Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

andrearu
23. apr 2008

Ahojte dievčatá,

ďakujem Vám veľmi pekne. 🙂
Už Vám tu nebudem liezť, tak si užite krásny deň, u nás je slnečno ani mráčik obláčik 😉

z.g.
24. apr 2008

Ahojte, opäť sa hlásim ešte zo Slovenska, ak teda môžem. Už sa blíži čas odletu mojej polovičky /v nedeľu/, takže pomaly balí kufor, zajtra budeme ešte všeličo vybavovať. No, má obavy, lebo bude pracovať v špitáli, a nevie, ako to tam beží... A pomaly začínam mať aj ja bruchabolenie. Hlavne z cesty, s dvoma deťmi...Dá sa to prežiť v pohode? A aké bývajú letá v sev.Írsku, je to aj na krátky rukáv? Prajem pekný deň.

zsuzsu
24. apr 2008

Ahojte.
Tak zasa to tu vyzera na krasne pocasie. V noci tu troška pršalo, ale som bola aj rada, lebo som nemusela polievat kvety co om sadila. 😀
Ahoj Z.g. A kam konkrétne do sev. irska idete? No co sa tyka prace, ja Ti poradit neviem.Ale neboj aj tu sa nosia kratke rukavy a aj letné veci predavaju 😀 Je sice pravda neni tu tak teplo ako doma že skoro 40 stupnov, ale ja som minuly rok bola aj opalena, ked som natierala plot. Inak tu už iri nosia kratky rukav, ked je teplota už okolo 8 stupnov. Aspon to som si všimla.ale aj tak najviac sa mi lubi, ked maju zimnu bundu a šlapky 😀 alebo toto iba ja všimam?
a neboj zvladnete to tu. ked nie ber to tak, že sa možete vratit. Aspon tak som to brala ja, ked sme sem došli. Aj teraz sme tu dovtedy, kym sa nam tu lubi.
Baby neviete aké je pocasie vo Finsku cez leto?

karolinka2
24. apr 2008

Ahojte uz som tu dnes vypisovalo,ale blblo to,tak mi toneodoslalo.
z.g.presne tak ako ti napisala Zuzka,vzdy je moznost navratu ked nieco nevyjde,ale myslim,ze sa to da zvladnut.a takisto ma pravdu s pocasim a irmi,ja nepochopim ako mozu chodit v zime v kratkych rukavoch a naopak hrubvu bundu a hole nohy.
Zuzi tak to urcite neviem ake je pocasie vo Finsku ale dajsi cez internet a urcite ti to najde,moj tak si nasiel New York a sleduje pocasie.A co sa chces prestahovat do Finska? 🙂 Ozaj a pisala si na slovenky v zahranici ze sa ti rysue nejaka praca na stalo,o co sa jedna ak to nie je tajomstvo.drzim palce aby ti to s tou pracou vyslo.
Pekny den.

jarka28
24. apr 2008

Ahojte zienky...ako sa mate?dufam ze uz mi sprava prejde lebo mi neodosielalo...co mate nove?zsuzsu co to finsko?chcystate sa tam?o pocasi tam nic netusim,ale skus cez net popozerat...Z.g. neboj vsetko zvaldnente aj s detmi,je to strach pred vstupom do inej krajiny ale da sa a je tu dobre...budete spokojny... 😉 o praci v nemocke neviem nic,neviem ani o aku pracu sa jedna takze neviem poradit...u nas vsetko ok,akurat sa neviem doprat a dozehlit...to ja vacne ked som par dni niekde tak potom sa neviem chvilku dostat do kolotoca dennodenneho...ale inak je vsetko fajn...

zsuzsu
24. apr 2008

Takže. To Finsko ma zaujima preto, že ani neviem. Niečo ma fascinuje na tej krajine, ale zatial neviem co. Chcela by som ist tam cez leto na dovolenku, aj ked len na tri dni. Musim tam ist. Neviem sice preco, ale nieco ma tam taha. /dufam že nie nic zleho/. No uvidime.
Inak ta praca by mala byt v stolarskej dielni, ale asi až od jula. Tak uvidime. Inak včera mi baba kde upratujem ponukla dalši dom ale v Bellahy. No a tam sa nedostanem. Nemam to hned za rohom, a kvoli par hodinam sa to neoplati. Tak som jej povedala, nech sa popyta kamošky tu u nas. 😀
dnes je niaké divné pocasie. Raz slnko raz dažd. Nie že by to bolo nieco vynimocné, ale už par dni bolo bez dažda, tak si znova možeme zvykat. 😀
A Jarka ozaj deti neplakali za Tebou? A co si si priniesla zo Slovenska?
Matka a Ty ako, ešte chodiš upratovat?

karolinka2
24. apr 2008

Ano chodim upratovat,ale tak by som brala na vecer na styri hodiny nieco aj ked u cinanov nejake umyvanie riadu,muysim sa ist popytat.
No to Finsko moze byt zaujimave,tak drzim palce aby ti to v lete vyslo s tou dovolenkou.
Pekny vecer.

zsuzsu
24. apr 2008

Baby kuknite moje deti ked boli malé. Dala som to do albumu 😀

karolinka2
24. apr 2008

Zuzi krasne deticky,ani keby neboli take velke kocky uz,co ved keby to bolo len nedavno. 😀 A tutorticku si piekla ty ten vlacik?

z.g.
24. apr 2008

Zsuzsu- ideme do Craigavonu, je to 30 míľ od Belfastu.
No, tuším sa už menej bojím. A tie bundy s kombinácii so šľapkami môžu byť zaujímavé 🙂

zsuzsu
25. apr 2008

AHojte.
Z.g. ved tu kombináciu uvidiš sama 😀 ale aspon už nebudeš taka prekvapena, a nebudeš kukat ako na Slovensku. To jedine sa mi strašne pači, že možeš byt ako suda oblecené bedrové nohavice, pupok vonku, možeš mat cez zimu sandale, nikto po Tebe ani len ne kukne. Každému je jedno kto co ma na sebe. Ked sa citia dobre... To na SK nemame. Tam by po Tebe kukali, ako by si z vesmira padla.
Matka tu tortu som robila ja. Ale je to nepecena torta. Je to z BB keksov. ale je to mnamka. Najprv som to zacala robit krstnému synovi.Chcela som, že každy rok podla rokov mu budem pridavat vagoniky. Pri 8. som to vzdala 😀 nemala som to kam položit. a plan bol že do 18.ky 😀 😀 😀
A ked deti mali rozluckovu v školke, tak som to tiež spravila a malo velky uspech.
Tu vyzera, že niaké extra pocasie dnes nebude.Je zamračené. Ja už mam poupratované.Som ja ale šikulka 😀
Ale teraz čakam kamošku, pride na kavu, tak si troška poklebetime. Poobede, nakupy.
Zasa som sa rozpisala. Pekny dnik.

karolinka2
25. apr 2008

Ahojte baby z.g. my sme v Randalstowne asi pol hodinky od Belfasu.
Ja som stihla navarit a upratat spodok domu,dam malej papat pojde spinkat lebo uz je zla a dopratam vrch domu a takisto mam kopu zehlenia. ☹
U nas od rana prsi tak budeme sediet doma,ked sa vycasi pojdeme aspon pred dom,tak chodime kazdy den ked je pekne mala hodinu beha po celej ulici.
Ja chcem ist dnes vecer do tesca ked pride drahy z roboty ze bude s malou,lebo boli ho koleno,bol u lekara a vraj to vyzera na operaciu,len musi cakat na rentgen tak uvidime kedy to dojde,takze pojdem sama do tesca lebo nevladze utekat za malou kym ja nakupujem.
Pekny vikend.

jarka28
25. apr 2008

Ahojte zienky...u nas skarede pocasie tiez,a tusim az do pondelka bude ☹ akurat som dovarila doupratovala a este mam v susicke pradlo co pozehlim,kedze je vonku prsno tak susim takto...zo slovenska co som si doniesla?okrem nadchy teda a kaslu detom sladkosti take nase horalky perniky bananky v cokoladke a take nase ....nic som nenosila,nechcela som mat nadvahu nech neplatim navyse...ZSUZSU babule boli podarene,boze ako to leti a uz su z nich pubertacky...starsne ten cas leti to nase som tod porodila a uz ma pomaly 8 mesiacov sinter maly..nove u nas nic v podstate,stale dokola to iste-nuda....aspon keby pekne bolo ze cez vikend nech sa da ist dakam...hruza to pocasie...KAROLINKA muzik pojde tu na operciu?a coze to ma ked je to tae vazne?

zsuzsu
26. apr 2008

Ahojte Baby.
Ja len že budem bez internetu, a neviem ako dlho. Susedia odchádzaju, a mala som cez nich. A nam neviem kedy pridu namontovat. Tak zatial sa majte krasne. ahojky. Budete mi chybat.

jarka28
26. apr 2008

NO to ma velmi mrzi,skuste si poriesit co najrychlajsie volaaky...aj ty nam tu budes chybat... ☹

karolinka2
26. apr 2008

Zuzi tak sa skor vrat.

karolinka2
27. apr 2008

Ahojte zienky,ako travite nedelu,mame pekne pocasie. 🙂
Pekny zvysok vikendu.

jarka28
28. apr 2008

Ahojky...tak ako sa dnes mame?u nas bolo krasne rano a hned na to zacalo prsat...hruza toto irsko...ale co uz ine to nebude...idem ja upratovat,lebo po vikende vecne akoby bomba buchla u nas...Karolinka a co to muzikove koleno?ako to vyzera?

karolinka2
28. apr 2008

Ahoj Jarka, u nas zatial vyzera pekne.
Aj ja som vysavala,lebo Karolinka ked papa piskoty,tycinky,tak vsetko je roztrusene po zemi.A este chcem ist poumyvat okna.
Drahy koleno stale rovnako,caka na ten rentgen a uvidi sa co tam ma.
Pekny dnik. 🙂

jarka28
28. apr 2008

No tak drzim palce,s kolenami neni sranda...ozaj minule si spominala ze tepujes koberec,to rucne alebo mas tepovac?ja zhanam niekde ci sa da len pozicat,ale marne... ☹

karolinka2
28. apr 2008

Nie nemam tepovac,kupila som ryzak s poryskom,ale porysko som dala dole,tak sa mi lepsie tepuje.
Myslim,ze v argose teraz maju dobre a lacne tepovace,niketo mi to spominal,ale neviem kto,len nieco sa mi mari,mrkni na argos.

jarka28
28. apr 2008

No musim to omrknut lebo ak mam pravdu povedat tak rucne sa mi to absolutne nechce...mame obrovsky dom poschodovy a vela izieb a vsade koberce...tak musim poriesit teda tepovac... 😉

z.g.
28. apr 2008

Keď sa pozriem okolo seba, tak hrúza. Nemám čas na upratovanie, tiež by som mohla vytepovať koberce. A umyť okná. Aj vy tak nestíhate? Adrianka má 16 mesaicov a furt musím byť pri nej a stále po nej niečo zametať, utrieť, prezliecť ju, lebo na seba vyleje niečo... A tá staršia žiarli, že ju stále nosím.
Mužíček je preč, nám je tu samým babám clivo. Keď odišiel, Natálka sa rozplakala, že tu nechce byť so mnou sama, tak sme išli k rodičom.
Karolinka, tak to budeme relatívne blízko seba, ešte som to nemrkla na mape.
Malé spia, idem aj ja.

jarka28
29. apr 2008

AHOJTE...dnes konecne svieti slniecko tak sa tesim...Z.G.ani ja nic nestiham pri troch detoch som rada ze som rada...muzik ti uz vycestoval?a vy kedy sa chystate?ozaj mate tu nejakych znamych alebo tak v sev.irsku?my sa chceme v lete stahovat niekam inam tak mozno budeme aj mi poblizku vas,este vobec netusime ze kam by sme isli,musime si to premysliet...idem nieco robit pokial Davidko spinka....pa zatim...

karolinka2
29. apr 2008

Ahojte baby,no my dnes ideme na ockovanie dve injekcie,hruza.
z.g.to mi hovor aj nasa ma 15 mesiacov,a takisto co vsetko je po koberci keby clovek vysaval kazdy den tak to je malo.ale co uz. 🙂
Ja som sa vcera konecne pustila do zehlenia a zajtra by som chcela umyt okna.
Pekny dnik.

z.g.
29. apr 2008

To som rada, že nie som sama, kto nestíha.
Jarka, manžel letel v nedeľu, my pôjdeme cca a mesiac. Zatiaľ na pol roka, potom uviídme, čo ďalej. Hovoril, že všetci tam majú hrozný spevavý prízvuk, občas je problém s porozumením, a to ovláda angličtinu výborne. Dá sa do toho dostať? To som zvedavá, ja sa ešte len učím anglicky, ale mám aj ruky a nohy. Volajako sa snáď dohovorím... 😝
Ináč nemáme nikoho v Sev.Írsku. V tej nemocnici by mal byť nejaký Čech a nejakí dvaja Slováci, ale ešte s nimi manžel nebol.
Jarka, len sa presťahujte čo najbližšie... 🙂
Aj mne maličká spí, druhá je v škôlke, tak tiež idem niečo urobiť.

jarka28
29. apr 2008

No s tou anglictinou je to tazke,ti poviem ze sa ju tu ucim nanovo,lebo ked som sa co to ucila v skole bola to uplne ina anglina...ale clovek sa do toho dostane...no mozno sa prestahujeme aj tam niekde ako vy budete,budeme aspon susedky 🙂 a co ze len na pol roka?a malu das do skolky na tu chvilku?lebo deti tu musia navstevovat zariadenia skola alebo skolka...akosi ma hlava boli,tusim si dam kavu...idem ja zasa sa ukazem...

z.g.
29. apr 2008

Muž má polročný pracovný kontrakt, ktorý sa môže potom predĺžiť. Ja som zato, že keď už niekde budeme, tak
už nech sa nesťahujeme zase inam. Ale uvidíme. Natálka má 5 rokov, mala by už u nich vlastne chodiť do školy. Kedy začína školský rok, tiež v septembri?
Zuzka.

karolinka2
29. apr 2008

Ahojte.Zuzka ano v septembri zacina skolsky rok.Adcerka sa uci anglicky?A manzel co bude robit v nemocnici je lekar?A kde to pridete do akeho mesta?
juuj baby tukam s jednym prstom,lebo drahy nbrusil noze a ked som mu chystala jest tak som si tak zarezala do prsta,ze mi nejde zastavit krv,hruuza.
Pekny zvysok vecera alebo uz dobru noc.

jarka28
30. apr 2008

Ahojte zienky...u nas dneska pekna zima vam poviem,vcera som behala v tricku a dneska zimnu bundu...Z.G.tvoja malinka co ma 5 rokov by v septembri relativne sla uz do druhej triedy,nakolko deti su prvacikovia od 4 rokov...a bolo by fajn ostat nadlhsie,deti sa naucia jazyk velmi rychlo toho sa nemusis bat...co tvoj muzik isiel robit?je lekar ci nieco ine ked do nemocky?Karolinka a co vy dve baby ako sa mate?este chudnes ozaj ...dari sa?mne sa dnes nic ale nic nechce kedze je vonku skaredo nemam ani chut nic robit... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre