Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

jarka28
12. mar 2009

Evi drzime palce...este vydrzte-teda babetka nech este pockaju..... 😉 ja mam rada cestoviny no ale omacky na ne neviem robit....tak teda ak by bolo mozne nejake tie tipy ako vyrobit omacku akukolvek by som prijala 😀

eviska83
12. mar 2009

jarka- ja tiez niesom expert na omacky,takze to vari MM.

jarka28
12. mar 2009

Sikovny to chlap...pozistuj ako sa robia dobre? 😀 tak nenapadne... 😉

karolinka2
12. mar 2009

Ahojte tak pissala mi teta ze bola na danovom urade,za rok 2007 nas neminie pokuta 2000 sk,ale dostaneme aj bonus 6570 a takisto aj tento rok tych 6822sk takze mame na to narok.
Jarka ja som pisala vyssie dnes robim fazulkovy privarok a klobasky.
Napisem ti dva omacky co ja mam najradsej a cestoviny:
1.Oprazim cibulku na oleji pridam pokrajanu suknu na kocky,pretlaceny cesnak,sol,peper,vegegetu,cierne korenie,kecup,horcicu,vela posgtruhaneho syru a zalejem to mliekom troska zahustim mukou a pridam slahackovu smotanu,toto robim na spagety.
2.oprazim cibulku na oleji pridam mlete hovadzie maso,kadejaku zeleninu aku len chces koreniny,pridam omacku taku vo flaskach paradajkova,sampionanova a pod.urcitge vies ktore povarim a zalejem so slahackovou smotanou.
Evi derzte sa na scane. 😉

ryba74
12. mar 2009

Matka a kde ten bonus keby som chcela ja-neviem ci mam vobec nan narok-kde ho mam ist vybavit a ako?Tu,ci na Slovensku?

inus95
12. mar 2009

eviska83, ty si eva? ... dakujem za radu...
Adi, ten danovy bonus Si vybavis na danovom urade na Slovensku, vpistuje sa to rovno do dan.priznania... prides na kavu a neako to urobime....

inus95
12. mar 2009

baby, kto z vas ma starsie deti, ktore chodia do skoly a ako riesite skolu na Slovesku?... chodia Vase deti na nejake skusky?... a poculi ste o prevode znamok do slov.kvalifikacnej stupnice a uznanie studia v zahranici?
...idem piect tortu, velmi sa mi nechce ale co uz... prajem este pekny den...

ryba74
12. mar 2009

Inga,tieto kocky maju tusim len male deti-my dve mame tusim najstarsie.Ozaj baby-napiste este raz kde ktora byvate,ja som to aj vedela,ale vypadlo mi to.

ryba74
12. mar 2009

Ozaj Inga,tu tortu pecies pre mna?

ryba74
12. mar 2009

Ha,ha...... 😀

karolinka2
12. mar 2009

Adi ako ti pisala Inga vpises to tam do danoveho a ziadas ten bonus.Vy dve stesusedky a poznate sa?
Inga a mas nejaku prilezitost ze ides piect tu tortu alebo len tak pre radost?
My byvame v Randalstowne 4 mile od Anrtimu.

ryba74
12. mar 2009

My sme neni susedky,zoznamili sme sa prostrednictvom Inginho znameho, s ktorym pracuje a on sa poznal s mojim muzom.Totizto moj muz je tu uz tri roky,len my sme so synom prisli v juli.Inga pecie torty stale-ona je super kucharka a vzdy k nejakej prlilezitosti.

eviska83
12. mar 2009

ahojte,
takze scan dopadol super,vsetko je ok,tlak dobry 130/80.Uz len ta jedna noha je opuchnuta ☹ ,baby neuverite ona nam povedala vahy a skoro som padla na zadok ,ze 2.7kg. 😀 😀 😀 tak som stastna jak blcha.
uz sme objednali letenky svokrovcom na buduci piatok ,tak dufam ze dovtedy este vydrzim.
Inga -ano ja som Eva a byvame v Craigavone

jarka28
12. mar 2009

Ahojte...my byvame blizko mesta Downpatrick.....Inga-no moje decka maju prist na SVK na preskusanie,budu robit volaake tesy....riaditelka nam vravela ze staci raz za 4 roky dosjt tak uvidime,dufam ze sa zakon zmeni a nebudem musiet prist vobec ,lebo sa mi nechce deti zatazovat ucenim zo Slovenska...citat pisat pocitat to vedia ale nechcem aby sa mi byflovali Slovenske ucivo.....uvidime kedy pojdeme.....o tom uznani nic veru neviem ani o znamkach....co mi vravela riaditelka maju chodit na preskusanie deti len prveho stupna,ale kazdy tvrdi inak a zasa ina vravela ze aj druheho stupna...tak neviem-je v tom chaos....ozaj z akej muky pecies torty?tunajsej?....Evi super tak babetka su velike....som rada ze je vsetko v poriadku....Ako ludia v Craigavone beru to nestastie?boja sa?Matka ja vravela ze je narok na bonus.... 😀

etuska
12. mar 2009

cafte kocky,
ja som tu len na skok,lebo mam este nejaku pracu.my byvame nedaleko od Matky- v Antrime,ze Mati? 😀
Adi-mas nejaky sviatok,ze snivas o torte? 🙂
pekny vecer vsetkym 😵

ryba74
12. mar 2009

Ale,zajtra mam narodky,to som len tak trepla o tej torte.Dnes bol konecne pekny den-teda aspon neprsalo a vyslo slnko.Ja som sa bola objednat u toho lekara a fakt sa tu "lieci na pockanie"-objednali ma o tyzden.V prvom rade budem trvat na vyteri z hrdla,ak to neurobia,tak liecba nema zmysel.Dnes som si presla na internete "streptokoka" a precitala som si aj nejake pribehy-tak vsetko mi to nasvedcuje na neho.Inga mi "pozicala" ATB-Azitrox,to su len tri tbl na tri dni,snad mi to aspon trocha zaberie.Uz som zo seba zufala,ved sa z toho nemozem dostat.A vy ako travite vecer?

etuska
12. mar 2009

Adi-ja mam kopec prace,tak sa musim odlepit od PC-zajtra mam hodinu AJ s jednou kockou,tk sa musim pripravit +musim vyhodnotit 30testov,kt. som robila so ziakmi posledne 3 dni.Drahy je do polnoci v praci,takze sa idem do toho mrknut.
Nech si coskoro fit 😉 Hod nejake foto,nech ta vidime 🙂
a k zajtrajsim narodkam "HAPPY BIRTHDAY" 🙂

zsuzsu
12. mar 2009

Ahojky.
Troška som vas zanedbala, tak sorry 😉 mala som tu maminu a synovca, tak sme sa tulali, nakupovali. Vitam nové tvare, som rada že nas je stale viac.
Vidim, že niekto tortu pečie, ja som robila v sobotu kamoš mal narodky také prsia, no podarili sa, a aj mali obrovsky uspech. takže teraz čakam objednavky 😀
Inak aj ja mam už "staršie" deti. a na SK by sme mali chodit na preskušanie, ale nam dala riaditelka otázky co by sa mali baby naučiť zo všetkych predmetov /fizyka, chémia... 😝 / ja si myslim, že nemame šancu. som rada že detom sa dari už tu v škole. A na tie testy nestači len aby prečitali knihy to potrebuje vysvetliť, a ja inak vysvetlujem ako ucitelka, no ne? Ale rozmyšlala som co nam hrozi, ked nepojdeme na skušky. ved domov sa nechystame /zatial/, rodinné pridavky tam už nepoberam, a ked sme sem došli tak riaditelka dala rozhodnutie o povoleni študia v zahranici. a tu vysvedčenie maju. a ešte chcem vybavit tu ten pobyt takže asi na skušky mi zabudneme 😎 jaj a byvame nedaleko Magherafeltu.

karolinka2
12. mar 2009

Adi vsetko najlepsie k zajtrajsim narodeninam,hlavne vela zdravicka. 🙂

mamartinka
12. mar 2009

Adul aj ja posielam kongratulioooooooooooon.vsetko naj. 😉

ryba74
12. mar 2009

Dakujem,dakujem,dakujem 🙂 Ja mam "uz"35,vy ste tu asi vsetko mladsie kocky.Nejak neoslavujem,kedze muz je momentalne az do nedele na Slovensku.Foto sem musi hodit moj syn,lebo ja som moc neni tech.typ.My ideme na skusky zo slov.jazyka na konci maja.Tak sme sa dohodli s riaditelkou.Skusky robime len zo slovenciny,ale aj to by som najradsej obisla.Vraj sa to musi,ale ja si myslim,ze ked chodi do skoly tu,tak by nemal robit ziadne skusky na Slovensku.

karolinka2
12. mar 2009

Adi nie sme tu vsetko mladsie kocky,ja budem mat 33. 😉
Idem si ja lahnut,Karolinka len teraz zaspala a bez mlieka prvykrat sa stalo ze nam nevypila mlieko,ona co je taka mliekova.
Dobru nocku.

ryba74
12. mar 2009

Aj ja vam prajem peknu dobru noc.

mamartinka
13. mar 2009

www.cas.sk Zufala Slovenka v IRSKU.Bez Syna domov neodidem.je to z Belfastu.a mam novinku.bratovi sa do rana narodilo druhe ditko.pol hodinu po polnoci.mala 3,10 a 51cm.a dobry datum.piatok13.a to mala termin az zajtra.vola sa Gabriela.

eviska83
13. mar 2009

dobre rano,
Adi aj ja sa pridavam a bahozlam vsetko naj,naj.A neboj mas len o 3r viac sko ja takze niesu tu len mlade kocky.
Martinka- postupujes podla knihy? nam to zatial drzi a Andrej spi ako anjelik 🙂 🙂
Mamartinka- Gratulujem k neteri, fakt pekny datum na porod.MM my to hovoril uz vcera ,"este vydrz aspon do soboty 😀
A to s tou slovenkou je fakt hroza
Jarka- jasne ze sa ludia boja,ale tvrdia ze to co tu bolo uz sa nevrati,ze sa to policajtom aj skoncilo.Tak dufam ze maju pravdu.Ozaj ten Poliak je este stale v kritickom stave,snad sa z toho dostane

mamartinka
13. mar 2009

no Eviska mi sme krsny.asi.prvemu sme snad aj tejto budeme.

karolinka2
13. mar 2009

Dobre ranko.
Martinak vsetko najlepsie k neterke,nech je zdravucka.no citala som prave o tu slovenku je t strasne.
Evi citam tu knizku ale som este len na nejakej 6 strane. 😉 tak velmi mudra zatial nie som.musim si sadnut ked karolinka zaspi a poriadne sa do toho zacitat.
Pekny den.

jarka28
13. mar 2009

Ahojte...Mamartinka-blahozelam aj ja k neterke....nech je zdravucka a dobre papka... 😉 Adka vsetko naj k narodkam....tusim sme tu vsetky tridsiatnicky mlade kocky 🙂 🙂 🙂 ja som mala nedavno 30.....este som ani neoslavila neni volaako casu na to a uz som aj zabudla ze som ich mala.....o tej slovenke bezmocnej som citala,no nemam slov je to tazke... ☹ co dnes varit?kazdodenna dilema.....

etuska
13. mar 2009

Ahojte zienky,
Tak tej kocky mi je fakt luto ☹ Mozno keby sa obratila na nase velvyslanectvo...ved to nie je normalne ze by tu musela byt proti svojej voli a za takych okolnosti 😒

inus95
13. mar 2009

ahojte baby... konecne som sa od rana vymotala z kuchyne... z jednej torty boli dve a este 50 ks samroli... na dnes mam toho skutocne dost....
ako travite sobotnajsi vecer?... ja som po sto rokoch pred telkou, ale asi dlho tu nevydrzim, lebo moja chlapi pozeraju nejaku akcnu komediu na markize... asi si pojdem citat (mam rozcitanu knihu)... zacala som ju citat uz davno tak neviem ci nebudem musiem zacat odznova...

Adi vsetko najlepsie k dnesnym narodeninam!...... Filipovi je uz lepsie? A ako je tebe?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre