Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
2. mar 2009

Dobre ranko.
Ako sa mate po vikende.My sedime doma,lebo vonku prsi a ako tak pozeram pocasie tak to hlasia na cely tyzden. ☹
Prisiel mi papier pre malu ku visitorke na kontrolu taky listok ako nam chodilo na ockovanie a ockovania uz absolvovala ostalo uz len na vyssi vek tak som sa pytala susedy,ze co to doslo je to kontrola ako chodi a tak pod.a na 15.mesiac a Karolinka uz ma 25.mesiacov.
Jarka ako deticky?
Evi ako bolo v Cookstowne a co dobre si pokupila?
Pekny den. 🙂

jarka28
2. mar 2009

Ahojte...-Matka ja po vikende unavena...sme len lietaly hore dole...ale detom je lepsie a tak to aj vyzera u nas....v stredu mam skusky pisomne na vodicak tak hadam prelezem.....tu robotu co ma vzali na care asisstant som odmietla nakolko je to krat do tyzdna 12 hodin nocna coz by som nezvladla nakolko krpec nespi ako pred tim a jednak by som dostala casom heart attack 😀 ,skoda velmi som chcela tuto pracu,ale tesim sa ze vybrali zrovna mna....lebo to chce sarm a ten ja mam 😀 boze dneska mi je nejako vtipno...som zvedava co zasa dojde aka pohroma.....Evi ako babatka?v noci ako sa spi?asi blba otazka co?.....Nawal ako sa cestovalo...ste v poriadku?idem dovarit a sprtat testy este....pa zatial...

karolinka2
2. mar 2009

Jarka drzim palce aby testy dobre dopadli.Ja som ti to vravela,ze to nie je len ak robigt nocne,ze tie nase deticky uz tak nespia ako predtym.Ozaj vzdy zabudnem chcela som sa opytat ake ceny su v Prahe myslim potravin a tak pod.,tie bezne veci ktore dokupujes.
Karolinka spinka,ja som hodinu zehlila aeste chcem poumyvat podlahy.Vcera po dlhom casse sme mali taky kludny tichy vecer pri telke 😀 Karolinka nam zaspala o 7.15 hod.cez obed spala v aute 15 minut tak vecer ju to zlomilo a spinkala do rana do pol osmej ale samozrejme s tymi jej v nocibudeniami.
Nawal sa tu dlhsie neukazala,ci ona je doma?

eviska83
2. mar 2009

ahojky,
v cookstowne sme nakupili dobre,ale som rada ze tam nebyvame.Je to tam predrazene az hroza. 😲 😲 😲 ,ale hlavne casopisy ma potesili a sladkosti 😀 😀 .Vecer ma divne boleli krize ,uz som si myslela ze pojdeme ale akosi sa to potom ustalilo.Tlak mi stupol na 150/90 tak som uz len lezala a klesol na 130/80,tak pohodicka.Dnes sa citim ovela lepsie.
Jarka skoda ze nemozes nastupit ,ale aspon si si zdvyhla sebavedomie.Pamatam sa ked som ja hladala robotu ako dobre padlo ked ma vybrali 🙂 🙂 🙂

jarka28
2. mar 2009

Evi-oddychuj ako sa len da....nech ste v poriadku....nastupit nemozem,je to vela 12 hodin nocna...ratala som tak 8 hodin 2 krat tyzdenne ale toto je privela....Matka ceny v Prahe su ako u nas na Svk..podla toho co kupujes,v lekarni su ceny ovela nizsie ako u nas,a potraviny o cosi menej stoja....ja som navlacila az som mala 6kil nadvahu 😀 ale co uz ved nechodim tak casto zasa....a tarhonu nemali nikde ☹

eviska83
2. mar 2009

tarhonu maju aj v cookstowne 😀

karolinka2
2. mar 2009

Evi len sa opatruj aj tie malinke v brusku,mne vybehol tlak na 180/120 hned sme isli do nemocnice a o dva dni sa nm narodila Karolinka.

eviska83
2. mar 2009

martinka- nestras,odpocivam kolko sa len da.Mne tiez pri Andrejovi vyvolavali porod koli tlaku 160/90,ale to som 9 dni prenasala.Boooooze este aspon 2 tyzdne vydrzat

karolinka2
2. mar 2009

Aj ja som z bola tyzden po termine,neboj vsetko bude v poriadku az taky vysoky si ho nemala.

eviska83
2. mar 2009

jarka,martinka- ty vasi nespia dobre v noci?
Ten nas zaspaval s flasou mlieka a v noci si pytal este min.2x .takze niekedy vypil az 2-3 flase mlieka.Uz 2 tyzden sme sa riadili radami z knihy Kazde dieta sa vie naucit spat a cuduj sa svete za 2 tyzdne som bola pri nom 1x.Je to parada sa vyspat bez prerusenia(sice ja sa aj tak stale budim )a spi od 20.00 do 7.15. Citali ste tu knihu? Nam teda riadne pomohla a bez akehokolvek reptania a placu.Od prvej noci takto spal.Jedina jednoducha rada (vypil mlieko este v obyvacke,nesiel s nou do poslele) a bolo to.Ak chcete mozem vam ju poslat.

karolinka2
2. mar 2009

Evi ja som necitala tu knihu.
My sme nikdy nemali problem so spanim,okupali sme ju o pol osmej vypila mliecko a spinkala vo svojej postielke az do siedmej.Asi styri mesiace nespi dobre poplakuje,a co ona nikdy nechcela ist ku nam na postel tak teraz nad v noci alebo nad ranom sa postavi v postielke a chce ist ku nam a pri nas spinka az do rana.

eviska83
2. mar 2009

my sme tiez nikdy nemali problem so zaspavanim ,stale zaspaval sam az na tie flasky.Rano bol samozrejme cely precurany.A hlavne ja som mu nechcela davat velmi mlieko na noc nech si aj creva trochu vydychnu a nepracuju stale.Skusali sme ho oklamat cajom,vodou ale akosi nic nezaberalo.Ak chces poslem Ti ju na mail.mozno zistis pricinu preco to Karolinka robi.Inak Karolinku sme chceli aj my kedze manzel je Karol ,ale predbehol ma moj brat tak mame aspon krsna Karolinku.

jarka28
2. mar 2009

Caute zeny...u nas uz vsetko spi konecne....ako sa mame?Evi babetka posluchaju?nezvysuju tlak..este vydrzte chvilku... 😉 ozaj nas drobec spinka dobre uz...zobudi sa raz o 1dnej v noci a ide spinkat medzi nas...chodi o 8mej spat a vstava o 7mej takze super sa vyspime...ale nebolo to stale taketo ruzove...Davidko nam mal 7 mesiacov koliku,vstaval kazde 2 hodiny..ked kolika ustupila tak sa budil este 3 krat za noc...a ked mal ale rok aj volaco tak zacal dobre spavat...ale mame uz klud... 🙂 ...baby ostatne ako sa mate? 😎

jarka28
3. mar 2009

Ahojte....ako sa dnes mame?u nas je zatiahnute a poprcha no hruza,zasa sa neda ist von...drobec zaspal,ja dopekam masko..nudim sa a nic sa mi dnes nechce.... ☹ sak napiste nieco nech je co citat... 🙂

karolinka2
3. mar 2009

Ahojte.
Jarka ani mn sa nic nechce,rano sme sa vybrali vonku na postu zaplatit dan na auto a z polky cesty sme sa vrtatili lebo nas chytil dazd. 😠
Karolink spinka a ja som upratovala,navarene este mame od nedele a citam tu knihu o spani co mi poslala Evicka.
Aco dobre varis?
Dnes mi volala kamoska Katka obcas tu zajde na modry konik jej manzel caka na operaciu kolena a bez toho aby mu prisiel ejaky papier dnes rano mu zavolali ze o dvanastej ma byt v nenmocnici ze mu idu operovat koleno,tak mojmu p;risiel papier pred mesicom nech vyplni predoperacne a o dva tyzdne mu prisiel zase papier ze 31.3.mu budu operovat koleno ale takto bez papierov len ti zavolaju ako keby si mala ist na vysetrenie mocu a nie na operaciu kolena.strasneeeeeeeeeeeeeeee.

nawal
3. mar 2009

Ahojte, zdravim vas zo syrie. Cesta bola neuveritelne dlha a namahava s dvoma malymi detmi. No ale som nesmierne rada ze som tu. Dnes som dala iman do skolky na 2 hodiny, a od zajtra tam ide na celi den 😀 😵 😵
Majte sa zatial krasne papa

jarka28
3. mar 2009

Matka otrasne-to je jak v cirkuse v tomto sev.Irsku 😀 ja som robila k obedu ryzu a zapekane masko smotana a syr na to...taka rychlovka...nudime sa strasne...vonku prsi a deckam zabrali antibiotika tak su jak diva zver....vecer mam zasa jazdu,som zvedava dokedy este,lebo mam pocit ze to instruktor uz len natahuje.....Nawal ako dlho budete doma?kolko hodin ste cestovali? 🙂

jarka28
4. mar 2009

Ahojte babule.....slniecko nam svieti,mame krasny den a ja som urobila theory test....tak sa tesim.... 🙂

karolinka2
4. mar 2009

Jarka blahozelam. 🙂

mamartinka
4. mar 2009

Jarci28 gratulation.

jarka28
4. mar 2009

Diky zeny..... 😉

eviska83
4. mar 2009

jarka- velka gratulacia 😵 😵

jarka28
4. mar 2009

Evi-vdaka....ako sa mas?vsetko v poriadku? 🙂

eviska83
4. mar 2009

ahojte,
dnes som v pohode ,ale vcera mi zacala opuchat prava noha,bol dost velky rozdiel medzi nohami tak som nelenila a hned volala midwife,ale ukludnila ma ze pokial ma to neboli,nemam to cervene alebo horuce ze je to v tehu ok.pravdepodobne mi jedno babo prilahlo cievu na jednej strane vraj je to bezne.Ja som o tom predtym nikdy nepocula 😲 tak sme spali v noci s nohami hore(mm sa to moc nepacilo ,ale co moze robit? 😀 )a dnes je to ok.Zajtra ideme na scan tak dufam ze vsetko dobre dopadne
Dokedy tu ma Etuska rodicov?akosi na nas nema cas 🙂 🙂 🙂

etuska
4. mar 2009

😀 Evi,uz som tu 😀
Jarka -blahozelam!
Rodicia odleteli v pondelok,oba lety mali meskanie,tak prisli zmoreni,ze az,ale ja som im vravela,nech letia do Krakowa,to by mali 3 hodky let a cca 3 hodiny autom a tak sa trepali cez Londyn a cestovali ceeeely den 😝

My sme uz opat "busy"-zajtra rano ficim do prace,potom ide Miska s tatom do telocvicne,drahy do prace a ja s Miskou na rodicko,vecer mam este "English lesson" 😝 -uz sa taaak tesim na vikend.

karolinka2
4. mar 2009

Evi,ved uz nejako vydrzis tych par tyzdnov,ked si vydrzala tak dlho.
S tou knihou co si mi poslala som este len na siestej strane,idem este troska pocitat a pojdem si lahnut,rano na deviatu som objednana k zubarke.
Ved Erika sa urcite coskoro ozve.
A kde je Ada /ryba/ tiez sa akosi neozyva.

ryba74
5. mar 2009

Ahojte kocky!Neozyvala som sa,lebo od nedele do stvrtka robim v noci od jednej do siedmej rana,takze cez den spim,potom treba cosi uvarit,oprat,upratat...Ved to poznate.Vzdy rano-ako aj teraz si vas "zapnem" a potom to "zalomim".Este dnes a uz mam volno az do nedele vecera.Ozaj baby,ked idete na Slovensko,ako je najvyhodnejsie letiet?A co budete robit cez vikend a hlavne co budete varit?Jarka,deti su uz O.K?Tak cosi popiste,ked sa vyspim aspon budem mat co citat.

karolinka2
5. mar 2009

Ahojte.
Ja som akurat dosla od zubara cistil mi kamen a robil jeden zub.
Adi takze robis aj nocne?My mame ist v plane na svk v septembri,su dost lacne letenky,ale to je individualne treba to sledovat,ale dost isli ceny hore,ja by om najradsej isla na vianoce,ale po mojom zazitku sa bojim leiet na vianoce. 😀 🙂
My cez viken klasika,ja robim sobotu do vecera a nedela doma alebo niekam ideme.a co varit to jedobra otazka poradte.
Pekny den. 🙂
Ozaj nam do rana nasnezilo.

jarka28
5. mar 2009

Ahojte....ako sa dnes mame?Ada-deti v pohode,beru lieky stale,maju ich brat 10 dni tak este buduci tyzden budu doma do stredy,no ja aj zosediviem....no letiet na Slovensko neviem kedy budeme,ryanair porusil dost letov aj piatky soboty coz nam vyhovovalo....ceny stupaju a ja ked som pozerala pre celu rodinu tak vyse 1000 eur nam to vyslo.....chceli sme ist v lete k moru na dovolenku,lenze ideme kupovat pre mna auto a tak nam to zrejme nevyjde,tak ze pojdeme do Tatier a na Liptov,lenze neviem nakolko priamy let do Kosic tiez uz nieje...prestupovat sa mi nechce s detmi a letiet do Bratislavy a odtial kopec hodin sa tralakat v aute je tiez o drzku ☹ tak ja neviem,len dufam ze sa nam zadari dovolenka tento rok konecne.....dneska som navarila uz-polievku zeleninovu a granatyr so syrom.....a cez vikend mam naplanovane rezne a majo.salat..a kur polievku....nakolko ja uz neviem co aby to zjedli... 😉 takze tak.....Matka no pamatam ten pribeh co si pisala-asi by som bola aj ja vyplasena... 🙂 u nas poletoval sneh,aj sa drzal ale zrazu vykuklo slnko a je po snehu....Erika-no tak sa aj tesis na vikend nech sa trosku zrelaxujes....rodicom sa tu pacilo?idem ja drobec zaspinkal tak este umyt kuchynu...tak zatial papa

etuska
5. mar 2009

ahojte,
idem narychlo nieco uvarit,poobede idem s &miskou na rodicko a potom vecer ta anglina 😝 Jarka-dik za opytatanie-pre rodiocov to bola prijemna zmena.
Kocky-ja uz mam kupene letenky na leto a ceny boli super-letime zac., jula z Belfast International do Krakowa-cez Easyjet.Neviem ci ma 2 letenky (Miska a ja) nevysli na 50 libier,tak sa mi mari...kupovali sme asi pred 2-ma mesiacmi.
pekny dnicek 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre