Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

eviska83
5. mar 2009

ahojky,
takze ja som dnes bola na scane.tlak vyssi 150/80,jeden+ proteinu v moci,opuchnuta jedna noha,ale len trochu.kontrola za tyzden.Vahy nam nepovedala lebo jedno babo je uz tak nizko ze nemohla zmerat obvod hlavicky.takze dlho uz asi nepotiahnem ,ale citim sa zatial celkom oki.

jarka28
5. mar 2009

Evi tak sa drzte a vydrz este chvilku ak sa da....este nam sem potom stihni hodit adresu nech posielame blahozelania k babetkam.. 🙂

etuska
5. mar 2009

Evi-len lezkaj,oddychuj.Drzim palce nech je vsetko OK 😉

eviska83
6. mar 2009

dobre rano,
dik baby,snazim sa fakt co najviac lezat a v noci spime s nohami hore. 😉 😉 😉
Dnes mi akosi spadlo brucho 😲 😲 😲 ,este tak vydrzat 7dni nech som uz aspon v 9 mes.

jarka28
6. mar 2009

No ahojte...Evi tak uz to mas za par,ked padlo brusko uz sa chystas pomaly...este chvilku vydrzat treba... 🙂 urcite to zvladnes a vsetko bude v poriadku...uz sa tesim az nam napises ze uz su babetka na svete 🙂

karolinka2
6. mar 2009

Ahojte.
Evi drzim palce,no tak uz sa to krati.vsetko bude v poriadku cochvila nam napises ze babetka su uz na svete. 🙂
Ja som dnes bola s karolinkou pri visitorke prislo nam na kntrolu po 15.mesiacoch,vsetko je v poriadku,len neviem ako ju ucit na nocnik,dala mi nejake brozurky,vcera jej dam dole plienku sadne si na nocnik pol hodinu tam sedi postavi a]sa a ide sa vycurat do kuchyne na podlahu.Neviete poradit nejake triky?
Pekny den. 🙂

etuska
6. mar 2009

ahojte kocky,
Matka-aj nasej Miske dlho trvalo kym sa naucila na nocnik.Z vlastnej skusenosti-zacni ju odvykat az v lete.Nam sa Miska na jar prechladila a skoncili sme na detskom zo zapalom mocovych ciest ☹ a to nie preto,ze by chodila bez plienky,ale preto,ze v jaslaich ju chvalili ako vydrzi a sa nepocika a ona este chudatko nevedela vyprazdnit mocovy mechur uplne,tak to dopadlo tak ako dopadlo.

Evi-drzim palce.
Jarka-uz ste fit?
Ja mam este dnes vecer 2 hodiny a potom si asi vylozim nohy na stol a budem vegetit.Bratranec nam pozical nejake DVD-ka tak si asi pozrieme po 100 rokoch spolu film.
Pekny vikendik.
PS:Kde je Zuzka? 😕

eviska83
6. mar 2009

ahojte,
este som cela a aj sa citim celkom dobre(v ramci normy)
Martinka - my sme tiez do nicoho nenutili, jemu to prakticky doslo samemu.Bud rada ze Karolinka Ti chce na nocniku sediet.Ten nas cura po stojacky 😀 😀 . Zacala som cez vikend,proste som mu nedala plienku (stale som mu to hovorila -nemas plienku) samozrejme ze prvy den sa pocikal asi 3-4x.druhy den asi 2x a na treti den v skolke ani raz.proste super,ale kedze nechcel na nocniku sediet ,kakal stale do plienky(pravidelne rano)a ked nahodou potreboval cez den tak to zadrziaval.Len asi pred mesiacom sa sam zacal pytat kakat a aj ide.Ked sme prisli na svk na dovolenku tak mal obdobie kedy sa zacal zasa pocuravat,ale jemu to normalne robilo radost,pribehol s usmevom na tvari ze aha pocikal som sa 😉 😉 😉 ,skusali sme strasit varechou,nic este si ju aj sam priniesol a vybral ktoru chcel, tak som ho zacala ignorovat.pocikal sa ,prisiel ku mne ja som povedala ok ked si sa pocikal tak sa vyzlec a dones si nove veci ,vyzliekol sa doniesol veci ,pomohla som mu obliect sa a verte ,neverte do 2 dni sa mu to uz nestalo 😎 😎 😎
Etuska- uzite si kludny vikend,alebo uz budete pracovat na novom prirastku do rodiny? 😉
Jarka- ako vodicak?

etuska
6. mar 2009

Evi-nestras,este nie 😀 mozno koncom roka,ak ma ten moj muzik fakt ukeca,lebo mne sa do toho este nechce 😀

jarka28
6. mar 2009

Bry vecer....konecne mam klud,najmensi spinka a deti pozeraju este milkshake na bt-vision....Matka naozaj nechaj tomu volny priebeh a pockaj az bude teplucko,a malej das len gatusky a na zahradke bude behat a uvidis ze sa nauci sa pytat...netreba deti nutit...moja Sasa ked bola mala chodila si sadat len,potom sa jej par krat zadarilo a mavala len na noc plienku a aj to sa casom upravilo a Marek zacal po stojacky cikat a ani neviem ako a maval suchu plienku a tak som mu ju prestala davat a dobre bolo...a teraz ma to zasa caka..David uz ma 18 mesiacov,na serbel ani za boha,cika len do plenek a kakat chodi za kreslo a len vykuka na mna alebo na chodbu odbehne a vykrikuje ze puuu ha ...no a serbel donesie ale len na hranie 😀 tak uvidime,ale na silu nebudem nic riesit.....Evi-vodicak este nic,nakolko este zevraj potrebujem jazdy vravi instruktor....uz ho nenavidim za to 😀 ..najhorsie je ze mavam jazdy az od 6tej a to uz je tma a houby vidim pomaly v ulickach kde jazdime a je spicka a som na nervy uz...taky zufalec.... ☹ ale hadam to doklepem.....Dneska mi 2 krat volala manazerka z toho opatrovatelskeho domu ze preco sa neozyvam ze na mna cakaju a ze ci nastupim,ja na nervy lebo je to moja sanca ,lenze sa robi do 8mej a to moj muzik musi byt v praci na 8smu a tak nemam kam dat deti ked im zacina skola o 9tej a este je tu aj drobec....ale dneska mi doslo ze mi znizili child tax o 30 lybier tyzdenne coz som na prasky lebo uz teraz nevychadzam a neviem co budem robit potom,je to na mesiac a v aprili zasa budem mat vyssi,lenze ja mam vsetko preratane na chlp a neviem co robit....takze zvazujem a spekulujem ako sa dostat aspon na part-time a zarobit nieco...stale ale neviem kam dat drobca....childminderke neverim a skolku neutiahnem...segra robi od 8mej do 5tej tak to som tiez vylucila.....baby ja som strasny zufalec ,v poslednej dobe len hucim doma jak slahnuta,a este aj ten moj uz ma sere lebo stale tipuje -mam pocit ze je zavisly na tom,stale je nacapeny na nete a len sleduje zapasy a vsadza....ked to spomeniem tak je porad najedovany,coz si myslim ze je zavisly ....ale som si povedala ze tento vikend zasadneme a podebatujeme lebo takto to dalej nejde....bud prestane alebo proste ja ho opustim...ja nemozem zit so zavislakom ,to je len zaciatok a co som citala ako koncievaju takyto ludia ,tak to ja sa nemienim na to pozerat....no som sa rozpisala,ale zasa mi to pomohlo dostat to zo seba...je to tazke ked nemam uz rodicov a nemozem sa komu postazovat alebo vyplakat na ramene a zo strany svokrovcov podpora nulova....idem ja prezriet job centre.... ☹

karolinka2
6. mar 2009

Jarka len sa vypis vyrozpravaj ked ti to pomoze.Je to tazke ked clovek tu ma rodinu,ja som takisto len doma odkedy sme tu,a takisto by som bola rada,keby sa nasla nejaka praca ale co Karolinka je nasa vsetko,ona je prvorada,sme strasne radi ze ju mame,tak musim vydrzat kym pojde do skolky.ja som vdacna aspn za tu pracu na vecer co som si nasla.minule som pozerala na jobcentreonline ze mark spencer potrebuju upratovanie kazde rano od siestej do osmej v ballymene tak som sa potesila,ale tiez by som to nestihla lebo drahy chodi z domu 8.10 a to by som urcite nestihla.
A ten child benefit ti prisiel nejaky papier o znizeni?nam zatial dosiel papier ze v aprili nanovo vypisat papiere,ale to chodi kazdy rok.
No a stym stavkovanim ti nepomozem,poznam ludi ktori to robia ale len pre zabavu nemam pocit zeby boli zavisli,myslis,ze manzel je ved je to len stavkovanie kym vyhrava tak dobre,ale nie srandujem to uz musis vediet ty co a ako.
Karolinka uz spinka idem asi aj ja alebo si pustim nejaky film,ale to ho urcite prespim ako sa poznam. 😀
Dobru nocku.

jarka28
6. mar 2009

Matka-ja som nahlasovala na tax office zmenu zo seku na ucet a dosiel mi papier a tam bolo ze mem menej...ale je to mozne lebo som to ratala,a niekedy medzi sviatkami poslali viac sekov koli zatvorenej poste atd...ale od aprila mam spat zasa to iste,no vlastne este sa bude posielat renewal pack,ale nebojim sa ze znizia o vela...no co sa tyka muzika a jeho tipovania-tak mam to pod kontrolou aj jeho stav uctu,zatial je v pluse ,vie sa ovladat ze ked sa nedari tak pauzuje...ale-ale...nechcem aby to robil,a chcem aby nasiel zalubu radsej v niecom inom... 😠

ryba74
6. mar 2009

Ahojte kocky!Tak ako citam,prislo akesi depresivne obdobie,ale to mava tusim kazdy.Jarka tebe by strasne pomohlo keby si sa dostala medzi ludi,keby si zacala pracovat.Ja viem,mas problem kam s detmi,ozaj preco childminderke neveris?Je to tazko sklbit aj pracu,aj starostlivost o deti,ale myslim si,ze by ti velmi prospelo ist medzi ludi a odreagovat sa z toho domaceho kolotoca.

jarka28
6. mar 2009

Ahoj Ada-....vies preco childminderke neverim?tu pobliz zije jedna a to ti je des a hruza....ma tam 6 deticiek rovnakeho veku...malinke okolo 1,5 roka...tak ti neviem ci sa to da ustrazit...moj muz co ma kolegu tak k nej dava maleho,bude mat 2 roky a sem tam donesie modriny a na hlavicke buchance a raz dokonca nad obocim mal cerveny flak.....nepoznam inu childminderku a tato co je ma odradila od toho dat dieta do takejto staroslivosti...coz samozrejme je jedna z mnohych....no ale dala by som drobca urcite spolahlivej osobe... 😉 sa mi nechce este spat ....hruza so mnou....mas pravdu potrebujem vypadnut z domu,ja to stale hovorim 8 rokov je dost dlho....a stale to iste...jedine co som spravila pokrok je ze vodicakujem.....

karolinka2
7. mar 2009

Ahojte.
Jarka veru ja som tu tri roky,predtym som vkuse 12 rokov pracovala a uz mi sibe z toho dennodenneho rytmu a to som doma tri roky a co to bude ked budem osem.no dufam,ze dovted si najdem nejaku pracu.
Dnes som bola upratovat v draheho praci a Karolinka sa mi zamkla na zachode,buchla s dverami jrobila to casto tak si myslim ved ty zachvilu vindes vonku,idem jej otvorit a nic ona sa zamkla,volala som drahemu nech p;ride n pomoc dosli vsetci sefovia kolegovia no groteska vravime jej karolinka vyber klucik a podaj nam ho zo spodu,b ola tam taka medzera dala som tam prsty a karolinka mi podava jednu penu.ale potom asi po 10 minutach nam podala zo spodu klucik,ja vonku roztrasena a marian jej otvori dvere a ona s usmevom na vsetkych ze hello moje nervy. 😀
Ja dovaram knedliky so slovenskou polohrubou mukou a plnenu papriku
Pekny vikend vsetkym. 🙂

eviska83
7. mar 2009

ajojky,
Ono to je baby asi pocasim tie depky,Jarka tebe by fakt pomohlo vypadnut z domu. ja som bola doma 11mes.a stacilo mi to.uz som sa hrnula do prace.Childminderke by som ja tiez neverila,Kamoska skusala dat dceru asi 4.a katastrofa,potom som ju strazievala ja,ale bola to pohoda kedze to bolo len 1x do tyzdna na 4 hod. V tom nursing home Ti nemozu ponuknut inu smenu?Myslim ze je tu na to zakon ze pokial mas deti do 11r.tak nemusis nastupit do prace skor ako od 9.00.Neviem ja som to nikdy nevyuzila ale mam kolegynu a ta v robote hned nahlasila ze proste skor nemoze a basta.Skolka je fakt zahul,my sme to akosi zvladali ale to len fakt preto lebo sme mali fakt slusny prijem.Ako to ale zvladneme s troma? netusim
Martinka- to Ti verim ze si si uzila svoje.Mne sa tiez raz Andrej zamkol a to som teda stresovala jak vysinuta.ale za par minut ho MM vyslobodil,ono to nebolo na kluc.Neviem ako to opisat ,ale on to otvoril nozom zvonku ale skoro som dostala infarkt.A keby sa mi aspon ozval ked som ho volala ,ale on bol uplne ticho a ked sme otvorili tak na nas vybachol BUUUU! 🙂
My si dnes robime Velkonocnu hostinu,kedze potom nebudem moct.Uz mi tu rozvoniavaju klobasky a sunky 😝 😝 😝

ryba74
7. mar 2009

Peknu sobotu prajem,aj ked uprsanu.Ozaj najlepsie by si mala asi Jarka keby ti deti strazila nejaka dobra znama alebo kamaratka,ale to sa lahko hovori,ja viem.Ale aj tato moznost ma napadla co napisala Matka,ze ci by ti nemohli ponuknut inu smenu.Skus sa spytat,za to nic nedas.Ozaj baby,chcela som sa vas spytat,neviete o comsi takom,ze ked letite domov na Slovensko z Dublinu,tak da sa na letisku nechat auto na strazenom parkovisku a ze sa tam plati 8eur na den?Muz leti na buduci tyzden a nema sa ako dostat na letisko.Ja mam vodicak este kratko a na taku cestu si netrufam a vraj sa to da aj takto.Ak by ste cosi vedeli,napiste.A ako vikendujete?

karolinka2
7. mar 2009

Adi mi sme minuly rok nechavali na strazenom parkovisku auto,za dva tyzdne alebo tak nejak uz nepamatam sme platili 150 lybier,pozri si to na ryanair stranke tam to vsetko pisu.a myslim,ze mozes si ho aj rfezervovat dopredu.

eviska83
7. mar 2009

adi,my sme auto tiez nechavali na parkovisku a bolo to presne tych 8 eur,ozaj odkial si?ak si dobre pamatam tak z Dungannonu?Tam je viac firiem ktore ponukaju parkovisko ,najlacnejsie je Quickpark.ie.Skus si to najst na nete.Ozaj o ktorej leti,MM totiz obcas vozi ludi na letisko.

ryba74
7. mar 2009

leti o 13,20 z Dublinu.Ano,byvame v Dungannone.Baby ste strasne zlate,ze ste mi to napisali.On sa totizto boji tam nechat auto,ze ho tam za tyzden nenajde.Hlavne mi islo o tu bezpecnost.

karolinka2
7. mar 2009

Tak to sa urcite bat nemusi.
Juuj vybornu papriku som navarila uz jem druhy tanier a o chvilu idem upratovat do kaviarni. 😀

eviska83
7. mar 2009

o bezpecnost auta sa podla mna bat vobec nemusi.MM by ho mohol zaviest ,ale nechce nic slubovat na 100% pretoze nevieme kedy pridu na svet tie nase poklady.

etuska
7. mar 2009

ahojte kocky,
my sme nechavali auto u znameho v Dubline,ale predtym sme si tiez pozerali na nete to strazene parkovisko.Ak si to zabookujes na nete je to lacnejsie ako na mieste.Viem ze chodi aj bus medzi letiskami Belfast-Dublin,ale vam to je asi nanic.

ryba74
7. mar 2009

Pojde asi tym autom,syn mu uz vytlacil mapku kde sa asi to parkovisko-Quickpark nachadza.To by bolo asi uplne najlepsie,keby isiel sam autom.Nemusi nikoho otravovat.Baby,zvykli ste si tu uz na pocasie?Ja si na ten dazd stale nemozem zvyknut.Doma,ked zacalo prsat hned som mala akusi horsiu naladu.A tu prsi skoro stale,tak dufam,ze zo mna casom nebude "kopka nervov".Od rana periem a uz neviem kam to mam vesat.

etuska
7. mar 2009

Adi-mne uz ten dazd az tak nevadi.Akurat dnes prsi cely den,tak je to blbe,ale teraz ked som tu mala rodicov takmer 2 tyzdne tak bolo OK-prsalo az ked odchadzali 🙂

eviska83
7. mar 2009

adi- je to asi najlepsie riesenie ist autobusom,mne to pocasie uz nevadi ale vadilo mi asi rok potom som si zvykla

jarka28
7. mar 2009

Ahojte....Matka, Karolinka bude dobre cislo...ja by som zosedivela,ani teraz nemam rada ked sa syn zamyka v kupelke a to ma 6 rokov,ja mam asi fobiu a porad sa zlaknem....Adka-my sme vzdy nechali na parkovisku na letisku auto,sice sa dost plati,ale vyberies si ci short- term alebo long -term,podla toho ako dlho budes prec,a auta su strazene...takze by som sa nebala....ja ked idem sama tak len busom Belfast -Dublin,ale ked budem mat vodicak a trosku praxe tak pojdem na aute....ozaj uz mam auto baby..krasne strieborne 5dverove Renault Clio..dneska mi ho doviezli....taky super pocit ze mam vlastne auto,dostala som na narodky od muza....a bola som ho aj prevetrat trosku.....musim si poistku najst nejaku vyhodnu este... 😉 no a co sa tyka dazda-neviem si zvyknut za pomaly 3 roky ze prsi aj tyzden v kuse....potom som nijaka a nic sa mi nechce....ale hadam si zvyknem jedneho dna....Evi ako?babetka sa nepytaju este na svet?vsetko ok?pekny vecer zelam 🙂

etuska
7. mar 2009

Juuj Jarka-tak to ti je hej 🙂 My mame Opel Corsa-malicke auticko 3-dverove a bez posilovaca,ale uz som si zvykla.Este nie som az taka odvazna pri jazdeni,ale uz je to na najlepsej ceste.Ja tu kruhace milujem 😀 ,som zvedava co budem robit v lete na Slovensku-sa z tych krizovatiek a rozbitych ciest zblaznim 😝 😀

Mati-nam sa to s Miskou stalo 2 x,tak si viem predstavit aka si bola vystresovana ☹ ,ale chvalabohu ste karolinku dostali vonku.
Pekny vecer aj vam.U nas prsi a fuciii,ked som doma a nemusim nikam ist tak mi to nevadi 😀 ,ale zajtra uz by sa pocasie mohlo umudrit,no nie?

jarka28
7. mar 2009

Akurat som dala von zemiaky chladit a zacali krupy padat..no je to normalne?kedy uz bude teplejsie.....baby kde mate poistky na auta v akych poistovniach? 😉

ryba74
7. mar 2009

No o tych krupach ani nehovorte,ja som myslela,ze nam strechu uchyti,u nas bola aj burka-hrmelo a blyskalo sa.No vidis Jarka,ved ten tvoj muz musi byt celkom prima chlap,ked ti auto daroval na narodeniny.Ja mam vodicak len od juna minuleho roka,robila som ho tesne pred prichodom sem,ale ja sa este bojim jazdit.Zacala som len do roboty,co je uplne blizko,ale este nemam odvahu.Viem,ze to oddalovanie nie je dobre,uz musim skusat aj dlhsie cesty.A tolkokrat by som potrebovala vselico povybavovat a som odkazana len na muza.My mame auto poistene v N.F.U. Mutual v Grenville-aspon tak sa ta spolocnost vola a platime -neviem presne kolko ale okolo 400libier rocne.Ale to by som sa musela presne muza spytat. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre