadi-ten Fenistil nam aj tak zabera viac,no a o necely mesiac pridu moji rodicia,tak poprosim maminu nech mi prinesie sirup.

karolinka2
21. jan 2009

Erika a ten kalciovy sirup je tu dostat,lebo ked mala bola taka chora zhanala som a ako sa vola?vdaka

etuska
21. jan 2009

Miro pytal normalne "Calcium" 😅 ale nedali mu bez predpisu.Povedali mu,ze ked pije mlieko,tam ma dost kalcia 😠 ,ale ja jej teraz mlieko nechcem velmi davat,aby ju nezahlienilo-a syry nechce,akurat tak jogurt

z.g.
21. jan 2009

erika, myslím, že lekárnička nepochopila správne, že manžel pýtal kaciový sirup na kašeľ

/ a ak sa nespýtala, koľko mlieka vypije, resp. na iné zdroje kalcia, tak nemôže vedieť, či ho má malá dosť
😀 /

jarka, tak nech ste už zdraví...

aj my sme prekonali zápaly stredného ucha u obidvoch, adrianka mala raz dosť výrazný, vykultivovali jej heamophila

ak sa to u vás veľmi často opakuje, ja by som to riešila s pediatrom, s ORL lekárom, imuno-alergológom /teda aplikované na podmieny na slovensku/

muž sa má vcelku dobre, adaptácia ešte prebieha, samozrejme,
auto už má, dom zariaďuje, kolegovia sú dobrí- odborne, ale aj priateľskí,
so zavedením účtu tam nie je problém ako v írsku, ale je tam drahšie o niečo,
bližšie teraz ani neviem, lebo nemá ešte internet zavedený doma

z.g.
21. jan 2009

...erika, aj vy nech ste skoro zdraví

eviska83
21. jan 2009

Jarka ja som bola velmi spokojna so skolkou,maly tam chodil od 11mes.Len je to drahe 115/tyz.Neviem co si pocneme ked budem musiet dat 3 deti naraz.
Ja nepracujem v nursing dome,ja som navstevovala chorych u nich doma,cize pol dna som stravila v aute ,ale platovo je to ovela lepsie ,platili mi aj mile
Manzel pracuje na inter.letisku v Belfaste v cargo company.
Baby ja si skoro vsetky lieky pre maleho nosim zo slovenska,neviem akosi im viac verim.
Nas byva malokedy chory ale co je zaujimave tak na slovensku nikdy.Pred sviatkami sme prisli domov a mal fakt nepekny kasel a nadchu a do 3 dni bol zdravy jak rybicka.Asi mu prospieva slovensky vzduch

nadina
21. jan 2009

Ahojte,

Irsko zdravi Severne Irsko 🙂
Pozeram, ze obcas sem zbaludi aj Mamartinka od nas...

Martinka (Karolinka2) prepac, ze sa dlhsie neozyvam,
je vsetkeho akosi moc,
do 25.1. je este z pred Vianoc u nas moja mamina,
takze je veselo... 🙂

ZsuZsu - nech Vam to dobre dopadne,
viem, ake su ladviny dolezite,
aspon nech ta druha pracuje poriadne...
a dcerke prajem tiez skore uzdravenie...
koleno vie poriadne boliet...

Citala som, ze ste si hadzali linky aj na TV,
tak to som Vam sem chcela hodit, ale mozno poznate :
www.pozeraj.eu
a je to tam sice len na 54 minut tusim denne zdarma na filmy,
ale ak mate rozpozerany film- tak mozete ho dopozerat
na www.dlouhefilmy.cz

tam je to to iste - opat na niekolko minut zdarma,
takze sa to da obist, tusim dokonca aj tak, ze si stiahnete film
do pamate a vypnete internet a cas sa nerata,
aspon tak je to tam kdesi vraj v diskusii.

a najdete tam aj LIVE TV-slovenske programy, ta je tusim zdarma stale?
Neviem, zatial som asi nepozerala tak dlho...

Tak snad potesi 🙂

Etuska, uz ste sa zabyvali?
Prajem pekny vecer vsetkym,

Nada z Dublinu

etuska
21. jan 2009

ahojze zienky,
Nadi-ahoooj
Zdravim aj Martinku-ano ta k nam chodi dost casto,ved sme nejaki susedia,nie? 😀
Ja tiez obcas zabludim do "Irsko halooo",ale tam je to fakt o tehulkovani a terminoch porodu teraz,co pre mna nie je aktualne 😅

Evi-manzel pracuje na Belfast International ked som spravne pochopila?

eviska83
21. jan 2009

Etuska-ano spravne si pochopila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre