Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
9. apr 2009

Alena vitaj.
Zuzkag.to je super,ze uz ste na Cypre vsetci spolu.
Baby robite vsetko na velku noc,myslim hrudku sunku atd.mi toho roku nerobime nic,minuleho roku som robila vsetko a velmi sa to nejedlo.
Pekny vecer.

eviska83
9. apr 2009

ahojte,
Aj ja vam vsetkym prajem krasnu Velku noc 🙂 🙂 🙂 🙂

etuska
9. apr 2009

ahojte kocky,
ja len na skok,lebo idem ulozit Misku
Mati-my sme kupili v Tescu 2kg sunku-mensiu nemali 😀 tak sa hadam zje 😀
Mne uz konecne odpuchli lica po tych injekciach tak sa pojdem konecne najest.
Adi-skus si najst na nete zoznam NHS zubarov v tvojom okoli-zbytocne budes platit ked mas kartu.

vitaj Alena-napis nam nieco o sebe 😉
mrknem neskor

z.g.
9. apr 2009

to sú teda ceny za zubára..., myslím, že tu by to teda nebolo lacnejšie...

erika, to je tak akurát na moje baby- byť tu cca 2 mesiace, za chvíľu sa tu začnú nudiť... 😝,
potom som chcela ešte prísť znovu cez prázdniny so sestrou,
ale zas tie horúčavy..., no, uvidíme...

na balkóne nám spáva mačka, ale zataiľ neprišla dnes, a to má nachystané mliečko...malé majú aspoň zábavu...

dnes poobede sa tu ochladilo, trošku spŕchlo, neskôr to bolo už aj na bundičku...,tento rok že im prší najviac za posledných 10 rokov, tak sa tu všetci tešia...

etuska
9. apr 2009

Zuzi-ze posleme z Irska viac dazda 😀 a vy nam slniecko.
No my mame NHS karty tak mame zubara nastastie zadara.

z.g.
9. apr 2009

tí by sa potešili,
inak voda je tu drahá...a tečie úžitková, ale muž ju pil, a nič sa zatiaľ nestalo 😝
no, idem ja spať, tu je o hodinu viac ako na SVK a o 2 než u vás...

etuska
9. apr 2009

bru nocku,drzte sa tam daleko na juhu 😀

mamartinka
9. apr 2009

z.g dobru noc a sladke Cyprusove sny. 🙂

jarka28
10. apr 2009

Ahojte babulky...aj zelam krasne sviatky 🙂 .........dneska mame v celku pekny den,mozno sa volakde vyberieme...v pondelok ideme s detmi do Castleward,budu tam rozne akcie pre deti a easter egg hunt...no ved hadam nam vyjde aj pocasie....vobec nepocitujem velkonocne sviatky,vlastne ziadne sviatky si tu neviem vychutnat ☹ pekny den

karolinka2
10. apr 2009

Jarka a kde je ten castleward?

z.g.
10. apr 2009

..ani ja tie sviatky teraz veľmi neprežívam, lebo tu sa dnes normálne pracuje,
boli sme doobeda s malými na ihrisku, neďaleko domu je taký pekný parčík aj s fontánou, potom v mcdonalde, a potom zase na ďalšom ihrisku a na nákupe, adrika bola taká unavená, že potom zaspala raz dva

v garáži tu máme mačku so 4 malými mačiatkami, tak teraz má natálka len mačičky na starosti...
ja som navarila dnes len hráškovú polievku, teraz si dám kávičku, sadnem na terasu na húpačku, taká pohodička...

karolinka2
10. apr 2009

Zuzkag.a ako sa ti zatial paci viem,ze si toho este vela nevidela,ale predsa prvy dojem.A ked budete mat nejake fotky tak ich prosim ta daj do fotoalbumu,ze troska uvidime aj my Cyprus.

z.g.
10. apr 2009

ešte mám málo fotiek, ale keď bude viac, tak dám do albumu
bývame v hlavnom meste, vo vnútrozemí, moc sa mi nikózia nepáči, mimo budov je to tu neupravené,
taký typický grécky štýl,
pri dome nám rastú citrónovníky, inde bežne pomarančovníky, práve kvitnú, tak pekne voňajú,
počasie ešte nie je celkom letné, teda okolo obeda je teplo, ale poobede pršalo aj dnes, ale to je výnimočné, ako som písala,
chodcov je tu málo, všade sa chodí na aute,
a je tu dosť draho v potravinách, inde sme zatiaľ neboli nakupovať,
naši domáci sú veľmi milí, na ihrisku sme stretli poľky, gruzínky, celkovo je tu veľa rôznych národností...
...pripadám si ako na dovolenke, takže zatiaĺ sa mi tu vcelku páči, zajtra by sme chceli ísť k tomu moru...

zsuzsu
10. apr 2009

Aj ja prajem vesele velkonocné sviaky, hlavne vel vody v pondelok 😀

tak ja som ešte stale chora. GP ma objednala na pondelok tak som rano o 10tej zbehla na pohotovost. ved som chora od utorka. no a mam tonsilitis vlastne anginu. a hnusnu. 😒 😠 Tak som dostala antibiotika niečo na kloktanie atd. Ale teplotu mam už teraz len 37,5 a dufam, že tie tabletky zaberu co najskor. beriem ich každych 6 hodin po dve. no a potom sa mam hlasit u GP pre dalšie. Asi teraz už konečne vyberiem tie antibiotika až do konca. sice to hovorim stale, a ako mi je lepšie tak to prestanem brat.Inak som celu noc nespala. tak som kašlala celu noc, chvilu nad zachodom, lebo ma to napinalo. ako keby som sa chcela zadusit. aj teraz ma to raz za cas chyti ale už nie až tak. lekar povedal, že to ma draždia tie /aspon som to tak pochopila/ tie puzgieriky co mam na mandliach.

Inak nic sa mi nechce. Nic som nepiekla a pritom som chcela robit orechovnik mamka mi doniesla orechy, a aj laskonky. ale dnes sa na to necitim. uvidim ako zajtra.

Tak prijemny zvyšok dna.

etuska
10. apr 2009

Zuzi-tak sa pekne liec a kasli na pecenie-ja mam aj bez pecenia prace dost a moj drahy aj tak potzrebuje zhodit 😀 tak si len kupime nejaky cheesecake a bude.
Idem Miske precitat rozpravku na dobru noc.Dnes bola s tatkom v kniznici a vravim manzelovi nech jej vezme viac knih,lebo ma dlhe prazdniny a dovliekli domov 9 😀
Vecer sa chystam varit,zehlit a este ma caka jedenpreklad pre znamu 😝
Pekny vecer 😵

zsuzsu
10. apr 2009

Erika. 😀 že drahy potrebuje zhodiť 😀
To aj mi cela rodina, ale nikdy sme na sviatky neboli bez mojich kolačikov. a to som zvykla napiect aj 10 druhov.
Aj muž mi povedal nech si s toho neribim ťažku hlavu, ved sladkosti je tu dostat a su bez roboty. ale to neni ono . a na tie laskonky už slintam pekne dlho. 😒 😉
že citat rozpravkly malej. Bože ja som to tiež robievala. Ja som skoršie zaspala pri citani nez tie moje opice. No a potom prišli otázky a otázky takže do polnoci som nemohla od nich odist. Tak sme nachvilku prešli na CD s rozpravkami. A teraz? Oni si pustia film na pocitaci a a je to. Alebo sa dobre pohadaju pred spanim. A do polnoci len mamaaaaaa Katka to a to . za dve minuty mamammmmmmma Zuzka to a to. Jaj tie moje krasne deti. 😵

z.g.
10. apr 2009

zuzka, nikdy neprerušuj užívanie antibiotík, aj keď sa cítiš lepšie, už keď sp nasadené, treba ich dobrať, lebo inak vznikne odolnosť /rezistencia/ baktérií na dané antibiotikum a nabudúce antibiotikum už nebude účinkovať

etuska
10. apr 2009

Zuzi-to sa pokusam vysvetlit mojmu drahemu,lebo on takmer nikdy nedoberie vsetky 😠
Idem ja kocky,lebo mam este vela prace.
Zsuzsu-ja viem,ze domace su domace,ale dala som sa na detoxikacnu kuru,tak nebudem aspon v pokuseni 😀
Kupila som si dnes tu Chlorellu,na kt. som Matke minule hodila link,tak si idem nieco o nej nastudovat.Vraj je super aj pri unave-tak to som zvedava 😀

ryba74
10. apr 2009

No ahojte baby!
Tak ja tieto sviatky velmi nemusim,hlavne preto,ze trvaju len 4 dni ale ta priprava predtym je niekedy "na nervy".My sme dnes boli na nakupoch,vsade kopu ludi,obchody skoro vypredane a zistujem,ze cim som starsia,tym ma menej bavi po nich chodit.Este aspon tu su ludia ako-tak kludni,na Slovensku sa mi to zda ovela horsie-sama nervozita,nahanacky...A mojho muza dostat do obchodu to je niekedy nad ludske sily 😀 .
Ozaj,Etuska kde si kupila tu Chlorellu a naco to vsetko je.Nezachytila som ten link.
Tak este raz vsetkym pekne a hlavne pohodove velkonocne sviatky.

jarka28
10. apr 2009

Ahojte...Zsuzsu-skore uzdravenie zelam....a laskonkam by som neodolala aj ked som na diete 😀 Zuzka uz sa tesim az nahodis foto,neviem si ani predstavit zivot na Cypre...mozno jedneho dna sa tam dostanem aj ja.....dneska som konecne doupratovala dom,so segrou sme robili poriadky triedili oblecenie a hracky,mam toho neurekom po detoch.....pojdem do charity obchodu to ponosit.......Matka ten Castleward je blizko od nas,smerom na Strangford...este som tam nebola ale Saska tam bola na vylete zo skoly a ze bolo fajn,no a prisiel nam zrovna letak ze bude akcia na velku noc,tak pojdeme sa vyblaznit.... 🙂

jarka28
10. apr 2009

Zabudla som sa spytat ako sa ma Evicka a Adamko? 🙂 .....

karolinka2
10. apr 2009

Ahojte.
Tak som sa predsa rozhodla ze zrobim hrudku klobasky sme kupili v lidli.
Erika tu sunku uz v tescu nemali,no nevadi nemusi byt aspon sa nebudeme prepchavat.
Jarka tak uz vieme kde je ten castleward od nas hodinu apol,tak sme sa rozhodli ze v pondelok pojdeme opat do Larne do toho parku raz sme tam uz boli a velmi sa nam tam pacilo.
Zuzka len sa skoro uzdrav a na tyzden sa ti ozvem ked pojdeme do tej nemocnice.
Pekny vecer. 🙂

etuska
10. apr 2009

baby-ja som normalne zaspala-zobudila som sa az teraz 😀 Esteze som tu chlorellu este nebrala-hned by som ju vratila-ze nefunguje 😀 😀 😀

aj ja pozeram nieco na sviatky,tak zatial som nasla toto:Je to v pondelok v Bangore a podla toho co sa tam pise,tak ta "promenada" zacina o 3p.m

http://www.discovernorthernireland.com/Easter-P...

etuska
10. apr 2009
etuska
10. apr 2009
etuska
10. apr 2009

No a este aby som nezabudla:(dakujem Renke a Jaronovi z mojej oblubenej temy na napad na tento link a prispevok):

http://zeman.blog.sme.sk/c/125281/Casting-Crown...

/namiesto Vianoc si tam dajte Velku noc a namiesto Ameriky Slovensko/

etuska
10. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

etuska
11. apr 2009

Mozno vas zaujme tento clanok:
http://www.sme.sk/c/4385500/maros-karabinos-nep...

prajem pekny den 😵

z.g.
11. apr 2009

najmä v cudzine je dobré si pripomenúť posolstvo velkej noci

tu sú nejaké fotečky z cypru, nedávala som ich sem do albumu, lebo ich zatiaľ neviem zmenšiť na tomto notebooku
http://cestovatele.orbion.cz/profil-cestovatele...

z.g.
11. apr 2009

sú tam najmä fotky z agia napa, krásne svetlučký piesok, krásne tyrkysové more, len v lete to tam musí byť hlava na hlave

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre