Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

karolinka2
1. júl 2009

Baby neviete poradit kde tu poblizku okrem Portrushu kde je nejaky lunapark s kolotocmi.Dakujem.

jarka28
2. júl 2009

Ahojte....Matka netusim,skus nieco vygooglit.......ja sa snazim uspat Davida,od rana place a stale sa chce skriabat chuda nevie co sa s nim deje....Marek place a nadava preco Alex doniesla domov chicken pox ze on ich nechcel....maju horucky obaja....je len 10 h a ja uz nevladzem ..MM je do 9tej dnes aj zajtra este..... 😝 Zuzka malinka ako bojuje?.....4 den na diete a 1 kg dolu vaha ukazuje-bud voda alebo stres 😝

etuska
2. júl 2009

ahojte kocky,
Jarka-vydrz 😖 juuuj,nezavidim to,ale aspon to budu mat za sebou.my stale nevieme ci Miska kiahne mala,lebo vtedy nam lekarka povedala ze sa jej nezda.Mali takmer vsetky deti v skolke a ona iba 6 vyrazok a ani sa s nimi nic nedialo-len take male cervene,tak vravela ze asi ich este neprekonala.Takze ich s najvacsou pravdepodobnostou chyti v skole buduci rok 😝

Zuzka-chcem sa opytat:ja som kiahne v detstve mala.Buduci rok by sme radi druhe babo,ak by Miska dostala kiahne je to OK,kedze ja som ich prekonala?-ci hrozi nejake riziko?

etuska
2. júl 2009

MM siel s Miskou na bicykel,ja dnes varim iba zeleninove rizoto.Poobede ide do prace tak budeme s Miskou v zahrade ak nebude prsat.Uz sa nam to krati- v utorok letime na Slovensko 🙂 tak by bodlo uz aj zacat balit 😝ale akosi sa mi nechce.

Este chcem Miskinej krstnej kupit nejaky darcek-mala 30-ku.Mate nejake tipy na darcek?Chcem nieco len pre nu,lebo detickam som nakupila veci-napada ma iba:striebro,bizuteria,parfem.... 😝ale chcela by som nieco na pamaitku

karolinka2
2. júl 2009

Ahojte.
My sme dnes mali navstevu tak karolinka sa hrala na zahrade s chlapcami.
Ja som akurat dovysav ala,ulozila malu spinkat a idem varit a zehlit.Nakoniec sme sa rozhodli ze pojdeme na tri dni do Bandoranu do Irska uz sme tam raz boli a velmi sa nam tam pacilo.
Jarka je mi to luto,mas to tazke,ale co u zmusis vydrzat. ☹
Erika ja si myslim ze parfemom a bizuteriou nic nepokazis a tie parfemy su ovela lacnejsie ako u nas.Teda ja osobne by som sa parfemu potesila.
Idem varit tekvicu a zehlit.
Pekny den vsetkym. 🙂

ryba74
2. júl 2009

Pre Eriku:
Ovčie kiahne ( varicella ) je akútne vírusové ochorenie, charakterizované výskytom makulo-papulo-vezikulóznych eflorescencií na koži. Pôvodcom ochorenia je vírus varicella- zoster a prenáša sa z chorého vzdušnou cestou ( kvapôčkami ) počas výsevu vyrážky až do premeny poslednej vyrážky na chrastičku ( spravidla 7 dní ). Po prekonaní klinickej infekcie vírus pretrváva v organizme v uzlíkoch hlavových nervov alebo v zadných nervových miechových koreňoch a po aktivácii sa objaví ako ochorenie herpes zoster. Človek najčastejšie prekoná infekciu v detskom veku.
Ak tehotná žena neprekonala ovčie kiahne v detstve, hrozí pri infekcii do 20. týždňa gravidity v asi 3% prípadov riziko vývoja vrodených chýb ( kožné, svalové, očné , neurologické a iné ). V 3. trimestri je zvýšené riziko predčasného pôrodu a perinatálne ( infekcia pred pôrodom alebo ihneď po pôrode ) vznik novorodeneckých ovčích kiahní. Ak už tehotná žena prekonala ovčie kiahne, riziko jej nehrozí. Informujte o ochorení dcérky aj Vášho gynekológa.

etuska
2. júl 2009

Adi-dik 😉

z.g.
2. júl 2009

moc by som si priala, aby ten skyeurope prežil...a máme nakúpené letenky tam aj späť na leto my štyria, svokra aj segra so švagrom...tak nech sa opovážia skrachovať... 😠 😠 😠

erika, tak tak, ak si kiahne prekonala, máš celoživotnú imunitu,
aj keď niektorí tvrdia, že ich mali kiahne dvakrát, najskôr tobolo zle zdiagnostikované a ľudia si aj mýlia kiahne a osýpky napr...

adrianke toho do rána teda pribudlo neúrekom, hlavne na tváričke a krku...a je dnes unavená, trošku teplotku má...tiež sa škrabe občas, ale dá si to vyvetliť, statočná je...sme ešte u našich, našťastie...
jarka, držte sa, keď teplota ustúpi, tak bude lepšie...

erika, to už máte fakt za pár a ste za chvíľku na slovensku...

z.g.
2. júl 2009

maťka, myslíš hore na severe? alebo aj inde?
lebo tuším v lurgan parku je niečo pekné, to máte hádam tak približne rovnako ako do portrushu, ak sa nemýlim a v portadowne je pekné kryté zábavné stredisko "peter pan´s naverland" alebo ako sa to volalo, to som raz písala...a aj smerom od portadownu na belfast je čosi...aquapark..no, píšem jak blázon a týmto posledným tipom asi nepomôžem, iba ak by evička vedela, lebo si to už nepamätám...aj čo konkrétne je v tom lurgane...alebo aj adka...

erika ako darček... veru... parfém alebo bižu...

karolinka2
2. júl 2009

Dakujem baby tak uz nam tatik zabookoval bed and brekfeast v Bandorane v Irsku.

z.g.
4. júl 2009

no úžasné, jasem píšem dlhý príspevok a zrazu sa mi prerušilo spojenie 😠 😠 😠 😠

tak už len krátko, včera sme mali krtický deň -horúčky, hrozne sa malá vyspyla, hlavne na tváričke, krku, no vyzerá,
jarka vy ako???

maťka, tak si to užite a nech vám aj počasie vyjde...

o ostanom potom...

eviska83
4. júl 2009

Dobre rano.
Martinka- o Lurganskom parku viem ze tam je len ihrisko,ale v Lurgane je nieco take ako pisala zuzka ,ale v portadowne to je vacsie.Uzite si to 😵
zuzi- ked sa take nieco stane ide ma rozhodit. ☹ Dufam ze dnes vam je uz lepsie
nawal- dik za zhotovenie tabulky 🙂

Tak si predstavte ze nas Andrej vstal rano o 2.45 Dnes isli do toho Londyna(darcek od tatika k 3r) a on chudak nemohol od vzrusenia ani spat.Ked som ho este ulozila do postele tak tam sice lezal ale uz nezaspal,len kecal a kecal 😠 Uz stastne doleteli a su v centre 😵

karolinka2
4. júl 2009

Ahojte.
Zuzkag. a Jarka tak nech sa vam deticky skoro dostanu z tych ovcich kiahnov.Mate to teraz tazke vsetky deticky naraz ale aspon pod jednym to budu mat vsetci za sebou.
Ja so nejaka unavena Karolinka sa po nociach nejako budi a co ona doteraz nechcela velmi cumel len na spanie tak cely den mi pili usi ze chce dudusku.
Evi a co isiel tatik so synacik do Londyna na vylet?
Pozerala som ten Lurgan park aj Portadown na internete urcite tam bude krasne,ale Lurgan park mi naslo cez google zem aj 184 mil odtial to asi bude iny lebo potom som si vsimla ze ten druhy je tu blizko nas v Craigavone.
Pekny vikend vsetkym. 🙂

eviska83
4. júl 2009

mati -pisali sme naraz 🙂

z.g.
4. júl 2009

maťka, ten lurgan ten pri craigavone to je, aj zámoček tam je podľa internetu...my sme tam nestihli ísť, hoci to bolo blízko, radšej sme sa trepali niekam hodinu autom 🙂)))

tatko bol na tej komore kvôli gréčtine, čakal, že to bude formalita, že uvidia, že sa učí, tak mu dajú certifikát, ale nieeee...plynulo naňho spustili, dali mu odklad o pol roka, po pol roku to zatiaľ urobil len jeden človek, aj ten sa asi učil už dlho gréčtinu....tak ďalší dôvod pre nás, prečo sa tam zatiaľ nepresúvať... 😝 a pre mńa- ísť pracovať na SVK... 😝

no, malinká má na tváričke toooľko pupákov, vyzerá, ako by mala ťažkú formu akné 🙂)))....ešte teplotuje...
tak vďaka vám...dúfam, že už to bude mať zlepšujúcu sa tendenciu...natálka tým prešla v pohode, ako teraz pozerám na aďku...

idem sa tým mojim dítkom...

jarka28
4. júl 2009

Ahojte.....u nas boli kriticke dni stvrtok a v piatok.....Davidko mal vysoke horucky,obsiaty bol hlavne hlavicka krk a trup.....ked ho pohladkam po hlavicke chuda moje ma tam hrbolov a hrbolov....Marek tak isto....dnes teploty zatial neboli,Mrek vyzera uz podstatne lepsie a pupaky zacinaju cervenat a schnut do chrast...Davidkovi tiez,myslim ze je to uz na odchode.....najlepsie to zvladla Saska malo to u nej rychlejsi priebeh.....dufam ze uz si mozem vydychnut....Dneska mame zamracene a poprcha...tatik mi kupil novy bicykel ze nech chodime trosku so segrou byciklovat tak ho hadam este stihnem prevetrat,mna totizto posilovna akosi nebavi a musim aj pohybu k diete trosku.....ozaj Evi-ovocny den akosi nezvladam,je mozne ze ho vynecham?....inak super ze chlapci si vybehly do Londyna,aj ja rozmyslam ze vybehnem s detmi,mozes ak budes mat cas popisat viac ktory hotel si bookly v ktorej casti je najlepsie a tak?.......Zuzka ne nieje to jednoduche ta grectina ,ved sami uvidite co a ako bude pre vas lepsie..... 😉 Matka ozaj a kde ste si to bookly ten bed breakfast?my rozmyslame nad vikendom niekde ....kde je nieco aj pre deti atd,nech sme neni stale doma cele leto....aj Portrush chceme omrknut ale aj s prespanim lebo je daleko od nas.........David spinka my sme sa naobedovali a nic sa mi nechce a ani nic nebudem robit dneska 😀 pekny den zelam.....

eviska83
4. júl 2009

jarka- ovocny den by si nemala vynechat,ale ovocie mozes kombinovat aj so zeleninou- ja mam asi najradsej ovocny den-stale sa na nho tesim 🙂
Oni isli do Londyna len na jeden den,takze o 22.00 budu doma

jarka28
4. júl 2009

Aha takto je to ze si odskocili na vylet,no aj tak sa da......musim to omrknut a spravit plan ......z belfastu ci dublinu?

karolinka2
4. júl 2009

Jarka v bandorane tatik bookoval ale len nejakych 20 lybier zaloha zbytok sa plati potom.
Av Portrushi mas plno brekfastov pozri cez interntet naslo mi tam plno lebo najprv sme tam rozmyslali.
Baby ja sa neviem akosi odhodlat na tu dietu,ja potrebujem sa prinutit nejest po siestej a cvicit,to je moja zaruka na schudnutie,ale musiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim.

eviska83
4. júl 2009

Oni leteli z Belfastu (mestskeho)letiska,teraz som im prave volala tak uz maju za sebou London eye- vraj naaadhera(oni si ale listky kupovali cez net- stalo to okolo 17£ a ked platis na mieste tak to stoji asi 10£ viac a je tam vraj busy ze sa tam ani nemusis dostat.
Ja zatial odolavam prehreskom a mam dole 4.5kg 🙂ale viem ze to je len zaciatok potom sa to zvykne trochu spomalit 😒

karolinka2
4. júl 2009

Evi a mi sme tam platili na london eye tiez 17 lybier teda manzel ja som tam nesla,teda aspon tak to bolo pred dvomi tyzdnami ked sme tam boli.

eviska83
4. júl 2009

😲 😲 nam vravel jeden typek ze on platil skoro 30£ - tak asi kecal 😀 a hlavne ich odhovaral ,ze sa tam ani nedostanu ak nemaju listok.
a ty si preco nesla?karolinka isla?

karolinka2
4. júl 2009

Karolinka nie tam pri kolese bolo detske centrum so smykalkami hojdalkami tak ona chcela ist tam a ja absolutne vysky nemusim. 😀
Listky sa tam kupovali ani rada na nich nebola a ludia tam isli ako na pase z kabin sa len vystupovalo a nastupovalo,ten Londyn je ocarujuci ale zit by som tam nedokazala.
Evi a ako babetka?

eviska83
4. júl 2009

Obaja su velmi dobri- tuk,tuk.Ved dnes som tu s nimi sama a mam leharo- uz som si stihla poupratovat,nikto mi nic nerozhadzuje 😀 😀 nezbieram hracky po celom byte cely den 😀 este pozehlim a mam veget.Stiham vsetko ked spi,ked su hore tak uz ich nebavi len tak lezat,nudia sa - tak to sa im venujem,ale najlepsie je ze staci aby ma videli a su spokojne - davam si ich do lehtiek a ja cvicim- fascinuje ich to 😀 😀 😀
Adamko je vacsi smejko- skeri sa na kazdeho,Evicka je zasa kludnejsia 🙂 🙂
Ani ja vysky nemusim ,ale tam by som asi isla.Nas Andrej vraj az hykal od radosti 😀 Ja by som celkovo nechcela byvat vo velkom meste,preto sa aj stahujeme 🙂

etuska
4. júl 2009

ahojte kocky,
ale ste toho popisali 🙂
No-mne by tiez bodlo schudnut-.dnes som si kupila plavky-jedny Adidas za 7 libier a druhe v Next-e-tie ma vysli 5 🙂 (su to tankiny,tak v tych sa citim lepsie 🙂
Musim sa odhodlat aspon z bruska zhodit,lebov tie dvojdielne plavky sa budem hanbit obliect 😝

Trochu som bola doobedu nakupovat v Junction 1-pre Miskau som kupila botasky Reebok-y-mali super ceny,tak ako si pisala Mati-tusim vysli 8.50 a moje 12 libier 🙂 -tak to sa radost nakupuje

Dnes sme varili len kuraciu polievku,kurca a hranolky.Zatial mi stacila polievka a neskor si dam asi len kurca so zeleninou.

Idem trochu upratat,lebo je u nas ako po vybuchu-a to som mala vcera upratane,no co uz narobim.

jarka28
4. júl 2009

Evi kedy si zacala dietovat ked uz mas 4,5 kg dolu?

eviska83
4. júl 2009

jarka- zacala som 22.06,ale ja som babenky naozal XXXXXL takze mne to ide trochu rychlejsie.

jarka28
4. júl 2009

Evi ale pochybujem ze mas vyssiu vahu ako ja 😒 ....super ze ti to ide tak rychlo.......len ticho zavidim..... 😉

eviska83
4. júl 2009

Jarka- ja o svojej vahe radsej pomlcim 😢 😢 Uz ked som otehotnela som mala riadnu nadvahu a v tehu som pribrala viac ako 30kg- a po porode zo mna skoro nic nezliezlo.Ja som sa dala na dietu hlavne koli tomu ze uz som sa az zle citila,Ja mam v plane drzat 90dni potom 90dni udrziavacku a dufam ze budem mat dost sil si to zopakovat.Potom by som uz mohla mat aku taku normos vahu. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre