Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

jarka28
30. mar 2009

Zuzka dakujem,no maju uz aj na nozkach supajucu sa kozu,som sa vylakala ze zasa nieco doniesli zo skoly,ale najskor som si to chcela overit u teba 😉 ...no a kedy mate naplanove odletiet?uz sa tesite ze?no a to balenie,to poznam,ja tiez tak balim na etapy vzdy....ja som mala decka hned po sebe Sasku a Mareka,je to fajn sa hraju a aj tlcu ale je to v pohode,no a Davidka sme neplanovali vobec,ale sme strasne radi ze ho mame 🙂 je to take nase slniecko a ak mam pravdu povedat si ho uzivam najviac.......

etuska
30. mar 2009

Jarka-tak hadam budu decka coskoro OK.
No Jarka,aj ja verim,ze si budem druhe babo uzivat,predsa len Miska uz bude velka sestricka.Neplanovane deticky su naj-to ja hovorim mojmu drahemu-on bol tiez neplanovany a som rada ze je tu 😀

jarka28
30. mar 2009

Tak ten moj bol asi planovany 😀 😀 😀

etuska
30. mar 2009

Jarka 😀 😀 😀
No idem ja pomaly varit-taaak sa mi nechce,ale musim,zajtra plne nabity program-praca-lekar-navsteva 😝
Bru nocku 🙄 😵

jarka28
30. mar 2009

Bru noc Erika....dopozeram serial a idem do postele ...... 🙂

karolinka2
31. mar 2009

Ahojte.
Tak tatika uz mame v Belfaste o pol druhej ho budu operovat pod celkovou narkozou.

Karolinka spinka,ja som poprezliekala periny poupratovala a varim kuraciu polievku,lebo ze moze len nieco lahke.

Jarka nech to detickam copskoro prejde.

Pekny den. 🙂

lucietta
31. mar 2009

ahojte babulky, vyplnte prosim ten formular, je to peticia za ocovanie proti rakovine krcka maternice pre dievcatka od 9-12 rokov zadarmo, treba milon podpisov a EU to da na listinu bezplatnych ockovani...dajte vyplnit kazdemu, kto vas napadne, vdaka 🙂 (treba kliknut na vlajku statu, napr. cesku a vyplnit ten formular v pravo 🙂) Pekny dnik zelame 🙂

http://www.cervicalcancerpetition.eu/

jarka28
31. mar 2009

Ahojte babule....u nas je nadherne....az som sokovana..... 🙂 konecne som malej kupila saty na prijmanie,boze je ako princezna....uz sa tesim ....Matka ako dopadla operacia,ako sa citi Marian?drobec este chrapka a az sa zobudi ideme pobehat trosku....akurat nam maliar maluje zvonku dom na zlto 😀 otrasne cosi,ten nas Landlord fakt nema vkus, a pri tom dom bol sivy paradny ziadna spina,lenze on to tu chce mat vsetko zlte.....otrasneeeeeeeeee

z.g.
31. mar 2009

maťka, taj držím palce, nech to je OK...

jarka, tak si aspoň ľahko sponzáte dom..., tade hlavne deti 😀
a s tým manželom, to je podarené...rozmýšľam, do akej kategórie zaradiť toho môjha, tak asi ako kedy 😀 😀 , zato ja som bola určite neplánovaná 😀 😀 😀

erika, veď to, že nie vždy sa dá dieťa naplánovať tak, aky to bolo optimálne...
mne keby sa adrika "neperihodila", tak by som váhala asi do menopauzy 😀 😝 a vlastne aj natálka,
...najprv som si chcela urobiť atestáciu a tak... a teraz som rada...

o tých šváboch som počula, fujha, aj v grécku je ich dosť, ale asi všade, kde je teplo...
...na druhej strane, lepšie, ako jedované pavúky v austrálii 😀 😎 😝-
tam mal niečo muž "rozrobené" voľakedy...

ja stále balím- ďalšia etapa pokračuje, popritom periem, aby sme brali čisté veci,
prezerala som skrine, triedila zároveń malým veci, lebo beriem hlavne letné...
dnes som malej kúpila sandálky, pre istotu, nech nemusíme tam zháňať...

a natálka sa stále pýta, kedy už pôjdeme...

z.g.
31. mar 2009

...počasie tu teda vôbec nevyzerá jarne, aj keď dnes bolo vcelku fajn... 😖

z.g.
31. mar 2009

neviete, ako to je s kočíkom u detí starších ako 2 roky? berie sa to ako batožina a už nemôžeme mať na malú kufor, resp. podľa váhy?
a autosedačka? ryanair to má tak, že možno zobrať buď kočík alebo autosedačku, neviete ako sykeurope?
čítalal som ich rpepravné podmienky, ale tam sa autosedačka nespomína vôbec a ten kočík ako zapísaná batožina...
díky

jarka28
31. mar 2009

Zuzka to ti neviem poradit ako to je...ja som letela ale drobec bol este malinky a tak sme mali kocik pri sebe....ale myslim kedze mala ma viac ako 2 roky bude kocik ako zapisana batozina,niesom si ista...skus zavolat na skyeurope linku... 😉

z.g.
1. apr 2009

vďaka, jarka,
už som tam volala, tak ten kočík sa počíta ako 1 ks batožiny, podľa váhy potom si môžem doobjednať batožinu-kufor,
tak rozmýšľam, či to vôbec potrebujem, mám zatiaľ veci v 2 kufroch, a tie ešte nie sú plné....

z.g.
1. apr 2009

...ešteže ma to napadlo, ja som to brala nejako automaticky, že sa kočík môže brať...

z.g.
1. apr 2009

babule, ak ako prísne berie Skyeurope váhu batožiny, neviete?
čo sa pamätám- minulý rok jeden kufor mi vážil 22 kg a nedoplácali sme...

jarka28
1. apr 2009

Zuzka netusim este som neletela so skyeurope...Ryanair velmi prisne....ale myslim ze aj skyeurope nakolko ceny stupaju a su v strate....mozno prizmuria oci mozno nie.. 😉 tazko povedat...no a s tim kocikom si to musim pamatat,keby daco nech viem.... 🙂

inus95
1. apr 2009

ahojte kocky, stale vas citam, ale nejako nemam cas napisat vam... matka, manzelovi prajem vsetko dobre...

... zeny dnes som rozpravala s jednou kamoskou, ktora byva v Craigavon (neviem, presne v ktorej casti) a ona mi spominala nejaku slovenku, ktora porodila dvojcata... vola sa Eva a doma ma synceka... predpokladam, ze je to nasa Evicka... neviem ci by som to mala prezradit ja alebo by som to mala nechat na Evku nech sa pochvali sama... mozem vam to napisat?

jarka28
1. apr 2009

Inus ...super sprava....aspon vieme ze je Evi v poriadku....a teda dufam ze je vsetko v poriadku.... 🙂

mamartinka
1. apr 2009

tak gratulujem Evicke.dufam ze su vsetci v poriadku.a inak pozdravujem vsetky.inus95 jasne ze si to mohla napisat.aspon vieme co sa deje.

karolinka2
1. apr 2009

Ahojte.
U nas vsetko spinka,ja som teraz skoncila,uz tretikrat mi ide pracka,plno riadu same hracky ved to poznate.
Tatika nam vcera vecer pustili domov,mal celkovu narkozu operovali ho o pol druhej a o siedmej uz bol doma takze prisiel otapeny,nedali mu ani barle,ale volal nam jeho sef ze nam pozicia tak som rano bola.Chodi dost dobre hoci ho to boli,no co ine mu ostava,ale vacsinou lezi.Vcera aj dnes som nesla do prace ale zajtra uz pojdem ze nejako to hodinku s malou vydrzi,najhorsie je to ze Karolinke je tazko vysvetlit ze sa nesmie vesat po tatikovi.Ale chvalabohu uz to ma za sebou.
Zuzka ja som uz davno neletela,tak ti neviem poradit,ale mi uz kociar dlho nepouzivame,aj teraz ked pojdem na svk tak ho ani neberiem.
Ved sme to asi aj vsetky tusili,ze Evicka uz porodila ked sa tu dlho neozyvala. 🙂
Pekny den. 🙂

etuska
1. apr 2009

ahojte kocky,
no ved hadam coskoro Evka napise a hodi aj nejake fotecky do albumu 🙂

Mamartinka-robila si nakoniec tie ryby?My sme ich este aj dnes dojedali 😅

My sme vcera boli odniest GP-kovi zozna ockovani,kt. uz Miska absolvovala a chudatko ju hned ockovali-2 vakciny dostala-jednu proti pneumokokom a druhu MMR/to je tusim mumps,osypky a rubeola/-pri prvej este OK,ale pri druhej chudatko tak potichucky plakala az mi jej bolo luto ☹ , o 4 tyzdne mame prist opat 😒

Rozhodla som sa,ze ju budeme davat ockovat uz len tu a ked pojdeme trvalo na Slovensko tak az potom opat na SVk,lebo je potom v tom len zmatok.

Jarka- ja som sa pytala aj na ten "Smear test"/cize cytologiu/.GP mi povedal ze tu sa robi raz za 3 roky.Ja som vravela ze mi robili pred rokom na SVK(ale ze mi moj lekar vravel,ze preistotu mam chodit kazdy rok lebo mi vypalovali ranku na krcku maternice) tak GP vravel ze OK a v utorok uz idem.

Boli ste niektora tu?Tiez sa robi len vyter? To robia len zdrav. sestry,ci lekar?Mozno blba otazka ale ako tu prebieha gyn. vysetrenie?Lebo my sme mali na SVK pred ambulanciou kabinky,tak som kludne mohla prist aj v nohaviciach.Treba prist radsej v sukni-to viete,nechcem tam traposit 😀

Misku este boli jedna ruka po ockovani a vraj do 10dni sa mozu vyhodit vyrazky,tak uvidime.
Jarka,mrknem ti tu skolku ak nezabudnem,lebo mam teraz toho dost vela a bezplatna je tusim tak ci tak az od 3-och rokov.

Pekny den 😵

etuska
1. apr 2009

Mati- u nas je to podobne,idem umyt riad,poupratovat,povysavat a uz 3-ti den sa chystam umyt aspon par okien 😅
Tesime sa poobede na vas 😵

eviska83
1. apr 2009

AHOOOOJTE!
tak uz sme doma ,vcera nas pustili.Mame dievcatko Evicku 2950g a chlapceka Adamka 3250g.Sme vsetci v poriadku.Porod bez problemov.Vo stvrtok si ma nechali v nemocnici kvoli zvysenemu tlaku a v piatok mi dali gel na vyvolanie porodu.od 10.00 som zacla mat bolesti ,okolo 11.00mi dali epidural a odvtedy to bola uplna pohoda.Evicka sa narodila o 12.45 a Adamko o 13.00.Trochu nam este robi problm kojenie ,nemam dost pre oboch tak trochu dokrmujeme.
Fotky sa budem snazit dat do albumu ,ale to viete mam plne ruky 😀 😀 😀 😀 :-
Posielame pusinky

etuska
1. apr 2009

Evi-Blahozelaaaaaame! 😀 😀 😀 😀 😀
Najma veeela zdravicka celej rodinke,nech ste zdravucki a deticky pekne prospievaju 😉

karolinka2
1. apr 2009

Evi blahozelame. 🙂 Nech ste vsetci zdravi a stastni.

ryba74
1. apr 2009

Evi vsetko len to najlepsie,hlavne nech su malicki zdravi a ostatne uz pride samo 🙂 🙂 🙂.

jarka28
1. apr 2009

Evi aj my sa pripajame a srdecne blahozelame...vela vela zdravicka a mliecka pre babetka 🙂 🙂 🙂

mamartinka
1. apr 2009

Evulik tiez sa pripajam a babetkam posielam malinke pusinky.hlavne nech ste vsetci zdravunky,nech vam pekne rastu a priberaju.a nech ma mamina moc mliecka.

eviska83
2. apr 2009

kuk na fotky 😀

mamartinka
2. apr 2009

krasny.a aky pripraveny?v tych osuskach a najviac v tych teplackoch su bombovy.musi to byt super drzat take krasne dva poklady v naruci.Evi gratulujem este raz.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre