Severné Írsko. Pridáte sa do diskusie?

miriama
6. nov 2007

Ahojte kocky, tak otvaram temu aj zvlast pre Severne Irsko..dufam, ze uz nie je vytvorena ale nenasla som.... 😅

z.g.
23. okt 2009

jarka, aj ja sa teším, že to ešte riešite, zachraňujete..veď práve, mala by si to s deťmi hrozne ťažké sama...
pokiaľ sa chlap ako tak slušne chová k žene, nepije, nie je agresívny, nemá inú, tak to stojí za udržanie...
tak vám držím palce...

my sme mali dnes busy day, malá mi zapsala o 17.30, tak som zvedavá, čo bude v noci...

eviska83
23. okt 2009

Jarka- som rada ze to takto dopadlo- snad sa polepsi 😉
Ja Halloween taktiez velmi nemusim- pacia sa mi jemne dekoracie- ale to co tu clovek vidi v obchodoch je hroza 😒
Boli ste niekedy na Halloweena v Antrime? Ja asi pred 2 rokmi a mozem vam povedat ze mne teda nebolo vsetko jedno- fakt ako v horore, My chodime kazdy rok do Craigavonskeho shoping centra-tam su take super bubnove skupiny a ide sa pochod k jazeru a tam je naaadherny ohnostroj 😉
Ja mam zasa plnu hlavu swine flu- manzelov kolega to ma na 95% ☹ ☹ Na call centru na slovensku nam hned odporucali kontaktovat svojho dr.a ten vraj nam urobi stery(hlavne kvoli drobcom)tak som sa pekne zasmiala 😅 tak som tam volala no ale jasne ze som sa nemylila- nebojte sa a pockame az nieco bude a budeme to riesit az potom -tak sa pytam ci vobec je tamiflu aj pre take babetka tak vraj ano ale to sa dava len v kritickych situaciach.neviem no myslim ze na svk by sme uz boli vys. a aj by nam dali nieco preventivne- ved deti do jedneho roka su najohrozenejsie. No ale snad to neako prezijeme- len fakt neviek ako to bude ked obaja s MM odpadneme 😢

nawal
23. okt 2009

caute, jarka drzim palce nech to vsetko prhrmi 😎
halloween teda ani my nemusime, iman bude mat v stredu party v skolke a chcela len ruzoveho motylika, tak jej dam kridla a bude 😀
v piatok vecer tu bude v Ecose atrakcie, kolotoce a velky ohnostroj. Minuly rok sme boli a pacilo sa nam.
no swine flu sme uz aj my riesili a dr. nam povedal ze az ked budu mat teploty nad 38C tak sa mame ohlasit. 😕 Nastastie nemali 😝

nawal
23. okt 2009

jaj a volala som na turkish airline a povedali, ze ked lili pojde ako 22mes. tak staci ze bude mat letenku ako infant tam aj nazad. aj ked bude mat viac ako 2 roky. 😎 tak sa tesim, usetrila som £300. 😎 😎 😎

karolinka2
23. okt 2009

Mne prislo na ockovanie na prasaciu chripku a vidim u lekara plno ludi ockuju,tak doktor mi vravel,ked mi prejde celkom kasel mam dojst sa prist zaockovat.
Nawal tak to je super,ze aj spiatocna letenka je takto....

ejviska
23. okt 2009

Nawal, dcera byla vcera na Haloween party za princeznu 🙂 I s korunkou. 🙂 Jeste jedna vila tam byla, jinak same prisery hnusne 🙂
Uz mi dojeli rodice! 🙂

etuska
23. okt 2009

Mati-hadam to bude mat Marian v poriadku 😒 -veru-nie je to sranda.
Evi-veru-je to tazke s tym zdravotnictvom-tak clovek ani nevie kam chodit,kam nie,aby nic nechytil 😒

Ani som si nezistovala ci mozu byt zaockovane aj tehotne-verim,ze to nebudem musiet riesit-lebo ja teda mnohym ockovaniam nedoverujem 😖

Jarka-veru byva mi zle takmer kazde rano a pred chvilou som si dala "gingerbread" a hrušku-stale musim mat aspon 1/2 plny zaludok-lebo potom mi je zle 😝

Nawal-tak si fakt super usetrila 😵

Inac baby-vsimli ste si ze su lety Dublin-Poprad (spolocnost Danubewings)-no su dost drahi.My mame letenky na Vianoce uz davno kupene,no a potom sa tak skoro na SVK nechystame,no predpokladam,ze v lete by dosli rodicia a neskor i svokra a aj nejaki kamosi sa ohlasili,ze by prisli na jesen na navstevu-tak obcas pozeram ceny leteniek.

Ejviska-jeeej-tak si uzite spolocny cas s rodicmi-kam vyrazite?

Zuzi-MM ostava nadalej na Cypre,aj ked pojdes do prace?

pekny vecer 😵

ejviska
24. okt 2009

Etusko, dneska tak srasne pocasi, ze asi nevyrazime nikam :(. Zitra uvidime, asi Giant..., pak nevim. Pokud mate nejake tipy, tak davajte!!!!
Etusko na ty nevolnosti se doporucuje jist po troskach cely den. Ale na to jsi asi dosla 😉

karolinka2
24. okt 2009

Ahojte.
My sme boli na nakup v lidli,tescu a v dunnes stores ale vonku je strasne pocasie,normalne mi nestihali stierace.
Erika vdaka,hadam sa to coskoro zlepsi este zajtra ide vyberat zbyrok tak uvidime,dosla by som na dalsi piatok ak do toho nic nedojde a samozrejme bude to vyhovovat aj vam.
Evjiska uzi si rodicov a hlavne nech vam vyjde pocasie aby aspon co to popozerali,lebo je tu toho fakt dost na obdivovanie.
Karolinka zaspinkala a ja varim kuraciu polievku,potom ideme na oslavu a vecer spravim rezne a zemiakovu kasu nech mam zajtra pokoj. 🙂
Pekny den vsetkym.

z.g.
24. okt 2009

erika, áno manžel zostáva, nemenia sa zatiaľ plány, chce zabezpečiť rodinu 😝...
on iank nechcel, aby som už išla robiť, to ja s hrabem do práce 🙂 a už by som ani nič nedostávala, žiadny príspevok...ale budem zatiaľ robiť 4 dni v týždni...

a k tým letenkám, minule sme nemali problém, neviem, čo to bolo teraz...leteli sme s cyprus airways...objednávala som letenky cez studentagency, mali sme tam zľavu, lebo sme mali letenky od skyeurope...ani neviem, či tam bola možnosť miesteniek alebo tak...tak nabudúce...alebo prísť skôr na check-in...

inak manželovi už vrátili peniaze za letenky od skyeurope v cyperskej banke po 2 týždňoch, mne v ČSOB ešte len prišlo vyrozumenie po mesiaci, že prijali moju reklamáciu, ale že je to zahraničná reklamácia, tak lehota bude dlhšia...na porovnanie...ako sa to dá, keď sa chce...asi tam pôjdem a poučím ich... 😀

z.g.
24. okt 2009

k tej chrípke, šíria sa špekulácie, že bola umelo vypustená, aby sa farmaceutickým firmám míňali vakcíny...no čo ja viem...ale presne tak, treba myslieť aj na riziká čkovania, aj keď niektorí píšu, že sú malé, iní zase presne naopak...ja to zatiaľ neriešim...je to hlavne mediálna bublina...pár ľudí zomrelo v mexiku a odvtedy s tým strašia, veď chrípky boli aj budú, na kt. sa tiež umiera...a vlastne ešte v minulosti vtáčia chrípka a možné katastrofické scenáre...
...akurát pri swine flu sú viac postinuté pľúca...
..ja zatiaľ neuvažujem o očkovaní mojich detí...ani vlastne neviem, či už konečne objednali u nás vakcíny, lebo sa nejako na to nechystali...

karolinka2
24. okt 2009

Zuzka ak som spravne pochopila tak je lepsie sa nezaockovat?

etuska
24. okt 2009

Ejviska-skus mrknut tuto stranku:

http://www.discovernorthernireland.com/

ked je zle pocasie mozete ist napr. do W5 v Belfaste a tusim je nieco podobne aj niekde blizko vas.

jarka28
24. okt 2009

Ahojte babule....pocasie nam nepraje tak sme boli doma...vcera mali deti tu hallow.party v skole a diskosku,no a na koniec sa zreboval vyherca obrovskeho halloween kosa,samozrejme nasa Sasena vyhrala ako jedina ten kos,az som sa smiala lebo riaditel za mnou pribehol ked som prisla do skoly pre deti ze mam velky kos va ze mi ho odnesie do auta,porad som mala cely kufor zaplneny aky bol velky,a samozrejme v nom hall.staff,sladkosti kolace atd....no decka sa tesily....a Marek vyhral najlepsiu masku,samozrejme bol mumia 😝 ...vyteseny bol ze vyhral......vcera mi prislo pozvanie na pohovor na poziciu Auxiliary nurse ale az do Lurgan hospital coz je od nas dost daleko tak ma to zamrzelo,ale dneska mi prislo pozvanie na pohovor na poziciu Care assistant naco som velmi cakala a tesim sa tam,je to kusok od nas asi 15 minut autom,idem v piatok tak dufam ze budem uspesna,uz raz som tam bola u nich vo february a aj ma vzali ale vtedy som este nemala full licence a tak som to odmietla,dufam ze budem uspesna lebo mi na tom velmi zalezi........Matka ako zohnala si bundu?,Nawal ruzovy motylik no mile.....Ejviska uzivaj si rodicov....Zuzka ani ja nezvazujem zatial ockovanie a nerobim paniku......Erika uz nech pominu tie nevolnosti a budes si uzivat rastuce brusko......ozaj nasa Sasena v piatok prisla zo skoly a hned spat a spala 3 hodiny,no ja hned vedela ze je zle a potom uz aj bolo ma 39 teploty,ale nic ju neboli sem tam pokasliava ,ked neklesnu tak v pondelok letime k GP pre paracetamol 😀 😀 😀 .....ale ved mozno natrafim na dobreho GP a stanovi spravnu liecbu......a ako inak?uz chystate darceky?co kupite svojim polovickam?neviem ci si ten moj nieco zasluzi,ale hadam nieco dostane,a vy mate nejake speci.zelanie?.....idem ja som sa rozpisala......pekny vecer...

karolinka2
25. okt 2009

Dobre ranko.
My sme vsgtali ako vzdy o pol osmej ale teraz pozeram ,ze je to este len pol siedmej uplne som zabudla ze sa meni cas.a to sme sa uz chceli obliekat do kostola.
Jarka tak to je super,ze deticky povyhravali tie ceny,urcite mali velku radost,,,,a drzim ti palce aby si bola na pohovoroch uspesna a to ides na nocne ci poobednajsie?aj mne volali ale ked velmi neviem anglictinu tak nic a pritom ked som tam volala o aplikacny tak som im vravela ako je to s anglictinou u mna ci mi nie je zbytocne posielat aplikacny a oni ze nie a nakoniec zavolaju ze skoda lebo chcu perfect anglictinu....
Bundu som nekupila este som nebola v asde,a co sa tyka darcekov tak zatial vieme co pre Karolinku ale este nic nemame kupene...
Navarene uz na dnes mam tak uvidime ake bude pocasie a podla toho sa zariadime.
Pekny den.

ejviska
25. okt 2009

JArka, tak deticky uspesne!! 🙂 To je super, tak mas do konca roku o sladkosti postarane 🙂
Drzim palce na ten pohovor! Ty jsi zdrav. sestricka?

MAtko, co planujete pro KArolinku? Terka dostane asi kolo, nejaky plysak byt musi a dostane hodinky, at se uci cas. Pritel dostane parfem, jako vzdy. 🙂 Ma ho akorat na rok vzdycky. Ja od nej skoro kazdy rok dostanu nejake letenky po Evrope. JAko Rim, Pariz apod. Takze asi Barcelona 🙂 Ale mam letani plne zuby.

eviska83
25. okt 2009

Jarka- Deti teda maju stastie 😀 😀 😀 Super 😵 A drzim palceky na care assitanta- ja ten job proste milujem 😝 Ejviska- som rada ze cd sa paci,len teraz mi doslo ze som Ti tam dala slovenske rozpravky- som asi mala dat ceske 😕 😕 😕 A ty sa teda mas take vianocne darceky 😉
Nawal - super s tou letenkou 🙂 to vam vyslo... 😉
Zuzi - a ako casto bude manzel chodit domov??
Mati- ako manzel?
No a zatial sme vsetci ok- tuk,tuk.Na call centre nam povedala ze ink.doba je 3 dni (dnes je 4 den a MM je ok) ale potom som citala ze to moze byt az do 8 dni 😒Ani ja niesom za ockovania proti chripke - a ani by som nerobim paniku- len keby drobce boli starsie ☹ A ono je to dost ine ked vam niekto povie ze ta chripka tu je a ked povie ze uz ju na 95% ma a vas manzel s nou bol v kontakte 😠 Ja som skor typ ktory nepanikari- ale teraz sme aj nakupili do zasoby aby sme boli ready. 😉No ale dufame ze to ten kolega nemal 😵
Ozaj neviete nieco o Adi? Dlho sa neukazala 😒

karolinka2
25. okt 2009

Evi tak drzime palceky aby tak chripka vas obysla.....Drahy bol dnes vyberat dalsiu cast z oka,vravela,ze by to malo byt vsetko ale ak bolest neprejde do styroch dni ma prist spat. 😒 a co sa tyka Adi pisala mi na IP asi pred dvomi tyzdnami ked som bola chora....

ryba74
25. okt 2009

Ahojte baby!
Nepisala som strasne dlho,len ako pise Matka-jej som pisala na IP ohladom nejakych zdrav veci.Ja teraz robim raz vecer,potom zasa rano-ako napr.od zajtra 2tyzdne robim rano,lebo kolegyna ide do Polska na dovolenku,ale medzitym chodim niekedy vecer,na dalsi tyzden od 2-heho idem este aj na poobedia do skoly upratat a akosi sa toho nakopilo tak vela,ze som si vas len precitala.Medzitym bol muz dost chory-lietali sme po pohotovostiach,Craigavone,dlho bral lieky...No bolo toho proste dost...
Inak-gratulujem vsetkym tehotnym, gratulujem vsetkym,ktori sa snazia zachranit manzelstvo,aj tym,ktore uspesne zvladli choroby...
Baby,dost tu teraz preberate chripku...Teda hlavne prasaciu chripku.My sa cela rodina-teda ja,muz aj syn davame kazdy rok zaockovat proti tej "obycajnej" chripke-teda ockujem nas vsetkych ja.Vakciny si davam poslat zo Slovenska.Tento rok som volala aj synovmu detskemu lekarovi na Slovensko,ten mi tiez odporucil zaockovat ho-hlavne ked sme vonku.Dokonca minuly rok,ked som robila v Moy parku a isla som prvykrat sem sa dat zaregistrovat lekarovi,tak ked sa pytali,ze kde robim,tak ma automaticky oni zaockovali proti chripke.To je ale vsetko ockovanie proti "obycajnej"chripke,proti tej prasacej by som sa zaockovat zatial nedala.Jednoducho tym vakcinam neverim,boli "site horucou ihlou".Dokonca ani sami zdravotnici na Slovensku sa tou vakcinou nechcu dat zaockovat.Ale je to vec nazoru.Toto je moj nazor,kazdy mame zrejme na to nazor svoj.
Takze zhruba asi tolko,budem musiet koncit-idem na piatu do prace.
Peknu nedelu vsetkym. 🙂

ejviska
25. okt 2009

Muj muz, kdyz pracoval letos v Chesterfieldu v Anglii, tak tam to meli vsichni, i jejich rodiny, i deti. Vsichni to zvladli a on to kupodivu nechytil. Ale pak dojel do CR a mala mela naraz teplotu, ja hned lehka panika, ze praseci chripka. Ale kdyz on ji nemel, tak by to asi byla blbost ..🙂
My jak ted jedem do CR, tak prave mala ma druhou davku proti zloutence A, takze o ockovani na chripku neuvazujem. A ja sama si chci nechta hep. A naockovat taky, tak at to neprezenem 😉

lubi44
25. okt 2009

ahjte koculdy,vidim,ze tu chripku t dost preberate,ja som sa na to pytala tu v cookstowne,na vakcinu a povedali,mi ze ich maju nedostatok a v prvom rade ich dostanu chory a potom su na rade tehotne,ja som ties pocula ze ked ti ju daju,ze je to horsie ako ked ju nemas,no neviem co je natom pavdy 😒 ja si myslim,ze ja ju ani nestihnem dostat kym porodim,take sa ani moc tym nezaoberam,ae davam si pozor,aby som neochorela

nawal
25. okt 2009

Caute, baby kde ma niekto zac. prac. chripky a vyskoku teplotu nad 39C a podam paralen tak teploty ustupia? Ide o to ze Iman mala vcera 39.3C a dala som jej paralen a teplota klesla, a dnes mala teploty ale po podani liekov klese. A susdka mi teraz volala ze v ich skolke je swine flu a jeden chlapcek odpadol od teploty a lezi v nemocnici. ma vystrasila ci to nema aj Iman ked ma take teploty.
Plz poradte 😵

z.g.
25. okt 2009

my dávame pri teplotách paralen na striedačku s brufenom, lepšie čapíky, rýchlejší účinok...ale jedna malá sa išla zblázniť, keď som jej dávalal čapíky, tak sme dávali sirup, jednej zaberá aj paralen, druhej skôr brufen, pri takých horúčkach aj zábal alebo osprchovať vlažnou vodou, nie ľadovou /ale páčiť sa jej nebude jedno ani druhé/, ale nedá sa nič robiť...
skoré uzdravenie...

karolinka2
25. okt 2009

Nawal zajdi s nou zajtra k lekarke radsej nech to vyvratia a budes kludnejsia.skore uzdravenie.

etuska
25. okt 2009

Nawal-verim ze mala bude OK 😔

eviska83
25. okt 2009

Nawal- ty si asi chcela vediet ze ak je to pras.chripka ci teplota klesne po paralene- ano samozrejme- aj pri pr.chripke klesne.Nam tiez pomahali paralenove capiky a nurofen.Drzime palceky nech sa rychlo uzdravi 🙂
Ejviska - tak to si ma potesila ,ze to tvoj priatel nedostal- my ked sme sa pytali ci to musi dostat tak povedali ze este sa nestretla s tym ze ked bol niekto v kontakte ze by to nedostal 😲
Inak tu je cislo na call centrum pr.chripky v Blave keby niekto potreboval- velmi prijemna pani :+421 2 59373122

ejviska
25. okt 2009

Evisko, pohadky ve slovenstine vuubec nevadi 🙂 Ona rozumi i polsky 🙂.

etuska
25. okt 2009

Eviska-dik-uzitocne cislo-pre istotu si zapisujem.
No a uz bezim od PC-musim aspon Miske uniformu na zajtra vyzehlit a npisat si pripravy.
bru nocku a pekny tyzden

etuska
25. okt 2009

este mi neda nepridat:

Dnes som si v kostole vzala jeden letacik a teraz hos tudujem-hmm-myslienka je to krasna-chceme sa s Miskou zapojit-nech aj ona vie,ze su na svete ludia ktori na Vianoce nie su zahrnuty kopou darcekou,ale casto nemaju ani na zakladne veci pripajam link v anglictine:

http://www.blythswood.org/shoebox/index.php?id=17

Ide vlastne o to,ze darujete niekomu "krabicu od topanok " s malymi darcekmi (napr. zubna kefka,ponozky,oblecenie.mala hracka...)a da so to venovat podla kategorii:dieta,teenager,dospela osoba,starsi clovek-aj podla pohlavia-chlapec-dievca,muz-zena.
Uzasny napad ako niekoho potesit na Vianoce nesebeckym sposobom

jarka28
25. okt 2009

Ahojte...Erika od doby co tu zijeme davame kazdy rok na vianoce shoe boxy,deti s tim prisly zo skoly a velmi ich to tesi ked ich zaplnia zabalia a potom tak rozmyslaju kde si ich kto otvori a ci sa tesia atd,je to mile a mame z toho dobry pocit,robievame vzdy jeden pre babetko a jeden pre vetsie dieta.....Nawal dufam ze mala je v poriadku a ked bude zle chod k lekarovy kedze je v skolke pr.chripka....aj ja podavam paralen a aj brufen striedavo ked su vysoke horucky popripade sprcha.....co sa tika ockovania proti prasacej sa nechystam dat nas zaockovat,ja prosto tej vakcine neverim,vela som si o tom precitala a nedam nas zaockovat......Adi super ze si sa ozvala,aspon vieme ze ste OK....Eviska no velmi mi zalezi dostat tento job,je to povolanie ktore ma bavi a chcem ist dalej neskor studovat na kvalifikovanu Nurse a pracovat v nemocke.....ja pevne verim ze sa mi to podari.....pred chvilkou som napisala dlhy prispevok a nepreslo mi to a uz som aj zabudla co tam vsetko bolo.......idem ja este citat volaco lebo sa mi nic nechce,a ozaj nase decka su doma a az 3tieho idu do skoly 😝 😝 😝 tak si uzijem......idem ja.....bruuuu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre