Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

z.g.
27. nov 2009

á tu sa pečie 🙂...to ja teraz vôbec nestíham...dnes mám voľno, to je táááák dobré...malé sú ešte usoplené trochu, adrianka tiež dostala znovu teploty, tak sú ešte doma obidve...dnes skočím na chvíľu do mesta, niečo sa poučím a snáď aj nejaké okná umyjem...
tak pekný dník všetkým...

etuska
27. nov 2009

Zuzi-ty si ranne vtaca 🙂
Ja som ledva o 8mej vyliezla z postele- a to mame byt 8:45 v skole 😝

Oducila som si jednu hodinu-inac mam piatok volny.
Idem uvarit ryzu k masku( co nam vcera prihorelo 😀 )a pojdem pre Misku do skoly.

V stredu idem do nemocnice na pokec s midwife a consultantom tak som zvedava ako to budem stihat,lebo mi nemohli dat neskorsi termin -iba na 9:00-tak to budu rano fofry-odviest Misku do skoly a rychlo do nemocky.-hadam "Maternity department" najdem lahko 🙂 -maju mi robit aj scan tak som zvedava.

Zatial mi nebrali vobec ziadne odbery(teda ak neratam moč) 😀 😀 😀
pekny den 😵

Baby-ako ste na tom s darcekmi?-ja nemam nic 😀 😀 😀 😝

eviska83
27. nov 2009

Zuzi- mas volno a si hore tak skoro 😕 fakt ranne vtaca
Erika- odbery Ti teraz vezme midwife- tebe brali moc u gp? 😕 Mne ani to nevysetrili 😝
Pamatam na prvy pohovor s midwife(este ked som bola tehu s Andrejom) sa ma pytala ci ma muz nebije 😀
A darceky? Noooo kedze sa nam pokazilo auto ( vraj oprava 300-400£) a to sa nam uz neoplati do nho dat ☹ ☹ tak asi bude nove auto pod stromcekom. planovali sme kupit 7 miestne ale az niekedy v marci - no ale clovek mieni......
pre andreja mame kolobezku( vdaka martinka za napad) 😉 pre drobcov vobec neviem- ale nieco vymyslime 😉
no a neter so synovcom si dufam povedia co chcu 😵
my sme mali posledne noci perne- evicka ktora od 3 mes prespala celu noc sa budila a vobec nechcela spat ☹ ale snad uz je to za nami- posledne 2 noci bola pohoda

jarka28
27. nov 2009

Ahojte zenusky..akosi toho nestiham vela a ani pisat.....konecne mam ten NI CHECK A idem v nedelu od 8 do 2 na rannu sa popozerat co a ako a buduci tyzden uz na nocnu,dufam ze to budem zvladat 😝 Erika ako brusko rastie?Evi aj mne daval midwife take otazky ci mam muz bije 😀 no nemaju ine starosti.....Zuzka ty si sikulka ze sa stihnes aj ucit....jo a darceky?nieco uz mame asi tak polovicu,tak este ma caka nakupny zhon,ale rada kupujem z domu cez net ,lebo neznasam ked vidim v obchodoch tie masy ludi jak sa nahanaju ......Matka super ze mas jobik...idem ja zienky tak pekny vikend zelam..... 🙂 🙂 🙂

etuska
27. nov 2009

Baby-mna sa pytala to iste-aj ked sa ospravedlnovala -ze je to povinna otazka 🙂 -a dnes som akurat citala v tej knihe co mi dala,ze tusim kazda 4-ta zena je vystavena v tehotenstve domacemu nasiliu 😖 -takze asi preto ta otazka.

Jarka-kuk foto v mojom albume 😉

Evi-moc mi vysetril GP preto lebo chcel vylucit jednu infekciu-ale vravel ze vsetko je oK.

Riadna zima prisla,co?ake amte plany na vikend?

karolinka2
27. nov 2009

Ahojte.
Tak mi sme nedavno prisli z mikulasa,v meste rozviecovali stromcek bolo tam nadherne vlacik rosvieteny,kadejake nafuknute mikulasiky,mickey mouse a mikulas rozdaval detom darceky tak karolinka sa tak velmi tesila boli v balicku farbicky notesky,chipsy,dzusik bublifuk a hned ako sme prisli uz aj zaspala.
Dnes prvy den na upratovani bola fuska,makala som 5 hodin vkuse a to som upratovala len spodok domu no neskutocna vila,mna normalne boli cele telo ja som si za tie 3 apol roka odvykla od prace. 😀 v utorok idem znova no tak uvidime ako to bude dalej.
Pekny vikend vsetkym. 🙂

z.g.
28. nov 2009

dobré ránko, nie som až také ranné vtáčam, cez týždeň sa mi nechce vstávať do práce a keď je voľno, tak sa zobudím sama 😝 ... ale dnes sme spali až do 8.30, tak sme to dobehli...

to učenie nestíham v tanej miere, ako by som chcela...hlavne cez týždeň...tak aspoń cez víkend a voľno...

aďka teraz ráno ešte trošku kašle, tak rozmýšľam, čo v pondelok, či už ju dať do škôlky a zase sem niekoho volať, to by bolo horšie na organizáciu...no hádam to už prejde...majú aj v škole dosť detí chorých...čudné obdobie je...takto často choré neboli ani nepamätám...

maťka, určite budú s tebou spokojní, tak nech to vyjde...rozmýšľam, či by som chcela taký baráčisko...skôr niečo stredné, šikovné... keby som mala prachy 🙂... a upratovačku...🙂

z.g.
28. nov 2009

my budeme teraz ešte doma, nech sa malé doličiam, možno skočíme na otočku k našim
pekný vkendík...

karolinka2
30. nov 2009

Ahojte.
nejako sme pozadu kde ste vsetky baby?
Pred tyzdnom som pisala ze sme obidve nachladene,nechodili sme vonku karolinke sopliky presli v piatok sme boli v meste na mikulasa,no a do dnes rana sopliky celu noc plakala a teplota.tak idem o pol piatej k lekarke. ☹
Inac u nas vsetko po starom,troska som poobehovala obchody co kde maju a ake ceny,tak pomaly pojdem kupit kolobezku vlacik thomas,nejake to lego mickey mouse som videla v smythse no a tatik chce kupit bubny cim teda ja vobec nie som nadsena.... 😠
Pekny den vsetkym.

etuska
30. nov 2009

ahojte kočky,
Mati-aj my sme nachladeni-nie ej to nic hrozne,tak hadam to coskoro prejde.
Dnes bola na Stiles Way dost blba nehoda,tak odklanali dopravu-prisli sme do skoly cca 20min. neskor,no sme radi ze sa nam nic nestalo-zacalo mrznut tak to rano nie je zoadna sranda 😒

V stredu idem na konzultacie do nemocky tak som zvedava-mal by byt aj Usg 🙂

karolinka2
30. nov 2009

Erika ale najhorsie je ze Karolinka sa zobudila a ruky mala cele obsypane same pluzgiere opuchnute to mala,ako keby ju niekto pokryvou bil kym sme prisli k lekarovi zmizlo jej ma uplne hladke ruky,lekar vravel ze to moze byt reakcia na nieco....no to som este nevidela ze mas ruky samy pupenec a behom hodiny ciste ruky.
Erika skore uzdravenie hlavne sa opatruj aby si neochorela kvoli babetku aj idete na svk....a hadam ti uz daju fotku na usg. 🙂

etuska
30. nov 2009

dik Mati 🙂
no fakt je to divne-asi by si si mala zapisovat co jej davas jest-lebo je to fakt divne... 😒 -hadam sa to nebude opakovat.

ejviska
1. dec 2009

Ahoj vsem, tak navsteva vcera odjela. Teda mely holky neuveritelne stesti na pocasi! Sice bylo zima, ale vsechny dny slunecne. Tak jsem rada, ze se jim to u nas vydarilo. V patek prijede na vikend posledni navsteva, nasi kamaradi ze skoly. No, je to narocne. 🙂
Chci zajet do Coleraine podivat se na nejaky maly vanocni stromek a ozdoby. Sice budeme mit v CR, ale chcem si dat maly i tady.
Terezka budou mit vanocni vecirek ve skole ve stylu 50-tych let, film " Grease", tak maji met kostymy. Jsem ho musela objednat na netu, poodle skirt! Toz bomba, jsem zvedava. TAky bych sem mohla nahazet nejake fotky nebo na facebook, nemam tam nic. :(

MAtko, to muze byt opravdu alergie na neco a muze to rychle zmizet. Tak trosku sleduj co ji nebo premyslej, co noveho snedla.

JArka, drzim palce, at se dari v praci!
Erika, hlavne z nich vydyndej fotku 🙂

etuska
1. dec 2009

Evi-tak u vas sa to navstevami len tak hemzi... 🙂 U nas boli akurat rodicia(minuly rok)-ale buduci rok pridu asi viacere navstevy kedze sa uz v lete na SVK nechystame.

My sme kupili vianocny stromcek este minuly rok v Argose-ma tusim 1,8m a stal cca 7 libier-ale take malicke najdes aj v charity shopoch.

Mati-dik za link.Ja som sa prihlasila do tejto skupiny na facebooku-skoda ze ta akcia nie je skor-vtedy uz budeme na Slovensku-ale ak niekto pojdete potesim sa komentarom ako tam bolo 🙂

Dnesna inspekcia v skole dopadla OK.
Akurat Miska ma opat problemy s mocovymi cestami ako minuly rok/bodaj by nie-ked sedia 2x tyzdenne v telocvicni na zemi cca 30minut 😠 😠 😠 )-chudatko,tak plakala pri cikani 😖 -hadam zajtra to bude Ok-dala som jej lieky a na SVK skocime k pediatricke a objedname sa asi aj na Usg obliciek.

pekny vecer

ejviska
2. dec 2009

Tak jsem v charity shopu sice nekoupila stromek, ale sobe peknou sukni a halenku 🙂. Strom jsem koupila v Dunnes, za 12 liber, ma 6 ft. Sice umelina, ale nevypada zase tak zle. Jeste nasusim jablka a pomerance na ozdobu a bude pekny.

eviska83
3. dec 2009

Ahojte
Tak vianocny darcek sme si uz kupili- Opel zafira - r.vyroby 2005- za super cenu 3500£.Tak sa tesime.A asi uz toho roku Jezisko rodicom nic neprinesie ☹
My sme kupovali stromcek asi pred 4 rokami- kazdy tvrdil ze par dni pred vianocami budu veeeelmi lacne 😀 a houby - uz skoro nic nemali-a tak sme kupili tusim stal okolo 80£ -ale teraz vobec nelutujem lebo je fakt naadherny ,velky.Ked sme boli doma tak mi az prislo smiesne ake maju vsetci doma metly 😝 😝 Oproti tomu nasmu mi to tak proste pripadalo.
Babenky potrebujem poradit- Neviete kde mozu mat tofu?Ja som ho kupovala v healthy bine ale uz ho tam vobec neobjednavaju 😒

nawal
3. dec 2009

eviska ja som videla tofu v holland and barrett. A peknucke auticko ste vybrali. My by sme tiez chceli 7miestne, ale mozno az na rok 😎

eviska83
3. dec 2009

nawal- dakujem- vidis preco ma to nenapadlo? tak musime zajst do portadownu 🙂

karolinka2
3. dec 2009

ahojte.
Evi tak zelam vela vela najazdenych kilometrov bez nehody na novom auticku,tak to je velmi dobra cena na ten rok vyroby...Mne sa zda ze ja som tofu videla v tescu ale nie som si ista.

ejviska
3. dec 2009

Erika, tak kde mame fotecku? 🙂

esentielka
4. dec 2009

predam sulane cigarety 20ks za 2.50£ vysoka kvalita nie je vidiet rozdiel original a sulane..,info na IP

etuska
4. dec 2009

Esentielka-aj by som ti odpisala,ale moj MM prestal pred par tyzdnami fajcit 😀 -dufam,ze tentokrat uz navzdy.Minuly rok vydrzal 4 mesiace-teraz som pytala GP-ka nikotinove zuvacky a teraz nefajci asi 2 mesiace-klop.klop 🙂

Evi-aj foto bude-musim odfotit s digitalnym fotakom-lebo mi dali uz taku vytlacenu-neviem ci na nej nieco uvidite-ale skusim 🙂

Eviska-pripajam sa 🙂 -MM premysla nam Fabiou Combi-ale este uvidime-stary Vauxhall Corsa chceme predat-nema ani posilovac-uvidime ci budeme potrebovat 2 auta,alebo si vystacime s jednym...

pekny dnicek 😵

ejviska
4. dec 2009

Erika a jak manzel s praci? Jeste nevite. No hlavne, ze je mimi v poradku. Tady delaji taky ten triple test nebo ne? Tady je ta pece takova zvlastni...

z.g.
4. dec 2009

čaute, čaute, ja som tu len na mrk, nič také nové u nás, len že prasacia chrípka útočí aj v našom okrese... 😠
a vrátli nám prachy za letenky od skyeurope...hurááá, ja do roboty z roboty, tak ani času nie je na počítač...
...a za 2 týždne už nám príde tatík... 😵 😵

etuska
4. dec 2009

Evi-MM sa ohladom prace neozvali-skoda,no su aj dolezitesjie veci v zivote 😅 -tak hladame dalej...
No v nemocke mi brali krv a podla vysledkov mi potom povedia ci som "high" or "low" risk a potom sa robia dalsie testy...

karolinka2
4. dec 2009

ahojte.
My sme akurat dosli z Ballymeny boli sme kupit malej nejake malickosti a sladkosti na mikulasa a kupila som aj kolebezku vlacik pod stromcek.Karolinka sa poumyvala a uz aj spinka.Zajtra ideme ku kamoske na mikulasa ich znamy ho bude robit zoberieme balicek no a hadam nebude plac ked uvidi mikulasa.
Od buduceho tyzdna beriem karolinku na upratovanie tak som zvedava ako zvladneme tych pat hodin spolu.
Pekny vikend vsetkym.

z.g.
5. dec 2009

ránečko!...erika, tak škoda, že to nevyšlo, ale hádam sa nájde niečo iné, alebo sa ešte ozvú neskôr, keď im niekto vypadne...maťka, tak si užite mikuláša...my budeme hlavne doma, lebo deti nejako znovu pokašliavajú, soplia, už to ani neriešim...v škole bolo veľmi málo detí, v družine bolo z 34 len 12, je vysoká chorobnosť...pekný víkendík...

ejviska
5. dec 2009

Zuzko, v CR je 95% chripky praseci. A to tam mame jet. :( Terka je nachlazena, ale jeste se drzime. Konecne ji vypadl ten zub, uz s tim byla otrava. Jo, mam jednu babskou radu. Zazvorovy caj, primo z cerstveho zazvoru. Moc to pomaha. Teda on je takovy " ostry", male to nedavam. Bolelo ji v krku, koupila jsem v Boots nejaky sirupek glycerin s medem a citronem a docela to pomaha. Tak jeden tip pro vas...

Erika, tak to vyjde priste... kdyby se nic horsiho nestalo .. 😉 Tak to je podobne s tou krvi jak doma.

Matko, kup Karolince maly smetak a vysavac a budete to mit raz dva hotove 🙂

My mame navstevu. Ale muz jel s nima sam, je sice pekne, ale chteji jit nejakou delsi trasu na Giants, tak to pro malou neni. Radsi at neonemocni. Jeste at zvladne vanocni koncert, tesi se.

etuska
5. dec 2009

ahojte kocky,
my sme boli doobedu v skole na Christmas fair-Miske som kupila aspon DVD-rozne rozpravky za 50p/kus 😅 -decka sa vyhrali-boli tam rozne sutaze...a dala som do drazby "Hrušku" tak sa musim v pondelok opytat za kolko ju vydrazili 😅

Poobede sme sli do Belfastu na Continental market-mala si aspon uzila kolotoc,lebo na moj vkus tam bolo priliz vela ludi- o to viac sa tesim na slovensky vianocny trh 🙂 -buducu nedelu sme uz na Slovensku 😵

Zajtra ideme poobede s Miskou na "Birthday party" jedneho jej spoluziaka-a vikend za nami.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre