Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
11. nov 2010

@ejviska
zakonna lehota je 3mesiace-ale viem ze sa caka aj dlhsie 😖
My sme preto ani skor na Slovensko neplanovali ist.No Šimon ma uz 5 mesiacov tak hadam uz by mohol rodny list aj byt.Asi budeme musiet zavolat aj na tu osobitnu matriku do BA,lebo uz ma vsetci stvu aki su pomali 😖 😝

etuska
11. nov 2010

no idem sa venovat Miške.
a dat si šalku čaju 😵

ejviska
11. nov 2010

@etuska no papirovani je o nervy.

eviska83
11. nov 2010

@ejviska - no ono domov mozes na nahr.cest. doklad len naspat Ta nepustia- na to uz je potrebny slo.rodny list
@etuska - my sme mali stale rodny list vybaveny do 90dni a dokonca pri Andrejovi to bolo skor 😉 Pri drobcoch si to uz ani nepamatam lebo sme ho nutne nepotrebovali kedze sme domov sli 1x az ked mali 5 mes.Ale je o ozaj o drzku to papierovanie- a uz si ziadala o porodne a prispevky k tomu? to bolo najviac komplikovane 😒

ejviska
11. nov 2010

@eviska83 ja tyto veci vubec nevim, jak se vyrizuje.
V CR porodne pristi rok rusi. 😒

etuska
11. nov 2010

@eviska83
porodne sme uz dostali na SVK
ostatne veci sa budem informoavt uz priamo na SVK

eviska83
11. nov 2010

@etuska - obrn sa trpezlivostou 😀 tak super ze porodne uz mate z krku 😉
Ozaj teraz som baby studovala tie kupony z tesca- takze ked budeme kupovat niektore vybrane veci tak bude hodnota kuponu az dvojnasobna- cize ako keby sme mali 246£ -dobre nie? 😉

nawal
11. nov 2010

@etuska no co vymyslaju v tom dubline !! 😠 Urcite mu to vydaju ked tam nabehne 😀 , vsak je to jeden poondaty papier.
a na sk pojdete na tu osobitnu matriku, ci to by uz mal byt RL hotovy?
nastasie nas sa toto vybavovanie uz natyka 😵 , teda vybavyme sk RL ale uz nam to nebude surit, kedze tu dostane hned pas 😎
Idem dat Iman spat a pozret cosi v telke , papa

karolinka2
11. nov 2010

@etuska Erika kvoli tomu som sa ta pytala ci uz mate ten nahradny cestovny doklad ked si pamatas prednedavnom,a to ze pises,ze si vravela mirovi aby bol na ambasade zdvorily nieeeee ja som si s nimi uzila dost a zdorilosti isli potom nabok mala si vidiet ako potom draha pani velvyslankyna skakala ked pocula ze som na ambsade....nam dvakrat strarili vsetky doklady a to uz sme mali pomaly cestovat domov tak som pisala staznosti a este pani pracovnicka na ambasade sa citila urazena,tak si mala vidiet ako som im tam nakladla.....a ten jednorazovy cestovny doklad ved to je desatminutova zalezitost...

etuska
11. nov 2010

@karolinka2
Mati-myslela som slusnost so stupnujucim sa natlakom 😀 😀 😀
@nawal
RL je na osobitnej matrike v BA uz od septembra-tak hadam to do konca decembra bude hotove 😠

etuska
11. nov 2010

@eviska83
nam prisli vouchers za 25libier tak sa tiez vytesujem 😅 -hej a su tam double tak uz premyslam co kupim-minuly rok som kupovala nejake hracky tusim 😵

eviska83
11. nov 2010

@karolinka2 - My sme sa o tom s Erikou bavili 🙂 Ja som bola max.zdvorila na ambasade a pana za prepazkou islo porazit ze ja na nho s usmevou 😵 A nakoniec som mu este veeelmi pekne podakovala a popriala pekny den 🙂 Ho skoro roztrhlo 😀
@nawal - takze mas o starost menej 😵

etuska
11. nov 2010

@eviska83
presne -vtedy nemoze na teba zvysovat hlas a to je o to viac na rozdrapenie 😀

eviska83
11. nov 2010

@etuska - no prave tie hracky su naj- aspon to mame z krku-teda financne 😝 No do decembra bude urcite hotovy 🙂 a potom uz len na pasove a mas na par rokov klud 😉 Ozaj ako to je Miska uz musi mat svoj pas? tusim som kdesi citala ze od 5r.

etuska
11. nov 2010

@eviska83
ano-Miska ma uz svoj pas

eviska83
11. nov 2010

@etuska - takze je to ozaj tak ze od 5r. je povinny pas?
U nas tak fuci ze ani JOJku nemame- to tu este nebolo ☹

eviska83
11. nov 2010

@etuska
@etuska -dik 😉

ejviska
11. nov 2010

Tak jsme byli ve skole, byl tam skolni fotograf. Terezka velice chtela, tak jsme si domluvili cas. No nedonutil me fotit se s ni?!!! 😀 Ja jak na svinu, mastne vlasy, poradne nenamalovana, v odrbanem rolaku, co sem v nem cely den varila... parada. Ale mrzi me to trosku, mohla jsem se vysnorit a met pekne fotky s terezkou. A taky me mrzi, ze s nama nesel Dan, byla by pekna rodinna fotecka ;) Ale na druhou stranu, Terka byla nesva, takova "ztuhla", bala se a stydela, tak treba priste....

etuska
11. nov 2010

@ejviska
ja som sa tak minuly rok fotila s Miskou(ona bola na tej fotke uzasna a ja ako taka "Popelka" 😀 -tak som tie fotky nakoniec vzala kvoli babickam-ale varovala som ich nech si ich nachaju pre seba 🙂

a dnes akurat vyberam uz nove fotecky z P2 tam je uz Miska sama-ale su celkom fajn-tak vezmem 4ks 😀 (babkam,nam a krstnym) 🙂

karolinka2
12. nov 2010

Baby tak sa musim zase vyzalovat,rano som prisla do ballymeny do prace a supervisorka na mna zacala vrieskat ze tu robim ze piatky mam volne a ja ako puk na nu pozeram a hovorim ved uz cely tyzden mi hovori ze co zastupujem kolegynu tak aj piatok mam dojst do prace zacala ma tam trhat za bundu...ja som sa tak rozplakala,ze mam odist a vraj budem uz len soboty a nedele robit ze mi berie cely tyzdenm.uz pred dvomi dnami som poslala smsku tomu sefovi dnes som mu volala,vobec nereaguje,takze budem nutena podat oficialne pisomnu stazonost.a to nehovrim ze dnes ma bude boliet cely den hlava ako psa. ☹

ejviska
12. nov 2010

@etuska aha, takze oni nam daji na vyber fotky? On rikal, ze dneska ve skole dostane fotky. TAk jsem zvedava. Ale byl to profik. Prave jsem si rikala, ze bude mit peknou fotku pro babicky a tak..i kdyz jsme letos zase nechali delat kalendare z fotek.
@karolinka2 matko, chudaku, no to vypada, ze byla na koberecku u sefa, kdyz je tak nasrata,,ne? Nesmis si to brat osobne, dyt ty za nic nemuzes! Ja vim, ze je ti to lito, ale prece si nepokazis den kvuli ni. To je to "padajici hovno"....no nemas to v praci lehke.

etuska
12. nov 2010

@karolinka2
Mati -posli PISOMNU staznost.

etuska
12. nov 2010

no neverili by ste-dnes mi odpisali z Dublnu-a stale nas posielaju do Londyna 😠
ale vravime si,ze ked pojde MM priamo tam tak ho domov naprazdno neposlu-ved doteraz dali ten nahradny cestovny doklad kazdemu-tak nechapem na co sa hraju

ejviska
12. nov 2010

@etuska dyt z toho dopisu, co jsi sem kopirovala vcera je to naprosto jasne! To je teda bordel.

etuska
12. nov 2010

@ejviska
to teda ano-poslala som im to mailom a cakam na odpoved 😅

ejviska
12. nov 2010

@etuska to y jste nemohli letet, kdyby vam to nevyridili???

etuska
12. nov 2010

no ja mam uz toho fakt dost 😠 😠 😠 😠 -aj na ten list ktory teda pisal sam velvyslanec mi napisali,ze mame kontaktovat Londyn 😠 😠 😠

etuska
12. nov 2010

@ejviska
Evi-no musime si ist ten doklad vybavit do Londyna az tak moze Šimi na Slovensko 😠

ejviska
12. nov 2010

@etuska a tam to udelaji na pockani? to je teda neco! 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre