Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

jarka28
2. apr 2009

Evi-babetka su naaaaaadherne...krasnucke.....joj strasne su chutnucke.....nech vam len robia radost.... 🙂 🙂 🙂

karolinka2
2. apr 2009

Evi deticky su prenadherne,nech Vam robia samu radost. 🙂

etuska
2. apr 2009

Evi-krasne babatka a na dvojcatka paradne baculate 🙂 drzkajte sa.nech vam rastu do krasy 😵

inus95
2. apr 2009

Evicka, srdecne blahozelame... deticky su nadherne...vsetko naj...

jarka28
2. apr 2009

Ahojte...ako sa mate?aj u vas bolo dnes zasa krasne?cely den sme boli vonku......Zenusky nemate niektora znamu lekarku ktora by mi vedela predpisat liek jeden?potrebujem,zaplatim cez IB....ak mate tu moznost napiste mi IP dakujem....

z.g.
3. apr 2009

Evička, aj ja sa pripájam ku gratulácii, detičky sú krásne, hlavne na fotke č. 20

karolinka2
3. apr 2009

Ahojte.
Ja som teraz sadla od rana lietam s drahym som bola u lekara,lebo nemoze soferovat,potom sme boli kupit karolinke DVD player do auta nakolko ideme na tu dovolenku tak to bude dlha cesta aby aspon rozpravky pozerala a doteraz som varila.
Karolinka je nejaka zasoplena uz treti den tak dufam ze ju to coskoro prejde.
Vonku je naozaj nadherne,len nech sa uz otepluje a vraj ma byt horuce leto.
Jarka ja ti s tym nepomozem nikoho nepoznam.
Pekny dnik. 🙂

jarka28
3. apr 2009

Ahojte...Matka a kam idete na dovolenku?nieco my uslo?akurat sa nam zatiahlo tak nech len neprsi ☹ chcem este sadit kvety totizto.....decka prisly zo skoly a uz je doma binec..otrasne...co planujete na vikend? 🙂

karolinka2
3. apr 2009

Jarka uz som to asi spominala v juni ideme do anglicka na tyzden na F1.
No hlasia uz na vikend dazd a co pekne ides sadis?My vikend klasika,ved ani nikde nemozeme velmi ist Karolinka je zasoplena a drahy ledva krivka.

etuska
3. apr 2009

ahojte zienky,
nasa Miska mala poobede program v kostole zo skoly-zlati boli 🙂
Poobede sme boli na ihrisku a konecne sa vyblaznila so slovenskymi detickami-2-ja chlapci a kamoska Karinka.

Jarka-posli IP ake lieky ti treba-tu v UK,ci zo Slovenska?

Mati-dnes som robila bryndzovu natierku-mnam 🙂

eviska83
4. apr 2009

Ahojte,
Vsetkym vam dakujeme za pochvaly. Obaja su to spaci.Adamko sa stale nechce prisat takze krmime materskym mliekom cez flasu + umele.Snad sa to rozbehne neskor.
Aj noci su pohoda,zatial je MM na paternity ale neviem ako to budem zvladat potom.Ale zo dna na den sa to lepsii.prve dni nam trvalo kojenie,odgrgnutie,prebalenie skoro 2 hod.teraz to zvladame za 1 hod. 🙂 🙂
prajem prijemny vikend
🙂 🙂 🙂 🙂

karolinka2
4. apr 2009

Ahojte.
Dnes som bola s malou na pohotovosti,pred tromi tyzdnami sa vyhodila po tele a lekar mi povedal ze ma ovcie kiahne vcera vecer sa zase vyhadzala to iste co pred tym na tych istych miestach,bolo mi divne ze ci mala ovcie kiahne,lebo kazdy kto mi rozpraval aj co som citala na internete ziadne z priznakov nemala a hlavne ze nemala chrasty na konci,tak uz som si bola ista ze predtym kiahne nemala ale zrejme alergia na nejake potraviny a prisla som na to,ze na pribinacika,prvykrat sme kupili pribinacikov pred tromi tyzdnami co sa povyhadzovala potom jej to zmizlo no len ja som bola na tom ze to ma ovcie kiahne ako mi lekar povedal aj ked som bola na vazkach,a pred dvoam dnami zjedla pribinicika a zase sa vyhadzala a lekar na pohotovosti vravel,ze to neboli ovcie kiahne a dali nam sirup a napisali mi aky krem si mam kupit.Tak takto stanovil lekar diagnozu ze OVCIE KIAHNE.
Musim sa podakovat Erike,lebo bola so mnou v nemocnici tlmocit mi lebo drahy je po tej operacii kolena.Erika este raz vdaka.
Akurat peciem ten kolac co som nasla na mimibazari bublanina s pudingom.
Pekny vikend. 🙂

eviska83
5. apr 2009

no to je hroza!!!!!!!!!!!!!!!!!! ako si lekar moze pomylit ovcie kiahne?ved pri tom je typicka vyrazka,ked si ju raz videla uz sa nemozes zmylit 😲 😲 😲 strasne.

ryba74
5. apr 2009

Pekne nedelne ranko vam prajem!
Dnes to vyzera na pekny den,tak planujeme niekam vyrazit do prirody,len este nevieme kam.Dajte nejake tipy, kam chodite na vylety.Ozaj kocky, ja som sa chcela spytat taku vec,ci nahodou neviete ako by to asi bolo keby som nahodou otehotnela a mam tu odpracovanych nejakych 8mesiacov,ci by som vlastne mala na nieco narok.Myslim nejaka materska alebo nieco podobne.Ani neviem koho sa to mam spytat,keby nahodou cosi...My nie sme zobrati-to som uz spominala a vlastne ja som vedena ako "slobodna mamina".Tak ak by ste nieco ku tomu vedeli,tak mi napiste a nezabudnite aj na tie tipy na vylety.
Peknu nedelu.

jarka28
5. apr 2009

Ahojte babule....aj u nas je krasne a volakam asi vybehneme po obede.....Matka boli ste v Royal hospital?ja nekomentujem uz radsej co sa tu deje....nasla som aj velmi dobry clanok co pisala jedna lekarka ked bola zamestnana v UK...skusim hodit link neskor....Ada-my chodime do Newcastlu alebo casto aj do Delamont country park..je tam nadherne,sama priroda a zatoka s malinkymi lodkami..krasa....su tam rozne chodnicky vytvorene..ale to je asi od vas daleko....no a ostatne info skusim popozerat co potrebujes... 🙂

karolinka2
5. apr 2009

Jarka isla som len do Antrimu lebo drahy je po tej operacii a ja sama do belfastu zlakla som sa toho tak som isla do antrimu.
Ada ja zboznujem tu Giant Casway ci ako sa to pise je tam nadherne,a je tu plno miest urcite si nieco najdes na internete.

etuska
5. apr 2009

ahojte kocky,
Matka-nemas za co 😉 Dufam,ze uz je dnes Karolinke lepsie. Som zvedava co ti povie lekar,ked pojdes nabuduce ze to neboli kiahne 😕

My sme boli poobede sMiskou vonku,aby sa pobicyklovala a teraz sme tu mali navstevu-bratranca so zenou.Miska sa kupe,ja idem umyt tu kopu riadu co mame v kuchyni.Pekny vecer vsetkym 😵

mamartinka
5. apr 2009

ahojte.ako sa vsetky mavate?ako ste vykendovali?

etuska
6. apr 2009

ahojte kocky,
Mamartinka-celkom OK a ty?

Tak dnes sa nam nejak ochladilo 😠 a to je vraj na SVK krasna jar 😒
Doobedu som bola v praci,mala som mat teraz anglictinu,to ta pani,kt. ku mne chodi ide opat na Slovensko na 2-3 tyzdne,takze nic.

Mame dnes stretnutie dobrovolnikov,kt. sme ucili Aj ,no neviem ci pojdem,este uvidim,lebo by som musela Misku odviest k znamym.No aj by sa uz patrilo,lebo na maj/jun pripravujeme v antrime jednu akciu,tak aby som bola v obraze.

Zajtra idem na ten smear test-vobec sa mi nechce,ale co uz 😅 ked som sa na to dala.

Matka,Jarka-na tie skolky sa pozriem ak nezabudnem.
Pekny den 😵

karolinka2
6. apr 2009

Ahojte.
Erika aj marian ide vo stvrtok k zubarovi.Drzim zajtra palce. 😉
Dnes je hrozne pocasie,Karolinke tecie z nosa,a v stredu s nou idem k lekarovi nech nas poslu niekam na alergologicke alebo kozne ohladom tych vyrazok,tak som zvedava,budem tlacit na doktora nech aj na tom alergologickom posuri nech nas zoberu teraz ked ma vyrazky a nie o mesiac dva ked jej to zmizne.
Ja som akurat dovarila syrovu po;lievku s halustickami a dozehlila.
A poobede chcem ist do tesca na nakup ale velmi sa mi nechce do toho necasu.
Evi ako babetka?
Pekny den. 🙂

eviska83
6. apr 2009

Ahojte,
Babetka v pohode,v noci dobre spia 😀 😀 .
Adi kazdy zamestnavatelto ma rozne ale vacsinou to je tak ze na matersku mas narok po 1roku.A potom to je tiez individualne.Niekde platia 90% z platu 6mes.,niekde - 3mes.- 100%,dalsie 3mes.50% + SMP,dalsie 3mes-SMP.Skus sa spytat zamestnavatela

zsuzsu
6. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

karolinka2
6. apr 2009

Zuzka drahy zko po operacii boli ho to akosi viac a viac.Na ten tax credit nevolal ale v robote mu vraveli,ze jemu sa to vyrovna pri rocnom zuctovani co posielame v aprili ze potom bude navyseni tax credit.A my sme tam v Larne boli vlani,je tam naozaj nadherne.

jarka28
6. apr 2009

Ahojte....Zuzka ak poberas tu pridavky tak na Svk by si nemala....nam ich zadrzali zakial sme si nevybavili tunajsie a ked sme ich mali vybavene tak potom sme poslali papier na soc.a boli nam uplne stopnute....no a na matersku ma zena narok-resp.na rodicovsky prispevok ak je zena a dieta obcan SVK s trv.pobytom a slov.rod.listom a nepobera momentalne tunak.....zasa nie na dvoch miestach je mozne....no zalezi vela od toho kde na akom urade na koho natrafis.....ja som mala to stastie a mala som super uradnicku....ale ine mesto iny zakon ako pises 😀 ..........

ryba74
6. apr 2009

Evi,dakujem za radu,ale chcela som sa este spytat hlavne to,ze doteraz som odrobila 8mesiacov,keby som teda nahodou teraz otehotnela,ale este budem samozrejme pokracovat v praci,tak ci mam potom narok na matersku,ked dajme tomu by som potiahla este do toho roka,teda do augusta,kedy budem mat odrobeny rok.Samozrejme aj dlhsie,akurat ze ja robim len nocne.Lenze na druhej strane u nas v praci otehotnela jedna Polka,robi dalej nocne a vraj by mala robit az do siedmeho mesiaca.Tak neviem...

zsuzsu
6. apr 2009

BAby už mi nemusite pisať, že na dvoch miestach nemožem poberať. Ved mne to je JASNE, a aj to viem. Ale mne child benefit uznali len teraz vo februári, aj ked mi spatne vratili. Ved prave preto som sa ozvala na SR na urad, aby som to tam zastavila, a vratila Slovenskému štátu spat peniaze za tie mesiace, co mi tu uznali. Len ja som na SK nezrušila pridavky ked sme sem prišli z dovodu, že som nevedela na začiatku ako mi baby zvladnu školu a ako dlho tu budeme a keby sme sa vratili za par mesiacov aby som nemusela nic znova vybavovat. A potom som nezrušila zasa z dovodu, že tu mi trvalo strašne dlho kym som to vybavila a vlastne som nevedela ci mi to nakoniec schvalia alebo nie. A kym si obcanom SR , a mas tam aj trvaly pobyt tak na to maš narok. / ale ked ich inde nepoberaš/.
Ale už kašlem na to. ale aj tak je smiešne ako to na urade zvladaju, a aké maju vedomosti hlavne už ked sme EU aj mi aj oni. Mali mat aspon také aké zemepisné vedomosti. ☹

jarka28
6. apr 2009

Zuzi ja viem ze si znala...ja len moj postup som napisala a dobre som to v tvojom clanku nepochopila asi.......a do konca mi este dlzia za 2 mesiace 🙄 ale nebudem sa vadit s nimi.....je to o nicom tie uradnicky,so mnou sa vadila jedna davnejsie a som ju presviedcala ze v Sev.irsku neni Dublin 😀 😀

jarka28
7. apr 2009

Ahojte...ako sa dnes mate?akurat uspavam najmensie nase....deti su v skole a pojdem frisko navarit volaco.....vonku svieti slnko ale fuci strasne ,no uvidime ci bude lepsie po obede.....Zuzka ako to najdeme v Larne ten park?je to lanko najst,su tam mozno turisticke tabule aj nie?rozmyslam ze by sme tam vybehli ked bude pekne a teplo a zagrilujeme...aj u nas je v Delamonte moznost grilovat a je tam nadherne...... 🙂 zenusky viete niektora ako spravne zformulovat staznost? 😉 no idem ja pekny den 🙂

karolinka2
7. apr 2009

Ahojte.
Karolinka mala styri dni sopliky a teraz poobede uz ma 39 teplotu. ☹
Jarkami sme tam v Larne boli raz ale ked si pamatam isli sme okolo obchodakov stale von z Larne a su tam urcite tabule to je za Larne nejakych 3 mil urcite to najdete a su tam aj stoly na grilovanie.
Idem dovarit granadir kym karolinka spinka a ked sa zobudi uvidim ci bude mat teplotu dala som jej paracetamol aj tak sme na rano objednani k lekarke skz tievyrazky.
Pekny den.

jarka28
7. apr 2009

Ahoj Matka.....David mal dlhodobo sopliky,po par dnoch horucky,ale potom to preslo,ani nekaslal a dychanie a hrdielko mal ciste,tak asi virus capol...daval som mu na teplotu a dobre bolo...zmena pocasia prudka.....malinkej nech je lepsie a som zvedava zo poriesite u GP zajtra 😀 no hadam to najdeme v Larne a nestratime sa tam.... 😉 palacinky a polievocka hotove a cakam az sa zobudi najmensie moje......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre