Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

etuska
22. feb 2009

Chcela som napisat "stastnu cestu"🙂))
Na vyletiku bolo fajn,tentokrat sme isli po pobrezi cez Cushendal a Cushendun.Torr Head bol uzasny a Giant´s Causeway tiez aj ked sme tam boli uz 2-hy krat.Este sme stihli aj plaz Whiterocks,tam je fakt super a kopec blaznov sa surfovalo🙂a decka sa spustali dole piesk. dunou na boboch 🙂))No sranda je tu zit.
Pekny tyzden

eviska83
23. feb 2009

dobre rano,akosi to tu vymrelo
etuska- uzivaj si rodicov
Mojej kamoske z cookstownu sa vcera narodila krasna dcerka 3.3kg.Tak som si spravila predpriopravu na tie nase.uz sa ich nemozem dockat 😀 😀

karolinka2
23. feb 2009

Ahojte.
Erika uzite si tie vyletiky s rodicmi,lebo ked odidu budete uz len makat. 😀
Evi a my sa nemozeme dockat s tebou co to bude vauu dvojicky krasneeeeeeee.no tak mozes vyuzit prilezitost a ist do cookstownu pri takej peknejprilezitosti aj nakupit slovenske vyrobky,ale to uz asi velmi nevladzes co?
Vsade pocuvam ako sa tu prepusta,v niektorych firmach vraj Iri strajkuju ze oni nemaju robotu a cudzincov zamestnavaju,ked to clovek pocuva tak je mu z toho az zle ako je to vsade s tou robotou.
Pekny den.

eviska83
23. feb 2009

martinka- ale este ako tak vladzem tak sa do cookstownu chystame v nedelu. 🙂 🙂
aj mne je z tych sprav zle, nikdy neviem ako zareaguju ludia ked zistia ze si cudzinec.Nic prijemne.Stale som sa tu citila vitana,zatial to tak aj je ale co bude dalej? 😲

etuska
23. feb 2009

No baby-hadam nas odtial nevyzenu 🙂
Dnes sme sa boli poobede prejst okolo rieky pri Antrim Forum-e ,take soferovanie este zvladam,alebo k jazeru,mimo Antrimu si este netrufam.
Matka-🙂 mna sa opat crta nejake doucko z AJ,ale ani velmi nemam kedy ucit,ked je drahy poobede v praci a s Miskou je to tazko,dost si vynucuje pozornost a cez vikendy vemi nechcem,lebo sme ako rodinka spolu len v soboty.

karolinka2
24. feb 2009

Ahojte.
My tu dnes mame zatiahnute doteraz prsl taky jemny dazd,tak sme sedeli dnu.
Baby poradte nejaky recept na nieco mucne rozmyslam uvarit dukatove buchticky.
Karolinka len teraz zaspala a ja idem poumyvat aspon podlahy.
Pekny den. 🙂

eviska83
24. feb 2009

ahojky.
dukatove buchticky?asi pridem na obed 😀 😀 😀
Len pripominam ktore su veriace zajtra je popolcova streda,takze ziadne masko 😉

jarka28
25. feb 2009

Zravim Vas zenusky...tak uz som aj spat..bolo super-krasne snezilo ,potom slniecko...historicka cast sa nam pacila aj sme pofotili co sa dalo... 😉 let bol fajn ziadne problemy....pokupila som co sa dalo do zasoby a porad som mala nadvahu 5 kilov 😀 😀 😀 Matka citam ze pises ako Iri strajkuju -zaujimave je ze co su fabriky a robia tam priselci tak robia preto lebo o tie miesta zaujem zo strany Irov nebol,su lenivy ist robit a ked dosla kriza zrazu strajkuju..je to smiesne...Slovaci a kadekto ini je lepsi pracant ako miestny...tu u nas su 3 fabriky na maso,kuracinu a zamestnavaju mozno 5 Irov a ostatne su Sllovaci Poliaci a Litovci...ficia ako hodinky a problemy su len a len s miestnymi...A mimichodom co som bola na pohovore na Care assistant bolo nas tam asi 10 a kto bol uspesny?JA- 🙂 🙂 🙂 dnes mi prisiel papier ze ma beru....a nie za minimalnu mzdu...asi som zaposobila...no uvidime,pridu mi este podklady co sa tyka nastupu do prace atd...tak zvazujem ci nastupim alebo nie....som sa ale rozpisala co?idem do sprsky a venovat sa polovicke lebo uz nam bolo smutno 😀 tak majte sa zatial....

karolinka2
25. feb 2009

Jarka vsetko najlepsie k30-tke,vela zdravicka,stasticka,lasky. 🙂

mamartinka
25. feb 2009

aj ja sa pripajam Jarka vsetko len to najlepsie,a nech deti a manzel posluchaju.mna to caka o rok.boze uz 30.ale najprv buduci tyzden 29 este.

etuska
25. feb 2009

Jeej,Jarka-ty mas narodky!Vsetko naj,naj-nech sa na teba len stastie lepi 😵 a zdravucka nech si ako repa 😉 😉 -blahozelam aj k robotke-je to nocna?Kolko hodin?-budes to pri malom zvladat?

S tymi fabrikami svata pravda-tu je to take iste.
Ahoooj Matka-ako sa drzite?Ja idem makat na jednom projekte do skoly,kym je drahy v praci.Bru nocku zienky

karolinka2
25. feb 2009

Martinka aj tebe vsetko najlepsie sa k bliziacim narodeninam,vela vel a zdravicka. 🙂
Erika no drzime sa,dnes ma cely den bolelo brucho a zaludok a hnackovala som neviem ci nejaky crevny virus alebo co.

mamartinka
25. feb 2009

karolinka dakujem.ja ze to oslavime peknym darcekom.uz,uz to vyzeralo nadejne a ako na potvoru dnes o 18.00 prisla mrska.poplakala som si a troska lepsie.ach jo. ☹ 😠 😢

eviska83
26. feb 2009

jarka- vitaj doma a vsetko naj k narodkam 🙂 🙂 🙂 a aj k praci.S lenivymi Irmi mate samozrejme pravdu 😒
mamartinka - aj tebe vsetko naj ,a drzim palceky nech to nabuduce vyjde 😀

mamartinka
26. feb 2009

eviska83 dakujem mockrat.

jarka28
27. feb 2009

Ahojte zienky...prosim Vas poradte synovy sa porobili cervene flaky po tele....ma teploty a boli ho hrdlo,vcera na pohotovosti mu zobrali moc a vysetrili ho a ze je vsetko v poriadku....davam mu paracetamol a ibalgin..striedam to...teploty neprechadzaju a je velmi flakaty..este som sa s tim nikdy nestretla tak neviem....je tu nemocnica s pohotovostou detska vyslovene ze by tam bol pediater?tu u nas na pohotovosti tusim riesia len ozratych Irov co sa pobili...som zufala a neviem co kde.... ☹ potrebujem surne pomoc....

jarka28
27. feb 2009

Dakujem za gratulacie....nemam ani kedy napisat 😢

jajka968
28. feb 2009

ahojte ako sa mate
🙂

ryba74
28. feb 2009

Ahoj Jarka,precitala som si prispevok ohladom tvojho syna-chcem ti len povedat,ze v kazdom pripade treba s nim ist znova k lekarovi a nenechat sa odbit.Nech ti ho kompletne vysetria,nie len moc.Bude tam zrejme treba nasadit lieky.Ozaj,hlava ho neboli?

karolinka2
28. feb 2009

Ahojte.
Jajka,ryba vitajte.Zijete v Severnom Irsku alebo len tak ste sa k nam pridali? 🙂
Jarka urcite chodte s malym na pohotovost,ked pises ze teploty muneklesaju,ma flaky,ved ty vzdy pises ze sa neechas odbit u lekarov ked som pytala rady,tak tam chod a ked si nedaju povedat slusne tak im poriadne naloz,ved je to dieta pre boha a oni na pohotovosti s nim nic nerob ili len ten moc?Daj vediet co a ako.drzime palce.
Idem ja do robotyy.
Pekny den.

jarka28
28. feb 2009

Ahojte....no dneska je synovy lepsie,nema horucku,a ani bolest,flaky na tele stale ma...ale zasa to laplu dceru,boli ju hrdlo ma teplotu a flaky jej zacali....Matka na pohotovosti bol moj ,muz-ja by som im dala,uz raz na mna skoro volali ochranku,ale potom nas aspon zobrali hned ked som sa rozculila,davaju prednost ozratim Irom co sa pobiju....tato pohotovost je pre dospelych a detska je neviem kde,takze musim vydrzat do pondelka a ist k GP-coz som zvedava ci mi daju hned appointment....ja by som vrazdila...krajina vsivakov je to a nevedia nic..... 😠 😠 😠 strasne som nasrata....baby dakujem za rady...keby vas este nieco napadlo napiste....pekny den zelam

karolinka2
28. feb 2009

Jarka skus napisat Zuzke na RP z.g.uz tu nechodi velmi k nam ale bude ta este poznat a vzdy nam poradila je kozna lekarka,skus sa jej opytat o tie flaky co to moze byt.,

jarka28
28. feb 2009

Matka zo Zuzkou uz to riesime a radi mi co by to tak mohlo byt.....ozaj zabudla som ze ked boli na pohotovosti tak sli len z horuckami a bolestou hrdla,vysypal sa az na druhy den....zasa ma teraz 38,1 tak pojdeme na novo a pohotovost s obomi..... 😉

esentielka
28. feb 2009

Ahoj Mati ako sa mate.,mne mala este buva a pojdemem na nakup.,

co Marian??.,akurat pijeme Kavu a Januso vari kapustovu polievku.,dnes dosli tie nike tenisky su pekne a konecne su dobre.,podbradnik ti este neprisiel.,

Pusky Karolinke

jarka28
28. feb 2009

Boli sme na pohotovosti,bolo tam ludi na 4 hodiny cakania,spytala som sa ci mozme ist prednostne,samozrejme nie....zavolala som si sestru nakolko lekar bol zaneprazdneny a ta mi vravela ze nam nemozu pomoct nakolko tam nieje lekar pediater ktory vie o co ide-kravina jak hovado....takze mame pockat do pondelka a objednat sa nasej GP-coz znamena ze neviem co je mojim detom a znizujem len teplotu... Marek je flakaty jak mapa a Saska uz zacina byt tiez....tak ja neviem co dalej....citala som na nete o sarlachu-maju tie priznaky,no uvidime..... ☹kazdopadne v tejto krajine neostanem zit...uz len pre neschopnost lekarov samozrejme tunajsich.....

ryba74
28. feb 2009

Jarka,nejedli nieco ine ako obvykle?Pre sarlach je typicka drobnoskvrnita vyrazka,ktora vacsinnou zacina na spodnej cati brucha,vnutornej strany stehien,potom v podpazusi.Nedala si im aj nejake ine lieky ako obvykle?l

ryba74
28. feb 2009

Jarka,nejedli nieco ine ako obvykle?Pre sarlach je typicka drobnoskvrnita vyrazka,ktora vacsinnou zacina na spodnej cati brucha,vnutornej strany stehien,potom v podpazusi.Nedala si im aj nejake ine lieky ako obvykle?lIrske zdravotnictvo je obycajny bordel,mne sa takisto ich celkovy pristup k pacientovi nepaci.Takto cez telefon je tazko urcit o co sa jedna,ja by som snad zavolala na pohotovost,ale na Slovensko a skusila sa poradit s nimi.Podla mna je hlupost cakat do pondelka.

jarka28
28. feb 2009

Nic absolutne,preto som sokovana...papali ako obvykle stale to iste v podstate,ani ine lieky nemali....zacali ich boliet hrdla,co nemozu prehltat,horucky a potom flaky po tele...otrasne a Marek ma aj vrabca cerveneho no hroza....zajtra este ideme do druhej nemocnice na druhy koniec krajiny kde je detska pohotovost tak som zvedava ci aspon tam niekto pomoze,inak sa budem stazovat....sarlach a jeho priznaky som citala na nete...maju vsetko z toho este aj jazyky cervene maju a na nich take hrculky jak malina to vyzera...no ja neviem..... ☹

ryba74
28. feb 2009

Ak by to bol sarlach,tak to si potom urcite citala,ze im mali vziat krv a podla klinickych priznakov sa da urcit sarlach.Tam sa ale nasadzuju ATB.V kazdom pripade treba znova navstivit lekara.Toto snad ani nie je pravda,ze takto tu jednaju s ludmi a este ku tomu,ze sa jedna o deti.Ako to,ze tam nemaju lekara?Nemate nic ine blizko-nejaku inu nemocnicu?

ryba74
28. feb 2009

Ak by to bol sarlach,tak to si potom urcite citala,ze im mali vziat krv a podla klinickych priznakov sa da urcit sarlach.Tam sa ale nasadzuju ATB.V kazdom pripade treba znova navstivit lekara.Toto snad ani nie je pravda,ze takto tu jednaju s ludmi a este ku tomu,ze sa jedna o deti.Ako to,ze tam nemaju lekara?Nemate nic ine blizko-nejaku inu nemocnicu?Pre sarlach je typicky malinovy jazyk a vyrazky nie su na tvari.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre