Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

jarka28
10. mar 2009

Ani nam sa nikam nechce.....ale-ale.......akurat uspavam drobca a este ma caka zehlenie 😝 dve ziadosti vypisat a danove urobit.....ale som utahana ako kon...cely den sme boli vonku kedze bolo tak pekne,tak to treba vyuzit....Dievcence-Mamartinka,Ada,Nawal ,Zuzky,ako sa mate? 😉 Evi,vsetko OK?

eviska83
10. mar 2009

ahojte,
zatial som cela .dnes som mala jeden z tych lepsich dni ,kazdy druhy den ma bolia krize (vcera) tak som dnes bola aj ja s malym von.bolo naozaj krasne,My sme danove poslali minuly tyzden tak uz to mame z krku. vo stvrtok idem zasa na scan tak som zvedava.A ani nam sa odtial nechce ☹

ryba74
10. mar 2009

Ahojte,ja dnes len na chvilku,lebo o jednej idem do prace.Muz odletel na Slovensko,tak sme zostali len so synom.Ale vzala som si od zajtra dovolenku az do nedele,lebo aj syn je doma zo skoly.Ozaj baby,co sa tyka toho danoveho,ako to bolo s vami,ked ste tu boli prvy rok?Ja som tu od jula,od augusta pracujem,predtym som robila na Slovensku.Tam som si dala odklad danoveho priznania na september.

etuska
10. mar 2009

No baby,presne to som sa chcela opytat aj ja.Aj my sme tu od jula,ja pracujem od novebra...

eviska83
10. mar 2009

ahojte,
ked sme tu boli 1 rok tak sme danove nepodavali,takze sorry baby ale neporadim.

karolinka2
10. mar 2009

ahojte.
Veru dnes bolo nadherne,uz keby tak bolo,my sme dnes este doobjednavali olej lebo nam dosiel,ale este treba pritapat.
Jarka ako sa ti jazdi na auticku?
Erika musis ma naucit palacinky ja to neviem robit,moj drahy robi fantasticke palacinky.
Baby ja viem,ze sme sa o tom bavili minuly rok,ale podla coho sa to vypisuje ta dan.lebonam predtym automaticky chodila vyrovnavka dani a minuly rok sme nemali nic.
Idem ja pomaly do postele nejako sa mi uz drieme.
Dobru noc. 🙂

etuska
10. mar 2009

Evi-takze prvy rok sa danove nepodava?-ja som v tomto analfabet 😅

jarka28
10. mar 2009

No ja som akurat dorobila danove a zajtra ho poslem na SVK...tu som este nepodavala danove tak to ani neriesim....vy podavate tunajsie?Matka ja ta naucim palacinky,robim bozske..... 😀 no fakt....idem do vane a hajde pozriet serialy.....

etuska
10. mar 2009

Jarka-takze mi prvy rok nemusime??? 😕

jarka28
10. mar 2009

Erika netusim vobec ako to je...kazdy urad danovy poda ine informacie,ja podavam kazdy rok muzove v podstate....a dostavame aj danovy bonus na deti...

eviska83
11. mar 2009

Erika- teraz neviem ci sa bavime o danovom tu alebo na svk.My sme 1 rok nepodali lebo sme nevedeli ze sa to ma podavat.A je fakt ze ani na danovom poriadne nevedia co a ako.MM sam prestudoval zakony a pod.
Ja len viem ze kazdy obcan Sk ktory ma trvaly pobyt na svk musi podat danove priznanie.Na tvojom mieste by som im poslala kopie vypl.pasok.Teda za nov.a dec.Neviem ci si na svk robila ak nie tak by to nemalo byt take zlozite.

karolinka2
11. mar 2009

Dobre rano.,
Ja som z toho tiez jelen.Takze by sme mali davat danove na svk?drahy je tu uz stvrty rok a nic nedaval a oni si to nevyziadaju?
Jarka tak to beriem tie palacinky 😉
Dnes je taky uprsany den.Idemja robit buchty na pare.
Pekny den. 🙂

eviska83
11. mar 2009

Ano,martinka.Ako som pisala kazdy obcan svk musi podat danove na svk ale nic Ti nesmu zdanit pretoze to by bolo dvojite zdanenie.Len ho musis podat.

jarka28
11. mar 2009

No my podavame kazdy rok,moj muz bol zivnostnik pred tim,potom riadne zrusil zivnost a odisiel sem,nepodali sme na svk danove a sup ho pokuta ...a tak podavame takzvane informativne pre nich,coz je nulova dan a nulovy preplatok na dani,a na bonus danovy mame narok nakolko mame trvaly pobyt na svk a aj deti,tak preco nie?na jedno dieta je to za rok 2008 -6822skk a mne sa zidu tie prasule..... 😉 Matka palacinky robim jednoduche...dam mlieko,podla toho kolko chcem palaciniek,do toho muku-ja davam plain flour,1 vajko,1 vanilka a na spicku kavovej lyzicky sodu bikarbonu,zamiesas a uvidis ci je malo huste ked tak dodaj muky,a nechaj trosku odpocinut....a su fakt vyborne.....

karolinka2
11. mar 2009

Jarka dakujem za radu ja cesto viem robit len tie palacinky nie su mastne hrube a drahy ked robi tak ani olej nespotrebuje a su take tenucke a je ich plno z litra a ja mam z litra mozno 8 palaciniek.
😀
A odkial mate tie tlaciva na dan.

inus95
11. mar 2009

Ahojte baby! Dozvedela som sa o Vas od Adi (ryba74), citam Vas uz dlhsie. Takze volam sa Ingrid a s rodinou byvame v Dunnganone. Mam jedneho 14-rocneho. My sme tu uz 2,5 roka a mne osobne sa tu zije dobre. Uz som si zvykla...
Dievcata to ako ste rozpravali o danovom priznani na Slovensku... Ozaj ho musite podavat kazdorocne. SVK ma s Velkou Britaniou podpisamu zmluvu o zamedzeni dvojiteho zdanenia, v tomto pripade ide o vynatie a preto je danove priznanie v SVK iba informativne. Etuska, aj vy ked ste tu prvy rok, tak musite podat danove priznanie zo vsetkych prijmov a pre Vas je to aj vyhodne, lebo az ste od januara do juna na SVK pracovali, tak Vam vratia dan co ste tam zaplatili... 🙂 Jarka ako to, ze si uz urobila danove priznanie? Z akeho dokladu si tam uviedla prijmy?... A si si ista s tym danovym bonusom? Ja som minuly rok nevenovala pozornost danoveho bonusu, lebo nemala som na to cas. Ale ozaj je skoda tych penazi a tak som pisala na Danove riaditelstvo do Ba a odtial mi napisali, ze ak nie sme "danovy domicil" vo GB tak podla trvaleho bydliska na nho mame narok.... takze teraz patram co je to ten "danovy domicil" a aky doklad sa na to vydava.
No na prvy raz som sa nejak rozpisala...
Tak Vam prajem prijemny den... 🙂 🙂 🙂

jarka28
11. mar 2009

Ahoj Ingrid....ja som urobila danove ako kazdy rok,zdokladovala som v podstate celorocny prijem 1-12 mesiac....na danovy bonus mame narok, nakolko som to uz spominala sme obcania Svk s trvalym pobytom na uzemi takze nevidim dovod preco nie....a vzdy vyplatili, ked som sa pytala ci mame narok tak mame....a danove som tiez spominala ze je informativne a nulova dan a aj preplatok nulovy...je to jednoduche a rychlo vypisane to tlacivo....Som rada ze sa rozrastame...aj my sme tu zhruba do troch rokov...synovy sa tu paci? 😉 idem dorobit co sa da...pa zatial

karolinka2
11. mar 2009

Ingrid vitaj.
Urcite je tu vela zien ktore tu ziju,ale len nas citaju a nepridaju sa k nam.
Jarka posielam ti RP.

jarka28
11. mar 2009

Zeny ked zacnem robit part time mozem dostat prispevok na childminderku registrovanu? 😕

eviska83
11. mar 2009

Vitaj Ingrid
My sme postupovali presne ako pisala Jarka,s tym danovym bonusom som si nie ista pretoze my poberame tu Child tax credit takze myslim ze je to to iste,takze my sme o nic neziadali.
Jarka- prispevok na childmiderku dostat mozes ale musis pracovat min.16 hod.tyz.a pocita sa to znova z prijmu.Vraj to malokomu vyjde,ale ved za pytanie nebiju.Nam to nevyslo ☹ ☹ ☹.

eviska83
11. mar 2009

martinka- poslala som ti tlaciva na mail

karolinka2
11. mar 2009

Evi dakujem doslo mi to.Takze ten danovy bonus na dieta je vlastne ten child tax crdit coo tu poberame?
No ja te papiere poslem mame a nech to odnesie na danovy a nech sa opyta tam akko je to s tym danovym bonusom,este sa na to pozriem na internete ci t nieke nepisu.Evi este raz vdaka.A ako drobci posluchaju?

eviska83
11. mar 2009

martinka- zatial som ok,tazko sa mi chodi ,otaca ale da sa to vydrzat.Neviem na 100% ci to je to iste ale myslim si ze ano (danovy bonus) ,nam na danovom povedali ze to mame poslat postou,vraj nikto to za teba nemoze urobit ,no ale mozno u vas budu ine uradnicky na danovom 😉 😉 .Potrebujes k tomu aj kopie vypl.pasok od januara do decembra a vyhlasenie ze vsetky prijmy su len z uk.

karolinka2
11. mar 2009

Evi vyplatne pasky za minuly rok ano?a jarka spominala ze aj prefoteny rodny list karolinky.

eviska83
11. mar 2009

Ano ,za min.rok.No kedze mi sme o danovy bonus na dieta neziadali tak sme nic take neposielali.

karolinka2
11. mar 2009

Ja som pozerala na google ten danovy bonus,ale nepisu tam nic konkretne len ze sa zvysil na 6822sk.Tak idem ja ku mojej kukucke lebo sa prave zobudila. 🙂

ryba74
11. mar 2009

Ahojte kocky!No,cim vas viac pise o tom danovom priznani,tak tym som v tom viac a viac zamotanejsia.Ja som zhruba pred dvomi tyzdnami volala priamo na Slovensko z okresu akeho pochadzam na danove a tam mi povedali len to,ze musim podat danove aj na Slovensku-ja som tam minuly rok do jula robila.Mam si dat ten odklad,ktory je do septembra,nakolko by som to uz nestihla do marca.To som aj urobila a domov -na Slovensko mi uz aj prisla odpoved,ze mi "vyhovuju".No a tu som bola na Stepe a kedze ja poberam aj tax kredit,tak mi vraveli,ze mi pride papier z danoveho,ten treba vyplnit a poslat im naspat.O danovom bonuse som nevedela ani ja.Takze teraz som z toho celkom jelen,lebo neviem ci mam vobec nan narok,kde treba pytat tlacivo...My sme neni s muzom zobrati,takze ja som ako "slobodna matka",takze,takze ...No nevyznam sa v tom.

ryba74
11. mar 2009

Ahojte kocky!No,cim vas viac pise o tom danovom priznani,tak tym som v tom viac a viac zamotanejsia.Ja som zhruba pred dvomi tyzdnami volala priamo na Slovensko z okresu akeho pochadzam na danove a tam mi povedali len to,ze musim podat danove aj na Slovensku-ja som tam minuly rok do jula robila.Mam si dat ten odklad,ktory je do septembra,nakolko by som to uz nestihla do marca.To som aj urobila a domov -na Slovensko mi uz aj prisla odpoved,ze mi "vyhovuju".No a tu som bola na Stepe a kedze ja poberam aj tax kredit,tak mi vraveli,ze mi pride papier z danoveho,ten treba vyplnit a poslat im naspat.O danovom bonuse som nevedela ani ja.Takze teraz som z toho celkom jelen,lebo neviem ci mam vobec nan narok,kde treba pytat tlacivo...My sme neni s muzom zobrati,takze ja som ako "slobodna matka",takze,takze ...No nevyznam sa v tom.A pozdravujem Ingrid-som rada,ze sa pridala.

karolinka2
11. mar 2009

Adi zajtra ide moja teta na danove vsetko pozistovat co mi treba tak ti dam vediet.aj o ten bonus som sa jej kazala pytat ako to vlastne je.
Ani mi nie sme zobrati ale to si myslim nema s danami nic spolocne.
A tu si davala to danove kvoli tomu,ze ty asi pracujes co?lebo ja som nezamestnana na mna drahy pobera tax credit tsak to asi nemam tu narok na nic co sa tyka dani.
Prve dva roky nam prisla automaticky vyrovnavka dani nejakych 150 lybier bez toho zeby sme nieco vypisovali a potom uz nic,tak ja tomu nerozumiem ako to vlastne je s tou danou.

etuska
11. mar 2009

Matka-mozes mi preposlat to tlacivo na mail.adresu-prosiiim? 😅
No baby,ja som do juna robila na SVK,potom nic a november -december v UK.Za tie mesiace januar-jun 2008(ked som pracovala na SVK) posiela moj byvaly zamestnavatel,alebo musim poslat ja-tiez vyplatne pasky????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre