Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

zsuzsu
9. feb 2008

ahoj. No Karolinka je krásnučka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Mali ste krásnu oslavu, plno darčekov.Ale mala nema naozaj chybu.Smejko malé. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

karolinka2
9. feb 2008

Zuzi dakujeme za pochvaly. 🙂

zsuzsu
9. feb 2008

neni začo. 😵
asi aj u vas sa upratuje, alebo ste vonku? Ja som umyla okna, poupratala a idem troška do zahrady poupratat. treba kym je také pekné počasie. Tak aj vám parjem pekny slnečny deň. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jarka28
9. feb 2008

Cauko Damy....ja som porobila co sa da,ale okna nemam umyte...je tu skaredo...akurat som pozerala odlety z blavy,a nasi krstny uz su v lietadle....fuj neznasam letiet...inak nic tu u nas...kosa...a aj v dome...poslite aj sem trosku slniecka...jooj dneska som robila tortu smotankovo piskotovu,tak sa tesim az stuhne...som nasrata,lebo co sa mi stalo,som mohla ist robit na nocnu na recepciu do hotela,ale kedze niesom vodi tak nemozem,lebo taxiky by ma vysli draho a autobus nestoji pobliz hotela...joj,dalsia motivacia sa ucit jazdit,som dneska uz startovala a sa mi zadarilo tak sa tesim,ale soferovania sa nebojim,len tych testov co sa treba ucit po anglicjy...brrrr,je tam vela otazok strasne...no co uz....ZSUZSU ty mas vodicak?ozaj Karolinka,malinka je velmi zlatucka,a ty ake mas dlhe vlasy ti poviem...muza mas slovaka alebo ira?ja len tak sa pytam ,som zvedava... 😉

zsuzsu
9. feb 2008

ahoj.
Jarka tak ja vodičák mám v juli bude 16 rokov. ale u by som si asi zaplatila pár hodin jazdy. tie kruháče ma zrujnuju, aj ked idem len ako spolujazdec. 😀
Kde si zohnala piškoty? tu smotanovu tortu aj ja robim, len tu som ešte nevidela piškotky, daj typ.
Akože u vas je tak škaredo? Tu od rána svietillo slnko. aj na záhrade som vytrhala tie velké buriny. všade som doškrabana. Veed prvykrat tento rok na záhrade, a už som invalid. ale hlava ma boli odkedy som si oči otvorila.
A ešte k tek včerajšej témé. Nie nemam ani teliesko, len skrátka dávame pozor. 😀 😀
A svagrovci letia do Belfastu?
Matka Ty si kde...?

jarka28
9. feb 2008

Ale kde...muz isiel pre nich do dublinu,akurat doleteli,my volal,tak este 2 hodky a su tu...piskotky som si doniesla z domu,asi zo 6 balikov velkych,videla som tu len tie take dlhe v asde,aj som z nich robila tortu a bola dobra,akurat co som ich vzdy trosku pokvapkala stavou ovocnou...ale dobra bola....a este take okruhle maju v polskom obchode,drahsie ale maju ich tam urcite(aspon v belfaste hej)...raz za cas sa oplati kupit pre taky dobry zakusocek....jooj salat som dorobila majonezovy akurat,polievku varim kuraciu...a rezne zajtra porobim do obedu...sa mi nechce nic,najmensi spinka a idem este krpcov osprchovat frisko....hlava aj mna boli,som si dala ibalgin rychlo...ale pocasie cely den jak pod psa,slnko len v telke som videla.... 😀

karolinka2
9. feb 2008

Ahojte teraz sme dosli domov,len co sme okupali malu,idem nieco zahryznut,lebo sme boli aj v polskom obchode,Zuzi piskoty maju v tescu ale len dlhe a poliaci maju
okruhle.nemozem pisat lebo mala mi tu klika na klavesnicu uz dotiahne vsade,neviem kde dame pocitac lebo vzdy ho potahuje.
Jarka ja mam muza bez papierov slovaka.tak vam prajem dobru nocku ale vy sa este asi dnes tu stretnete.Juj Jarka ja som mala vlasy az po zadok a blond dam vam fotku na konika do albumu.

j

jarka28
9. feb 2008

Aj ja chcem az po zadok...som sa dala podstrihnut zasa,a prefarbit na tmavohnedo a len ofinku mam blond,az ma nespoznali v skole baby ked som dosla....ja len tak som bola zvedava ohladne muzika,lebo si spominala rozvod davnejsie a myslela som ze si sa vydala v irsku druhy raz....dobru nocku aj tebe...ja este jedneho okupat a mam pokoj...ozaj Karolinka mate krasny domcek-musim uznat sa mi paci,taky moj tip 😉 😉

zsuzsu
9. feb 2008

ahojte.
Tak Jarka uži si navštevu a držim palce na zjatra, aby krstenie prebehlo bez problémov.
Volakedy som aj ja mala dlhé vlasy, len ked sa mi mala narodila, tak začali mi vypadavat, tak som išla na "chlapca" a odtvtedy stale krátke. Len teraz ich mam zasa dost dlhé, už nezvyk, ale kedže som nenašla tu odvahu tu ist ku kaderničke. Ale mam susedov poliakov su super chalani, a teraz jedneho pride žena a je kadernička. Tak mala nakázané si priniest aj nožničky. 😀 tak uvidime.
Mata, ved mala už je velka a teraz ju zaujima všetko a počitač je dost zaujimava vecička 😀 Ja sa nemusim bát, že budu tukat, alebo ťahať. ja sa s nima hadam, lebo ked ja chcem ist na počitač tak vždy niektoru musim vyhodiť. a ked som už dlhšie než 10 minut tak už je zle 😠 najlepšie je kym su v škole.Vtedy mam čas, a čas, a čas.
Babulky, celé telo ma boli. Taká som dorezaná doškrabaná od tej buriny , som ako frontovy vojak 😀
Tak už asi spinkate, a venujete sa návštevam, tak pekny večer a krásne sničky 😵 😵 😵
Jaj, a dik za typ na piškotky, určite ich skusim zohnat. ale ja zajtra spravim šišky, robila som ich aj minly tyždeň a zožrali to jedna radosť. 😀

jarka28
10. feb 2008

Ahojcek babula,tak ako?my uz mame pokrstne deturence,bolo to krasne,a farar bol uzasny,sa mi lubi lebo pozna moje rodne mestoBratislavu,tak ma moje plus... 🙂 akurat su nasi v Belfaste isli po obchodoch a mne sa nechcelo tak som doma s chlapcami...aspon si popracem po obede coto...inak nic nove,len ma hlava boli jak kona(by som mala prestat fajcit)ale no neviem,asi sa neodnaucim 😒 😒 a vy ako vikendujete?ZSUZSU ty co prosim ta,doskrabana a to je len zaciatok sezony na zahradkach....sa setri... 😅 sisky zboznujem,ale neviem ich robit,ja peciem len take nenarocne,nemam aj cas a kolko krat sa aj nezadarilo tak neskusam....

zsuzsu
10. feb 2008

ahoj. Tak si sama? Som rada, že krstenie dopadlo dobre. Je to velka udalost.
Aj Ty patriš medzi tie hnusné ženské čo fajčia? 😲 Že sa nehanbiš 😠
Akurat ta prava sa ozvala, čo? Ved aj ja ajčim ten hnus. Jaj čo by som dala zato keby sa mi chcelo prestat. Ja nemam vydrž. Preto to slonči aj schudnutim na pol ceste a potom jojo efekt je dvojnásobny 😀 😀 😀
Sisky su vyborné, už polka je fuť. Akurat som odložila pre poliakov - susedov.
Inak hlava aj mna boli. Ale teraz mi muž troška pomasiroval krk a chrbát, tak mi je už lepšie.
Matka a Ty si kde? Dnes už tu nesvieti slnko a je aj chladno.

etuska
10. feb 2008

ahojte žienky,
Na Irsko halooo sa nic nedeje,tak som skocila sem 🙂 Sice len na chvilkuibezim za nasou Certicou 🙂 Baby,ako dlho ste v N.Ireland????

zsuzsu
10. feb 2008

Ahoj Etuška.Vitaj.
No ja som tu od jula 07 aj s detmi a muž od septembra 06. 🙂

jarka28
10. feb 2008

Aj u nas je hnusne,a hmla sa tvori...brrr....mas dobrych susedov?myslim poliakov,lebo nie vsetci su normalny co tu ziju u nas v dedine...aj ja chcem masaz,jooj som dlho nemala,uz mna krcisko boli aj chrbat dlho...ja od zajtra dietujem,davam si tu delen stravu tak uvidime,lebo som dostala sok ked som sa videla v zrkadle,a to mam kopec veci v com mi trci brucho,a tak to skusim,mozno aj chrbat prestane boliet...Matka kolko schudla,ze 7kil uz no paradicka...sa tesim z uspechu.... 🙂

etuska
10. feb 2008

tak ste sa dali baby na dietku? 🙂

zsuzsu
10. feb 2008

Aj ja dietkujem. Dnes mam šiškovy deň. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jarka28
10. feb 2008

Ty si ale dobra maska.... 😀 ze siskovy den...Etuska,no ja by som chcela,lebo mi treba dat dole 12 kil,uvidim,sa mozno zadari...Karolinka za tri tyzdne dala 7 dole-sikulka jo a ozaj ake sisky mas ked uz sme pri tom?dzemove ci nutelove?

etuska
10. feb 2008

Hmmm,klobúk dolu Maťka 🙂

zsuzsu
10. feb 2008

Džemové: jahodové a marhulové. 🙂
Inak mam perfektnych susedov poliakov. Ale mám aj oproti taky starši manželsky pár. Tiež su velmi super. Maju okolo 70 ale jazdia na aute, robia na záhradke atd. Ako volakedy naše babky a dedkovia. Vždy ked niečo napečiem,tak počlem aj im. A stara ked pečie zasa ona pošle nám. Ale minule som robila makovy závin. Došiel majitel pre vypalné /rentu/, je tiež perfektny chlap. Tak som mu ponukla, dal si, myslel že to je kávové. Ked som mu povedala, že to je mak. Tak bolo vidno že mu tu ide viac hore ako dole. Ale zjedol to,/ale duplu si neprosil 😀 /. On že ešte nikdy nejedol makovy závin, a nič makového. Bože tie iri nevedia čo su to dobroty.

etuska
10. feb 2008

presne tak 🙂 Horsie ako keby si mu ponúkla "gandžové "koláčiky 😀 😀 😀

zsuzsu
10. feb 2008

tak to hej. Ale čo to znamena? 😅

etuska
10. feb 2008

...no vraj sa aj z "marišky" dajú upiect nejake kolaciky/zatial som neskusala/ 😀 😀 😀 -len ma to tak napadlo,ked si písala o tom maku,lebo na zapade bezne mak asi kvoli jedlu nepestuju. A moja dcerka miluje rezance s makom 🙂

zsuzsu
10. feb 2008

aha, vidiš aka som tupa. 😝
A pritom veru je to dobre, aj makové rezance, aj štrudla maková a aj závin. MŃamky.

jarka28
10. feb 2008

Dala by som si makove nieco...musim posmejdit v polsokm,ale nemam mlyncek...ty ako melies ?

etuska
10. feb 2008

Mozno dostat aj mlety??-na SVK urcite-kupujem malej,ale mozno zozeniete v PL obchodiku 🙂

zsuzsu
10. feb 2008

mlety mak tu neni. Ja to meliem s ponornym mixérom. 😀 ale už som aj rozbijala s kladivom 😀 😀 😀

zsuzsu
11. feb 2008

no kde ste moje babulky?
Ja viem, že mate aj iné starosti a radosti než sem pisat, ale nenechavajte ma tu samu! 😉
Inak pekny dnik prajem.

jarka28
11. feb 2008

ahojky....som tu ale musim upratovat ☹ sa mi nechce,ale svieti slnko tak je to super,konecne...s tym makom si to dobre vymyslela 😀 aj ja poriesim...co varis dnes?

zsuzsu
11. feb 2008

dnes asi nič. Nech si najde kto čo chce. Ja držim diétu 😀 😀 😀

jarka28
11. feb 2008

to fakt a pre aku si sa rozhodla? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre