Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

athlonka
27. apr 2011

aha.a to som nevedela lebo ked som pisala jednej babe tak som myslela ze aj ja budem medzi vami,no to nic.ake ste mali vy sviatky?ja fajn bola som riadne mokra ako mys 😀

athlonka
9. máj 2011

ahoj nikto stale nic nepise.ako sa mate,co robite?

mamartinka
9. máj 2011

@athlonka Ahojki.Som ti pisala ze sme v sukromnej teme a sem tak baby nepisu.A teraz ked je vonku pekne asi su kdesi vonku z Detickami alebo maju ine povinosti.

athlonka
9. máj 2011

ano ano viem ze mate sukromnu temu tak potom zbytocne sa tu budem zdrziavat.som myslela ze popisem s vami s babami ako zijete tam v irsku a podobne.nevadi.nech sa vam dari v cudzine.dufam si najdem v irsku kamosky pa majte sa

mamartinka
9. máj 2011

@athlonka A ty niesi v Irsku ci sa chystas.Do Severneho Irska ides byvat?

etuska
9. máj 2011

@athlonka
aj by som popisala ale akosi nie je cas pri detoch,praci,povinnostiach 😝
napis nieco o sebe a v akom odbore by si si hladala pracu?

hatapkagb
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fairynika
24. nov 2011

ahojte baby chcem sa spytat ci mi neviet poradit pracovala som v severnom irsku dva roky a odcestovala som domov teraz zvazujeme ze by sme isli spat ako to je s prispevkami resp s materskou mozem si vybavit??mam narok nestretli ste sa s tym??dakujem za odpovede 🙂

ejviska
16. dec 2011

@fairynika jestli mas Fb, tak si zkus najit skupinu Cesi a Slovaci zijici v sev.irsku a pak je tam druha Rodice a matky.... a tam je hodne rad. Ty nazvy nejsou presne! ale urcite to najdes 😉
Jinak ja myslim, ze by sis vybavila akorat child benefit. Tam materska je jen 9 mesicu, pokud vim. Ale osobni zkusenost nemam, tak radsi nic nechci psat o tom 😀

vivian82
3. mar 2012

ahojte vsetci volam sa nika a potrerbujem surne poradit zijem v irsku a nieco ma kuslo ked som lezala v obyvacke necitila som ked to kuslo ale poskrabala som sa a ono sa to otrhlo neviem co to je lebo som to nenasla zvlastne to boli mam to cervene citim pichnutia oklo ranx su vedla seba 3 pichnutia a ked tam dam nieco studene boli to neviem co za hmyz to je uz som vsetko mozne hladala ...

zsuzsu
13. nov 2012

Ahojky 🙂 kedze nemam vstup do sukromnej temy tak to davam sem. Mozno aj vam to pomoze 🙂

VÝJAZDOVÉ KONZULÁRNE DNI

BELFAST - 20.11.-21.11.2012

Aktuálna adresa:
Royal Colege of Midwives
Merrion Business Centre
58 Howard Street
BT1 6PJ Belfast

Úradné hodiny v Belfaste v dňoch 20. -21. 11. 2012:
Utorok: od 8.30 do 12.00 a od 13.00 do 16.00
Streda: od 8.30 do 12.00 a od 13.00 do 16.00

Komplexné informácie budú v prípade potreby podávané na telefónnych číslach ZÚ SR v Londýne, kde sa môžete predbežne objednať: +44 20 7313 6470

Služby, ktoré budú poskytované na výjazdových dňoch:
agenda overovania (overenie podpisu, fotokópie, prekladov)
matričná agenda (sobášne listy, rodné listy, úmrtné listy)
agenda občianstva (Potvrdenie/osvedčenie o občianstve, Strata občianstva, Odhlásenie z trvalého pobytu na Slovensku)
prijímanie žiadostí o vystavenie nového cestovného pasu
vystavovanie Cestovných preukazov (náhradných cestovných dokladov na cestu na Slovensko)

mamartinka
13. nov 2012

@zsuzsu ak sa nenahnevas skopirujem a hodim to do nasej uzmknutej temy 😉

daji
31. dec 2012

ahojte vie mi niekto poradit maly bude mat v marci 4 roky a mam ho zapisaneho v mojom pase a chcela by som vediet ci s nim mozem letiet na svoj alebo mu musim urobit jeho. Dakujem

bambicka
31. dec 2012

@daji pokial viem, tak musi mat vlastny pas

wisinka
5. jan 2013

@daji aj ja co viem, tak od minuleho roka uz musi mat kazde babatko vlastny cestovny doklad.

butterfly22
27. jan 2013

ahoj baby... potrebovala by som radu... kde v severnom Írsku ste rodili? A ktorú nemocnicu by ste odporúčili?? v utorok musím povedať, ktorú som si vybrala... a mne napadol len Antrim, ale odvtedy som počula dosť negatívne ohlasy...že sú síce milí, ale je tam veľa rodičiek, tak sa nemajú čas venovať...potom ešte rozmýšľam nad Craigavonom... poradíte?? 🙂

butterfly22
27. jan 2013

@daji od minulého roku musí mať každé dieťa vlastný pas

bambicka
27. jan 2013

@butterfly22 ja som rodila v enniskillene kedze tu zijem, nechcela som ist dalej...pristup super ale nemocnica bola stara...o par mesiacov na to uz otvorili uplne novu...takze druhe bude tam 🙂

butterfly22
27. jan 2013

@bambicka to je žiaľ dosť ďaleko odo mňa... ponúkli mi Antrim, alebo Craigavon ...

bambicka
27. jan 2013

@butterfly22 ja som kedysi davno zila v antrime ale v nemocnici som tam nikdy nebola...znama rodila tam a bola spokojna

etuska
27. jan 2013

@butterfly22
nam sa narodili obaja chlapci v Antrime a bola som velmi spokojna.Ono je to aj o komunikacii a o tom ci si vies stat za svojim,napr. ja som si pri poslednom porode vyslovene zelala Epi a nebol problem.Personal mily,ustretovy,mozem len odporucat 😉

nawal
28. jan 2013

@butterfly22 ja som vsetky 3 deti porodila v antrime. velmi som bola spokojna. pri prvom porode boli trochu komplikacie tak som mala na sale 11 ludi 😀 a pri tretom bola len midwife a zvladla som to bez sitia.

butterfly22
28. jan 2013

@nawal dakujem 🙂 som teraz na vážkach... antrim je pol na pol...chvália si ho, ale vela ludi mi povedalo, ze ak tam bolo vela rodičiek, nestarali sa o žienky poriadne... a v Craigavone ich bolo málo, ale všetky chvália... spýtam sa zajtra sestry v robote, či aj v Craigavone je birth pool a asi sa rozhodnem podľa toho..lebo v Antrime viem, že je... dokonca asi aj 2, pred pol rokom vynovili

butterfly22
28. jan 2013

@etuska tak ja by som chcela čím naturálnejší pôrod, takže EPI neriešim... ale som veľmi naklonená pôrodu vo vode...alebo aspon byť vo vode počas 2. doby... a viem, že v Antrime to funguje... v Craigavone vraj ano...ale musím si to overiť.. a uvidíme ... 🙂 ďakujem za radu 🙂

etuska
28. jan 2013

@butterfly22
ja som bola vo vani cca hodinku potom som chcela ist sama na salu.Do vody som rodit nechcela kvoli infekcii kt. som mala.Inac su velmi ustretovi.Pri oboch porodoch bolo v nemocnici vela dost rodiciek ale nejako som nepocitila zeby o mna niekto nejavil zaujem.

butterfly22
28. jan 2013

@etuska dakujem este raz velmi pekne... asi som sa rozhodla :D 🙂 este sa spytam, ci je tam tych vaní a bazénikov viac...ja som čítala, že teraz v auguste to vynovili a sú asi 2, to sa mi zdá trochu málo na toľko rodičiek.. no ale pozdáva sa mi ten Antrim dosť... uvidim, čo este zajtra povie sestra 🙂

eviska83
29. jan 2013

@butterfly22 - ja som rodila syna a aj dvojicky v Craigavone- velka spokojnost 🙂 🙂 🙂 ani raz som bohuzial nerodila do vody aj ked som pri prvom velmi chcela -ale kedze som prenasala a mala som vysoky TK tak mi porod vyvolavali no a pri dvojkach bolo jasne ze budem na sale 😵 Ale kamoska rodila na midwifery unit a bolo to tam ozaj super 🙂

butterfly22
30. jan 2013

@eviska83 dakujem pekne... včera som si musela u doktora vybrať a nejako automaticky zo mňa vyletelo: Craigavon... tak som šťastná, že máš dobrú skúsenosť...pevne verím, že aj u mňa to bude rovnako.. a aké sú midwife?? dúfam, že trpezlivé...moja angličtina je ďaleko od excelentnej, tak so mnou hádam budú mať strpenie... 🙂

eviska83
30. jan 2013

@butterfly22 - midwife boli uzasne - mali neskutocnu trpezlivost . Ako jedina na odd som dojcila syna tak okolo mna chodili ako okolo malovaneho vajicka 😵 No a pri dvojkach taktiez - tie ich rady ohladom dojcenia ( jest uplne vsetko ) som brala s rezervou ale co sa tyka prikladania boli ozaj super 🙂 S AJ sa netrap - ak sa dohodnes tak si v pohode 😵

butterfly22
30. jan 2013

@eviska83 supeeer, ja samozrejme tiež budem chcieť dojčiť...a počula som, že tu ti za to dobre že nie ruky bozkávajú.. tak si ma aj ukludnila, aj potesila.. a keď si mala povodne rodiť do vody...znamená to, že sa to tam dá, hej?? lebo som o tom nenašla žiadnu infošku, len v Antrime...tak len dúfam, že ano...aj keď nie celý pôrod, aspoň počas 2. doby by som tam pobudla... lebo tepla vodička mi robila zázraky aj pri mrche, tak si myslím, že by to pomohlo aj v tomto prípade 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre