Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

eviska83
22. mar 2009

Ahojte,
Ja som stale cela,uz sa ale nevladzem ani pohnut ☹ ☹ ☹ .Stale som vravela ze chcem vydrzat co najdlhsie,cie do piatku ale teraz by som uz isla.
Erika- smear test sa tu robi raz za 3 roky,teda aspon u mojho GP.
akosi je tu vela chorob a urazov,zelam vsetkym skore uzdravenie 😵 😵

etuska
22. mar 2009

ahoj Evi,juuj,tak ja som sa tesila,ze sa robi castejsie,lbo ked som sa rozpravala na SVK s mojim lekarom,tak povedal,ze je to dobra blbost-lebo niekedy sa ta rakovina ani hned nediagnostikuje a tri roky je strasne dlha doba 😒 Ved sa opytam mojho GP-ka a budem sa pytat na ten test,ze co by stal,ak by som chcela.Mne totiz vypalovali ranku na krcku maternice asi rok po porode,potom sa to super zahojilo,ale vraj je dobre to monitorovat,ci je vsetko OK. No a bud. rok by sme asi radi druhe babo,tak aj preto.

jarka28
22. mar 2009

Ahojte,Evi akurat som myslela na teba ze ako sa mas a co babetka ci sa pytaju na svet.....daj nam potom vediet co a ako dobre keby volaco 😉 drzte sa....Erika na smear test aj u naseho GP sa chodi raz za 3 roky,ale ja som to tak obkecala ze som rizikova a chodim kazdorocne pravidelne,akurat na buduci mesiac sa idem objednat tak dufam bude vsetko ok,lebo kazde 3 roky si myslim chodit nestaci....hlavne v dnesnej dobe zlej ....idem na kafco k segre este...majte sa a drzte sa...Matka je mi luto co sa stalo malinkej,nasa raz tak spadla vo vani,cekuj ci jej neni zle a keby volaco tak na pohotovost koli otrasu mozgu...drzte sa pa

etuska
22. mar 2009

Vidis Jarka-dobry napad,aj ja sa to pokusim obkecat 😅

z.g.
22. mar 2009

erika, malej to prešlo samé, ATB účinkujú až p 2-3 dňoch..., ale treba pokračovať, už keď sú nasadené, lebo baktérie v tele by sa stali rezistentné na to ATB

z.g.
22. mar 2009

...píslal som IP maťke, aj ju poučili na pohotovosti,
ale keďže sa to stalo včera doobeda, odvtedy nič...tak už bude dobre

etuska
22. mar 2009

Dik Zuzi 😉

z.g.
22. mar 2009

áno, tá dcytológia nestačí raz za 3 rokyl dokonca ani keď sa robí 1x ročne , tak sa medzitým môže vyvinúť rakovina, bol taký prípad prezentovaný na prednáškach...

z.g.
22. mar 2009

eviska, malý sa teší na detičky?

z.g.
22. mar 2009

...alebo to ešte nevníma?...

etuska
22. mar 2009

Zuzi-presne to iste mi povedal moj lekar,ze sa mozeme tomu uzasnemu ministrovi podakovat 😠 ale moj lekar to tiez nejak tak zaobalil,ze je to kontrola po vypaleni ranky,tak som nic neplatila-ale to bolo pred rokom.Opytam sa tu a spomeniem aj to ako Jarka,ze som rizikova 😅 niekedy musi byt clovek trochu dotieravy

jarka28
22. mar 2009

Baby ja fakt ked potrebujem nejake vysetrenie musim oklamat aby som ho naozaj mohla podstupit 😲 minuly rok som mala bolesti v pravom prsniku a citila som zmeny no a musela som si vyslovene vydupat sono vysetrenie na zenskej klinike....je to tu hruza ani gynekolog nic....ked je problem tak k GP a odtial cakat na pozvanku z nemocky a dovtedy je uz aj po probleme...co som tu pomaly 3 roky som nebola zkontrolovana zo spodu,akurat teda smear test-aspon nieco..... ☹

etuska
22. mar 2009

Jarka-ani po porode? 😕

jarka28
22. mar 2009

Nie ...absolutne....len co mi vybrali klipsy na jazve aj to mi robila sestra zdravotna co chodila maleho pozerat domov...nic absolutne ziadna kontrola ☹

ryba74
22. mar 2009

Baby,aj ja som mala kedysi ranku na krcku maternice,tiez mi to vypalovali.Ja chodim-aj budem chodit na gyn prehliadky+sono prsnikov na Slovensku.Tam mam aspon istotu,ze to bude raz za rok,i ked ako uz Zuzkag.hovorila,aj to je malo,ta hnusna rakovina moze vzniknut aj skor.Uz ked som bola tu a mala som gyn problemy,ktore sa tykali HA,tak som si volala svojmu gynekologovi na Slovensko.Raz za rok aj tak vzdy budeme chodit domov,tak sa vzdy objednam a pojdem tam.Poistenie mi nezaniklo,takze platit nebudem nic.A predsa ma uz pozna moj lekar dlhsie ako zasa niekto cudzi,co o mne nevie vobec nic.Inak,ja fakt ziram 😕 ,ze tu takto ta gynekologia funguje-nefunguje.A pritom tie Irky maju tak 3-4deti.Nechapem,ako to tu takto funguje.Ja si stale myslim,ze to Slovensko je daleko pred Irskom.

etuska
22. mar 2009

Adi-no aj ja som prekvapena.A na smear test vas objedna GPa robi sa to tam v ambulancii,alebo sa musim objednat v nemocnici?
Ako ze mas poistenie aj na SVK?Lebo ja som musela preukaz poistenca vratit odkedy tu mam NI Number a zaroven medical card 😕

jarka28
22. mar 2009

Erika u nas na klinike sa ja objednavam u Nurse a ta mi da temin a aj mi to urobi to vysetrenie,potom mi pride domov list s vysledkom....tak skus sa u vas na klinike objednat...

jarka28
22. mar 2009

No a co sa tyka gynekologie tak to sa aj ja cudujem....ale citala som niekde clanky o tom ze je to tu velmi haklive co sa tyka vysetrovania zo spodu,kolkokrat ze sa pytaju ci chcete mat niekoho pri sebe ked vas budu vysetrovat,nakolko bolo velmi vysoke percento udania zo sex.obtazovania....coz to mi pride na hlavu postavene kedze chcem vysetrit poriadne tak sa musim nechat v klude a poriadne ....tak neviem ,bud si zeny vymyslali alebo boli lekary fakt doterni....tu je to velmi podivinske vsetko,budu sa dokonca skolit GP nakolko je velmi vela staznosti na nich ze v podstate nevedia stanovit diagnozu a liecbu,velmi vela pripadov je zaznamenanych....tod nedavno mi vravel kolega mojho muza-Litovec ze jeho znami ziju niekde v anglicku a ze im zomrelo male mimco nakolko pochybil GP pri stanoveni diagnozy a liecby,a to som citala este ze kazdy 6 alebo 8 lekar ma problem s drogami alebo alkoholom-tod alkohol je ich narodny sport tusim.....Ja neviem,na SVK su spickovy lekary ale aj darebaci samozrejme,no keby sa bolo vrazalo do zdravotnictva a do pristrojov a vyskumu vela vela viac viac tak by bolo na inej urovni....nemocky tam krachuju a chatraju-pekna vizitka...tu su nemocky v pohode a aj na vyssej urovni,ale su plne lekarov co nic nevedia,alebo lekarov tmavej pleti co studovali neviem kde alebo su plne MRSI bakteriami,coz ide clovek na beznu operaciu a nevrati sa kedze ho zkoli takato spina.....a hlavne ze maju vsade dezinfekcne mydla a obrazky ako si umyvat spravne ruky.....raz na pohotovosti dosiel lekar,isiel vysetrit maleho a ten na neho ze nech si umyje ruky lebo su vsade bakterie 😀 ja vyplestila oci ,a lekar tiez...... 😉

etuska
23. mar 2009

Jarka-tak napriklad podla farby pleti by som lekarov neposudzovala 😒 niektori su lepsi ako domaci lekari a museli nieco ukazat,aby sa tu presadili.Ale s tou kvalitou zdravotnictva s tebou suhlasim-poculi ste minuly tyzden o tej nemocnici tusim v Anglicku,kde sa nedodrziavali zakl. veci a kopec ludi tam na pohotovosti zomreli lebo nedostali patricnu starostlivost 😒

No,zajtra idem k zubarke,tak tam to bude hadam OK 😅 Bru nocku

ryba74
23. mar 2009

Pekne dobre ranko prajem-aj ked uprsane! Etuska,ja som tiez vratila karticky poistenia,ale volala som tam,ze ako by sa to dalo urobit,ked dojdeme na Slovensko a chcela by som tam ist k zubarovi na preventivnu prehliadku,taktiez aj na tu gynekologiu a zrejme som natrafila na velmi dobru pani,ktora mi poradila,ze ked pridem domov,mam prist za nou,oni mi vystavia na pockanie karticky poistenia,s nimi mozem ist k lekarovi a ked budem odchadzat,pridem ich vratit.Takze takto nejako som si to vybavila.Prajem vam pekny den!

jarka28
23. mar 2009

Dobre rano...aj u nas uprsane...Ada- dobre si si to poriesila....si musela natrafit fakt na dobru pani.....Erika-v ziadnom pripade neposudzujem lekarov podla farby pleti,pisem len ze je tu kopec lekarov tmavej pleti co studovali neviem kde..to je pravda neviem kde studovali co studovali ,vsade len diplomy coho sa zucastnili.....pokial je lekar spickovy je mi jedno akej je pleti alebo odkial je....ja len chcem starostlivost poriadnu..... 🙂

karolinka2
23. mar 2009

Dobre ranko.
Ja od porodu som nebola na ziadnom vysetreni,po porode ma neskutocne boleli vajecniky tak som sa pytala na ultrazvuk,cakala som styri mesiace a vraveli mi ze je vsetko o.k.,ale chystam sa zas lebo mam stale vacsie bolesti,nikdy som nemala problemy s vajecnikmi,az teraz.
A chcem sa opytat narychlo som vcera precitala ze pisete o prsnikoch a gynekologii to ked chcem ist na vysetrenie prsnikov mam sa pytat u svojej obvodnej lekarky lebo ja som na to nikdy nebola.
Ideme si mi kreslit nakolko vonku este nechodime pockam este do soboty a v nedelu uz pojdeme vonku.
Vcera sme popali co sme mali navarene tak dnes musim varit asi uvarim kuracie nozky a zemiakovu kasu.
Pekny den. 🙂

jarka28
23. mar 2009

Matka treba ist k GP a povedat jej a ona ta objedna na vysetrenie....dojde ti domov potom papier ze kam a kedy.... 😉 ked mas s vajecnikmi problemi,robili ti len sono alebo komplet aj zo spodu?

z.g.
23. mar 2009

ahojte, tak natálka má hdrle beta-hemolytického streptokoka /nonAnonB/, takže máme ATB, ani nemala nejaké výrazné príznaky, ptrchu ju pobolievalo hralo, teploty nemalal, mala ho trochu zapálené a dnes sme boli na váteroch aj s adrikou, takže aby sme toho nemali pre odchodom málo, ale lepšie teraz než potom...

maťka, tak to je hrúza, že si išla na to sono až o 4 mesiace, to snáď ani nie je možné...

o tých lekároch- teda môžem písať len o nemocnici, kde robil manžel- tam bol spokojný s odbornou úrovňou, práveže len tak hocikoho nezoberú, je tam veľa lekárov rôznych národností a rás, ale pri prijímaní pozerajú, kto kde robil, proste je už to je úspech, keď sa tam niekto dostane...
a tomojší lekári majú náročnejší tréning ako my, sú dobre vyškolený, len teda neviem, kde sú, zrjeme ich odchádza naprd. do kanady, austrálie,...za lepším platom...
a všade sú aj lepší aj horší doktori
takže tie väčiše nemocnice sú v pohode, ale základná starostlivosť- podľa toho, čo píšete a hlavne gynda, tak to je nič moc...
a dlhé čakacie doby na vyšetrenia..., aj keď to je často aj u nás...

hlavne, že nás porovnávajú furt s úniou, že tu na slovensku je veľa lekárov, veľa pohotovostí,
ale to chcú , aby to bolo ako u vás-napr. 4 hodiny čakať na pohotovosti?

idem, malá plače...

z.g.
23. mar 2009

pardon, za preklepy, malá je nervózna, tak som písala rýchlo

z.g.
23. mar 2009

oprava- množ. číslo vyškolení 😀 😀 😀

ryba74
23. mar 2009

No Zuzkag,tak to ja sa potom tiez tesim,ak tvoja mala mala "len"taketo priznaky a mala streptokoka,tak potom ja ich budem mat hadam aj dvoch 😀 😀 😀.No mam strach,lebo ja uz ozaj dalsie ATB nechcem a zrejme ani do roboty by som nemohla ist.Mas pravdu,ze vsade su aj lepsi aj horsi lekari,ale aj tak mam stale ten pocit,ze predsa len na Slovensku je to cosi lepsie ako tu.Hlavne tie odborne vysetrenia.Baby,aj u vas tak strasne fuka?

karolinka2
23. mar 2009

Zuzkag.nech sa Natalka rychlo uzdravi.
Nerobili mi nic ine len nejaka sestricka mi urobila ultrazvuk a to bolo vsekto,ale ako so pisala cim dalej mam tym vacsie bolesti na tyzden ked karolinke prejdu tie kiahne tak sa pojdem objednat a poviem nech mi to urychli ze mam velke bolesti nieze zas budem cakat 4 mesiace.

karolinka2
23. mar 2009

Este som chcela napisat ze ked mam bolesti tak pijem zensky caj a beriem ibalgin od bolesti.
Chcem sa opytat co by som mal kupit pre karolinku na hranie uz velmi s tyi hrackami co ma sa nudi uz aj kuchynka ju nebavi ani ta tabula co nedavno dostala kreslime si no ale uz mi dochadza fantazia co by ju zabavilo,Erika mi poradila nejke kocky na styl lega ze si zaklada kocky co by ste mi este poradili pre 2rocnu slecnu na hranie.uz aj knizky sme citali aj ju to bavilo ale uz ich potrhala. 🙂

etuska
23. mar 2009

ahojte,
tak ja som dnes bola s tym zubom-bolel ma od pondelka do piatku-tak som stale brala lieky od bolesti ,cez vikend to bolo OK,ale uz som sa tesila,ze mi nieco spravia-bud korenovu vypln,alebo aspon novu blombu,no kedze som tam bola 1.krat,tak mi len odstanili zub. kamen a spravili rongten 😒 ,darmo som jej hovorila,ze ma to 5 dni bolelo,brala som lieky,mala som to opuchnute a ze uz na SVK mi chceli robit koren. vypln,ale som si nedala,tak mi spravili blombu,ale je dost hlboka.Zubarka sa usmiala,ze OK,ze sa mam objednat nabuduce,ze podla snimkov posudi co robit,takze tak.

Ale aspon Miska ma krasne biele zubky 🙂

Aj u nas fuka a prsi,ale zaroven aj svieti slnko.

Adi-to ti poradila pani v poistovni,ze ti mozu dat na SVK docasne karticky?ak ano-v ktorej?lebo ak mi nespravia ten "smear test" tu,tak chcem ist urcite na SVK.

Poznate tuto stranku?Ideme s Miskou nieco "tvorit" aby sa nenudila
http://www.bbc.co.uk/cbeebies/charlieandlola/co...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre