Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
8. feb 2009

ahojte.
nawal prajeme dcerke skore uzdravenie,aj namkarolinka nejako pokasluje.
dnes bolo nadherne vsade po zahradach stali snehuliaci. 🙂

etuska
9. feb 2009

Ja len kratko:
vcera nam volali,ze zomrel svokor.Je nam luto,ze sme sa s nim nestihli rozlucit 😔 Zajtra letime na Slovensko.Smutne nam zacal ten novy rok ☹ ,aj vonku zacalo prsat.Tak sme sa tesili na SVK v lete,to sme netusili,ze pojdeme ovela skor a za takychto smutnych okolnosti.
No zivot je niekedy nevyspytatelny 😢
Drzte sa zienky,ozvem sa po prilete.

nawal
9. feb 2009

Erika uprimnu sustrast ☹

karolinka2
9. feb 2009

Erika este raz uprimnu sustrast. ☹ a drzte sa.

zsuzsu
10. feb 2009

Ahojky.
Jaj aka smutna sprava hned z rana, Erika uprimnu sustrast. ☹

etuska
11. feb 2009

dakujem zienky 😔 sme uz na SVK,zajtra cestujeme ku svokre.Ozvem sa vam po prilete do UK.

karolinka2
11. feb 2009

Dobre ranko.
Erika drzte sa.
Ja dnes idem do nemocnice,s tym bokom co ma uz mesiace boli tak drzte palce.Karolinka pokasluje,tatika mame doma lebo ma zapala na ramene,inak vsetko po starom.
Robite niektora langose,ja chcem zajtra vyskusat.
Pekny den.

karolinka2
12. feb 2009

Dobre ranko.
Nejako nam to tu mrzne, ☹ kde ste vsetky?
Pekny den vsetkym. 🙂

etuska
14. feb 2009

ahojte zienky,
Matka,dufam,ze uz ste na tom lepsie.Ako dopadlo vysetrenie?
My sme prileteli vcera vecer do Dublinu,potom este domov autom.
Bolo take zvlastne prist domov len na par dni a za takych okolnosti,no zvladli sme to a zivot ide dalej...Leteli sme z Krakowa- a ked sme prechadali cez Tatry vsade plno snehu,pred nami siel pluh-krasna zasnezena krajina,este aj na letisku snezilo a tu uz nam v zahradke kvitnu kvety...akoby sme prisli uplne do ineho sveta 😔

Idem vybalovat a nieco navarit.Miska pokasliava,v lietadle bol strasne suchy vzduch a horuco a aj ked pila dost vody,aj tak mala asi suche sliznice + to cestovanie ...Ideme sa dat trochu "do normalu" pred prac. tyzdnom.
Prajem vam krasneho Valentina a i ked ja tento sviatok velmi nemusim z komercneho hladiska,urcite si toho svojho muzicka a Bambulku vystiskam 🙂 🙂

karolinka2
14. feb 2009

Ahojte.
SDnes uz mam dva robotky za sebou a este idem do tretej.ocinko je doma na marodke,tak mozem ist skor.Dnes nam zobrtali auto do opravy,tak budeme cez vikend sediet doma.
Erika som rada,ze uz ste spat...urcite je to pre vas tazke. ☹ ale tak ako sipisala zivot ide dalej.
Bola som u lekara potom ti dam vediet co a ako dalej.Karolinka nam tiez kasle,lekar jej predpisal sirup tak uz je to ovela lepsie.

Na Valentina som dostala kyticku a pohladnicu a klasicky hrncek,tatik takisto knizku a p;ohladnicu.ja tento sviatok nemusim.
taktiez prajem vsetkym pekneho Valentina. 🙂
Baby kde ste vsekty?

mamartinka
14. feb 2009

caute.Erika tak vas vytam opet spet.zelam vsetkym pekneho a sladkeho Valentina. 😉

etuska
14. feb 2009

ahojte
Matka,Mamartinka-dakujem 😔 Snazime sa dostat opat "do normalu",len v podvedomi ma clovek teraz mnohe ine veci a aj pohlad na svet...V takych situaciach si kazdy prehodnoti svoje zivotne hodnoty a pyta sa sam seba:"Kam kracam?"

Aj teraz sme zistili kto je ten ozajstny priatel ,lebo vela ludi nas podrzalo a pomohlo nam .
Aj vam zienky dakujem za podporu a mile slova,lebo niekedy je to to,co cloveka "drzi nad vodou".
Aj ja vam prajem pekneho Valentina.Mame sice cely dom hore nohami,ale asi sa dnes nad to povznesiem a pojdem povedat drahemu aka som rada,ze ho mam 🙂

mamartinka
15. feb 2009

zdravim a prajem krasne dobre ranko v severnom irsku.drahy este spi ja uz som hore.tak ako po Valentine?u nas v pohode.mali sme vinko a samo keksik.tak som spokojna.ved kto by nebol. 😀 ze.prajem vam vsetkym peknu nedelu.

karolinka2
15. feb 2009

Dobre ranko.
Ja som pra ve dosla z kostola,postavila som hovadziu polievku s pecenovymi haluskami a gtatik robi kurca na rozmarine.
Martinka my klasika valentin.
Erika bohuzial je to tak ze clovek si uv edomi urcitge veci az v takychto smutnych chvilach.
Peknu nedelu. 🙂

agi179
15. feb 2009

Ahoj zienky.Volam sa Ivana a prisla som do Belfastu aj s mojou 10rocnou dcerkou za manzelom,ktory tu pracuje 2 roky. Casto si citam Vase prispevky a dnes som sa konecne prihlasila.Chcela by som Vas porosit o radu...ako a kde sa vybavuje child tax credit a working tax credit????ak s tym mate nejake skusenosti,poradte mi prosim..Prajem krasnu nedelu . 🙂

etuska
15. feb 2009

ahoj Agi.Ako sa ti paci v Sev. Irsku?Ohladom "credits" ti poslem info vecer.Manzel nepoberal tieto veci predtym,ked pises,ze v Belfaste pracuje uz 2 roky?

karolinka2
15. feb 2009

Ahoj Agi.vitaj.A ako dlho ste tu aj s dcerkou?
My sme si vsetky formulare postahovali cez internet aj na child a tax credit a takisto pridavky pre deti.je to Home revenue,ale uz si nepamatam presne,Erika ti pise,ze ti da infosky o tom vecer ona to robila len nedavno.
A pracujes niekde alebo planujes sa niekde zamestnat?

agi179
15. feb 2009

Caute kocky.V Belfaste sme od 28.januara 2009.vdaka holky ste zlatucke,ze ste odpisali...Etuska,dakujem za opytanie.v Sev.Irsku je zatial celkom fajn.manzel tu tie kredity nepoberal predtym,aj ked tu pracuje 2 roky. mohol o ne zaziadat aj v pripade,ze som tu nebola ani ja,ani dcera?Nebyva nahodou niektora z Vas v Belfaste?Karolinka,zamestnat by som sa chcela,aspon na par hodiek tyzdenne...ale ci ma niekto teraz zamestna?...rozposlala som cv ,tak uvidim...Ako dlho ste vy v Sev.Irsku?A ako sa Vam tu paci?

etuska
15. feb 2009

ahoj Agi-Ivka 🙂
my sme tu od jula 2008 a celkom sa nam paci,mne najma sev. pobrezie.Idem mrknut na tie kredity,aby som ti napisala nejake infosky

etuska
15. feb 2009

Ivka,pozeras si robotku aj na:
www.jobcentreonline.com
-prac. ponuky su tam denne aktualizovane,ale dobra je aj:
www.gumtree.ie

karolinka2
15. feb 2009

Ivka mi sme tu tri roky ja som doma s malou,a vecer chodim upratovat kaviaren,inak sme tu celkom spokojni,mi byvame v Randalstowne asi 25 minut od Belfastu.

etuska
15. feb 2009

https://www.taxcredits.inlandrevenue.gov.uk/Qua...

Ivi,tu je taky uvod k tax kreditom.Poziadat o ne moze manzel(lebo ty nepracujes).
-my byvame v Antrime-nedaleko Matky 🙂 🙂

etuska
15. feb 2009

How to claim

To claim tax credits you have to fill in a claim form. You can order a tax credits claim pack from the Tax Credit Helpline on Tel 0845 300 3900 or textphone 0845 300 3909.

cize Ivy-zavolaj na to cislo a pytaj si "Tax Credits Claim Pack"-budu chciet tvoju adresu a tel .cislo myslim.Viem,ze sa da tento formular stiahnut aj z netu,ale neviem ho najst.Oplati sa poziadat cim skor,lebo my sme cakali na peniazky cca 5 mesiacov,ale potom aspon prisli naraz 😅

Ak si nebudes vediet rady,skus zbehnut do "Citizens Advice Bureau"-tam ti bezplatne pomozu vyplnit tlacivo

agi179
16. feb 2009

Ahojte.Strasne moooc Vam dakujem za rady 🙂 🙂 ,ste zlate.urcite dnes zavolam na to ciselko,co si mi dala Etuska.Karolinka,ty si Matka?Jaj holky,dnes je vonku tak krasne...,aspon tu v Belfaste,...ako na jar na SVK.zatial pa pa a zelam Vam krasny den.

karolinka2
16. feb 2009

Ahojte.
Ivka ano ja som Martina,Karolinka je moja dcerka. 🙂
Dnes je naozaj nadherne,my sme boli s Karolinkou na prechadzke a natrhali sme si snezienky.
Pekny den.

etuska
16. feb 2009

Ivka-nemas za co,hlavne nech to mas raz dva vybavene 😉
Mati,veru je dnes krasne,Miska behala s tatom po zahrade kym som varila obedik.
V stvrok pridu moji rodicia,tak po troske upratujem domcek,ale neprehanam to 😅
pekny dnicek vsetkym 😵

eviska83
16. feb 2009

ahojky babenky,
my sme mali cely tyzden pokazeny pocitac ☹ hroza a des
etuska- uprimnu sustrast
agi-vitaj medzi nami

karolinka2
16. feb 2009

Martinka prave som prezerala tvoje foto,pekny kociar ste kupili pre dvojicky.Aj mi sme mali skoro dva tyzdne pokazeny pocityac,v sobotu nam ho doniesol mechanik opraveny.

etuska
16. feb 2009

Evi-dakujem 😔
Mati,tak fajn,ze uz mate opraveny PC.My sme si zo SVK doniesli nas stolovy PC,lebo manzel nemohol na notebooku otvorit nejake programy a notebook si zase vezmu nasi spat na SVK,lebo je ich.
Idem konecne napisat jednu ziadost,tazke pred spanim sem mrknem 😉 😉

eviska83
16. feb 2009

Martinka -myslela si mna?noo dakujem,kupili sme ho hlavne pretoze na nho bola akcia.Zatial este nieje vyskusany,ale snad bude ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre